Author Topic: „Daily Mail” – USA przeznacza 100 mln dolarów na Implanty Mózgowe  (Read 1130 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
„Daily Mail” – USA przeznacza 100 mln dolarów na Implanty Mózgowe stymulujące pamięć

USA przeznacza 100 mln dolarów na projekt DARPA, który opracowuje Implanty Mózgowe stymulujące pamięćBrytyjska gazeta  Daily Mail z dnia 1 maja 2014r. informuje że naukowcy z amerykańskiej agencji rządowej pracują nad projektem DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), prowadzą badania nad implantami mózgu dla żołnierzy i osób chorych na Alzheimera.  Agencja wojskowo-naukowa  zajmuje się kosztownym projektem nad przywracaniem wspomnień osobą z zanikiem pamięci. Można się domyślić że grzebanie w cudzych wspomnieniach, może okazać się potężną bronią w pozyskaniu informacji przez służby wywiadowcze i  jest to prawdziwy cel nad którym pracuje zespół naukowców z  DARPA . O programie na który Amerykański rząd przeznacza 100 mln dolarów informowała również Rosyjska stacja RT 2 maja 2014r. Poniżej pełna treść artykułu z Daily Mail:

Implanty w mózgu mogą przywrócić wspomnienia rannych żołnierzy i osób cierpiących na chorobę Alzheimera – ale czy to jest etyczne?

•       Plany dotyczące  implantów mózgu zostały zaprezentowane po raz pierwszy w lutym przez amerykańskich naukowców
•       Przez Agencję Obrony są opracowywane zaawansowane projekty badawcze
•       Projekt powstał w celu przywrócenia pamięci u osób z uszkodzeniem mózgu
•       Obejmuje rannych żołnierzy plus pacjentów chorych na  Alzheimera i demencję
•       Dokładne szczegóły są wciąż rozwijane, badania przeprowadzane byłyby  na pamięci małp i szczurów•       krytycy powiedzieli, że  manipulacja we wspomnienia  jest etycznie zła . Oprócz uszkodzenia mózgu, fizyczne oddziaływanie na ciało i utrata pamięci mogą być katastrofalne i restrykcyjne w skutkach. US Defense Agency prowadzi zaawansowane projekty badawcze nad przywracaniem wspomnień za pomocą implantów mózgowych, które mogłyby przywrócić utraconą  pamięć rannym żołnierzom, oraz chorym na Alzheimera i  demencję. Etycy medyczni wyrazili zaniepokojenie technologią która  może zakłócić osobowość pacjenta, a nawet jego sumienie.

Podczas konferencji w Centrum Zdrowia Mózgu na University of Texas w Dallas, kierownik projektu Justin Sanchez powiedział:

Quote
Jeśli zostałeś ranny w służbie i nie pamiętasz swojej rodziny, chcemy być w stanie przywrócić Tobie tego rodzaju funkcje. Uważamy, że możemy rozwijać neuroprosthetic urządzenia, które mogą bezpośrednio przywrócić pierwszy typ wspomnień.

Arthur Caplan etyk medyczny:

Quote
Kiedy możesz manipulować  mózgiem możesz tez manipulować z tożsamością. Gdybym mógł wziąć pigułkę lub założyć jakiś hełm by wymazać pewne wspomnienia, można sprawić że człowiek nie musiałbym żyć z konsekwencjami tego, co robił.W ramach projektu DARPA naukowcy mają nadzieję zbudować implanty takie jak te stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, zbudowane przez firmę Medtronic w Minneapolis. Implant firmy Medtronic jest już dopuszczony do sprzedaży w podobnych urządzeniach produkowanych przez Minnesota w St Jude Medical i Boston Scientific w Massachusetts w USA i są w trakcie zdobywania homologacji. Będą również prowadzone prace na małpach i gryzoniach powiedział Robert Hampson, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Wake Forest. Dowiódł on  istnienie neuronów w hipokampie -części mózgu , która przetwarza pamięć – inaczej jest gdy zwierzęta widzą różne kolory lub zdjęcia żywności a inaczej gdy widzą  twarze. Aby przywrócić pamięć konkretnego człowieka ,  Hampson powiedział, że  naukowcy będą musieli znać dokładny wzór dla tej pamięci . Wtedy, mogliby przywrócić mózg do pracy w taki sposób, żeby funkcjonował jak przed szkodą czy uszkodzeniem i ta luka pamięci  byłaby zagospodarowana.

Quote
Sposób, w jaki działa ludzka pamięć jest jedną z największych nierozwiązanych zagadek. To ma ogromną wartość z czysto naukowego punktu widzenia . Może to mieć duże znaczenie dla pacjentów cierpiących na zaburzenia wynikające z braku pamięci , w tym demencji i choroby Alzheimera - - powiedział Andres Lozano , prezes neurochirurgii na Uniwersytecie w Toronto.

Projekt DARPA BRAIN jest częścią inicjatywy prezydenta Baracka Obamy, stworzono specjalny fundusz do finansowania tych badań. Ostatecznie DARPA ma nadzieję na opracowanie urządzenie przenośne, bezprzewodowe oraz kompatybilne z zainstalowanym implantem w mózgu, które będzie zapisywać  aktywności mózgu i go stymulować . Sanchez potwierdził, że więcej szczegółów na temat planów zostanie ogłoszonych w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Michał KK


Źródła:
- http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2617705/Brain-implant-restore-MEMORIES-wounded-soldiers-Alzheimers-sufferers-ethical.html
- http://rt.com/news/156412-brain-memory-research-darpa/#sthash.dWp4Mp8i.dpuf
- https://www.google.pl/search?newwindow=1&biw=1218&bih=699&tbm=isch&sa=1&q=darpa+projects&oq=darpa&gs_l=img.1.1.0l2j0i24l8.6087.9655.0.12030.19.11.0.0.0.3.95.604.11.11.0.ernk_qsra

Mind Control Monkey (2:36 , 9NEWS)
https://www.youtube.com/watch?v=7kctOHnrvuM

Źródło: wolna-polska.pl
« Last Edit: (Fri) 22.05.2015, 22:03:36 by Anomalia »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje