Author Topic: Tajemnice Piramid  (Read 2441 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Tajemnice Piramid
« on: (Mon) 26.05.2014, 00:55:26 »
Tajemnice Piramid 2010 Lektor PL (do sprawdzenia + ten sam film jest już na forum i zbackupowany w HD po PL)
https://www.youtube.com/watch?v=xGc_nglYiJA
youtube.com/watch?v=kujBFi9cVIA

PLANETARNY ZEGAR W GIZIE ZATACZA KOŁO CO 26000 lat

Zapewne nie ma człowieka, który nie słyszałby o piramidach w Gizie, w tym o tej jednej najsłynniejszej –Piramidzie Cheopsa (Chufu). Ale czy każdy zastanawiał się, czy dociekał, jakie było przeznaczenie tej monstrualnej budowli? Kto i kiedy dokonał jej wzniesienia?

Egiptolodzy zajmujący się ową budowlą prowadzą badania, ale nie wiedzieć czemu dopasowują postawioną przez siebie tezę do faktów zamiast odwrotnie. Pomijają wiele ważnych faktów, które ich zdaniem nie mają związku z tematem, a wszystko dlatego, że ukuli tezę, która ni jak ma się do artefaktów. Można powiedzieć, że wpadli w pułapkę własnych ograniczeń –także tych intelektualnych –i pomimo coraz większej ilości dowodów przeczących ich stanowisku z uporem tkwią na swoim stanowisku nie dopuszczając innych.

Na pewno słyszałeś o boskiej proporcji (divina proportio), złotym podziale (sectio aurea), liczbie pi oraz liczbie fi, ale czy masz świadomość, że to wszystko znalazło zastosowanie w budowli zaliczanej obecnie do jednego z Siedmiu Cudów Świata, który dotrwał do epoki nowożytnej w stanie niemal nienaruszonym?

Egiptolodzy szacują, że budowla powstała około 2560 r. p.n.e., chociaż są głosy, że mogła być zbudowana nawet 10000 lat temu. Fenomen tej budowli jest bezdyskusyjny chociażby z tego powodu, że powstała z 6 milionów ton bloków kamiennych (najcięższa budowla na planecie Ziemia), gdzie każdy ważył 2,5 tony, a najcięższy nawet 15 ton, bez grama zaprawy i z precyzją sięgającą milimetrów, a to wszystko jedynie przy użyciu ówczesnych narzędzi, czyli kamienia i miedzianego „dłuta”. Czy to możliwe, aby człowiek był w stanie dokonać tego nie znając jeszcze koła, przy czym olbrzymie bloki kamienne były transportowane na odległość 800 km –z kamieniołomów w Kairze do Gizy? A może jedynie wydaje się nam, że cywilizacje starożytne nie posiadały technologii współczesnego człowieka?

Wielka piramida, to zagadkowa budowla pod każdym względem, ale oprócz pytań kto, kiedy i w jaki sposób dokonał jej wzniesienia, ważniejszym wydaje się w jakim celu. Trudno bowiem przyjąć, że tak ogromny nakład środków, czasu i pracy był pozbawiony ważkiego celu.

Wyjściem do rozwiązania tej zagadki stało się usytuowanie budowli oraz Sfinksa względem kierunków świata. Okazuje się, że budowla wraz ze Sfinksem jest Planetarnym Zegarem odmierzającym cykl 26000 lat zwany Wielkim Rokiem Platona, czyli okres precesji planetarnej.

Zachęcam do obejrzenia filmu, który krok po kroku, niemalże w sposób zegarmistrzowski prowadzi do odkrycia tajemnicy największej na planecie budowli z zasadnym na końcu pytaniem: Przed czym chcieli nas ostrzec budowniczowie piramidy i dlaczego językiem przekazu stał się język matematyki.

„Opis: Egipskie piramidy to jedne z najbardziej zagadkowych budowli starożytnego świata Na przestrzeni tysiącleci narosło wokół nich wiele mitów i legend, które zostały wymieszane z naukowymi teoriami Autor dokumentu postanowił poznać prawdę na temat powstania tych niezwykłych cudów starożytności.”
« Last Edit: (Fri) 22.05.2015, 21:42:49 by Anomalia »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje