Author Topic: Co Wy planujecie?  (Read 6611 times)

Offline Viola tricolor

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +2/-0
Re: Co Wy planujecie?
« Reply #10 on: (Fri) 11.07.2014, 15:01:41 »
Witaj  kkris CTTTRLKOQ:) -->:)
Jestem co prawda na obrzeżu forum i grupy zatem nie mogę Ci jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie, natomiast wydaje mi się, że, po lutowym spotkaniu z chłopakami, rozumiem koncepcję działania grupy wyBudzeni.
Sądzę, że w tej chwili najważniejsza jest praca nad stworzeniem forum i odbudowanie bazy wiedzy, która przepadła wraz z OU. Tu oczywiście najważniejsi są admini, moderatorzy oraz aktywni użytkownicy. Natomiast to co różni wyBudzonych od OU to fakt, że nie ma tu szefa. Każdy z nas sam decyduje jak i co zechce zrobić i w czym wziąć udział. Jak wolny i odpowiedzialny człowiek, bo o to przecież wszystkim chodzi, prawda? Może takie działanie jest wolniejsze, ale wg mnie lepsze, bo trwalsze - utrata "przywódcy" nie rozbija całej grupy.
Jeśli zatem ktokolwiek ma jakiś pomysł to się nim dzieli i szuka ludzi do współpracy.
Masz dużą wiedzę o serwerach? Fajnie, podziel się nią na odpowiednim wątku. Masz pomysł na akcję? Rzuć hasło, być może chętni się znajdą. Jeśli nie, może to znaczyć, że jest zbyt wcześnie. Nie od razu Rzym zbudowano, ale do dziś stoi CTTTRLKOQ;) -->;)
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej..."

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
« Reply #11 on: (Fri) 11.07.2014, 18:45:57 »
Cześć

O co pytasz, pytając o realne działania?
Posta ja zaakceptowałem i wrzuciłem posta, którego w wolnych chwilach składałem od dwóch dni.
Twój post z pytaniem był widoczny około 19:30, a po północy czyli po 5 godzinach piszesz, że minęło sporo czasu, np 2 osoby które rozkręcają gospodarstwa zagląda na forum obecnie raz na kilka dni, inni jeszcze rzadziej.
Pytanie jak dla mnie zbyt ogólne, żeby wczoraj rozpoczynać rozmowę, a miałem jeszcze inne rzeczy do roboty.
Fistraist jeszcze zrzutki nie zorganizował tylko sprawdza jaką kasą możemy dysponować na serwer. Serwer jest jeszcze nie wybrany.
Na serwer ja i Split będziemy dawać po 100zl miesięcznie na niego co w ciągu roku zrobi 2400zl z 2500-3000.
Sugerowany przez Ciebie serwer za 30$ to zgaduje, że jest dobrany na podstawie aktualnej aktywności i działalności, tak? Jakie są jego parametry?
Co można trzymać na takim serwerze, ile GB, jaka zawartość będzie na nim niewskazana, czy serwer jest objęty jakąś "holo-ustawą" lub jakimś podobnym przepisem, który zabrania publikacji lub udostępniania niewygodnych materiałów?

Co do OU to nie wiem, czy działa i jak działa obecnie, jest np taka informacja

CTTTRLKOQ -->http://portal.otworzumysl.com/
Na forum OU w ciągu całego okresu jego działania poświęciłem ponad 4 miesiące czasu online co daje ponad 2800 godzin, co mniej lub bardziej przyczyniło się do jego popularności.

Nie robimy jakiś oficjalnych spotkań. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli gdzieś na Śląsku, Warszawie, Włocławku czy Koszalinie to znajdą się osoby, żeby się spotkać i będzie ich pewnie kilka.

Jeśli się coś robi i zrobi się z tego wielki boom akcję marketingową, pod tym nie ma odpowiedniej wartości i zasobów to jest to robię z mordy dupy, wszystko pięknie ładnie na pierwszy rzut oka, miałem okazje uczestniczyć w kilku akcjach, które wykorzystywały takie sposoby na przyciągnięcie uwagi i żadna nie przetrwałą dwóch lat.

Komunikacja w OU i tutaj. W OU jakbyś napisał do ketraba to możliwe, że po dwóch do czterech tygodniach może byś dostał jakąkolwiek odpowiedź. Ja co oficjalnie byłem w pionie OU nieraz nie mogłem się z nim skontaktować przez tydzień.
Tutaj mamy do siebie namiary i jak coś ktoś chce od kogoś to pisze, albo dzwoni i sprawa jest załatwiona.
Wyjaśnię Ci skąd podejście Ardka do Ciebie, bo jako moderator i nie tylko wcześniej miał dużo doświadczenia w komunikowaniu się w przeróżnymi ludźmi, a im większe ma się doświadczenie tym szybciej odczytuje się między wierszami z kim ma się do czynienia. Czy jego reakcją była słuszna czy nie to nie moja już sprawa, sami to załatwicie ze sobą.

Ja w realu np tłumaczę materiały z angielskiego na polski, które udostępniam w większości ludziom których nie znam i prawdopodobnie nigdy nie zobaczę.
Inna moja aktywność to szukanie korzeni obecnego stanu rzeczy w Polsce i na świecie.

Chcesz coś zrobić, będziesz chciał o tym komuś powiedzieć to tak zrobisz.
Jeśli uznam to za wartościowe i będę w stanie pomóc to odłożę to co robię i pomogę Ci w tym.

Pozdrawiam
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline kkris

• Zbanowany
  • Sen głęboki
  • *
  • Reputacja: +0/-1
« Reply #12 on: (Fri) 11.07.2014, 18:46:44 »
Quote from: "Viola tricolor"
Witaj  kkris CTTTRLKOQ:) -->:)
Jestem co prawda na obrzeżu forum i grupy zatem nie mogę Ci jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie, natomiast wydaje mi się, że, po lutowym spotkaniu z chłopakami, rozumiem koncepcję działania grupy wyBudzeni.
Sądzę, że w tej chwili najważniejsza jest praca nad stworzeniem forum i odbudowanie bazy wiedzy, która przepadła wraz z OU. Tu oczywiście najważniejsi są admini, moderatorzy oraz aktywni użytkownicy. Natomiast to co różni wyBudzonych od OU to fakt, że nie ma tu szefa. Każdy z nas sam decyduje jak i co zechce zrobić i w czym wziąć udział. Jak wolny i odpowiedzialny człowiek, bo o to przecież wszystkim chodzi, prawda? Może takie działanie jest wolniejsze, ale wg mnie lepsze, bo trwalsze - utrata "przywódcy" nie rozbija całej grupy.
Jeśli zatem ktokolwiek ma jakiś pomysł to się nim dzieli i szuka ludzi do współpracy.
Masz dużą wiedzę o serwerach? Fajnie, podziel się nią na odpowiednim wątku. Masz pomysł na akcję? Rzuć hasło, być może chętni się znajdą. Jeśli nie, może to znaczyć, że jest zbyt wcześnie. Nie od razu Rzym zbudowano, ale do dziś stoi CTTTRLKOQ;) -->;)

Witaj Viola tricolor,

Wreszcie odpisał ktoś normalny za co dziękuję (bez urazy Ardek). Z tym Rzymem to trochę jest tak, że zbudowali go iluminaci jak i całe Imperium Rzymskie, a oni słyną z hierarchii i to ogromnej. Rozumiem przenośnię, ale to trochę strzał w stopę, bo Rzym trwał, trwa i przetrwa właśnie dlatego, że zachowują się pewne prawa poustalane gdzieś pod stołem przez spiskowców. Niemniej jednak rozumiem co masz na myśli, więc już się nie czepiam. CTTTRLKOQ;) -->;)

Rozumiem, że w lutym było spotkanie (szkoda, że nie wiedziałem, bo chciałbym przyjechać) i tam postanowiliście, że odbudujecie forum i potem zobaczycie co dalej. Jeśli w lutym założyliście, że zrobicie tyle ile zrobiliście do tej pory to rzeczywiście plan się udał. Niestety jest to mało. Wiem, że nie pomagałem za dużo, no ale właśnie? W czym pomóc? Ja się znam na php, www, serwerach itd. Byłoby absurdem gdybym wparował tutaj w lutym i napisał: dajcie mi login i hasło do strony i serwera, zbierzcie 2000 złotych i zrobię Wam portal sto razy lepszy niż macie. Bądź co bądź jest tutaj fistraist, który tym gospodaruje i nie ma szans żebym mógł się sprawdzić na wybudzonych w tym w czym jestem najlepszy. Mogłbym zrobić ewentualnie plakaty, albo ulotki, ale skoro nie prowadzicie żadnych działań w świecie realnym to takie działanie byłoby na marne... Nie wiem... Wydaje mi się, że robicie to co robiliście w OU, a co nie przyniosło rezultatów i teraz robicie to samo oczekując innych skutków.

Nie odczułem w OU liderstwa, ani przywódctwa. Był (i chyba wciąż jest) ketraB, który sporo ryzykował mówiąc i pisząc prawdę, żeby zebrać ludzi. Udało mu się to, a tutaj od lutego mamy garstkę użytkownków i chyba żadnych innych niż byli w OU. W OU byli też sprawni organizatorzy, którzy sprawniej wyszukiwali np. odpowiednie serwery, wdrażali nowe projekty itd. Nie czepiam się – po prostu widzę jak jest. Może to nie jest kwestia liderów, tylko sprawnego administratora, którego tutaj brak? Teksty, które macie na stronie i forum aż przesiąkają panicznym strachem przed utratą wolności, a przecież i tak wolni nie jesteście. Napiszę nawet więcej: gdybym nie miał szefa w pracy, czy kogoś kto to koordynuje, to firma szybko by się rozleciała. Tymczasem lubię swoją firmę, a skoro hierarchia pomaga w jej funkcjonowaniu to czego się bać? Trochę przesadzone te obawy. Podrzucałem linki do Was wśród znajomych, ale pierwsze co to wyłączali Waszą stronę www, bo ich odstraszała. Może jednak źle obraliście priorytety?

Na OU co jakiś czas wpłacałem pieniądze i zawsze coś dobrego powstawało. Miałem gdzie odsyłać innych, a teraz nowym portalem zaskakują bardzo, ale to bardzo na plus. Tutaj jest inaczej. Wstyd kogokolwiek odesłać na wybudzeni.pl bo jakość jest zła (nie obrażajcie się proszę, naprawdę piszę to w dobrej wierze). I nie jest ona wcale lepsza od lutego, a to już prawie pół roku mija. Tymczasem były obiecanki, gwarancje, zapewnienia... i pomówienia OU. Może i chodzi też tutaj o jakieś urazy, że ketrab czegoś wymagał, czy chciał realizować jakiś plan, a Wam to nie pasowało, jednak OU sprawdza się bardziej niż to co Wy robicie. Przykro mi to mówić, ale nawet jak przygotujecie to forum jako bazę wiedzy to i tak nikt do Was nie dołączy. Chyba, że celem jest zbudowanie właśnie takiej małej bibliteczki, gdzie czasami ktoś zajrzy, odesłany przez wyszukiwarkę google. Postawiłem w swoim życiu trzy portale odnoszące sukces, jestem też z zawodu analitykiem. W życiu prywatnym również jestem typem analityka i gdybym źle analizował to wyrzuciliby mnie z pracy. A pracuję i pracuję już hoho... Dlatego też spytałem czy robicie coś w „realu”, bo może obecne działania w Internecie to tylko ułamek roboty jaką robicie w swoich miastach. Rozumiem, że tak nie jest skoro forum jest najistotniejsze.

Liczę, że ktoś mi odpowie jeszcze odnośnie tego czy planujecie coś w przeciagu 3, 6, lub 12 miesięcy. Niemniej jednak dziękuję Viola za odpowiedź.

PS. Tego bana od Ardka to proszę mi dać, ale już po odpowiedzi. Zresztą w ogóle nie wiem za co ma być ten ban, ale ok – być może zasługuję.

Offline Viola tricolor

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +2/-0
« Reply #13 on: (Fri) 11.07.2014, 19:15:49 »
Małe wyjaśnienie: spotkanie w lutym nie było spotkaniem OU, a grupy osób, które pojechały swoją pracą i wiedzą wesprzeć jednego z forumków w jego prywatnej działalności. Moja wiedza mogła się przydać, a przy tym miałam okazję poznać osobiście kilka osób CTTTRLKOQ:) -->:)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej..."

Offline kkris

• Zbanowany
  • Sen głęboki
  • *
« Reply #14 on: (Fri) 11.07.2014, 19:56:43 »
Quote from: "BladyMamut"
Cześć

O co pytasz, pytając o realne działania?
Pytanie jak dla mnie zbyt ogólne, żeby wczoraj rozpoczynać rozmowę, a miałem jeszcze inne rzeczy do roboty.

Hmmm... Byłem przekonany, że pytanie jest naprawdę proste i jasne. Dziękuję, że wstawiłeś mojego posta, a co do swoich działań redaktorskich to nie musisz tłumaczyć się aż tak szczegółowo. Rozumiem, że byłeś zajęty, a mi po prostu zależało na możliwie szybkiej odpowiedzi (której wciąż nie uzyskałem).

Piszesz, że doświadczenie Ardka pomaga w określeniu użytkownika. Tymczasem ja między wierszami nic nie przekazuję. Wydaje mi się, że moje sformułowania są precyzyjne i konkretne. No ale jeśli wg Ardka posługuję się „językiem waszych wrogów” to trochę jestem skonfudowany. Nie wiedziałem nawet o tym, że macie wrogów i że mają oni „specjalne sztuczki” na was. Ardek na mnie naskoczył – ma do tego prawo, jest moderatorem. Chce mi dać bana? OK, rozumiem. Widocznie uderzyłem w jakiś czuły punkt.

Skoro jednak czytamy sobie między wierszami to może i ja powinienem zacząć. Wstawiłeś obrazek, że portal OU potrzebuje 10.000zł. Jeśli to ma być portal na wypasie to kwota jest odpowiednia. Rzekłbym nawet że przydałoby się 15.000 zł. Czy tyle uda im się zebrać? Może robią tak jak fistraist, czyli sondują ile osób jest w stanie weprzeć projekt? To chyba nic złego. Na portal.otworzumysl.com jest też notka o tym czym będzie portal oraz o tym, że potrzeba ludzi do współpracy. Czemu jednak wybrałeś pokazanie, że zbierają pieniądze? Mogę się domyślać...

Fajnie, że złożycie się na serwer, o którym pisze fistraist. Zakładając, że rozwiniecie swoje zasoby może i się on przyda, lecz nadal uważam, że utapiacie pieniądze. Czytając między wierszami jak odpowiadacie na moje proste pytanie, zadane na początku tego tematu mam wrażenie, że kolejne działania wybudzonych będą średnio, lub mało atrakcyjne.

„Sugerowany przez Ciebie serwer za 30$ to zgaduje, że jest dobrany na podstawie aktualnej aktywności i działalności, tak?”

Nie. Sugerowany przeze mnie serwer obsłuży sto takich stron jak macie obecnie i ma zasoby o wiele większe niż obecnie potrzebujecie – jest to VPS. Dedyka nie potrzebujecie i jeszcze długo potrzebować nie będziecie, a i zwykły hosting ma o wiele więcej mocy niż obecnie posiadacie zasobów.

„Na forum OU w ciągu całego okresu jego działania poświęciłem ponad 4 miesiące czasu online co daje ponad 2800 godzin, co mniej lub bardziej przyczyniło się do jego popularności.”

Szczerze? Tematy o lizaniu cipki, polecanie onetu jako źródła... Pisałeś coś kiedyś o jakości, ale co innego teoria, a co innego praktyka. Na OU również pamiętam, że dodawałeś dużo i często. Byłeś tam jednak supermoderatorem i nie śmiałem zwracać uwagi, że połowa Twoich wpisów bardziej psuje merytorycznie OU, niż je wzbogaca, dlatego byłbym ostrożny z tym przyczynieniem się do popularności. Forum OU nieraz odstraszało kłótniami użytkowników oraz masą zbędnych postów. Śmiem nawet twierdzić, że w pewnym momencie był drastyczny przestój w rozwoju forum ou i domyślam się czym było to spowodowane, ale nie będe o tym pisał. I tak mam już bana w drodze. Sądzę, że wielu tematów nawet nie czytasz tylko wstawiasz jak leci. Jednak między wierszami czytam, że skoro tyle przebywałeś na forum tam i przebywasz tu, to znak, że działasz tylko w sieci.

„Jeśli się coś robi i zrobi się z tego wielki boom akcję marketingową, pod tym nie ma odpowiedniej wartości i zasobów to jest to robię z mordy dupy,”

Problem w tym, że Wy już zrobiliście z mordy dupę i to boli mnie najbardziej w tym wszystkim. Było obiecywanie i zapewnianie o wyjątkowości i właściwej drodze wybudzonych i nagonka na OU oraz dużo opinii że akcja się nie podniesie. Chyba każdy tutaj wie w jaki sposób namawialiście do dołączenia do wybudzonych. Rzeczywiście w pierwszym momencie mina mi zrzedła, kiedy zaalarmowaliście mnie, że ketraB chce wszystkich wyrzucić. Teraz widzę, że OU po prostu przeszło korzystne zmiany. Wróci forum OU to nawet jak uzupełnicie swoje forum to będziecie 10 lat za OU. Zresztą ani forum ou, ani wasze nie są wyjątkowe. Jest bardzo dobrze rozwinięte forum Davida Icke, jest też bardzo fajne forum wolnej-polski. Co z tego skoro wszyscy zatrzymali się na jednym poziomie i Wy też dojdziecie do pewnego poziomu i go nieprzeskoczycie. Forum nie wystarczy. Do tego patrząc na to jak się zabieracie do działań to ten poziom nie do przeskoczenia będzie w Waszym przypadku na bardzo niskim pułapie. Nie potraficie przekuć aktualizacji, czy nowych postów na Forum do przyciągnięcia ludzi, więc i potem będzie z tym problem. Do ilu użytkowników dojdziecie? 100? 200 za rok? Po dwóch latach też będzie cieżko Wam trwać tutaj zaciekle z nikłą popularnością. Ale rozumiem, że nie o popularność chodzi. Wszak na serwer złożą się dwie osoby, co pokazuje, że jesteście mega niszowi i chyba Wam się to podoba CTTTRLKOQ:) -->:). Spoko.

„Komunikacja w OU i tutaj. W OU jakbyś napisał do ketraba to możliwe, że po dwóch do czterech tygodniach może byś dostał jakąkolwiek odpowiedź. Ja co oficjalnie byłem w pionie OU nieraz nie mogłem się z nim skontaktować przez tydzień.”

Hmmm... Pisałem do niego 4 razy w tamtym roku i 4 razy dostałem odpowiedź. Może rzeczywiście miałem nibywałe szczęście, ale jak czytamy między wierszami to ja z doświadczenia wiem (a trochę lat już mam), że „brak wiadomości” to też wiadomość. Skoro byłeś oficjalnie w pionie, a teraz Cię nie ma to też coś znaczy. Z ciekawości napiszę do ketraba dzisiaj i zobaczę czy odpisze. W sumie miałem się do niego odezwać przy okazji kolejnego zlotu, bo będę chciał się tam wybrać, ale zrobię to dzisiaj z ciekawości.

„Ja w realu np tłumaczę materiały z angielskiego na polski, które udostępniam w większości ludziom których nie znam i prawdopodobnie nigdy nie zobaczę.”

No właśnie nie o taki „real” mi chodziło. Czyli preferujecie realne działania w Internecie: tłumaczenia, posty, wpisy, blogi, spamowanie linkami itd. Mi bardziej chodziło właśnie o jakieś spotkania, konkretne działania mające na celu stworzenie przeciwwagi dla systemu, zrzeszanie ludzi. Teksty tłumaczy wiele osób, sądzę, że tacy jak ja już wiedzą to co trzeba wiedzieć i kolejne materiały nie wnoszą za wiele. Kwestia rozwoju osobistego, który tutaj promujecie (i dobrze!) też jest opisana o wiele lepiej na innych blogach, czy portalach. Do tego jak zapewne wiecie człowiek sam w sobie może znaleźć bardzo wiele odpowiedzi, więc czasami lepiej przyznać przed sobą: moja robota jest imitacją aktywności i nie ma znaczenia, czy poświęciłem na to ponad 2800 godzin, bo i tak ma ona mało odbiorców, lub wcale (patrz oglądalność wpisów na forum wybudzonych). No ale najważniejsze jest dobre samopoczucie i satysfakcja z tego co się robi, a tego wierzę że Ci nie brakuje, więc ślę podziękowania za Twój wkład w to co robisz i już się zamykam. Podziękowania są szczere i nie ma w nich nic między wierszami, bo czasami przeczytałem coś fajnego, co wstawiłeś.

Również pozdrawiam.

Offline kkris

• Zbanowany
  • Sen głęboki
  • *
« Reply #15 on: (Fri) 11.07.2014, 19:59:37 »
Quote from: "Viola tricolor"
Małe wyjaśnienie: spotkanie w lutym nie było spotkaniem OU, a grupy osób, które pojechały swoją pracą i wiedzą wesprzeć jednego z forumków w jego prywatnej działalności. Moja wiedza mogła się przydać, a przy tym miałam okazję poznać osobiście kilka osób CTTTRLKOQ:) -->:)

Tak, rozumiem, że z OU nie macie nic wspólnego i spotkanie w lutym było Wasze. Pytałem właśnie czy może jest więcej takich spotkań, a to co się dzieje w Internecie z wybudzonymi to tylko mała namiastka Waszych działań. Chyba już znam odpowiedź na moje pytanie zadane na początku. Gdyby ktoś chciał coś konkretniej napisać to wciąż jestem zainteresowany, ale zrozumiem jak wszystko zostało mi już wyjaśnione wyczerpująco.

Offline wolf

• Zbanowany
  • Sen głęboki
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Reply #16 on: (Fri) 11.07.2014, 20:14:17 »
To jest chore! To w jaki sposób Wasz moderator rozmawia z ludźmi to jest skandal! Za co grozicie banem krisowi? Za to, że śmiał zadać pytanie? Przecież od tego jest ten dział!

Sam chciałem napisać parę rzeczy na tym forum, ale wiedziałem że właśnie Ardek będzie mnie od razu jechał i próbował mi udowodnić, że jestem głupi! On zawsze tak robi, jakby był niewiadomo kim! Jak ma być tutaj komunikacja, jak Wy nie potraficie nawet normalnie rozmawiać? Te groźby banem to już jest przesada! Tyle o wolności piszecie i braku liderów, a tu proszę: jedno trudne pytanie i sypie się krytyka i straszenie banem! Niebywała niepowaga!

Miałem się zarejestrować tutaj i coś wspólnie działać, ale widzę że się nie da. W głowie się nie mieści jakie macie podejście do ludzi! Tak jak kris nabrałem sie na PW od fistraista na forum OU. Masakra! OU napiera do przodu i aż się wierzyć nie chce, że tak pojechaliście tę akcję i Bartka! Tyle pomówień i wiadra pomyj, kiedy sami nie macie NIC do zaoferowania. Wstyd! Ciągle tylko „rusz się, działaj sam, zmień siebie, sam musisz wiedzieć co zrobić, zrób akcję”..... Mogę zrobić wszystko sam, ale po co mi wtedy wybudzeni? Ludzi tutaj znaleźć do czegokolwiek też nie można... Bez sensu to wszystko!

Do tego jeszcze akcja z blokowanym! Z tego co pamiętam akcję zbiórki pieniędzy na chłopaka z chipem organizowali niejaki Baderr i Ewelina43 (i chyba Split). Niedawno zauważyłem, że sam „zachipowany” musiał zrobić tutaj ankietę, żeby mu te pieniądze wydano!!! I Wy zarzucacie Ketrabowi niegospodarność?! Farsa!!! Ja wpłaciłem na OU pieniądze bez żadnego celu, a dostałem w zamian podziękowania, dużo fajnych naklejek i plakatów OU. A jak jest u Was? Zebraliście pieniądze na „pacjenta” ale mu ich nie dacie, dopóki nie uznacie tego za stosowne?! Przecież to kpina! To jest niepojęte... Przecież chłopak z chipem chyba sam najlepiej zadecyduje za siebie na co mu te pieniądze. Przecież chodzi o wolność i nie ma liderów! Od kiedy Wy jesteście fachowcy od chipów? Wolne żarty...

Mam nadzieję, że wreszcie dopuścicie mój post bo wysyłam go już trzeci raz, nie przeklinam, nie wyzywam nikogo, a i tak mnie moderujecie... Za co, się pytam?! Za parę słów prawdy?! Żenada...

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
« Reply #17 on: (Fri) 11.07.2014, 21:07:11 »
@wolf
Napisz do kolegi blokowanego CTTTRLKOQ -->https://forum.wybudzeni.com/memberlist.ph ... file&u=102  i zapytaj się jak było, a potem pisz swoje prawdy na ten temat.
Nowy użytkownik, zanim jego post będzie widoczny czeka na akceptacje moderatora, po piątym poście można pisać bez opóźnień, a że nikogo nie było w tym czasie to nie twórz kolejnych prawd.
Skoro piszesz, że Ardek zawsze tak z Tobą pisze to zgaduje, że to nie jest Twoje pierwsze konto tutaj, mam rację czy się mylę?
Kolejna sprawa to jakie "(wy) grozicie banem"? Ostrzeżenie o banie nie było za pisanie tylko podejrzenie, że kriss trolluje lub dezinformuje spowodowane niedomówieniami jak sądzę.
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
« Reply #18 on: (Fri) 11.07.2014, 21:32:32 »
@kkris
Korzystać trzeba z różnych źródeł, kryterium jest jedno czy są tam informacje czy hasła, jak hasła to szkoda czasu, jak informacje to pilnie studiować i z rożnych najlepiej przeciwstawnych źródeł.

Nie projektuj tego co robię ja na to co robią inni. Ja w najbliższym czasie nie planuje akcji w realu.
Podeślij namiary na ofertę z serwerem o którym piszesz to chętnie ją zobaczę.
Nie napisałeś z której części Polski jesteś.
Dzięki za krytykę.

Pozdrawiam

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +3/-1
« Reply #19 on: (Fri) 11.07.2014, 22:06:35 »
Zacznę od tego, że napisałeś w miejscu dla gości, a gościem nie jesteś mają rejestrację, więc nie miej pretensji. Z tego co ja wiem do działów z ekipy wybudzonych mają dostęp wszyscy zarejestrowani poza planem działania, gdzie jest tylko podgląd. Jeśli jest inaczej daj znać jak było w twoim przypadku.

Wystarczy zapytać np. na pw. Jeśli mówisz, że jak i Blady jesteśmy założycielami to wystarczyło do któregoś z nas napisać skoro nie otrzymałeś konkretu w poście.

O serwerze napisze na końcu.

Rozwijać się będziemy, a ja bym chciał już jakieś 3 lata temu jednak 99,99% ludzi czeka na liderów, ciągania za rękę jak dziecko z lizakiem i podanie tematów na tacy. Osobiście uważam, że na takie działania szkoda czasu, ponieważ zawsze kończy się to tak samo - widać tego na pęczki w telewizji. Nie potrzebujemy do tego 10 000tys. ludzi i tyle samo pieniędzy, a jedynie własne chęci.

Abyśmy mogli działać w realu potrzeb zebrać chociaż po kilku ludzi w danych okolicach, którzy samodzielnie będą w stanie coś zorganizować i nie będą patrzeć na innych co jednocześnie da im mozliwośc wzajemnego wspierania, ponieważ często brak słów jak takie działania wyglądają (wiem, bo mam takie coś za sobą i kolega nie wytrzymał. Tak się zdołował, że zostałem sam, ale trwam w postanowieniach mimo, że raz prawie rozpadł mi się przez to związek). Ale to teraz nieistotne i lecimy z tematem dalej.

Oczywiście tu kształtuje się temat "Po co mi wyBudzeni skoro nic mi nie dali,a sam sobie poradziłem. Mogę założyć coś własnego?"  Tu jest właśnie ten punkt, który już wielokrotnie widziałem od początku jak stworzyłem Ruch Obywatelski manifesto... i akcja dla grup aktywistycznych o zjednoczenie z zachowaniem suwerenności własnych organizacji pod wspólnym sztandarem dla określenia celu wspólnego działania i na poszczególnych frontach własnych "specjalizacji". Zamiast tego zostałem obsmarowany jako nowy bat na społeczeństwo, tajniak służby, komuny oraz inne badziewia i bzdury. Nie poddałem się i próbowałem dalej. Mój wniosek wszyscy bali się stracić stanowisko lidera i tak moim i pewnie nie tylko moim zdaniem wydarzyło się w OU.

Minęło prawie 3 lata od tej akcji i non stop na drodze w podanych powyżej procentach są ludzie, którzy mają i piszą o chęciach i możliwościach, ale chcą czegoś nie biorąc pod uwagę, że wszyscy jesteśmy ludźmi. Mamy problemy i brak czasu na tyle, że wykonuje się mniejsze lub większe priorytety. Warto zapytać bezpośrednio lub wyjść z własną inicjatywą na czoło.

„Macie coś do powiedzenie proszę, abyście to opisali ludziom, których to dotyczy.”
- Właśnie piszę to zostałem zaatakowany za swoją domniemaną „głupotę” przez Ardka. Nie potraficie normalnie odpowiedzieć na pytanie?

Nie otrzymałem od ciebie pw. Jest to jak mi się zdaje forma opisania do konkretnej osoby skoro myślisz, a co jest błędem. Ja dałem możliwość, aby tacy ludzie jak my, ty, wy, oni mogli się zebrać i współdziałać.

Jeśli zauważyłeś błąd lub niepełną informację w moim poście zawsze możesz napisać pw lub maila. Wystarczy kilka wyrazów "Siema słuchaj masz błędy w informacji do ludzi z forum tu i tu, a tu nie wiem o co chodzi."
Nie jestem przedszkolakiem i jeśli ktoś mi pokaże błąd lub zwróci uwagę typu "słuchaj to nie tak, ponieważ mam w tym doświadczenie" lub "tu jest błąd" zawsze słucham, poprawiam lub biorę pod uwagę. Po to są te możliwości techniczne, aby z nich korzystać. Zawsze odpisuję na każde pw czy maila i tego nie może mi nikt zarzucić, ponieważ jeśli jest jakieś wskazanie lub maleńka prośba, a ją wykonam to odpisuję mimo wszystko. Nawet jeśli jest ona widoczna i nie ma takiej potrzeby.

Co za tym idzie wykazałeś się takim samym brakiem komunikacji, o której piszesz. Jak wielokrotnie pisałem  - Wspólnie tworzymy wyBudzonych.

kontynuując.

Kolejna sprawa. Ja tu nie rządzę, Blady też oraz wspomniany przez ciebie Ardek. Nie generalizuj wyBudzonych po wypowiedzi jednej czy kilku osób, ponieważ nie znasz tu wszystkich, a co pisze każdy z nas jest indywidualnym podejściem na podstawie doświadczeń i charakteru(co nie od razu znaczy, że cham i prostak). Czemu każdy widząc admin czy mod od razu widzi rządzących? Jakbyśmy zostawili to forum bez tych funkcji wiesz jaki byłby tu burdel i nie muszę ci tego chyba tłumaczyć.

Piszesz, że jesteś prawie od początku i widzisz coś na styl kłamstwa czy omamienia pięknymi słówkami, które cię tu tak długo trzymają, a widzisz jak się rozwija OU i mimo wszystko jesteś tutaj. Jakim cudem? Ja zawsze idę tam, gdzie chcę, jeśli widzę lipę. Nie oglądam się wstecz. Potrzebujesz nad sobą lidera? Sprostuję to, że my się nie wyłamaliśmy z OU. Powiedział bym, że my jesteśmy bardzie tym opisanym piorunem, który uderzył w serwer.

„Chcecie się czymś zająć, ale nie ma ludzi zrób akcję. Tak między innymi mają działać wyBudzeni. Wiem, że na razie jest Nas garstka. Z czasem się to zmieni, a przynajmniej powinno, lecz jednocześnie zmienić się musi podejście.”
- No właśnie problem w tym, że tutaj nie ma ludzi, a obiecywaliście jakość, gwarantowaliście, że będziecie lepsi niż OU, wychwalaliście wyBudzonych, obsmarowaliście OU. OK - zrobię „akcję”. OK – nie ma ludzi, więc zrobię sam. Jednak chcę tylko wiedzieć, czy jest szansa spotkać się z Wami i przedyskutować takową „akcję”? Czy nie ma takiej możliwości?

Nie ma ludzi, bo mało komu się chce działać samodzielnie.

Jak nie ma możliwości przedyskutowania planu >>> Strona główna forum • EKIPA wyBudzeni • Szukam ludzi do akcji
>>> Strona główna forum • EKIPA wyBudzeni • Nasza ekipa

Inna sprawa są dwa tematy o spotkaniach na forum. Wypowiedziałeś się w którymś, że chciałbyś się spotkać lub zaproponowałeś swoje?

Forum mało jest odwiedzane, ponieważ jest tylko kilka osób, które są rozsiane po Polsce czy poza i nie ma możliwości współdziałania w realu czy spotkań skoro się tyra od rana do wieczora, liche pensje, własne problemu od małych do naprawdę dużych oraz wiele kłód, które nam wszystkim poukładano pod nogami po części też na własne życzenie.

Zbiórka na serwer jest tylko tematem, który poruszyłem, aby polepszyć nasz rozwój i móc wyjść z sieci. Tak samo twarzoksiążka, aby może w końcu zebrać większą liczbę ludzi, która będzie miała możliwość zebrania się w małe grupki na "własnym podwórku", jeśli zechce dołączyć.

Teraz mamy hosting, który niewiele kosztował i wyłożyłem to sam. Jakbyś dalej poszukał dowiedziałbyś się, że hosting bez limitu transferu i pojemności dysku w momencie przekroczenia 5gb stał się niewygodny tym bardziej, że podważamy np. obecną historię. Na samej stronie, jest napisane, że prace nad rozwojem są wstrzymane, właśnie z tego powodu, więc po co uwaga, że strona jest do bani. Jest wyjaśnienie.

USA piszesz.
"Powiedzmy tak". Wykupuję u ciebie serwer wirtualny, dedyka lub hosting i obsmarowuję cie na moich stronach jaki to robisz przekręt wraz ze spółkami, z którymi współpracujesz i mamisz ludzi. Jak długo bym się utrzyma zanim mnie zamkniesz. Raczej krótko.
Gdzie tu logika i sens zakładać hosting w kraju, który jest obsmarowany lub wpływowi ludzie z korporacji itp. instytucji, którzy tam mieszkają? Zapomniałeś o CIPA, SOPA, ACTA, CISPA czy inne gówna i gdzie je wymyślono?

Pisząc 2500pln na serwer zapomniałeś dodać "na rok", a to taka sama zmyłka jak picia w kartonach w dyskontach typu pomarańczowy i już każdy myśli, że sok, a tu lipa, bo napój o znikomej zawartości soku z pomarańcza zwany zwyczajowo napojem.

Jest to nic innego jak ukazanie krętactwa grupy, która się rozwija tak samo jak chwilówki kredytowe. Nie po to odeszliśmy z poprzedniej grupy, aby robić to samo. Ja na to nie pozwolę. Jednak jest to przeszłość, a czy OU miało zniknąć czy istnieć na "chwilę" to już nie nasza w tym rzecz, ponieważ nie damy już temu naszego "kredytu" zaufania.

Na przyszłość nie czekaj kwartału zanim napiszesz i kieruj się konkretnie, gdzie masz ochotę. Jeśli to nie odniesie skutku idź do kogoś innego. Jeśli "założyciele" nie odpowiedzą po bezpośrednim kontakcie to zdaje mi się, że tracisz swój cenny czas.

pozdro
f

Widzę temat się rozwinął zanim napisałem posta w wolnych chwilach.

kkris - piszesz, że działasz w programowaniu, analizie itp. Jakiś czas temu pogadałem kilka razy z Anomalią i po krótkim czasie dostał dostęp do ftp, wszystkich plików wybudzonych i wymieniliśmy się tel. w razie konieczności nagłego kontaktu. Nie po to pisałem, że wszyscy wspólnie tworzymy wyBudzonych, żeby odstawiać takie cyrki, o których przyszło mi tu czytać. Kolejny raz - wystarczyło napisać.

wolf - bałeś się cokolwiek napisać, ponieważ masz wielki strach przed Ardkiem, który był również w ou i miał taką samą funkcję. Jak to mówią "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Czy to w ou czy tu do mnie zawsze można było pisać maila lub pw i starałem się zaradzić problemowi.
Pytanie nie jest trudne, ale bezsensownie rozdmuchane do niepotrzebnego poziomu zamiast poczekać. Nie ma tu ludzi na zawołanie.

Faktycznie szkoda, że nie byliście na zlocie w lutym posłuchalibyście ludzi, którzy działali dla ou jak to wyglądało i jak skończyło. Chyba, że założymy, iż wszyscy tu zebrani to oszuści., więc nie ma kogo więcej słuchać.

Zakładając z góry, że będzie lipa to faktycznie nic się nie zdziała. Wszyscy tworzą grupę, a nie jedna osoba. Jedna osoba może co najwyżej sektę założyć o poglądach własnych.
« Last Edit: (Fri) 11.07.2014, 23:59:36 by fistraist »
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth