Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Aktualności: Małe zmiany w przywilejach użytkowników <CZYTAJ> Nie możesz się zalogować? Wyczyść w przeglądarce ciasteczka i aktywne zalogowania (wszystkie).
W razie czego jesteśmy na FB(link). Pozdrawiamy Ekipa

Autor Wątek: KOMUNIKAT "BEZPIECZNY SERWER"  (Przeczytany 1267 razy)

Offline fistraist

• Administrator
  • *
  • Reputacja: +3/-1
KOMUNIKAT "BEZPIECZNY SERWER"
« dnia: (Nie) 24.08.2014, 13:40:05 »
[member=103]Anomalia[/member] (pisze na urzadzeniu bez polskich znakow)

Witam, w ciagu 30 dni od daty 08.01.2015 r. nastapi przeniesienie wybudzonych na nowy hosting. Przenosiny powinny zajac do 3 dni gdzies na poczatku lutego. Ewentualne komplikacje z wejsciem na strone/prawidlowym funkcjonowaniem strony moga sie wahac od 20 do maksymalnie 60 dni (oczywiscie w wyjatkowo niefortunnych okolicznosciach). Nasza strona moze byc nawet niedostepna, ale podejme wszelkich staran, aby temu zapobiec. Prosze o cierpliwosc podczas tej operacji poniewaz zajmuja sie tym dwie osoby, ktore czasu wolnego na zajmowanie sie strona obecnie maja malo, a chca by wszystko bylo dopiete na ostatni guzik.

Administrator WyBudzeni
 Anomalia

Witamy wszystkich.

Nie będę się rozpisywał i próbował Was urabiać, bo nie o to tu chodzi, a o czyste fakty, więc zaczynam.

Ze względu na informację jakie umieszczamy i chcielibyśmy umieszczać w formie video na Naszej stronie postanowiliśmy przenieść serwer w dużo bezpieczniejszym miejscu za granicą, poza zasięgiem łap polskiej jurysdykcji.

Powody są następujące:

1. Zostaliśmy już poproszeni (upomnieni) zaraz na początku wybudzonych o usunięcie treści wideo z serwera przez firmę, która sprzedaje nam usługę. Tłumaczyli się, że to nie chmura do magazynowania plików wideo. Mimo tłumaczenia, iż są one integralną częścią strony nie pomogło jak i to, że serwer ma wykupioną nieograniczoną pojemność dysku. W regulaminie jest podpunkt, w którym napisane jest "Podważanie obecnej historii może być powodem rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym". Nikt z Nas nie chce się obudzić pięknego dnia i zauważyć, że usługę usunięto jak i całą zawartość.

2. Liczymy się z próbami inwigilacji co dodatkowo dało Nam do myślenia, że bezpieczeństwo Nas wszystkich jak i samego serwera przed próbami włamania jest bardzo ważne.

3. Usługi jak sprzedawane są w Polsce jak i wielu innych krajach Europy, USA czy Kanady daje wiele do myślenia i ogranicza możliwości Naszego wspólnego funkcjonowania.

Nie chcemy być ograniczani w rozwoju WyBudzonych, a bezpieczeństwo jest bardzo istotnie.

Zwracamy się do Was z zapytaniem o chęć wsparcia kosztów serwera. Informację możecie wstawiać w postach poniżej lub wysyłać na moje PW. Każda złotówka się przyda. Jeśli będziemy wiedzieli ile wsparcia mamy, będziemy wiedzieli jaką usługę jesteśmy w stanie wybrać.

WSZYSTKIE DANE ZAKUPU USŁUGI:

http://iv.pl/images/59272713398859952067.png

...a to tylko zaledwie czubek góry lodowej zalet i "ptaszków" (* z wyłączeniem dla Filmy/Pliki, które nie potrzebują aż tak dużej ochrony - ale i tak najważniejszą mają - są poza PL jurysdykcją :) ).

Hosting(samo forum) za msc. ~10$  ;  30,3 zł  / msc.
Hosting(samo forum) za rok ~120$ ; 363,53 zł / rok
Domena za msc. ~4$ ;   11,75 zł / msc.
Domena za rok ~46$ ; 141 zł / rok
----------------------------------------------
Hosting(same filmy/pliki) za msc. ~7$ ; 21,42 zł / msc.
Hosting(same filmy/pliki) za rok ~84$ ; 257,04 zł / rok
==============================================
Suma
(samo forum) za msc. ~13,75 $ ; 42,05 zł za msc.
(samo forum) za rok ~165$ ; 504,53 zł za rok

(forum+filmy/pliki) za msc. ~20,84$ ; 65,42 zł za msc.
(forum+filmy/pliki) za rok ~250$ ; 785 zł za rok
*zaaktualizowałem sumę forum+filmy/pliki zgodnie z obecnym kursem USD/PLN

__________________________________________________________________________________

Z GÓRY DZIĘKUJEMY
« Ostatnia zmiana: (Czw) 08.01.2015, 22:27:03 wysłana przez Anomalia »
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

Offline Anomalia

• Administrator
  • *
  • Reputacja: +5/-0
  • 12345678901234
Odp: KOMUNIKAT "BEZPIECZNY SERWER"
« Odpowiedź #1 dnia: (Sob) 30.08.2014, 00:02:34 »
ja spokojnie jestem wrzucić 100 zł (przynajmniej narazie jestem pewien, że tyle moge zaoferować)... za kilka tygodni powinienem być bardziej pewien co do sumy (która prawdopodobnie wzrośnie).
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

Offline Anomalia

• Administrator
  • *
  • 12345678901234
« Odpowiedź #2 dnia: (Sob) 15.11.2014, 00:43:54 »
odświeżam temat, jak mówiłem KURWA ja się złożę na serwer i czekam teraz na jebane posty od członków ekipy, którzy tak się nieoficjalnie zadeklarowali :)  (bo w temacie ni chuja żadnego śladu)
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

Offline BladyMamut

• Administrator
  • *
  • Reputacja: +12/-0
« Odpowiedź #3 dnia: (Sob) 15.11.2014, 18:59:04 »
Zbieramy na cały rok z góry? Ja aktualnie jestem spłukany, dopiero około 2-3 tygodnia grudnia dorzucę się do puli.
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline Anomalia

• Administrator
  • *
  • 12345678901234
« Odpowiedź #4 dnia: (Nie) 16.11.2014, 14:31:35 »
o ile pamietam to do lutego mamy czas :P

Offline Ezzy

• Sen głęboki
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: (Nie) 23.11.2014, 11:16:14 »
zadeklarowałem się i miałem dostać na PW info co gdzie i jak wpłacać...

Offline kameleon84

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +2/-1
« Odpowiedź #6 dnia: (Nie) 23.11.2014, 13:19:05 »
Tez mogę się dołożyć. Każdy kto korzysta z forum, powinien coś od siebie dorzucić. Proszę o dokładne info.  :)
Nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami.

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: +3/-0
« Odpowiedź #7 dnia: (Pon) 24.11.2014, 00:21:25 »
Bardzo ważne na tą chwilę jest skompletowanie obsługi forum, tzn moderatorów i techników, dobrze, żeby byli świadomi i oczywiście mieli odpowiednią ilość czasu na zarządzanie.

Offline Anomalia

• Administrator
  • *
  • 12345678901234
« Odpowiedź #8 dnia: (Sob) 13.12.2014, 21:27:11 »
Robię backup, a w wolnym czasie (np. w święta zajmę się sprawą z nowym hostem)