WyBudzeni

KOMUNIKATY i INFORMACJE => Polski matrix => Służby mundurowe => : BladyMamut (Sun) 30.03.2014, 21:21:37

: Emil - Łowca fotoradarów
: BladyMamut (Sun) 30.03.2014, 21:21:37
Emil - Łowca fotoradarów
(do poprawy)
http://www.cda.pl/video/11729710/Emil-Lowca-fotoradarow-Premierowy-odcinek

Bohaterem programu jest Emil Rau, który od kilku lat toczy walkę ze strażą miejską i montowanymi wbrew przepisom fotoradarom. W programie będziemy towarzyszyć Emilowi w jego
zmaganiach.

Nasz bohater jest zwykłym kierowcą. Ma firmę transportową, rocznie pokonuje ponad 100 tysięcy kilometrów. Jest jednak coś, co wyróżnia go pośród innych – zamiast wyłącznie narzekać, rozpoczął własną krucjatę przeciwko fotoradarom. Jego narzędziem walki jest kamera i kanał internetowy. Przy ich pomocy dokumentuje i ujawnia nadużycia takie jak nieprawidłowe ustawianie fotoradarów czy umieszczanie ich w miejscach gdzie nie ma realnego zagrożenia.

Emil ma na swoim koncie już kilkadziesiąt filmów i jak łatwo się domyślić, nie jest ulubieńcem strażników. W odwecie nękają go procesami sądowymi. Odpowiadał już w kilkunastu sprawach i za każdym razem wychodził z sali sądowej zwycięsko. Pod wpływem jego działań kilka gmin zmieniło sposób korzystania z fotoradarów. Zamiast polować na kierowców w krzakach, przenieśli swoje urządzenia we właściwe, dobrze oznakowane miejsca. W programie będziemy towarzyszyć Emilowi w jego walce.

http://www.dailymotion.com/video/x1kpct8_lowca-fotoradarow-1_tech