Author Topic: Serwer  (Read 1741 times)

Anonymous

• Guest
Serwer
« on: (Sat) 17.05.2014, 18:39:53 »
Witam, widzę, że to jakieś nowe forum, i dobrze, bo mało ostatnio w sieci niezależnych for z pełną swobodą wypowiedzi, gdzie zaglądałoby więcej niż kilka (dziesiąt) osób, więc coś nowego i dobrego (zaznaczam) by się przydało.

Jednak od pewnego czasu mam taką przypadłość, że pierwsze co robię w odniesieniu do "niezależnych" witryn, zanim w ogóle rozważę rozpoczęcie udzielania się na nich, jest sprawdzenie, gdzie znajduje się ich serwer. No i wszystko wskazuje na to, że wasz jest w Pl. Nie wiem, czy to kwestia ignorancji, głupoty czy finansów, ale raczej nikt poważny nie będzie się udzielał na takiej stronie. Wiec pytania - czemu Polska, i czy już tak zostanie?

Poza tym czarne tło jest mega nieprzyjazne dla użytkowników, choć może sprawiać wrażenie "undergroundowego".

Czolem.
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +3/-1
Re: Serwer
« Reply #1 on: (Sun) 18.05.2014, 14:41:19 »
Siema.

Wyjaśniam.
Serwer mamy wykupiony na polskim hostingu, który już dał się nam we znaki odnośnie zamieszczania video na naszej stronie http://wybudzeni.pl  "poprosili" o usuniecie filmów i ewentualne linkowanie.
Akcja złożenia wyBudzonych musiała zapaść w bardzo krótkim czasie ze względu na rozpad poprzedniej grupy, ale to historia, która nie jest istotna dla dalszego Naszego funkcjonowania.

Chcielibyśmy mieć własny serwer, aby stać się całkowicie niezależnym jednak wszystko rozchodzi się o kasę. Inna sprawa, że jeśli ktokolwiek chciałby Nas "ścignąć" to nie ma zmiłuj się (o mnie już wiedzą na pewno wszystko co im potrzebne). Kwestia uczestniczenia i wypowiadania oczywiście jest decyzją indywidualną, do której nawet nie namawiam, ponieważ na siłę nikogo nie przyciągniesz.

Obecny styl forum jest taki, ale pracuję (na ile czas pozwoli) nad drugim stylem w jasnych i standardowych kolorach. Tak, więc proszę o cierpliwość.

Do tego zakładamy własną encyklopedię, którą wspólnie będziemy rozwijać (Wiki nie wszystko ma opisane lub jest ocenzurowane).

Decyzja należy, do każdego z Nas.
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

Anonymous

• Guest
Odp. do: Serwer
« Reply #2 on: (Sun) 18.05.2014, 15:40:52 »
Sory, że w nowym wątku, ale nie mogę bez rejestracji odpowiedzieć w już założonym, więc proszę o ewentualne przeniesienie tego posta do już istniejącego tematu.

Witam, dzięki za odpowiedź.

Proponuję zatem zrobić guzik na zbiórkę dotacji, bo skoro piszesz, że i tak służby o Tobie wiedzą, to równie dobrze możesz podać jakieś namiary konta na dobrowolne datki.

Osobiście uważam, że polski serwer to jest NAPRAWDĘ bardzo kiepski pomysł, bo pomijając Twoją prywatność, liczy się również prywatność użytkowników, która na polskim serwerze, nie oszukujmy się, będzie znikoma. Poza tym różnice prawne – jak będzie serwer chociażby w usa, to treści są praktycznie nie do ruszenia, pierwsza poprawka, brak holoustawy. Na tym serwerze wystarczy, że ktoś was podkabluje do ipn, i już będziecie mieli problem. Poza tym nie oszukujmy się, co chwilę będziecie otrzymywać „prośby” o usunięcie czegoś (o ile strona nie będzie traktowała tylko o jaszczurach i ufo), a jak się nie dostosujecie, to wam wypowiedzą usługę.

Zaprawdę powiadam wam, że serwer to kwestia kluczowa. Przynajmniej rozważcie przeniesienie się gdzie indziej.

A co do layoutu, to fajnie, że się zmieni, bo to, co teraz jest, ciężko się czyta.

Jeszcze moja jedna sugestia – moim zdaniem za dużo poddziałów, wystarczyłoby ogólnie, bo teraz forum jest nieczytelne.

Pozdro

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +3/-1
Re: Serwer
« Reply #3 on: (Sun) 18.05.2014, 23:58:40 »
Pierwsza rzecz. Zmieniłem opcję i gość może odpisywać na watki - to było głupie z mojej strony CTTTRLKOQ:-) -->:-)

Tak masz rację, że polski serwer to lipa. Szukałem za granicą, ale to mimo wszystko kosztuje, a dotacja nie rozwiązuje problemu. Raz masz kasę raz nie i kto wtedy to pokryje. Tu jest problem. Ja i kilku innych ludzi mamy pokryć i odjąć sobie od gara. Jeśli wszyscy będziemy mieli pracę i jakieś oszczędności OK. Jeśli nie pojawi się problem. Nie tak ma to wyglądać. Dopóki ludzie nie będą szczerzy, konsekwentni i pewni własnych działań nie uważam to za konkretne i solidne rozwiązanie. Nie mamy trwałego fundamentu ku takim działaniom. Tak czy tak fakt zamieszczenia zawartości na zagranicznym serwerze istnieje od samego początku i wcześniej czy później to nastąpi.

Co do ilości tematów na forum to już było przerabiane. Mała ilość tematów spowodowała brak możliwości przydzielenia tematu w konkretne miejsce (a tematyka zamieszczana tutaj jest rozstrzelona na maksa) i wtedy był chaos. Forum istnieje krótki czas i po pewnym czasie będziemy przeglądać  który temat nie jest używany, a które połączyć. Wszystko trwa i się rozwija. Trzeba czasu, aby stworzyć konkret.

Dzięki za twoje słowa. Każde poważne słowa rozważam i zapamiętuję.
pozdrawiam
fistraist
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

MatiRani

• Guest
Odp: Serwer
« Reply #4 on: (Mon) 25.08.2014, 00:57:50 »
Serwer w USA to ile rocznie?
pozdr

Offline Anomalia

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +5/-0
  • 12345678901234
« Reply #5 on: (Mon) 25.08.2014, 18:32:52 »
[member=309]Mati[/member] nie wiem, wystukaj sobie w googlach ile rocznie w USA za serwer jest, bo to, że my będziemy płacić w dolarach wcale nie znaczy, że serwer będzie w USA.
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

BlackBird

• Guest
« Reply #6 on: (Tue) 16.09.2014, 09:06:16 »
Witam wszystkich,
nie myśleliście o systemach rozproszonych do forum w połączeniu z torem, i2p albo innym deep webem?
Systemy rozproszone są o wiele  trudniejsze do "usunięcia" z sieci, a puszczenie ruchu przez DW dodatkowo poprawi bezpieczeństwo danych jak i użytkowników.
Sporo korzyści niesie takie rozwiązanie, tutaj przykładowa aplikacja opensource:
http://getaether.net/

Offline Anomalia

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +5/-0
  • 12345678901234
« Reply #7 on: (Tue) 16.09.2014, 17:10:17 »
Na wstępie przypomnę - nie decyduje o tym jedna osoba, ale postaram się odpowiedzieć na te pytanie jak to przystało na osobę reprezentującą administrację.

Przypuszczam, że gdyby ta strona była na DW to wiele osób [tak jak w przypadku innego forum(które nie było na DW), gdzie dawniej wszyscy/większość osób się poznała] w ogóle by nikt nie wiedział o istnieniu tej strony gdzie zbierają się myślący ludzie. (w dodatku raczej mniejszy ruch jest na DW niż na normalnym necie)

Nie zaprzeczam, że na TOR'ach itp nie ma myślących ludzi (bo są), ale nie jestem przekonany co do samych zalet tego typu rozwiązań, zwłaszcza, że jak pewnie sam wiesz na DW najwięcej jest osób, które raczej chcą zagarniać najwięcej dla siebie, a z takimi osobami współpraca taka jaką chcemy jest raczej niemożliwa (owszem, zdarzają się wyjątki).

Osobiście wolałbym pozostać na normalnym necie, by ludzie widzieli, że takie strony istnieją, a dla takich użytkowników jak Ty (bo zakładam, że o to Ci chodzi) w przyszłości chciałbym założyć coś w rodzaju "lustra" tej strony na DW, by tam zakładać "grubsze" tematy i rozmawiać swobodniej na te tematy.

P.S. Twój post nie wpłynął na moją decyzję o takiej stronie - po prostu nie publikowałem wcześniej nigdzie swoich zamiarów.
« Last Edit: (Tue) 16.09.2014, 17:15:31 by Anomalia »
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
  • Reputacja: +3/-0
« Reply #8 on: (Tue) 16.09.2014, 21:01:10 »
Ja mam takie samo zdanie. Im więcej osób tym większe zapotrzebowanie na takie rozwiązania. Na tą chwilę jest nas za mało.