Author Topic: Chińska cena życia - film dokumentalny  (Read 2757 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Chińska cena życia - film dokumentalny
« on: (Thu) 30.04.2015, 00:12:57 »
Chińska cena życia

Handel organami. Jaka jest cena życia?
https://www.youtube.com/watch?v=vet1X6OIgmk

Wstrząsający dokument, który otwiera oczy na nielegalny handel ludzkimi narządami w Chinach.

Przez wiele lat twierdzono, że organy do nielegalnych przeszczepów w Chinach pochodziły od więźniów straconych w tamtejszych więzieniach. Jednak eksperci porównali liczbę przeprowadzonych przeszczepów z liczbą straconych, a te się kompletnie nie zgadzały. Mimo to Chiny nadal pozostają jedynym miejscem na świecie, w którym można uzyskać przeszczep serca i płuc w okresie krótszym niż tydzień. Skąd zatem pochodzą te wszystkie narządy?

Nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla - David Matas i David Kilgour ukazują w swoim filmie szokującą prawdę. Udowadniają, że narządy nie pochodzą tylko od więźniów skazanych na śmierć, ale od niewinnych ofiar zabijanych na zlecenie. Dokument pokazuje także kulisy pracy szpitali, które przyznają, że pozyskanie „żywych" dawców narządów, nie stanowi w Chinach problemu.

http://www.tvn7.pl/programy/chinska-cena-zycia,11328.html


Główni dawcy wymienieni w filmie to członkowie ruchu Falun Gong

Falun Gong (chiń. 法轮功; inna nazwa Falun Dafa, chiń. 法轮大法 - "Wielkie Prawo Koła Praw") – Falun Gong jest praktyką doskonalenia ciała i umysłu. Ćwiczenia i medytacje Falun Dafa według ćwiczących korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Ćwiczących było w ChRL od 70 do 100 mln, zaliczali się do nich także wysoko postawieni funkcjonariusze KPCh.

20 lipca 1999 chińskie władze zabroniły praktykowania Falun Dafa, a naruszenie zakazu karane jest długoletnim więzieniem lub osadzeniem w obozie pracy. Władzom KPCh zarzuca się dokonywanie na praktykujących, często jeszcze za życia, grabieży organów, na przeszczepy dla zagranicznych turystów[1][2][3]. Cudzoziemcy praktykujący Falun Gong w miejscach publicznych bywają z Chin wydalani.

Falun Gong jest przez chińskie władze uważane także za religię lub sektę. Za lidera Falun Gong uważa się Li Hongzhi, zamieszkałego obecnie w USA. Praktykujący Falun Gong - także w Polsce - określają go mianem "shifu" (chiń. mistrz), czy "nauczyciel". Jest on autorem książki "Zhuan Falun", głównego tekstu Falun Dafa.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Falun_Gong

Chińska cena życia
https://vimeo.com/144210445

Zobacz na:
Auschwitz. Medycyna III Rzeszy i jej ofiary
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=1758.0
« Last Edit: (Sun) 01.11.2015, 01:34:45 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje