Author Topic: Dr Rath - jak robi się wielkie pieniądze i wielką politykę wywołując(do poprawy)  (Read 1094 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Dr Rath - jak robi się wielkie pieniądze i wielką politykę wywołując choroby

Wywiad z dr med. Matthiasem Rath, przeprowadzony przez BCN Lighthouse [PL]
https://www.youtube.com/watch?v=217gerUw9s4


Jak zniszczono Somalie i skazano na smierc tysiace osób

Mechanizm niszczenia krajów szeroko stosowany przez korporatokrację.

Dzienniki od jakiegoś czasu bombardują nas reportażami, że w Somalii dzieci głodują. Nagi fakt. Więc trochę o tym, dlaczego…

20 lat wojny domowej, dziesiątki tysięcy ludzi zmarło z głodu. Walka gangów, bezprawie…

Według ONZ najgorzej jest w południowym Bakool i dolnym Shabelle, regionach pod kontrolą milicji Al Shahab.

… No właśnie, ruch Al Shahab jest stworzony przez Arabię Saudyjską i jest pod troskliwą opieką tzw. Western intelligence agencies.

Islamskie milicje/gangi są popierane przez tychże – Western Intelligence Agencies – razem z AL Qaedą i ruchami jihad w wielu krajach – ostatnio szczególnie jest to widoczne w Syrii i Libii.

Wracając do Somalii – był to kraj samowystarczalny żywnościowo w latach 1970., lecz na początku lat 1980. zdestabilizowano jego ekonomię i zniszczono rolnictwo. Był to wstęp do wojny domowej w 1991 r. Chaos socjalny i ekonomiczny wytworzony przez “ekonomiczne leki” IMF’u stworzył fundamenty popieranej przez USrAel wojny domowej.

Opustoszały kraj kryje w sobie bogate złoża ropy… 66% powierzchni dostało się firmom Conoco, Amoco, Chevron i Phillips tuż przed przewrotem stanu w 1991 r.


Chronologia i strategia niszczenia:

1. Podstawą ekonomii była wymiana między pastuchami – 50% ludności – a drobnymi rolnikami. W latach 70 rozwinęła sie hodowla i zaczął się eksport mięsa dający 80% zysków eksportu kraju. Somalia była praktycznie samowystarczalna żywnościowo.

2. Na początku lat 80. IMF – World Bank zainterweniował i pogłębił kryzys w rolnictwie. Reformy, aby poprawić spłaty długu – głównie instytucji z Waszyngtonu – uszkodziły delikatną równowagę handlową kraju.

3. Destrukcja rolnictwa – zmiany te zwiększyły zależność Somalii od importu zboża. “Pomoc” żywnościowa wzrosła 15 razy. Zewnętrzne dostawy zastąpiły na rynku kraju obrót lokalnymi ziarnami. Dewaluacja szylinga wymuszona przez IMF w 1981 r. podniosła ceny paliw, nawozów sztucznych i sprzętu rolniczego. Siła nabywcza miastowych spadła, zarzucono prace nad irygacją, deregulacja rynku pogrążyła rolników w kryzysie, plajtowali masowo. Ziemię najlepszą kupowali zamożni, usiłując wprowadzić uprawy szlachetne jak owoce, olejne i bawełnę, ale bez rynków zbytu.

4. W połowie lat 80. wzrosły drastycznie ceny szczepionek i leków dla bydła. Sprywatyzowano usługi weterynaryjne. Zaniechano magazynowania paszy na ciężkie miesiące. Skomercjalizowano zasoby wodne. Wynikł z tego spadek pogłowia bydła. Pojawiły sie choroby i skonczył sie eksport. Klienci z dawnych lat przestawili sie na mięso z Australii i Europy. Na stałe….

5. Niszczenie państwa. Nałożone restrykcje spowodowały spadek 85% wydatków na rolnictwo, 3-krotny spadek wydatków na usługi zdrowotne, rząd finansował się ze sprzedaży “zatrutych” darów z zewnątrz, co pogłębiało kryzys na rynku wewnętrznym. W 1983 r. wydawano na szkolnictwo jeszcze 82 dolary na osobę, w 89 juz tylko 4!!! Male farmy padły na skutek zalewania rynku subsydiowanym zbożem z USA. Płace w administracji spadły o 90% w porównaniu z rokiem 1975. Program World Bank poprawy płac polegał na zwolnieniu 40% pracowników.

W 1989 r. obsługa pożyczek stanowiła 194% zarobków z eksportu. Skończyły się pożyczki.
Wyniki mamy dzisiaj widoczne, bieda, głód, brak wody, choroby… Jest jeszcze gorzej, bo podobny proces odbywa się dalej w innych częściach Afryki, gdzie oparte na hodowli bydła kraje zalewane są nadwyżkami produkcyjnymi z JEuropy i USrAela.

Źródło: polacy.eu.org
« Last Edit: (Sat) 25.04.2015, 00:25:25 by Anomalia »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje