Author Topic: Broń nieśmiercionośna  (Read 1100 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Broń nieśmiercionośna
« on: (Mon) 27.04.2015, 21:46:42 »
Sluchalem dzis pewnego wykladu zwiazanego z chorabami i ich leczeniem i padlo haslo "Non-lethal weapon".
Broń nieśmiercionośna niesmiercionosna wykorzystywana do dzialan wojennych, a jedna z nich sa medykamenty(leki)

Broń nieśmiercionośna

Broń nieśmiercionośna – rodzaj broni konstrukcyjnie przystosowanej do obezwładniania osób lub fizycznego uniemożliwienia działania ludzi bądź rzeczy, bez powodowania ich śmierci, bądź trwałych obrażeń i uszkodzeń. Broń tego rodzaju wykorzystywana jest najczęściej przez oddziały prewencji policji, jednakże coraz bardziej odczuwalna staje się potrzeba używania tego rodzaju środków w działaniach oddziałów wojskowych, zwłaszcza w trakcie prowadzonych przez nie międzynarodowych operacji utrzymania bądź przywrócenia pokoju.

Broń nieśmiercionośna w zastosowaniach wojskowych

Powtarzające się problemy działań asymetrycznych z jakimi spotykają się oddziały wojskowe w trakcie międzynarodowych operacji innych niż wojna, spowodowały konieczność podjęcia badań nad bronią nie powodującą śmierci bądź trwałych uszkodzeń ciała wśród osób cywilnych. W wyniku podjętych badań interdyscyplinarnych, w tym obejmujących psychologię i medycynę, opracowano kilka grup broni nieśmiercionośnych:

* środki akustyczne (urządzenia ogłuszające, hukowe, lecz także pracujące w zakresie częstotliwości niesłyszalnych dla ludzkiego ucha jednakże powodujące dotkliwy, uniemożliwiający celowe działanie ból);
* środki optyczno-akustyczne, będące rozbudowaną o efekty oślepiające formą środków akustycznych;
* środki optyczne – oddziaływające na wzrok, powodując odwracalną utratę zdolności widzenia a przez to uniemożliwiające celowe działanie przez czas oślepienia;
* środki elektryczne, które jako czynnik rażenia wykorzystują energię elektryczną (paralizatory, tasery itp.);
* środki elektromagnetyczne, przeznaczone przede wszystkim do zatrzymywania pracy silników;
* środki mechaniczne – urządzenia zapewniające kinetyczne oddziaływanie na tłum (armatki wodne, amunicja gumowa bądź żelowa, siatki obezwładniające etc.
* środki chemiczne oddziaływające przede wszystkim na zmysły człowieka, w tym przede wszystkim wzrok, w formie dymów, gazów i innych które powodują odwracalny stan złego samopoczucia, wykluczający podejmowanie jakiegokolwiek zorganizowanego działania, oraz środki utrudniające lub uniemożliwiające poruszanie się (substancje w formie żelów bądź płynów, które na skutek zmniejszenia tarcia powodują poślizg, bądź też przeciwnie – oblepiające kończyny przytwierdzając w ten sposób ludzi do podłoża.

Istotną cechą broni nieśmiercionośnej w zastosowaniach wojskowych, jest ich większa niż w zastosowaniach policyjnych silą działania. Powodowane jest to faktem, ze w sytuacjach zagrożeń do likwidacji których wysyłane są oddziały wojskowe, siła i agresja ataku jest zwykle większa niż w przypadku zamieszek do uśmierzania których wysyłane są oddziały policji. W takich sytuacjach, policyjne środki nieśmiercionośne okazują się zazwyczaj niewystarczające, zaś broń ostra wojska, byłaby środkiem zbyt radykalnym. Dla celów wojskowych więc, konieczne okazało się opracowanie pośredniej grupy środków – nie tak radykalnej i poważnej w skutkach jak broń bojowa wojska, silniejszej jednak od środków policyjnych.

Zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_nie%C5%9Bmierciono%C5%9Bna

W angielskim odpowiedniku tego pojecia jest o wiele wiecej na ten temat.
Do psycho chemicznej  broni zaliczaja na przyklad  BZ, LSD, Kolokol-1, EA-3167, i 3-Methylamphetamine


Broń nieśmiercionośna

Program Non-Leathal Weapon (broń nieśmiercionośna) zakłada, że amerykańskie siły zbrojne do 2020 roku mają zostać wyposażone w zupełnie nowy rodzaj broni. Poszukiwane są takie sposoby, które obezwładniają przeciwnika, zmuszają go do kapitulacji, ale nie zabiją. W tej chwili w USA i w państwach należących do NATO próbuje się kilka sposobów unieszkodliwienia ludzi i ich sprzętu. Wiadomo, że prace idą pełną parą, szczegóły są otoczone tajemnicą, ale co nieco już wiadomo.

Pianą go ...

Okazuje się, że wroga bardzo skutecznie obezwładnić można  ... pianą. Służą do tego specjalne wytwornice piany, która pod wpływem powietrza staje się bardzo lepka. Człowiek po zetknięciu się z nią traci możliwość swobodnego poruszania się. Wynaleziono też rodzaj piany, która gwałtownie tężeje w powietrzu, skutecznie blokując wszelki ruch. Można nią zapełnić pomieszczenie albo przestrzeń między dwoma budynkami, tworząc przeszkodę nie do pokonania.
Amerykańskie urządzenie Mobility Denial System wytwarza i dozuje z kolei kleisty żel. Człowiek lub pojazd, który nieopatrznie znajdzie się na terenie zabezpieczonym taką substancją, zostanie skutecznie unieruchomiony na kilka godzin.

Prostsze w działaniu i bardziej efektywne są substancje, które likwidują tarcie, jak wiadomo, niezbędne do wszelkiego ruchu. Po użyciu takiej substancji z lotniska nie wystartuje żaden samolot, pojazdy będą się ślizgać i wpadać na siebie, a żołnierze będą się przewracać, nie mogąc zrobić kroku.

... i elektroniką!

Dzięki nowym technologiom będzie można wyeliminować z walki sprzęt wojskowy bez jego fizycznego zniszczenia. Trzeba "troszkę" go uszkodzić. Do takich zadań ma służyć broń elektromagnetyczna. Przy wysokim nasyceniu układami elektrycznymi sprzętu wojskowego wystarczy impuls elektromagnetyczny (EMP), aby układy elektroniczne przestały działać i wszystko – samoloty, czołgi, rakiety, radary – stało się bezużytecznym złomem. Taka e-bomba unieruchamia także komputer. W ten sposób sztaby dowódcze stają się głuche, przestają odbierać meldunki i nie mogą wydawać rozkazów.

Przypieczony wróg

Active Denial System to gigantyczna kuchenka mikrofalowa montowana na samochodach bojowych, która działa na odległość kilkuset metrów. Podgrzewa cząsteczki wody w ludzkiej skórze do głębokości 0,4mm, wywołując uczucie silnego poparzenia. Wszystkie objawy ustają jednak po wyjściu z pola rażenia. Inną odmianą tej broni jest Pulsed Energy Projectile, urządzenie, które emituje promieniowanie podczerwone na odległość 750m.Wytwarza w ciele człowieka bardzo wysoką temperaturę, co powoduje nieznośny ból, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.

Szok dźwiękowy

Do obezwładniania wroga można skutecznie posłużyć się też dźwiękiem. Specjalnie modulowany sygnał radiowy ma działać na ludzki system nerwowy, wywołując w nim uczucie napięcia i lęku. LRAD, czyli Long Range Acoustic Device, to wielki megafon, który będzie emitował dźwięk o natężeniu do 150dB, odbierany przez ludzkie ucho jako silny ból.
 
Podobne zadanie ma inne urządzenie elektryczne, które można nazwać działem akustycznym. Jest to metrowej długości rura o średnicy 4 cm. Wewnątrz niej znajduje się kilka membran, tworzących rodzaj głośnika. W wyniku sprężenia powietrza membrany generują dźwięki o częstotliwości 6-10 kHz i natężeniu 140dB. Taki ładunek dźwiękowy wysyłany na odległość 100 m powoduje u człowieka szok na skutek silnego uderzenia fali dźwiękowej, a także bóle głowy, utratę równowagi i zaniki widzenia.

Oto jakie efekty w organizmie może wywołać dźwięk o różnym natężeniu:
0 -   3 dB cisza (szelest liści, szept, tykanie zegara)
30 - 60 dB obszar średni, męczy układ nerwowy (cicho nastawione radio, rozmowa)
60 - 90 dB obciążenie, trwałe osłabienie słuchu (ruch uliczny, samochód ciężarowy)
90 -130 dB obszar uszkodzeń słuchu, zaburzenia układu nerwowego i układu krążenia (młot pneumatyczny, dyskoteka, motocykl bez tłumika)
powyżej 130 dB próg bólu, schorzenia i uszkodzenia wielu organów człowieka (samolot odrzutowy, rakieta kosmiczna)

Armia ... mikrobotów.

Trwają badania nad wykorzystaniem mikrobotów, które po odpowiedniej "obróbce" genetycznej stają się prawdziwymi żołnierzami w skali mikro. Zmilitaryzowane mikroby, odżywiające się substancjami i metalami użytymi do produkcji wyposażenia wojskowego, potrafią spacyfikować całą armię. Mikroorganizmy niszczące gumę, jeśli nie zniszczą, to w znacznym stopniu uszkodzą urządzenia i sprzęt posiadający elementy zawierające ją w stałym składzie - np. uszczelki. Samochody i wozy bojowe utracą możliwość poruszania się na zmurszałych oponach, a żołnierze w butach bez podeszew stracą na wartości bojowej.

W planach jest wyhodowanie mikroorganizmów żywiącą się ropą naftową, miedzią, złotem i arsenkiem galu. Ten ostatni jest składnikiem obwodów scalonych komputerów, a jak wiadomo, współczesny sprzęt wojskowy jest prawie całkowicie uzależniony od technologii cyfrowej, więc po "nadgryzieniu" jego elektroniki przez wojskowe mikroboty staje się bezużyteczny.

Elektryczne harpuny.

Taser X26 to paralizator, który wystrzeliwuje dwie elektrody na cienkich drucikach, przypominające harpuny. Wbijają się w ciało napastnika i rażą prądem o wysokim napięciu i niskim natężeniu podczas około pięciosekundowego impulsu. Taser nie wyrządza krzywdy, nie powoduje też bólu. Może być używany z odległości kilku metrów lub jako broń kontaktowa. Doskonale sprawdza się więc podczas konfrontacji z agresywnym i zdeterminowanym napastnikiem. Wykorzystywane są w wojsku (Malezja) oraz w policji (USA).

„Focus” nr 7, lipiec 2006 r.
 
Źródło: http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=2804

A oto LRAD, czyli urządzenie dźwiękowe dalekiego zasięgu, pierwszy raz w użyciu przeciwko amerykańskim obywatelom. 24-25 września 2009 r., Pittsburgh, demonstracja w czasie trwania szczytu G20. LRAD wykorzystywano tam też do przekazywania komunikatów do demonstrantów i innych zgromadzonych tam osób.
http://blip.tv/file/2684450/
 
Wikipedia o LRAD (po polsku)
http://pl.wikipedia.org/wiki/LRAD

Long Range Acoustic Device (LRAD) G20 Pittsburgh
https://www.youtube.com/watch?v=QSMyY3_dmrM
 
Tasery X26 nie wyrządzają krzywdy? Chyba tym, którzy ich używają.
https://www.youtube.com/watch?v=UKRw4UPzPXs
https://www.youtube.com/watch?v=ZfKWVrXKbn0
https://www.youtube.com/watch?v=MP9GHluE9aoZobacz na:
Użytkowanie broni mikrofalowej na ludziach objaśnione przez Barrie Trowera
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=1409.0


Współczesne zastosowania broni nieletalnych (nieśmiercionośnych), jako alternatywa dla użycia środków kinetycznych
http://www.academia.edu/9212664/Wsp%C3%B3%C5%82czesne_zastosowania_broni_nieletalnych_nie%C5%9Bmierciono%C5%9Bnych_jako_alternatywa_dla_u%C5%BCycia_%C5%9Brodk%C3%B3w_kinetycznych
« Last Edit: (Mon) 27.04.2015, 22:05:07 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Odp: Broń nieśmiercionośna
« Reply #1 on: (Mon) 27.04.2015, 22:03:11 »
Non-lethal chemicals that Kill

Quote
By David Isenberg
ASIA TIMES
April 1, 2003
It is increasingly an Orwellian world. Up is down. White is black. Invading another country is providing for the defense of your own. And now, it appears that the use of lethal chemical weapons will be "non-lethal", if, as appears possible, so-called "non-lethal weapons" (NLW) are used by the United States in Iraq.
Military interest in NLW goes back many years. In 1991, then defense secretary Dick Cheney (now vice president) established a Non-Lethal Warfare Study Group chaired by his undersecretary for policy, Paul Wolfowitz (now deputy secretary of defense). Even back then, there was disagreement about how non-lethal such systems would prove to be. According to an April 1991 memo from Wolfowitz to then-deputy defense secretary Donald Atwood, NLW "disable or destroy without causing injury or damage". But comments written in the margin, apparently by Atwood, said "This claims too much."
NLW advocates have long tried to build support for these systems by characterizing them as a means of making war more humane. But such claims are highly questionable. A 1994 Defense Science Board study noted that "Non-lethal incapacitating chemical agents could lead to greater lethality by making enemies more vulnerable to lethal weapons. So, the results of non-lethal weapons are not clear-cut in all cases."
One controversial class of NLW likely to be used in Iraq is toxic riot-control agents (RCA), such as tear gas, CS gas and pepper spray. The media have reported that the US is preparing to use such agents in Iraq, particularly if the conflict centers on street fighting in Baghdad itself, as now seems likely.
The use of riot control agents would, in the view of many legal and arms control experts, violate the Chemical Weapons Convention (CWC), which entered into force in 1997. The CWC bans the use of these agents in battle, not least because they risk causing an escalation to full chemical warfare. This applies even though they can be used in civil disturbances at home.

https://wikileaks.org/wiki/Non-lethal_chemicals_that_Kill

-------
http://www.ultra-hyperspike.com/
-------

EMERGING NONLETHAL WEAPONS TECHNOLOGY AND STRATEGIC POLICY IMPLICATIONS FOR 21ST CENTURY WARFARE
http://dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a345532.pdf
« Last Edit: (Mon) 27.04.2015, 22:05:34 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje