Author Topic: Rangi - znaczenie  (Read 909 times)

Offline Anomalia

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +5/-0
  • 12345678901234
Rangi - znaczenie
« on: (Fri) 25.07.2014, 02:12:12 »
Witam.

Przewiduję, że prędzej czy później padnie pytanie od jednej lub więcej osób odnośnie rang na forum i ich znaczenia - więc odpowiem na to tutaj, by inni mogli odsyłać pytających do tego tematu.

Śpiączka -
Śpiączka to ilościowe zaburzenie świadomości. Osoba w stanie śpiączki nie reaguje na wszystkie lub część bodźców, które w najgorszym wypadku świadczą o śmierci. Człowiek będący w stanie śpiączki (teoretycznie) nie wie co się z nim dzieje, ani co się dzieje na świecie i w jego otoczeniu - czasem jednak osoba ze śpiączki się wybudza.(może to trwać nawet 10 lat)

Sen głęboki -
Sen głęboki jest dość podobny do śpiączki - organizm może nie reagować (w teorii) na wszystkie bodźce, ale sam się wybudzi najpóźniej w ciągu doby.

Sen płytki -
Sen płytki podczas którego następuje zniesienie świadomości i bezruch, a reakcje na bodźce ze światem rzeczywistym są tylko stłumione.

Sen świadomy -
Sen świadomy - śniący wie, że śni a otaczający go świat to tylko iluzja i w każdej chwili całą "rzeczywistością" można manipulować za pomocą myśli.

WyBudzony -
Wybudzony - w pełni świadomy człowiek w świecie wolnym od iluzji.

Ilość postów wymagana dla poszczególnych rang to:
- 0
- 3
- 20
- 50
- 100

Procenty odzwierciedlać mają poziom świadomości*, a nie ilość postów. (* - należy pamiętać, że nie zawsze osoba z np. 50% będzie bardziej świadoma od tej 25% czy 0%).

Przypuszczam, że osoby mające 75% oraz 100% świadomości będą miały już za sobą przynajmniej jeden zlot, ale nie będzie to wymagane do otrzymania wyższej rangi gdyż będą one przydzielane automatycznie przez forum.

Wymagania odnośnie ilości postów, znaczenie rang oraz ich ilość może ulec zmianie. (jeśli to będzie miało nastąpić - zostanie to na pewno ogłoszone.)
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

Ardek

• Guest
Odp: Rangi - znaczenie
« Reply #1 on: (Fri) 25.07.2014, 14:38:57 »
Nie mam nic do rang na forum, ale obawiam się, że może się zacząć nabijanie postów i masowe "samo-oszustwa".

Btw. 100 na ostatnią rangę? Wydaje mi się mało.

Offline Anomalia

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • 12345678901234
« Reply #2 on: (Fri) 25.07.2014, 18:58:02 »
to są wstępne wartości :P nie bez powodu napisałem, że mogą ulec zmianie :)
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
« Reply #3 on: (Sun) 27.07.2014, 15:09:30 »
Według mnie rangi nie maja obiektywnie znaczenia jako odpowiednik poziomu świadomości, bo ranga jest podnoszona/zmieniana na podstawie ilości postow, a tutaj ilość nie mierzy jakości.
Na przykład jak ktoś motywuje się pozycja w grupie to będzie nabijał licznik, żeby mieć dzięki temu wyższą pozycje w hierarchii.
Jako element dekoracyjny wporządku, ale jako element do mierzenia świadomości to iluzja :)
« Last Edit: (Sun) 27.07.2014, 15:23:45 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Ardek

• Guest
« Reply #4 on: (Sun) 27.07.2014, 16:31:07 »
Może by przekształcić nazewnictwo tak, by wskazywało nie na "poziom świadomości", a po prostu na zaangażowanie?

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
« Reply #5 on: (Sun) 27.07.2014, 18:10:15 »
Zdecydowanie tak, nawet nie nazewnictwo samych rang jak opis w tym temacie i z głowy.
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline Anomalia

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • 12345678901234
« Reply #6 on: (Tue) 29.07.2014, 10:37:40 »
to zmieńcie - nie mam z tym problemu