Author Topic: Wierzycie jeszcze w demokrację?  (Read 2212 times)

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
Wierzycie jeszcze w demokrację?
« on: (Mon) 26.05.2014, 10:56:57 »
Wierzycie jeszcze w demokrację?

Z okazji wyborów napisałam jasno i wyraźnie, że nie wierzę w demokrację. Sam fakt, że kandydat został wpisany na partyjną listę świadczy o tym, że ktoś już go za mnie wybrał, a to z kolei oznacza, że ja nie mam na nic wpływu.

Elektorat nie ma nic do gadania, a tym bardziej do decydowania, ponieważ zawczasu został poddany naukowo opracowanemu, medialnemu praniu mózgu, żeby pokochał tego, kogo kochają ukryte postacie, pociągające za nitki światowej polityki.

Apele celebrytów, żebyśmy nareszcie, do cholery, nauczyli się wybierać mądrze i grożenie paluszkiem, że jeśli znowu źle wybierzemy, to sami będziemy sobie winni, zawsze wywołują u mnie paroksyzmy sarkastycznego rechotu.

Osiołkowi w żłoby dano, w jednym mdły owies, w drugim suche siano. Co ma zrobić biedny osiołek, jeśli zachce mu się słodkiej marchewki? Czy może wybrać marchewkę, jeśli dano mu od wyboru wyłącznie owies i siano?

Czy można wybrać mądrego, jeśli na liście są wyłącznie głupi?

Choćbyśmy ich selekcjonowali na 1000 różnych sposobów, według 1000 różnych kryteriów i tak żaden z nich od tego nie stanie się mądrzejszy, tak jak siano nie stanie się marchewką. Bo z próżnego i Salomon nie naleje. No, chyba, że jest Jamesem Randi i umie jak on zamieniać sprzedajnych idiotów w renomowanych naukowców. Zwykły elektorat tego nie potrafi, więc darujmy sobie rozważania, co by było gdyby.

Z tego powodu nie chadzam na wybory. Nie jestem sztukmistrzem i nie potrafię wyczarować królika z kapelusza. Nie zamienię obcego najemnika w polskiego patriotę ani sprzedawczyka w kryształowo czystego anioła. A hasełko, że skoro nie brałam udziału w wyborach, więc nie mam prawa krytykować, niech sobie specjaliści od prania owczych mózgów wsadzą, bo ja nie jestem baranem, lecz inteligentną istotą ludzką. Logika tego „argumentu” wprost zapiera mi dech w piersiach, więc wybaczcie, ale nie będę z tym polemizować.

Jeśli po tym wszystkim, co dzieje się dziś w polityce w dalszym ciągu wierzysz w demokrację, to musisz pozostawać pod wpływem diabelskiej hipnozy. Człowiek, który widzi coś, czego nie ma powinien pozostawać pod opieką psychiatrów, a nie decydować o losie moim i innych świadomych, przebudzonych obywateli.

Jeśli uwierzyłeś w demokrację i głosowałeś, to musisz być (delikatnie mówiąc) naiwny jak dziecko!

Jeśli wybrani przez ciebie ludzie popełniają przestępstwo wobec Twojego narodu, to kto jest winien?

TY!

BO TO TY ICH WYBRAŁEŚ!

Głosując na nich oddałeś im władzę nad sobą, a co gorsze, również nad innymi.

Źródło: astromaria.wordpress.com
« Last Edit: (Wed) 23.07.2014, 22:48:30 by Anomalia »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
Re: Wierzycie jeszcze w demokrację?
« Reply #1 on: (Mon) 26.05.2014, 20:34:23 »
« Last Edit: (Wed) 23.07.2014, 22:48:55 by Anomalia »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Wiesiek

• Guest
Odp: Wierzycie jeszcze w demokrację?
« Reply #2 on: (Wed) 23.07.2014, 21:53:20 »
Trzeba sobie w pierwszej kolejności odpowiedzieć co to jest demokracja - swoimi słowami. Bez nadmiernej śmieciowej retoryki :)

Otóż ni mniej ni więcej dla mnie jest to odmiana (demokracja) wielkiego totalitaryzmu, zakłamania, oszustwa, wszelakiej mafii, kundlizmu, złodziejstwa, ograniczania wszelkiej swobody ludziom, oraz non stop inwigilowanie całych mas ludzkich.

Ograniczanie dostępu w pierwszej kolejności społeczności dostepu do takich dóbr, jak: praca, kultura, sztuka, priorytet- służba zdrowia-limity-sic!!!, ogromne rozwarstwienie społeczne na biednych i bogatych (coraz więcej tych pierwszych, ale coraz więcej tych drugich). Nie piszę tego jako komuch, ale też nie jako farbowany kapitalista, lewak, czy liberał. Nie zaliczam się na pewno do tych opcji.

Co do wybierania partyjnych kacyków, to to wszystko tak skonstruowały partyjne kamaryle, że praktycznie my, jako zwykli Śmiertelnicy czy zjadacze chleba na pewno nie mamy na to praktycznie żadnego wpływu, bynajmniej gdy serwery Państwowej Komisji Wyborczej RP znajdują się na terenie Federacji Rosyjskiej!!!

Napiszę więcej, śmiem twierdzić, że nawet JOW-y (Jednomandatowe Okręgi Wyborcze) ruchu Zmieleni. pl pod przewodnictwem Pana Pawła Kukiza także nic nie wniosą, być może niewiele minimalnie. Jeżeli to wejdzie w życie czy partyjne sitwy to dopuszą w sejmie, senacie. Pożyjemy zobaczymy. Ale na wiele bym nieliczył.

MUSIMY ODZYSKAĆ NASZĄ WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ, KTÓRE CHCĄ NAM WYKRAŚĆ KLIKI SKORUMPOWANYCH POLITYKÓW!
POSTULATY TEJ ORGANIZACJI TO POLITYKA SKONCENTROWANA NA: GOSPODARCE, RADYKALNYCH ZMIANACH W EKONOMII, ADMINISTRACJI KRAJU ORAZ OSIĄGNIĘCIE STOPY ŻYCIOWEJ PODOBNEJ DO TEJ, KTÓRA JEST W BOGATYCH KRAJACH EUROPY ZACHODNIEJ. ŻĄDAJMY: PODWYŻSZENIA MINIMUM STAWKI DLA KAŻDEGO PRACOWNIKA.

ABSOLUTNY KONIEC UMÓW ŚMIECIOWYCH.

MOCNE PRAWA DLA PRACOWNIKÓW JAKIE
ISTNIEJE W BOGATYCH KRAJACH EUROPY
ZACHODNIEJ.

USUNIĘCIA WSZELKICH KLIK SKORUMPOWANYCH URZĘDNIKÓW.

ZMIANY PRAWA CYWILNEGO I KARNEGO.

BEZWZGLĘDNA WALKA Z MAFIĄ URZĘDNIKÓW.

KONIEC DYSKRIMINACJI POLAKÓW ZAGRANICĄ.

WPROWADZENIE OGRANICZEŃ DLA CUDZOZIEMCÓW
KUPUJĄCYCH ZIEMIĘ W POLSCE.

WPROWADZENIE INSTYTUCJI KONTROLUJĄCEJ
DZIAŁALNOŚĆ POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW.

BEZ ŻADNEJ "BRATNIEJ POMOCY" I INGERENCJI
INNYCH KRAJÓW W SPRAWY KRAJU.

OGRANICZENIE OSIEDLANIA SIĘ LUDZI Z
BIEDNYCH KRAJÓW TRZECIEGO ŚWIATA
W POLSCE.

Zwiększenie PKB i stopy życiowej w Polsce, jest tylko możliwe przez usunęcie barier. Największą barierą jest skorumpowana mafia urzędników (w tym niesamowicie sądownictwo!!!) która nie odpowiada za swoje błędy i właściwie nie odpowiada w ogóle za nic. Dążmy do tego aby urzędnicy stali się odpowiedzialni i aby została wprowadzona ustawa o szybkich procesach dyscyplinarnych dla niekompetentnych i złodziejskich urzędników. Obecne mechanizmy prawne kontroli urzędników są bardzo słabe i nieefektywne. Urzednicy wymyślają sobie swoje własne przepisy lub przepisów nie znają oraz są bezkarni. Kumoterstwo rządzi w polskich urzędach. Urzędnicy blokują rozwój gospodarczy Polski! Dążmy do tego aby radykalnie to zmienić! Potrzebujemy ustawy o kontroli i postępowaniach dyscyplinarnych dla urzędników! Należy ułatwić zwalnianie urzędników, którzy kradną (na potęgę-dalej!!), łamią prawo lub nie wykonują swoich obowiązków!

To moim zdaniem minimum, minimum, aby odbudować, rzeczywiście państwo prawa, i żeby się wreszcie mieniło demokratycznym. Jeżeli tego się nie przeprowadzi, to nie ma w ogóle mowy o strukturach demokratycznego państwa.

Trzeba sobie zadać pytanie: czy demokracja to najlepszy ustrój z możliwych? I czy nie dałoby się zbudować, stworzyć alternatywy jakiejś do tego ustrojstwa? Bardziej przejrzystego, bardziej transparentnego, pisząc prozaicznie bardziej sprawiedliwego.
Nie dzień dzisiejszy nie wiem, ale myślę, że tak.
 8) :-[

Ardek

• Guest
Odp: Wierzycie jeszcze w demokrację?
« Reply #3 on: (Wed) 06.08.2014, 19:04:59 »
"bynajmniej gdy serwery Państwowej Komisji Wyborczej RP znajdują się na terenie Federacji Rosyjskiej!!!"
Bynajmniej=/= przynajmniej

ŻĄDAJMY: PODWYŻSZENIA MINIMUM STAWKI DLA KAŻDEGO PRACOWNIKA.
Eee, no chyba nie. Rozumiem, że życzysz bezrobocia wielu osobom, których praca nie jest warta więcej niż zarabiają? Chcesz żeby umarli z głodu? Gratuluję.

ABSOLUTNY KONIEC UMÓW ŚMIECIOWYCH.
Ja postuluję absolutny koniec lewackiej, propagandowej retoryki. Umowy cywilnoprawne- oto właściwe określenie. Są jak najbardziej na propsie, bo pomagają unikać podatków. A unikanie podatków, to coś, co przytomny człowiek powinien robić.

MOCNE PRAWA DLA PRACOWNIKÓW JAKIE
ISTNIEJE W BOGATYCH KRAJACH EUROPY
ZACHODNIEJ.
Co to w ogóle znaczy? Ludzie powinni być wolni. W momencie gdy ktoś chce komuś "nadawać" prawa, powinniśmy się zastanowić, czy aby na pewno wszystko jest ok. Jeśli chodzi Ci o jakąś dyktaturę związkowców, to wystarczy jedno zdanie- wszystkie związki na Powązki.

"WPROWADZENIE OGRANICZEŃ DLA CUDZOZIEMCÓW
KUPUJĄCYCH ZIEMIĘ W POLSCE."No chyba nie. Za to jak już się bawimy w silną, państwową knagę, to odebrałbym niektórym prawa wyborcze. I nie kierowałbym się wcale narodowością delikwenta.
WPROWADZENIE INSTYTUCJI KONTROLUJĄCEJ
DZIAŁALNOŚĆ POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW.
Jak rozwiązać problem wywołany urzędami? Wprowadzić nowy urząd!!!!1111oneone

OGRANICZENIE OSIEDLANIA SIĘ LUDZI Z
BIEDNYCH KRAJÓW TRZECIEGO ŚWIATA
W POLSCE.
To samo co przy ziemi.

Zwiększenie PKB i stopy życiowej w Polsce, jest tylko możliwe przez usunęcie barier.
Tak! Otóż to! Zatem dlaczego chcesz dokładać nowych barier?

Uwaga ogólna- pisanie caps lockiem jest uważane za krzyczenie i jest kolejnym naruszeniem netykiety. Proszę, wystrzegaj się tego.