Author Topic: Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów  (Read 1703 times)

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów

Projekt fałszywego forum (lub „platformy blogerskiej”) nazwijmy mianem „Projekt Zion”. Idea takiego projektu polega na tworzeniu fikcyjnego miejsca, gdzie można poznać „prawdę”. Chodzi o odfiltrowanie ze społeczeństwa osób „poszukujących” – i wysłanie ich na z góry zaplanowane manowce (Zion był enklawą fikcyjnej wolności – elementem systemu zniewolenia, jego stabilizatorem – w trylogii Matrix).

Każde środowisko „poszukiwaczy prawdy” powstające w efekcie realizacji „Projektu Zion” jest nową społecznością, w której musi się wyłonić jakaś hierarchia. O tej hierarchii decydują wiarygodność, kompetencje, umiejętność argumentacji itp. Jeżeli każde kolejne miejsce „poszukiwania prawdy” będzie dostatecznie szybko zniszczone, nie pojawi się hierarchia, wiarygodność wypowiedzi będzie trudna do ocenienia dla nowych lub niezgranych „forumowiczów”, czas ludzi zostanie zmarnowany (chodzi o zapobieganie powstawaniu „instytucji” społecznych/oddolnych – dlatego takie fora musiałyby być systematycznie niszczone).
Ostatnimi przypadkami wykorzystania tej metody były salon24, Nowy Ekran – i może jakieś niszowe fora o katastrofie w Smoleńsku. W takich nowych społecznościach łatwo kreować fikcyjne autorytety – poprzez promowanie ich wypowiedzi i spychanie innych na n-tą stronę (salon24 jest pod tym względem ekstremalnym złem – wypowiedzi starsze niż kilka godzin są tam praktycznie niedostępne, zaś kilka osób – agentura i pożyteczni idioci – są ciągle promowani).

Najciekawszy etap przedsięwzięcia typu Zion to jego destrukcja – społeczność jest albo zalana nieistotnymi treściami, zaś istotne są topione w pomyjach (prawda2.info), albo – pojawia się bardzo silna moderacja, dopuszczająca do głosu bardzo wąskie (z góry przewidziane) grono osób – plus głosy przypadkowe, które nie staną się „autorytetami” (takie „komety”/ „piękności dnia”/”gwiazdy wieczoru”), służą wyłącznie do dostarczenia pozoru „różnorodności”. Czyli mamy – po okresie „twórczego chaosu”, który zwabił ludzi – realizację pierwotnego celu propagandowego – w wygenerowaną społeczność wstrzelono w sposób kontrolowany kastę mówców. Zdaniem blogera mocniejszy.wordpress.com również Fronda jest takim „Projektem Zion”*.

Dodano 19 IV 2012

------------------
* Okazuje się, że tekst „Antypolska cenzura na Frondzie” został usunięty przez autora, resztki argumentacji z usuniętego tekstu są dostępne na jego blogu tu: [Blog już nie istnieje, znalazłem lustro na webarchive, pod zakładką cenzura wyświetliło się  to - BladyMamut] https://web.archive.org/web/20120120165708/http://mocniejszy.wordpress.com/category/cenzura/page/2/

Źródło: http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/25/fora-falszywych-prawd-i-z-gory-zaplanowanych-autorytetow/
« Last Edit: (Wed) 19.11.2014, 23:26:15 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Fora fałszywych prawd – i z góry zaplanowanych autorytetów
« Reply #1 on: (Thu) 20.11.2014, 00:45:44 »
Hmm, oczywiście OU mi się od razu skojarzyło. Po za tym proponuje żeby ten temat lekko w przyszłości rozwinąć i wrzucić do takiej początkowej paczki, którą będziemy tworzyć z użytkownikiem elwis.

Ardek

• Guest
« Reply #2 on: (Thu) 20.11.2014, 09:09:00 »
salon24 to po prostu strona z blogami, która musi zarabiać na siebie. To, że ludzie nie czytają najmądrzejszych wpisów, to imo raczej wina ludzi, a nie bezpieki.

"Nowy Ekran" dziś 3obieg zawsze miało bardzo słabe wpisy, więc może coś tam jest sterowane, ale jak teraz tam zajrzałem i zobaczyłem GPSa to padłem.

Grzegorz P. Świderski - Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz, monarchista. Skrajnie konserwatywny arcyliberał.
To typ który był w DB/PL i go wyrzucili, bo się wstydzili jego głupoty. Gość spamuje fejsa na milionie grup, pisze nieciekawe lub po prostu durne wpisy i nawet mu się udaje wciągać ludzi w dyskusje, ale z tego co widziałem, to przebiegają one tak, że Świderski w akcie desperacji jak już zostaje zaorany, zaczyna twierdzić, że trollował. Preferuje też przekomarzanie się a la 5-latek i używa dużo niepotrzebnych skrótów. Po co o tym mówię? By wprowadzić w pewien humor.

KIEDYŚ SPOTKAŁEM KORWINA NA JAKIEJŚ EKSKLUZYWNEJ KOLACJI. PODCHODZĘ DO NIEGO I MÓWIĘ "CZEŚĆ MIKI TY SKURWYSYNU." A ON TYLKO "ELO" I ODWRACA GŁOWĘ. SPRZEDAŁEM MU BLACHĘ W POTYLICĘ I MÓWIĘ "SŁUCHAJ MNIE BO CI NIE DAM GŁOSU NA TWOJĄ KANAPOWĄ PARTIĘ". JANUSZ COŚ TUPNĄŁ, COŚ MRUKNĄŁ ALE MÓWI "DOBRA SŁUCHAM CIEBIE CIERPLIWIE, CO MASZ MI DO POWIEDZENIA." "CZEMU WOLNY RYNEK KURWĄ JEST?" NA TO KORWIN MIKKE POWIEDZIAŁ "TY KURWA MŁODY SOCJALISTO" I PRZYKLEIŁ MI MUSZKĘ DO KOSZULI. POTEM UCIEKŁ ZA KANAPĘ.

Kds sptkłm Grzgrz P. Swdrskg n jkjś trllgrp n fjsbk. Pdchdz d ng mw czsc Grzgrz t skrwsn. n tlk l dwrc głw. Sprzdłm m blch w ptlc mw slchj mn b n bd cztł twjg blgsk. Grzgrz cs tpnł, cs mrknł l mw dbr słchm cb crplw, c msz m d pwdzn.
-Czm spmwn n fjsbk krwm jst? Grzgrz pwdzł d mn - t krw młd przsrwcz wcsnł m d rk lnk d blg. Ptm ckł n grp Prt Lbrtńskj.

Jeszcze co do
zaś istotne są topione w pomyjach (prawda2.info)
to co prawda nie przeczytałem większości artykułów z tej strony, ale zawsze jak ktoś mi coś linkował na niej, to było to ekstremalnie głupie, więc tutaj wg mnie działalność agenturalna jest wielce prawdopodobna.

Offline kameleon84

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +2/-1
« Reply #3 on: (Thu) 20.11.2014, 19:44:48 »
Hmm, oczywiście OU mi się od razu skojarzyło. Po za tym proponuje żeby ten temat lekko w przyszłości rozwinąć i wrzucić do takiej początkowej paczki, którą będziemy tworzyć z użytkownikiem elwis.
Do jakiej początkowej paczki? Forum OU rozwijało się bardzo dobrze. Nawet był poruszany temat Projektu Zion. Potem chłop zamykał usta komu chciał. Kto podpadł tego uciszał. Zaczął świrować, więc odszedłem z OU. Co jak co, ale chłopak miał łeb... Wiedział jak trafić do ludzi.
« Last Edit: (Thu) 20.11.2014, 19:56:08 by kameleon84 »
Nikt nas nie skompromituje bardziej, niż uczynimy to sami.

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
« Reply #4 on: (Thu) 20.11.2014, 20:10:49 »
O paczce później. Znał techniki marketingowe, podejrzewamy, że coś studiował takiego i był w tym faktycznie dobry, a może miał to wrodzone - jasne. My na razie tacy dobrzy w marketingu nie jesteśmy ale wiem jedno, będziemy, będziemy lepsi. I nigdy nikim nie będziemy manipulować. Będziemy dawać moc tym, którzy będą chcieli ją dobrze wykorzystać.

Update:
Ja też nie mówię, że OU było jak zion. Tylko mi się skojarzyło po prostu bo Bartek chciał zarabiać na dobrych ludziach. Ale wiadomo...
"Trzy rzeczy nie mogą być na długo ukryte, księżyc, słońce i prawda"
Buddha

Bartek o tym nie wiedział.
« Last Edit: (Thu) 20.11.2014, 20:16:40 by Split! »

Offline Kulis

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +0/-1
« Reply #5 on: (Sat) 22.11.2014, 19:13:43 »
Znał techniki marketingowe, podejrzewamy, że coś studiował takiego i był w tym faktycznie dobry, a może miał to wrodzone - jasne.

Bez jaj,   przeczytał jedną może dwie książki o NLP i sprawnie to wykorzystywał. 4 strony świata i ten drugi tekst były pisane w stylu w jaki pisze się książki o NLP. Bo się uważa że to zwiększa sprzedaż. Co do skompletowania i zebrania informacji nalezą się twórcy 4 stron i tego drugiego pochwały(nie wszystkiego, ale było to jasne i klarowne).

Najciekawszy etap przedsięwzięcia typu Zion to jego destrukcja – społeczność jest albo zalana nieistotnymi treściami, zaś istotne są topione w pomyjach (prawda2.info), albo – pojawia się bardzo silna moderacja, dopuszczająca do głosu bardzo wąskie (z góry przewidziane) grono osób – plus głosy przypadkowe, które nie staną się „autorytetami” (takie „komety”/ „piękności dnia”/”gwiazdy wieczoru”), służą wyłącznie do dostarczenia pozoru „różnorodności”.

Fakt prawda2 jest teraz w fazie regresji, ale to raczej wynika z ilości materiału już przerobionego na forum. Zdecydowanie więcej nieistotnych treści pojawia się Panowie tutaj. Do tego moderacja Pana Radka, a raczej jego bezwzględna postawa, czasami z racją  czasami bez, sprawia że to zdanie do "wybudzonych" jest bardziej pasujące niż do prawdy2.

Różnica między demokracją a dyktaturą jest taka, że w demokracji najpierw się głosuje, a potem dostaje rozkazy; w dyktaturze nie marnuje się czasu na głosowanie.(Buk)

Ardek

• Guest
« Reply #6 on: (Sat) 22.11.2014, 19:38:59 »
Sam jesteś radek. Co do wybudzonych, to strona spełnia swoją funkcję mimo biedatrollingu Kulisa, który raz nie jest śmieszny, a raz nie jest śmieszny jeszcze bardziej, więc dalej sobie trolluj i rozkoszuj się tym, że ze śmiesznych powodów nie możesz zostać zbanowany. Ja sobie popatrzę na twoją marność.

Offline Kulis

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +0/-1
« Reply #7 on: (Sun) 23.11.2014, 18:18:02 »
Nie napisałem nic co było by niezgodne z prawdą i śmieszne tym bardziej nie było. Nie wiem co się rzucasz.

Nie będe odpowiadał na ten komentarz, bo wtedy będzie to troling, albo bardziej karmienie trola. Biedatrolingu pojęcia nie znam. Ale skoro ty się takimi tekstami posługujesz to pozostaje tylko współczuć.

Groźby banowania to sobie odpuść bo po 1. jakoś to mnie nie rusza, a po 2. nie łamie regulaminu -wiec  strasz se kolegów ze szkoły takimi tekstami

I jeszcze mam pytanie a propo banowania:
Dlaczego sam się nie zbanujesz?:)

Różnica między demokracją a dyktaturą jest taka, że w demokracji najpierw się głosuje, a potem dostaje rozkazy; w dyktaturze nie marnuje się czasu na głosowanie.(Buk)

Ardek

• Guest
« Reply #8 on: (Sun) 23.11.2014, 20:45:28 »
"Nie napisałem nic co było by niezgodne z prawdą" Napisałeś. I co teraz?

Nie będe odpowiadał na ten komentarz, bo wtedy będzie to troling, albo bardziej karmienie trola.
No to współczuję braku kontroli nad sobą, bo jakoś odpowiedziałeś.

Biedatrolingu pojęcia nie znam. Ale skoro ty się takimi tekstami posługujesz to pozostaje tylko współczuć.
Skoro nie znasz, to jak możesz współczuć? Na podstawie czego to współczucie? Kulis stanął na przeciw przewidywaniom. Znowu niemiłosiernie skurwił logikę.

Groźby banowania to sobie odpuść bo po 1. jakoś to mnie nie rusza, a po 2. nie łamie regulaminu -wiec  strasz se kolegów ze szkoły takimi tekstami
Właśnie cię, spryciarzu, poinformowałem, że nie mogę cię zbanować, bo ktoś w niezbyt poważny sposób wyłączył taką opcję dla moderatorów. Nie wiem jak ten ktoś wyobraża sobie moderację bez likwidacji takiego parszywego elementu jak ty, ale to już jego sprawa- ja zachęcam- trolluj dalej.

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
« Reply #9 on: (Mon) 24.11.2014, 01:41:25 »
Quote from: Kulis
Bez jaj,   przeczytał jedną może dwie książki o NLP i sprawnie to wykorzystywał.
Nie wiem czy znałeś go osobiście ale na ile ja go zdążyłem poznać, to raczej książek nie czytywał, a już na pewno nie w celu nauki.
Quote from: Kulis
4 strony świata i ten drugi tekst były pisane w stylu w jaki pisze się książki o NLP. Bo się uważa że to zwiększa sprzedaż. Co do skompletowania i zebrania informacji nalezą się twórcy 4 stron i tego drugiego pochwały(nie wszystkiego, ale było to jasne i klarowne).
Bartek tego nie układał i nie było to raczej pisane w stylu nlp ale ten temat pozostawmy otwarty.

Do reszty tego co napisałeś odniosę się bez cytowania:
Co jest istotne, a co nie, o tym każdy zdecyduję indywidualnie pozwól. Ważne żeby była rozsądna wolność treści, jak dla kogoś coś jest istotne to sobie to znajdzie, na nie istotne rzeczy nie musisz zwracać uwagi. Prawde2 głównie psuje administrator, który co jakiś czas zagląda na forum i każe wszystkim wypierdalać + inni ludzi, którzy każą Ci wypierdalać. Nie twierdzę, że ja tak nigdy nie zrobię ale mam nadzieje, że będę miał poważniejszy powód niż różnica zdań. Różnica między nami a prawdą2 polega na tym, że u nas głównym administratorem jest osoba, która już dawno wyładowała swoje problemy i ma konkretny cel w prowadzeniu tego forum. Co do Radka, to faktycznie - nie pomaga, widzimy to, spokojnie. Jak dalej będzie robił tak jak robi, długo tu nie posiedzi. Na Twoje nieszczęście - bo widzę, że już się całkiem polubiliście - nie mamy w zwyczaju wyrzucać kolegów z forum z dnia na dzień. Może ma problemy? Może sobie z czymś nie radzi? Każdy wtedy zbacza. Nie musisz wdawać się z nim w żadną dyskusje jeżeli u Ciebie wszystko w porządku.

EDIT:
Pisząc, że nie będziemy nikim manipulować, miałem na myśli świadome manipulacje.
« Last Edit: (Mon) 24.11.2014, 17:42:28 by Split! »