Author Topic: TrueCrypt i jego użytkownicy w opałach?  (Read 881 times)

Offline Anomalia

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 244
  • Reputacja: +5/-0
  • 12345678901234
TrueCrypt i jego użytkownicy w opałach?
« on: (Thu) 29.05.2014, 14:33:38 »
Tydzień temu poleciłem wam na tym forum używanie TrueCrypt'a (link do tematu). Jak pisałem tam - program zabezpieczał dane tak, że FBI/NSA nie było w stanie dobrać się do tych danych.

Instalator jaki posiadam jest w wersji 7.1a (pobrany na około tydzień przed wydarzeniem o którym już mówię). Strona TrueCrypt została zmieniona, jej stare treści usunięte, pliki instalacyjne starszych wersji również i mimo faktu, że "autorzy" piszą tam, że TrueCrypt jest niebezpieczny i projekt został zamknięty BO MICROSOFT JUŻ NIE WSPIERA WINDOWS XP (takie jakby mrugnięcie oka, że coś jest nie tak, że ktoś może im postawił ultimatum czy coś). W każdym razie na ich stronie jest opublikowana wersja 7.2 którą ODRADZAM POBIERAĆ.

http://niebezpiecznik.pl/post/koniec-truecrypta-oficjalna-strona-przyznaja-ze-truecrypt-nie-jest-bezpieczny-i-naklania-do-migracji/

Co ciekawe strona TrueCrypt'a (a wlasciwie jej wszystkie skany z przeszłości) zostały usunięte z archive.org (przypadek? no chyba nie...)

Wersja 7.2 może zawierać jakieś backdoory służb wymienionych wcześniej. Dawniej (niestety już tego nie ma u nich na stronie) odradzali używanie Bitlocker'a ze względu na wykryte backdoory z masterpassword'em dla tych służb. Teraz z kolei polecają zamienić truecrypta na bitlocker'a - w chuj podejrzane.


Jeśli ktoś chciałby zainstalować wersję 7.1a (o którą chyba teraz jest trudno) to pisać tu, bo w necie może pojawić się teraz wiele fałszywych kopii.
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia