Author Topic: Nowe kłamstwa w miejsce starych - Anatolij Golicyn  (Read 1362 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Nowe kłamstwa w miejsce starych - Anatolij Golicyn
« on: (Tue) 24.02.2015, 21:07:01 »
Nowe kłamstwa w miejsce starych. Komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji - Anatolij Golicyn

Książki jeszcze nie czytałem. Jak się zapoznam to wrzucę kilka fragmentów.

Anatolij Golicyn w 1984 roku wydał książkę pt. New Lies For Old (Nowe kłamstwa za stare), w której przewidywał przeprowadzenie przez ZSRR pierestrojki, jako operacji mającej na celu uśpienie czujności Zachodu. W 2007 roku książka została wydana po polsku pod tytułem "Nowe kłamstwa w miejsce starych, komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji", nakładem biblioteki Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wersja elektroniczna została opublikowana w Internecie.

http://www.politologia.pl/fck_pliki/File/Golicyn%20Anatolij%20-%20Nowe%20klamstwa%20w%20miejsce%20starych,%20r.%201-25.pdf

Poniżej recenzja jednego z użytkowników na lubimyczytać.pl
Niniejsza książka została napisana przez byłego oficera KGB A. Golicyna, który uciekając w 1961r. do USA przedstawił opinii publicznej najnowszą metodę walki komunistycznego bloku za pomocą dezinformacji. Autor od pierwszych lat Związku Komunistycznego przez następne pokazuje różne akcje dezinformacyjne, które miały na celu wprowadzać w błąd "imperialistyczny świat".
Wszelkie działania dezinformacyjne były koordynowane przez służby wywiadowcze Związku Radzieckiego i innych państw komunistycznych. Nieustanne kreowanie rozłamów w partiach i nieporozumień między państwami (ZSRR - Chiny; ZSRR - Jugosławia itp.) miały dawać do zrozumienia Zachodowi, że komunizm nie stwarza zagrożenia dla świata i wszelkie jednoczenie się i zbrojenie przeciw Blokowi Wschodniemu jest irracjonalne.
Wszystkie te zabiegi były prowadzone mając na widoku "dalekosiężną politykę", w której metoda "nożyczek" czyli dwóch ostrzy (Chiny i ZSRR) w dogodnym momencie miały w sposób naturalny przemienić się w metodę "zaciśniętej pięści".
Książkę naprawdę warto przeczytać ze względu na zawarte w niej tajniki dezinformacji stosowanych do dziś przez obecne media na świecie.
Zapewne dla czytelnika ciekawszym aspektem książki będzie niezwykła trafność z jakimi autor przewidział dalszy los dziejów (praca opublikowana 1984r.), mianowicie przewidział liberalizację państw Europy Środkowo-Wschodniej, upadek muru berlińskiego, pojawienie się 'liberalnej' osoby na czele ZSRR, likwidację Układu Warszawskiego i pojawienie się w tej przestrzeni nowych związków ponadpaństwowych o charakterze socjaldemokratycznym. Ów demontaż Bloku miał być już opracowany wcześniej w Moskwie.

« Last Edit: (Tue) 24.02.2015, 22:04:41 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje