Author Topic: Geostrategia Brzezinskiego kontra Rosja  (Read 1025 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Geostrategia Brzezinskiego kontra Rosja
« on: (Wed) 28.05.2014, 12:25:18 »
Geostrategia Brzezinskiego kontra Rosja

Tłumaczenie: Ola Gordon

Zauważmy z jaką łatwością Brzeziński sieka Rosję na mniejsze, gotowe do pożarcia państewka, nie stanowiące żadnego zagrożenia dla amerykańskiej ekspansji imperialnej. Brzezinski niewątpliwie wyobraża sobie Rosję, która sprzeda swoje ogromne zasoby w petrodolarach i zrecyklinguje je w amerykańskich skarbcach by dalej wzbogacać skorumpowanych pasibrzuchów w Waszyngtonie i na Wall Street. Wyobraża sobie Rosję, która zrezygnuje ze swojej historycznej roli na świecie i nie będzie miała nic do powiedzenia w kształtowaniu globalnej polityki. Wyobraża sobie posłuszną Rosję, która pomoże zrealizować amerykańskie ambicje imperialne w Azji, nawet do tego stopnia, że zapłaci za kontrolowanie własnego narodu w imieniu amerykańskich oligarchów, producentów broni i magnatów naftowych. Poniżej cytat z Brzezinskiego podsumowujący cele Waszyngtonu na Ukrainie, w Rosji i innych miejscach. Jest odpowiednio zatytułowany, następującymi słowami i tłustym drukiem:

„BEZPIECZEŃSTWO MIĘDZYKONTYNENTALNE

„Definiowanie istoty i instytucjonalizacji formy trans-euroazjatyckiego systemu bezpieczeństwa może stać się ważną inicjatywą architektoniczną następnego stulecia. Rdzeniem nowych międzykontynentalnych struktur bezpieczeństwa może być stały komitet składający się z głównych potęg Eurazji, z Ameryką, Europą, Chinami, Japonią, skonfederowaną Rosją i Indiami, wspólnie zajmującymi się kwestiami kluczowymi dla stabilności Eurazji. Pojawienie się takiego międzykontynentalnego systemu umożliwi stopniowe zwolnienie Ameryki od niektórych brzemion, choć utrwali poza pokolenie jej decydującą rolę jako arbitra Eurazji. Geostrategiczny sukces w tym przedsięwzięciu będzie stosownym dziedzictwem roli Ameryki jako pierwszego i jedynego światowego supermocarstwa”. – Zbigniew Brzezinski, “Geostrategia dla Eurazji” [A Geostrategy for Eurasia], Foreign Affairs

Teraz tłumaczenie: Stany Zjednoczone będą kontrolować świat, wysyłać wichrzycieli i eliminować potencjalne zagrożenia wszędzie gdzie je znajdą. Narzucą dogmaty neoliberalne (oszczędności, prywatyzacja, korekty strukturalne, reformy antypracownicze itd.) kompleksowo i na wszystkich uczestników. Również, drobni partnerzy – „Europa, Chiny, Japonia, skonfederowana Rosja i Indie” – będą musiały zapewnić bezpieczeństwo własnym narodom na własny koszt w celu „zwolnienia Ameryki od niektórych z jej ciężarów”.

Ładne, co? Więc nawet ty będziesz musiał płacić za własnych klawiszy.

A w ogóle co to jest „bezpieczeństwo międzykontynentalne”? Czy nie są to ładne słówka na określenie „jednego rządu światowego”? Faktycznie tak jest. To oznacza to samo.


Źródło: CTTTRLKOQ -->http://blogdogcicle.blogspot.co.uk/2014 ... ussia.html
Za: wolna-polska.pl
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje