Author Topic: 19 oznak tego, że USA zmieniają się w gigantyczny obóz koncentracyjny  (Read 1351 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
19 oznak tego, że USA zmieniają się w gigantyczny obóz koncentracyjny

Jesteś obserwowany. Powodem tego – osoby, które są u władzy w Stanach Zjednoczonych (i nie tylko), oni mają obsesję na punkcie kontroli i nadzoru. Starają się nas przekonać, że w celu „wspólnego bezpieczeństwa” należy upewnić się, że każdy krok i każde działanie każdego obywatela są śledzone, analizowane i rejestrowane.

Nasz kraj stopniowo zamienia się w taki kompleksowy obóz, którego nie mógł wymyślić nawet George Orwell. Jeśli nadal wierzysz, że istnieje realne pojęcie „prywatności”, to jest to po prostu naiwna bzdura. Każdy bajt komunikacji elektronicznej jest śledzony i zapisywany „gdzie trzeba”. W rzeczywistości, oni są również świadomi faktu, że właśnie czytasz ten artykuł.

Ale nawet jeśli całkowicie pozbędziesz się wszystkich urządzeń elektronicznych – to nie pomoże, bo codziennie jest ulepszana sieć kamer, które rozpoznają twarze, dyktafony, drony policyjne i inne zautomatyzowane urządzenia, które zbierają informacje na temat każdego i dostarczają je dla rządu. Ponadto, w nadzór zaangażowane są tysiące prywatnych firm, które zajmują się niewielkimi sektorami w całym kraj , kopiąc „głęboko”. System śledzenia wzrósł już do tego stopnia, że nie ma możliwości od niego uciec i nawet zatrzymać jego stopniowy wzrost staje się niemożliwe. Całkowita kontrola ma formę raka, który daje przerzuty w najbardziej nieoczekiwanych miejscach – i nawet jeśli wytniesz część guza, przerzuty szybko zrekompensują tę „stratę”. Dlatego jedyny ratunek – w nieufności kulturowej społeczeństwa w sprawach dotyczących wolności, prywatności i bezpieczeństwa osobistego.

Oto 19 oznak, że sytuacja jest bardzo poważna i stale się pogarsza:

1. Oprogramowanie, które będzie rejestrować, przechowywać i rozpoznawać miliony głosów

Czy wiesz, że teraz są programy, które pozwalają na identyfikację głosu w zaledwie kilka sekund? Program został opracowany w Rosji w Speech Technology Center i jest fantastyczną możliwością dla policji. W zaledwie trzy sekundy on może przeanalizować kolejno 10.000 różnych głosów i porównać je z proponowanym modelem. Stosowane są skomplikowane algorytmy do sprawdzania wyników z różnych perspektyw i prawdopodobieństwo dokładnej identyfikacji sięga 90% . W Stanach Zjednoczonych firma, która zajmuje się dystrybucją takiego oprogramowania nazywa się SpeechPro.

2. Drony będą powszechnie stosowane w celu monitorowania obywateli

Tak szybko, jak USA stopniowo wycofują się z wojen zewnętrznych, firmy produkujące zaawansowane uzbrojenie tracą dochody. Mając swoich lobbystów w rządzie, oni dopilnowali, żeby została przyjęta odpowiednia ustawa prawna, która legitymizuje wewnętrzne zastosowanie dronów. Dzisiaj w USA są produkowane 146 różnych modeli samolotów bezzałogowych, wiele z nich są bardzo małe i niezauważalne, a niektóre – mocne i dobrze uzbrojone. Takie urządzenia mogą nie tylko zebrać informacje, ale także ukarać sprzeciwiających się. Dziś drony są szeroko stosowane przez Agencję Ochrony Środowiska do monitorowania rolników Iowa i Nebraska.

3. Skanery , które będą mogły skanować ludzi z odległości 50 metrów

Najnowszy skaner jest w stanie skanować ciało, ubranie i bagaż z odległości kilkudziesięciu metrów. Planuje się używać go na lotniskach i punktach kontroli granicznej. Technika opiera się na skanowaniu laserem na poziomie molekularnym. O osobie będzie wiadomo wszystko na raz: od mikroskopijnych śladów narkotyków na ubraniu do poziomu adrenaliny we krwi oraz zawartości żołądka. Przy tym człowiek o jego ” badaniu” nie będzie nawet podejrzewał.

Wymyśliła ten straszny cud firma In-Q-Tel, założona w 1999 roku na wniosek dyrektora CIA i przy wsparciu Kongresu USA. Firma ma rolę koordynatora pomiędzy rządem a środowiskiem akademickim .

4. Zbieranie danych o wszystkich noworodkach, które urodziły się w USA

Naruszenie prywatności rozpoczyna się natychmiast po urodzeniu. Gromadzenie i analiza próbek DNA są wymagane w celu uzyskania jak największej ilości informacji na temat rosnącej osoby, żeby wykorzystać to w przyszłości do przewidywania pewnych skłonności i działań. Rodzice widząc, jak ich dziecko ma robione badanie krwi, rzadko próbują dowiedzieć się, co dzieje się z wynikami .

5. Twitter – Nowy instrument śledzenia ludzi

Sprawa nie tylko w tym, że skrupulatni obserwatorzy służb wywiadowczych mogą łatwo monitorować działania ludzi w jego twitterze, ale także surowe, banalne zapytanie firmy Twitter o danych swoich użytkowników. Sam Twitter powiedział o tym w swoim sprawozdaniu, przy czym nadzór w 2012 przez rząd znacznie wzrósł w porównaniu do roku 2011.

People holding mobile phones are silhouetted against a backdrop projected with the Twitter logo in Warsaw

6. Telefon komórkowy -niezastąpiony szpieg

Najpewniejsza droga by zapomnieć o resztkach prywatności – stale nosić przy sobie włączony telefon komórkowy. Ponieważ można śledzić wszystkie ruchy abonenta i wszystkie jego działania z telefonem. I oczywiście takie ” drobiazgi „, jak słuchanie jego rozmów i czytanie jego ruchu internetowego.

W podobny sposób zostali szybko zidentyfikowani protestujący w akcji Occupy WaIl Street. W ciągu ostatniego roku do firm telefonii komórkowej wpłynęło 1,3 mln zapytań od służb wywiadowczych. Wszystkie z nich dotyczyły informacji na temat użytkowników, ich rozmów i rejestracji ich ruchów. To jest już normalna rutyna.

7. Stale wzrasta śledzenie uczniów za pomocą chipów RFID.

Mikroczipy RFID z pewnością stają się częścią współczesnego stylu życia. Coraz więcej szkół używa ich do śledzenia ruchu wagarowiczów podczas lekcji i analizy frekwencji w klasach. Na przykład w Teksasie jeden z wydziałów szkolnictwa Northside Independent School District planuje wprowadzić w przyszłym roku śledzenie studentów za pomocą chipów zamontowanych w kartach identyfikacyjnych – a mówimy o 112 szkołach, w których jest więcej niż 100.000 osób. Powody tego są następujące: kontrola wielkości klasy, rejestracja wagarowiczów i udostępnienie tych danych w celu uzyskania dotacji rządowych.

8. Kamery szpiegujące w ​​szpitalach

Nie masz nic przeciwko, jeśli w toalecie umieszczą kamerę ? Nie spiesz się śmiać: niektóre szpitale w Nowym Jorku już to zrobiły. Kamery śledzą kto z pracowników i jak regularnie myje ręce – zrobiono to w celu stymulowania maksymalnej higieny. Cóż, oczywiście, i do innych celów …

9. Programy monitorujące zachowanie urzędników

Według Washington Post, już w pełnym użytku są szpiegowskie programy, które śledzą czym są zajęci urzędnicy w pracy.

Program ten, zwany Spector Soft, po zainstalowaniu na komputerze, natychmiast dowiaduje się o działaniach swojego właściciela. Przechwytywanie wiadomości w portalach społecznościowych, śledzenie odwiedzanych witryn, zdjęcia monitoru w odpowiednim czasie – wszystko jest przechowywane w specjalnym ukrytym folderze na dysku twardym, a następnie staje się znane władzom.

10. Obserwacyjne Programy National Security Agency

W rzeczywistości, wszystkie wiadomości elektroniczne (e-maile , faksy i rozmowy telefoniczne) w USA są monitorowane przez gigantyczną sieć NSA, która została zaprojektowana specjalnie z myślą o analizie wszystkich źródeł informacji.

Przez długi czas to wszystko było tajemnicą, o której każdy wiedział, ale nikt nie mógł nic zrobić. Ale wiele się ostatnio zmieniło, gdy trzech pracowników NSA uciekło i upubliczniło poufne informacje. Potwierdziły one przypuszczenia na temat możliwości następnej jednostki NSA – okazało się, że istnieje system podobny do Google, który w czasie rzeczywistym może wyszukiwać informacje na temat kluczowych zapytań – takich jak numery telefonów, kraje lub abonenci. Ale przecież ten rodzaj nadzoru jest bezpośrednim naruszeniem Konstytucji , która gwarantuje prawo do prywatności obywatelom USA!

11.Technologia „przewidywania” przestępstw

Tak, tak już nie tylko fantastyczne filmy. Zadbała o to firma BRS Labs, która stwierdziła, że posiada algorytm, który przekształca kamerę w urządzenie rozpoznające objawy możliwego do popełnienia przestępstwa. Ten nonsens został przyjęty z całą powagą szeregiem urzędników i pilotażowy projekt rozpoczął się w San Francisco, gdzie kamery znajdują się w tramwajach, autobusach i metro (12 kamer na każdej z 22 stacji). Kamery mogą jednocześnie monitorować 150 osób w czasie rzeczywistym i od razu zauważyć „podejrzane zachowanie”.

12. Mobilne skanujące aparaty rentgenowskie

Jeśli myślisz, że możesz uniknąć kontroli skanerem rentgenowskim, po prostu nie przechodząc przez „bramkę” na lotnisku, to jest czas, aby zmienić zdanie. Mobilne aparaty skanujące Z Backscatter Vans będą teraz jeździć po drogach, które są nie do odróżnienia od zwykłych samochodów będą zdalnie prześwietlać auta i ludzi, widząc wszystko, co jest wewnątrz. Przy okazji, oprócz rażącego naruszenia prywatności, jest to poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, ponieważ ludzie będą narażeni stale na źródła promieniowania.

13. Automatyczne Rozpoznawanie numerów samochodów.

W Waszyngtonie i jego przedmieściach jest już zamontowanych 250 kamer, wyposażonych w specjalne oprogramowanie, zdolne rozpoznawać tablice rejestracyjne. Robi się to w celu śledzenia skradzionych samochodów i złapania zbiegłych przestępców. Ale możliwości tego systemu, oczywiście, są o wiele szersze – teraz można śledzić i analizować ruch każdego właściciela pojazdu w obrębie miasta, a w przyszłości – i całym kraju.

14. Eksploracja danych (data mining)

W rzeczywistości, być może największe zagrożenie dla bezpieczeństwa osobistego i prywatności niesie nie tyle rząd, jak firmy prywatne. Wykorzystując duży zespół analityków, hakerów i szpiegów, korporacje, specjalizujące się w szpiegostwie, odkopują dane osobowe, a następnie korzystnie je sprzedają. Największą z tych firm jest Axiom, która obecnie ma gromadzone dane dotyczące 190 milionów obywateli Stanów Zjednoczonych i 500 000 – na całym świecie. Została założona w 1969 roku jako firma do tworzenia baz danych dla celów marketingowych, ale przez dziesięciolecia jej metody i urządzenia techniczne znacznie się poprawiły – dziś w Conway, na północ od Little Rock , pracuje stale 23.000 serwerów, analizując dane setek milionów ludzi.

15. Zwiększenie wykorzystania technologii rozpoznawania twarzy

Wielu nie zdaje sobie sprawy, że w tej dziedzinie w ostatnich latach doszło do rewolucji! Dziś już w 32 państwach korzysta się z podobnej technologii podczas fotografowania na prawo jazdy . Dlatego istnieją ścisłe wytyczne gdzie możesz zrobić takie zdjęcie – żeby twarz została wprowadzona do bazy danych. Ale nie tylko urzędy tym się zajmują. Duże prywatne firmy, takie jak Disney, są również zainteresowani tym, żeby mieć dane osób odwiedzających Disneyland do dalszego marketingowego wykorzystania tych danych. Technologia wymknęła się spod kontroli i grozi zwykłym obywatelom z różnych stron.

16. Natychmiastowy test DNA

To jest to, co służby specjalne lubią jeszcze bardziej, niż technologię rozpoznawania twarzy. Urządzenia mobilne identyfikacji DNA to szybki sposób, aby bezbłędnie zidentyfikować przestępcę. Żeby analizator rozpoznał próbkę DNA wystarczy jakikolwiek kawałek rzeczy osobistych. To lepsze niż odciski palców.

17. Nowa generacja systemów identyfikacji FBI

Niedawno odkryto, że FBI ma zamiar wydać ok. 1 mld dolarów na budowę najbardziej kompleksowej bazy danych wszystkich mieszkańców USA, która będzie obejmować wszystkie możliwe informacje na temat każdego z nich. Tutaj będzie wszystko: od odcisków palców do danych biometrycznych i nadzoru komunikacji elektronicznej osoby.

18. System kontroli policyjnej w Nowym Jorku

Wiele przyszłych dużych programów najpierw przechodzi „próbę” w pojedynczych regionach. Pionierem przyszłej całkowitej kontroli jest New York, gdzie oddział policji rozwinął na dolnym Manhattanie online system rozpoznawania tablic rejestracyjnych, twarzy i monitorowanie towarów. W opracowywaniu systemu kontroli kamer i analizy danych wzięła aktywny udział firma Microsoft.

19. Systemu ukrytych kamer TrapWire

Oprócz konwencjonalnych kamer, widocznych wokół Amerykanów, istnieje ogromna ilość ukrytych kamer, których istnienia nie są świadomi. Ta sieć nazywa się TrapWire i jej istnienie nie było znane aż do przecieku w WikiLeaks w 2012 roku. Kamery są umieszczone wokół „obiektów o szczególnym znaczeniu ” i reagują na pewne działania – fotografowanie obiektów częste przebywanie obok itp. Więc człowiek, nie wiedząc o tym, może zostać zaliczony do kategorii przestępców przygotowujących atak terrorystyczny.

Źródło: CTTTRLKOQ -->http://3rm.info/36755-19-priznakov-togo ... lager.html
Za: wolna-polska.pl
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje