Author Topic: Serwer  (Read 1666 times)

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +3/-1
Serwer
« on: (Sat) 05.07.2014, 01:14:27 »
Od prawie poczatku powstania wyBudzonych pojawił się problem z naszą stroną internetową i zamieszczanymi na niej materiałami. Mianowicie firma, która sprzedaje nam swoją usługę zabroniła nam umieszczanie materiałów na dysku pod pretekstem cytuję: "To nie jest miejsce na przechowywanie danych i wirtualny serwer". Mimo tłumaczenia, iż zamieszczone materiały wideo są integralną częścią strony www. Dostałem odpowiedź, że mamy linkować, a nie zamieszczać materiały, a jeśli nie to rozwiążą z nami umowę bez kolejnego ostrzeżenia.

Czego się doczytałem w zawiłym regulaminie o12.pl

h. powstrzymania się od wykorzystywania Usług hostingowych dla publikowania, udostępniania lub rozpowszechniania treści niezgodnych z obowiązującym prawem lub normami społecznymi, a w szczególności:
...
- ... kwestionujące prawdę historyczną,
- godzących w dobra osobiste jakichkolwiek osób trzecich

cały regulamin >>>> http://o12.pl/hosting/regulamin

Zbieramy się jak sójka za morzę z serwerem i w końcu wypada napisać te kilka słów.

Możemy wykupić serwer, ale:
1. Potrzeba pieniędzy na opłacanie serwera co miesiąc (to najbardziej boli i jeśli nie będzie zbiórki kolejne punkty nie mają znaczenia i po temacie)
2. Musimy wykupić serwer poza granicami naszego państwa. Dziś dostałem ciekawy materiał i ciekawym rozwiązaniem jest Szwajcaria.
3. Koszt serwera w Szwajcarii zaczyna się od:
- serwer dedykowany ok.800 - 920 PLN (przykładowa strona - http://www.softronics.ch/en/products/linux-dedicated-server.php)
- postawienie serwera koszty różne w stronie, którą podałem 150 CHF
4. Należy przeglądać z dużym transferem /miesiąc, jeśli chcemy zamieszczać materiały, które szybko giną w sieci, a są cenne (jeśli nie maja praw autorskich to na bank nikt nam tego nie ruszy)
5. Musi to być taka opcja, na którą bez problemu co miesiąc będziemy w stanie uzbierać tak, aby nikt nie odczuwał tego w jakikolwiek sposób (nie piszę tu o tym, że braknie ja dwa piwa CTTTRLKOQ:d -->:dCTTTRLKOQ:d --> - na zdrowie nam wyjdzie)

Jeśli zapadnie decyzja o wykupieniu serwera, który wybierzemy zostanie założone specjalnie konto w banku, do którego będzie miało dostęp kilka osób, a nie jedna. Nie będzie takiej opcji,aby zbierać więcej niż potrzeba i finansować coś innego z tego konkretnego celu. Zasady będą jasne, a kontrola nad tym do sprawdzenia w łatwy sposób, ponieważ pieczę nad finansami i kontem będzie sprawować kilka osób.

Jeśli chcemy mieć obszerny materiał dostępny dla każdego potrzebujemy tego typu rozwiązania.

Proszę o konkretne i rzeczowe wypowiedzi, opinie, sugestie i propozycje.
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

Cybulex

• Guest
Re: Serwer
« Reply #1 on: (Sat) 05.07.2014, 02:19:49 »
Koszta na początek dla najtańszego serwera (póki co podejrzewam, że taki nam wystarczy), to 800 PLN. Płatność w EURO będzie najbardziej opłacalna. Z tego co widzę, to zakupić serwer możemy minimum od 6 miesięcy do 2 lat. Na dzień dzisiejszy to cena minimalna wysokości 2,520 PLN.

Ale troszeczkę poszperałem i znalazłem tańszą ofertę:
CTTTRLKOQ -->https://www.privatelayer.com/swiss-e3-cloudserver.php

-1TB dysk, ale za to +7TB do miesięcznego transferu. Do tego 99$ = 310 zł; instalcja z tego co widzę za darmo.

Jeszcze pozostaje sprawa osoby, która to ogarnie. Za support życzą sobie 155 PLN/miesięcznie.

Całość: 465 PLN/miesięcznie (z supprotem z tej strony).
Bez supportu: 310 PLN.

Dobrze byłoby zebrać listę osób, które są zdecydowane na dotację oraz ile miesięcznie byłyby w stanie dać.

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
« Reply #2 on: (Sat) 05.07.2014, 07:42:55 »
Ja jestem w stanie 100zł miesięcznie.
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline bogdan

• Sen świadomy
  • *
  • Reputacja: +1/-0
« Reply #3 on: (Sat) 05.07.2014, 13:31:20 »
U mnie zależnie od wydatków. Miesięcznie 20 zł na pewno, w Sierpniu zaczynam szukać pracy więc z 50 zł mógł bym dorzucić spokojnie.
Kto jak nie my będzie walczył o Tę Polskę

Cybulex

• Guest
« Reply #4 on: (Mon) 07.07.2014, 04:53:19 »
Znalazłem coś tańszego:
CTTTRLKOQ -->http://www.hoststar.ch/en/hosting/produ ... leich.html
Najdroższy plan, który nam wystarczy, to 20 CHF = 69 zł

60'000 MB (~60GB) storage space
60 domains per webhosting
unlimited subdomains
free webhosting traffic
unlimited email accounts
unlimited FTP accounts
200 MySQL databases

Za te pieniądze to aż wierzyć mi się nie chce... xD Do tego serwery ulokowane w Szwajcarii, Austrii oraz Niemczech. :P

Do tego za 21 zł (6 CHF) 30GB, 50 baz MySQL, 20 domen i reszta bez zmian... Tożto taniej niż w Polsce... xD
+nie widzę, aby kazali sobie płacić z góry za rok lub pół roku, więc chyba jest możliwość kupna miesiąc w miesiąc. :D

Tylko pytanie... jak z jakością? :D

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
« Reply #5 on: (Mon) 07.07.2014, 23:25:49 »
Za te pieniądze to aż wierzyć mi się nie chce... xD Do tego serwery ulokowane w Szwajcarii, Austrii oraz Niemczech. :P

Do tego za 21 zł (6 CHF) 30GB, 50 baz MySQL, 20 domen i reszta bez zmian... Tożto taniej niż w Polsce... xD
+nie widzę, aby kazali sobie płacić z góry za rok lub pół roku, więc chyba jest możliwość kupna miesiąc w miesiąc. :D

Tylko pytanie... jak z jakością? :D

Tani, ale to jest tylko hosting. Wiem, że teraz nas mało jednak bardziej powinniśmy patrzeć pod kątem serwera.

Ja znalazłem coś takiego (niemcy): http://www.server4you.net/dedicated-server/proserver

Opisałem poniżej najwyższą opcję

postawienie serwera: za darmo
pierwszy miesiąc: za darmo
koszt co miesiąc: ok. 240pln
transfer: nielimitowany
umowa: miesięczna
dysk: 2x 3,000 GB SATA II  (7,200 rpm, 8 MB Cache)  lub  2x 250 GB SSD (80,000 IOPS)
pamięć: 32 GB DDR3 ECC
procesor: AMD Opteron™ (8 Cores, 8x 2.3 GHz)
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

Cybulex

• Guest
« Reply #6 on: (Tue) 08.07.2014, 00:03:50 »
To jedyną sensowną ofertą, którą znalazłem i podejrzewam, że jesteśmy w stanie opłacić ten serwer, to jedynie to:
CTTTRLKOQ -->https://www.privatelayer.com/swiss-e3-cloudserver.php

@Up:
Wydaje mi się, że treści, które będziemy tutaj zamieszczać mogą niemcom (UE) się nie spodobać; chociaż można spróbować. Backup i po krzyku. ^^

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
« Reply #7 on: (Tue) 08.07.2014, 18:09:47 »
Mimo wszystko osób musi być więcej, jeśli ktoś odpadnie w danym miesiącu może zrobić się problem dla reszty, a nie tego bym chciał. W chwili obecnej jest tylko kilka osób, więc możemy szukać ofert zanim się zadecyduje i podejmą decyzję inni.

William Wordsworth

Cybulex

• Guest
« Reply #8 on: (Thu) 10.07.2014, 13:30:27 »
Może stwórzmy współnie jakiś dokładny plan rozwoju wybudzonych, co pozwoli osobą niezdecydowanym podjąć decyzję dotyczącą dotacji na serwer. Bez tego nie wydaje mi się, aby ktokolwiek był chętny na dawanie swoich pieniędzy nie widząć planu rozwoju oraz w przyszłości możliwości weryfikacji, czy aby na pewno z tego planu nasza społeczność się wywiązuje.

Ardek

• Guest
« Reply #9 on: (Thu) 10.07.2014, 16:03:50 »
Ano Cybulex masz rację, ale myślę, że fistraist to ogłosił, bo chciał deklaracji od osób, które nawet bez konkretnego planu wiedzą, że warto coś takiego zrobić.

Aktualnie jestem bez pracy, ale jak znajdę coś regularnego, to jakąś kwotę też bym regularnie łożył.