Author Topic: Eksperyment - Projekt Niechęć  (Read 1381 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Eksperyment - Projekt Niechęć
« on: (Mon) 03.03.2014, 12:55:15 »
Projekt Niechęć

Kontrowersyjne eksperymenty psychologiczne zmiany płci żołnierzy w armii. Duża dawka nieetycznych eksperymentów psychologiczny.

W latach 1970 i 1980 armia apartheidu RPA zmuszała białych żołnierzy gejów i lesbijki do poddania się operacji "zmiany płci", przez zastosowanie w wielu przypadkach kastracji chemicznej, porażenia prądem elektrycznym i innych nieetycznych eksperymentów medycznych. Chociaż dokładna liczba nie jest znana, byli lekarze armii apartheidu szacują, że aż 900 osób mogło być zmuszonych do "zmiany płci" przez wykonanie operacji w latach od 1971 do 1989 roku w szpitalach wojskowych, w ramach tajnego programu do wykorzenienia homoseksualizmu z armii.

Psychiatrzy armii wspomagani przez kapelanów agresywnie szukali homoseksualistów wśród sił zbrojnych, a następnie wysyłali ich dyskretnie do wojskowych zakładów psychiatrycznych, głównie do Szpitala Wojskowego w Voortrekkerhoogte, w pobliżu Pretorii. Ci, którzy nie mogli być "wyleczeni" narkotykami, terapią szokową i niechęcią oraz innymi radykalnymi "psychicznymi" środkami zostawali chemicznie wykastrowani lub poddani operacji "zmiany płci".

Mimo zaledwie kilkunastu udokumentowanych przypadków żołnierzy lesbijek - wliczając w to jedną nieudaną operację "zmiany płci" - większością ofiar wydają się być młodzi, od 16 do 24 lat, biali mężczyźni wojsk apartheidu.

Dr Aubrey Levin (kierownik badań) jest teraz profesor nadzwyczajnym w Katedrze Psychiatrii na Akademii Medycznej w Calgary.

Źródło: http://www.manipulatio.com


Aubrey Levin
http://en.wikipedia.org/wiki/Aubrey_Levin
'Doctor Shock' charged with sexually abusing male patient
http://www.theguardian.com/world/2010/m ... ng-patient
'Doctor Shock,' Anti-Gay Doctor, Charged With Sexually Abusing Male Patient
http://www.huffingtonpost.com/2010/03/3 ... 17663.html
« Last Edit: (Wed) 27.05.2015, 00:01:59 by Anomalia »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje