Author Topic: Włoski sąd ujawnił tajny dokument dotyczący szczepień [GSK]  (Read 3752 times)

Offline Anomalia

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 244
 • Reputacja: +5/-0
 • 12345678901234
Włoski sąd ujawnił treść uprzednio utajnionego dokumentu, który potwierdza, że szczepionki są przyczyną zgonu, oraz że firmy szczepionkowe pragną ukryć te fakty.

Opublikowany na stronie internetowej amerykańskiej National Library of Medicine (NLM), raport złożony z 1271 stronic brytyjskiej firmy GlaxoSmithKline ujawnia, że niektóre szczepionki podawane dzieciom są znane jako przyczyna nagłego zgonu, ale firma zdecydowała utajnić te fakty, a potem ukrywała to w oficjalnych raportach o bezpieczeństwie swoich produktów.

Dokument ujawniony przed sądem konkretnie odnosi się do szczepionki Infanrix Hexa (połączone szczepienie przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, zdezaktywowana polio i haemophilus influenza typu B) wytworzonej przez GSK, a także szczepionki Prevenar 13 produkcji Pfizer oraz kilku innych szczepionek.

W przeciwieństwie do spreparowanych danych przedstawionych przez GSK, ten dokument wyjawia, że dziesiątki nagłych przypadków śmierci po szczepieniu było bezpośrednio pozwiązanych z przyjęciem szczepienia. Natomiast GSK oficjalnie utrzymuje, że brak jest związku między szczepieniem Infanrix Hexa a przypadkami zgonów, mimo że opiera się w swym oświadczeniu na tych samych danych.

Diabeł tkwi w szczegółach, i w tym przypadku GSK rozmydla i maskuje fakty poprzez taktykę pozbierania w jedną grupę większości zgonów, które wystąpiły w ciągu 10 dni po szczepieniu wraz z nieliczną grupą tych, jakie miały miejsce po 10 dniach od przyjęcia szczepienia. W ten sposób gigant farmaceutyczny próbuje sprawić wrażenie, że przypadki nagłych zgonów rozkładają się w znacznie dłuższym okresie niż ma to miejsce w rzeczywistości. Ma to ich zdaniem służyć za dowód, że szczepionka nie była przyczyną nagłej śmierci.

Tabela 36 raportu GSK na temat Klinicznego Bezpieczeństwa Biologicznego oraz Farmakoterapii do władz nadzoru pokazuje, że prawie wszystkie spośród 67 zgłoszonych przypadków zgonu po podaniu szczepionki Infanrix hexa wystąpiły w ciągu pierwszych 10 dni. Tylko dwa zgłoszone przypadki nastąpiły po upływie 10 dni. Jednak GSK pozbierał je wszystkie razem do jednej grupy twierdząc, że do zgonów dochodziło sporadycznie w okresie 20 dni, oraz że były to zdarzenia przypadkowe. (…) 90% zgonów nastąpiło w ciągu pięciu dni po szczepieniu

Gdy bliżej przyjrzeć się tabelom danych, które GSK celowo ukryło przed publicznym wglądem, można odkryć inny jeszcze bardziej szokujący fakt – zdecydowana większość nagłych zgonów miała miejsce w ciągu pięciu dni od podania szczepionki Infanrix Hexa.

Dokładnie 90% zgonów, 60 przypadków, miało miejsce w ciągu pięciu dni od przyjęcia szczepienia, a w tym 75% zgonów nastąpiło w ciągu trzech dni.

„Fakt grupowania się zgonów w okresie po przyjęciu szczepienia wykazuje związek między szczepieniem a przypadkiem nagłych zgonów”, relacjonuje Child Safety First. „To wskazuje na fakt, że to nie jest dziełem przypadku, ponieważ w przeciwnym razie przypadki śmierci rozkładałyby się proporcjonalnie w całym badanym okresie 20 dni. Zamiast pokazać fakty obrazujące wszystkie przypadki zgonu każdego dnia, GSK dokonało kamuflażu tych faktów wrzucając przypadki zgonów powiązanych ze szczepieniami do jednej zbiorczej kategorii”. (…)

Gdyby firmom farmaceutycznym i szczepionkowym naprawdę chodziło o pomoc ludziom, to skupiłyby wysiłki na rozwijaniu metod leczenia chorób, finansowałyby badania skutecznych terapii zdrowotnych.

Jednym z największych problemów z programami szczepień, które starają się zaszczepić wszystkie dzieci przed chorobami zakaźnymi, jakie mogą, ale wcale nie muszą się pojawić, jest to, że najsłabsze dzieci zawsze kończą w ten sam sposób – przechodzą niepotrzebne cierpienie, a często umierają. Lepszym rozwiązaniem, przynajmniej z humanitarnego punktu widzenia, byłoby opracowanie skutecznych metod leczenia tych chorób, aby dzieci, które są nim poddawane były wyłącznie leczone. Tymczasem cała filozofia Big Pharmy to tzw. „zapobiegawcze leczenie” każdego, zarówno zdrowego, jak i chorego, za pomocą szczepionek.

Takie winno być spodziewane i właściwe podejście, gdyby zachodnia medycyna naprawdę miała wyłącznie na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób i promocję zdrowia publicznego. Ale smutna prawda jest taka, że zdrowie publiczne nie jest priorytetem – to wyłącznie zyski są priorytetem (jak również eugenika w czystej postaci). Szczepionki to kompletnie gra w zgadywanie, ponieważ nikt nigdy nie może naprawdę wiedzieć, jak konkretna osoba zareaguje na zastrzyk.

„Nie opracowano żadnej skutecznej metody leczenia podstawowych znanych od dawna chorób dziecięcych”, wyjaśnia Child Health Safety. „To skandal naukowy XXI wieku. Gdyby były opracowane takie skuteczne terapie, nie byłoby potrzeby stosowania szczepionek”.

Dokładnie z tego powodu przemysł leków i szczepionek nadal pozoruje zabawę w medycynę zamiast faktycznie zająć się produkcją skutecznego lekarstwa. Szczepionki są głównym źródłem zysków przemysłu farmaceutycznego, które opłaca rząd z podatków ukradzionych podatnikom. Zyski te biorą się z tak zwanych szczepionek „na wszelki wypadek”, z których wiele nigdy nawet nie jest wdrażana do produkcji.

„Wykształceni rodzice mogą albo trzymać swoje dzieci z dala od niebezpieczeństwa albo nadal tkwić w jednym z największych i najgorszych oszustw w historii, że szczepionki – pełne metali ciężkich, chorób wirusowych, mykoplazmy, materiału kałowego, fragmentów DNA innych gatunków, formaldehydu, polysorbate 80 (środek do sterylizacji) – to cud nowoczesnej medycyny” – napisał Andrew Baker na NSNBC.me.

Tłumaczenie: Pluszowy Miś
Źródło oryginalne: http://www.naturalnews.com/048430_vaccines_sudden_death_Big_Pharma.html
Źródło Polskie#1: Wolna Polska

Źródło Polskie#2: Wolne Media
« Last Edit: (Fri) 06.03.2015, 10:39:38 by BladyMamut »
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

Offline Kori

 • Sen płytki
 • *
 • Posts: 39
 • Reputacja: +1/-1
Odp: Włoski sąd ujawnił tajny dokument dotyczący szczepień [GSK]
« Reply #1 on: (Thu) 05.03.2015, 23:03:19 »
Quote
„Fakt grupowania się zgonów w okresie po przyjęciu szczepienia wykazuje związek między szczepieniem a przypadkiem nagłych zgonów”, relacjonuje Child Safety First. „To wskazuje na fakt, że to nie jest dziełem przypadku, ponieważ w przeciwnym razie przypadki śmierci rozkładałyby się proporcjonalnie w całym badanym okresie 20 dni."

Nie widzę powodu, dla którego miałyby się rozkładać proporcjonalnie, szczególnie, że przypadków badanych, według mojego rozumienia tekstu, było 67.
Nie zmienia to faktu, że wydaje się istnieć korelacja czasowa, między podaniem szczepionki a zgonem.

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
« Last Edit: (Fri) 06.03.2015, 10:54:26 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
Odp: Włoski sąd ujawnił tajny dokument dotyczący szczepień [GSK]
« Reply #3 on: (Fri) 06.03.2015, 11:10:13 »
Jeszcze jeden artykuł z włoskiego podwórka

Włoski sąd ogłosił, iż szczepionki wywołują autyzm!

Mary Holland, healthimpactnews.com USAW dniu 23 września 2014 roku włoski sąd w Mediolanie przyznał odszkodowania dla chłopca któremu szczepienia wywołały autyzm. (Zobacz włoski dokument tutaj: LINK) Szczepionka przeciwko sześciu dziecięcym chorobom spowodowała u chłopca trwałe uszkodzenie mózgu i autyzm.

Podczas gdy włoska prasa poświęciła wiele uwagi tej decyzji i konsekwencjom dla zdrowia publicznego, amerykańska prasa milczy.

Włoski narodowy program odszkodowań za choroby wywołane szczepieniami.

Podobnie jak w USA, Włochy mają krajowy program kompensacji za szkody wyrządzone szczepieniami, aby przekazać pewne wsparcie finansowe dla tych, którzy doznali szkody w wyniku podania obowiązkowych i zalecanych szczepionek. Dziecko z Włoch otrzymało trzy dawki szczepionki Infanrix hexa GlaxoSmithKline, sześciowartościowej szczepionki podawanej w pierwszym roku życia. Szczepienia miały miejsce w okresie od marca do października 2006 roku, a szczepionka miała chronić dziecko przed polio, błonicą, tężcem, wirusowym zapaleniem wątroby typu B, krztuścem i Haemophilus influenzae typu B. Oprócz tych antygenów, szczepionka zawierała tiomersal, środek konserwujący zawierający rtęć i aluminium, adiuwant, jak i inne toksyczne składniki. Dziecko zapadło na autyzm wkrótce po otrzymaniu trzech dawek.

Kiedy rodzice przedstawili swoje roszczenie o odszkodowanie najpierw do Ministerstwa Zdrowia, do czego byli zobowiązani, Ministerstwo odrzuciło prośbę. Dlatego też rodzina pozwała Ministerstwo w sądzie generalnym, co jest opcją, która nie istnieje w tej samej formie w USA.

Decyzja sądu: rtęć i aluminium w szczepionkach wywołują autyzm.

Na podstawie zeznań medycznych ekspertów, sąd uznał, że dziecko zachorowało na autyzm i doznało uszkodzenia mózgu ze względu na neurotoksyczną rtęć i aluminium a nie ze względu na genetyczne predyspozycje. Trybunał zauważył również, że Infanrix hexa zawiera tiomersal, obecnie zakazany we Włoszech ze względu na jego neurotoksyczność, "w stężeniach znacznie przekraczających zalecane maksymalne poziomy dla niemowląt o wadze zaledwie kilku kilogramów."

Sędzia Przewodniczący Nicola Di Leo rozważył również inny obciążający dowód: w 1271-stronicowym raporcie GlaxoSmithKline (poufnym jednak teraz dostępnym w Internecie). Ten dokument przemysłu szczepionkarskiego zawiera wiele dowodów na niepożądane reakcje na szczepionki, w tym pięć znanych przypadków autyzmu, wynikających z podania szczepionki w czasie własnych badań klinicznych (patrz tabela na stronie 626, fragment poniżej).Włoski rząd, a nie producent szczepionek płaci odszkodowania.

Podobnie jak w wielu innych rozwiniętych krajach, rząd, a nie przemysł szczepionkarski, płaci rodzinom w przypadku chorób wywołanych przez szczepionki. Stąd być może wynika brak jakiejkolwiek troski ze strony GSK w odniesieniu do niekorzystnych reakcji na szczepionki.

W końcowej ocenie, raport stwierdza, że:
"[W] profilu korzyści/ryzyka Infanrix hexa jest nadal korzystny," pomimo potwierdzenia przez GSK, że szczepionka powoduje skutki uboczne w tym "autoimmunologiczną niedokrwistości hemolityczną, małopłytkowość, plamicę małopłytkową, autoimmunologiczną małopłytkowość, samoistną plamicę małopłytkową, niedokrwistość hemolityczną, sinicę, guz po zastrzyku, ropień i miejscu wstrzyknięcia, choroba Kawasaki, ważne zdarzenia neurologiczne (w tym zapalenie mózgu i encefalopatia), plamica Schonleina-Henocha, wybroczyny, plamica, haematochezia, reakcje alergiczne (w tym reakcje anafilaktyczne i wstrząs anafilaktyczny), i śmierć." (patrz strona 9).

Decyzja z Milanu jest racjonalna, udokumentowana i dobrze umotywowana. Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że odwołało się od decyzji Trybunału, ale to odwołanie będzie prawdopodobnie trwać kilka lat, a wynik jest niepewny.

Rimini: 2012 - Włoski sąd stwierdził, że szczepionka MMR wywołuje autyzm.

Dwa lata wcześniej, w dniu 23 maja 2012 roku, sędzia Lucio Ardigo z włoskiego sądu w Rimini przewodniczył przy podobnym wyroku, uznając, że inna szczepionka, szczepionka przeciwko odrze-śwince-różyczce (MMR), spowodowały autyzm dziecka. Podobnie jak w przypadku z Mediolanu, Ministerstwo Zdrowia odmówiło rodzinie kompensacji z tytułu programu odszkodowania, ale po przedstawieniu dowodów medycznych, sąd przyznał odszkodowanie. I tu podobnie, włoska prasa opisała zdarzenie a prasa w USA nie.

W tym przypadku 15-miesięcznego chłopca, który otrzymał szczepionkę MMR w dniu 26 marca 2004 roku a następnie natychmiast miał problemy z jelitami i problemy żywieniowe, otrzymał diagnozę autyzmu z rocznym opóźnieniem. Sąd uznał, że chłopiec "został uszkodzony przez nieodwracalne powikłania związane ze szczepieniem (trójwartościowym MMR)." Decyzja ta przeszła mimo powszechnie przyjętej tezy, iż związek pomiędzy MMR a autyzmem został "obalony".

Włoskie orzeczenia są przełomowe w debacie nad szczepionkami i autyzmem.

Włoskie decyzje sądowe są przełomowe w trwającej debacie nad szczepionkami i autyzmem. Sądy te, jak wszystkie sądy, mają funkcjonować jako bezstronni, obiektywni decydenci. Decyzje sądów są uderzające, ponieważ nie tylko wskazały na przyczynowy związek autyzmu i szczepień, ale także uchyliły decyzje Ministerstwa Zdrowia Włoch. W obu przypadkach okazało się, iż zarówno MMR jak i sześciowartościowe szczepionki zawierające thimerosal i aluminium mogą powodować autyzm.

Źródło: http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/wloski_sad_oglosil,p1490046709
http://www.rescuepost.com/files/vaccine-italia-decision.pdfZobacz na:
Dymiące zęby = trujący gaz
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=1700.0
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline Anomalia

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 244
 • Reputacja: +5/-0
 • 12345678901234
Odp: Włoski sąd ujawnił tajny dokument dotyczący szczepień [GSK]
« Reply #4 on: (Sat) 07.03.2015, 21:10:06 »
Dyskusja przeniesiona:
[LINK DO DYSKUSJI]

Proszę nie odpowiadać w tym temacie (chyba, że chcesz dodać więcej informacji wnoszących coś do tematu.)
« Last Edit: (Sat) 07.03.2015, 21:13:03 by Anomalia »
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia

kowal

 • Guest
Odp: Włoski sąd ujawnił tajny dokument dotyczący szczepień [GSK]
« Reply #5 on: (Sat) 20.06.2015, 22:49:02 »
Kolejne dziecko umiera po szczepieniach. Kolejny niepotrzebny zgon w imię opętanej idei!


Najbardziej niebezpiecznym przestępcą naszych czasów jest ten, kto rozprzestrzenia wiedzę. z internetu

Zanotowaliśmy kolejny niepotrzebny zgon zdrowego dziecka po szczepieniach. W imię opętańczej idei konieczności szczepień każdego człowieka, na każdą chorobę, umiera coraz więcej dzieci.Jak doniosła prasa, w dwa dni po szczepieniu, zmarła w Kutnie 6-ciomiesięczna Basia. Basia została zaszczepiona szczepionką GSK – Infanrix Hexa. Oczywiście spolegliwi dziennikarze zrzucają całą winę na karetkę pogotowia, która nie mogła dojechać do dziecka. Jeszcze bardziej usiłują rozmydlić sprawę tzw. specjaliści. Np. p.prof. A. Radziszewski, jeden z czołowych celebrytów wakcynologii [waka to po hiszpańsku krowa]  twierdzi w rynekzdrowia.pl z dnia 18-01-2014, że: ”Nie ma mowy, by szczepionka skojarzona mogła być przyczyną śmierci. Zanim zostaną dopuszczone do użytku, wszystkie szczepionki przechodzą szczegółowe badania skuteczności i bezpieczeństwa” – podkreśla profesor i dodaje, że szczepionki skojarzone, które podaje się w pierwszych miesiącach życia, to tzw. martwe szczepionki. Generalnie te szczepionki są lepiej tolerowane niż szczepionki z komórkowym składnikiem. Podanie szczepionki skojarzonej zabezpiecza przed większą liczbą chorób zakaźnych itd, itp.

To były dywagacje zwolennika szczepień. A jaka jest prawda? Już w 2011 roku, czyli dwa lata wcześniej, ujawniono, że szczepionka Infanrix Hexa firmy GSK, tylko w malutkiej Belgii, spowodowała 1742 powikłania i aż 36 zgonów, w okresie od 23 października 2009 do 22 października 2011 roku, czyli co dwa miesiące troje dzieci niepotrzebnie umierało, aby koncern, przy pomocy usłużnych …mógł zarabiać. Oprócz tych 36 bezpośrednich zgonów, zanotowano jeszcze 73 dalsze ofiary. I to tylko w jednym małym kraju!!!  Posiadając widzę, że lekarze belgijscy, tak jak i polscy, są zastraszani w zgłaszaniu powikłań i tylko do 10 % jest notowanych, to znaczy, że liczba zgonów mogła być 10-krotnie wyższa.

Policzmy: w Belgii ok. 11 milionów mieszkańców, ginie ok. 40 [400] dzieci, to znaczy, że w Polsce, ok. 40 – to milionowym kraju, zginęła nie jedna Basia, ale ponad 120 [1200] dzieci. Oczywiście jest to bezpośredni dowód na to, jak naprawdę są zbierane dane, odnośnie powikłań poszczepiennych. A przypomnę, że od 1964 roku obowiązuje ustawa o konieczności zgłaszania wszystkich powikłań poszczepiennych. I co? I nic! Jak widać, nikogo nie obchodzi to, że ustawa jest martwa.

A prawdziwa liczba wszystkich  powikłań może sięgać kilkunastu tysięcy.

I dochodzimy do sedna. Jeżeli osoba sprawująca funkcję nauczyciela akademickiego  o tym nie wie, to o co naprawdę chodzi? Czy jest takim ekspertem, za jakiego chce uchodzić, czy też z innych względów opowiada prasie to, co kazano? Czy to brak wiedzy, czy pozamerytoryczne problemy?

 

Po drugie, co w tej sytuacji taki osobnik przekazuje studentom? Ponieważ prasa podaje, że p.prof. A.Radzikowski pełni funkcję kierownika kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci WUM.

Z  JAKĄ WIEDZĄ WYJDĄ PRZYSZLI LEKARZE DO CHORYCH?  Czy też jest to ten nowy chów sprzedawców dla wielkich koncernów, w myśl procedur opracowywanych za biurkami: co, ile i gdzie sprzedać?

 

Oczywiście możecie być pewni, Szanowni Czytelnicy, że całą sprawę prokuratura rozmyje i co najwyżej sprowadzi ją do winy kierowcy, który za wolno jechał. Przecież konsultantami będą ci sami celebryci od szczepień. Jakże mogą się przyznać do uśmiercenia dziecka. A przecież, jeżeli w Belgii zanotowano tyle zgonów już dwa lata wcześniej, to szczepionka powinna być wycofana natychmiast! Przecież żyjemy w Unii i dane są podobno przekazywane bezpośrednio. Dlaczego więc „nasze” odpowiedzialne instytucje milczały z „rencami” pod siedzeniem? Przypomnę, że miliard dwieście milionów Chińczyków zdecydowało się wycofać inną szczepionkę po zanotowaniu tylko ośmiu zgonów.

Świadczy to bezpośrednio o braku jakiejkolwiek skutecznej kontroli w Polsce, nad sprzedawanymi szczepionkami.

Spekulanci od szczepień specjalnie zmieniają nazwy chorób, aby w atmosferze zagrożenia wprowadzać nowe trucizny do organizmów małych dzieci. Typowym przykładem jest szczepionka przeciwko pneumokokom. Nazwa ta powstała dopiero ok. 1992 roku. Specjalizuje się w sianiu tej propagandy zagrożenia właśnie prof. A. Radziszewski z Warszawy. Pneumokok to dawniejsza nazwa dwoinki zapalenia płuc. Była to choroba  XIX wieku. Od czasu odkrycia antybiotyków praktycznie niegroźna. Ale odpowiednia propaganda w wykonaniu „ekspertów” gazetowych i urzędniczych doprowadziła do powstania prawdziwej epidemii strachu u matek. I o to chodziło.

Faryzeusze od szczepień, idąc za obecną modą, próbują leczyć nie chorego, ale objaw, lub wybrany parametr choroby. Coraz częściej spotykamy np. Poradnię Leczenia Bólu. A przecież ból to jest jeden z podstawowych objawów stanu zapalnego, zdefiniowany ok. 2000 lat temu. Lekarz zawsze leczył chorego, a nie objaw. Ale przecież jak wyleczy chorego, to ten człowiek już nic nie kupi i staje się bezwartościowy dla przemysłu farmaceutycznego. Czyli nie można wyleczyć chorego, tylko trzeba pomóc mu znosić jeden z objawów choroby. Stąd bicie na alarm „specjalistów” o konieczność stworzenia kolejnej specjalizacji do walki z bólem, a nie jego przyczyną.

Takim objawem jest także temperatura. Pomimo, że powszechnie wiadomo lekarzom, że temperatura jest objawem zapalenia i generalnie pomaga w wyzdrowieniu [po prostu system odpornościowy szybciej reaguje], to powstał cały rynek farmakologiczny leków obniżających temperaturę, w celu wydłużenia choroby i umożliwienia sprzedaży innych leków.

Trzeba pamiętać, że ponad 40 % przemysłu farmakologicznego należy do koncernów Rockefellera, czyli jednego właściciela.

Leczymy jeden z objawów choroby trzustki, jakim jest cukrzyca, ale powstała specjalizacja diabetologów, czyli ludzików zwalczających jeden z parametrów laboratoryjnych choroby trzustki i sprzedających lek na obniżenie tego parametru. Pomimo iż wiadomo, że zmiana metabolizmu trzustki zależy od prawidłowego poziomu witaminy D-3 i K-2. Nie spotkałem się w ostatnim 20-leciu z ŻADNYM przypadkiem, aby diabetolog wystawił choremu skierowanie na badanie 25 OHD, nie wspominając o przepisaniu witaminy K-2. A mam dużo przypadków powikłań cukrzycowych w postaci niegojących się ran, leczonych od wielu lat w poradniach specjalistycznych.

W Polsce tzw. diabetolodzy w ogóle nie zajmują się profilaktyką cukrzycy i nie badają przyczyn np. przewlekłego zatrucia fluorem, szczególnie u małych dzieci, myjących zęby pastami z fluorem. Po co? Przecież jak wyleczymy takiego dzieciaka, to więcej nie przyjdzie i NSZ nie zapłaci za wizytę. A tak do śmierci będzie musiał przychodzić po insulinę.

Podobnie wytworzono sztucznie chorobę zwaną ADHD. Pomimo, że facet [trudno go nazwać lekarzem], który to wymyślił, przyznał się w 2009 roku, że to tylko jego wymysł, ponieważ potrzebował pieniędzy, a na nowe badania zawsze było łatwiej uzyskać granty. Do dnia dzisiejszego powstała cała masa specjalistów od ADHD. I co teraz z tymi ludźmi zrobić. Wejście w jakąkolwiek wyszukiwarkę pokazuje  aż 16 900 000 rekordów z ADHD. Gdyby ilość miała przechodzić w jakość to sądząc po tej liczbie musi to być bardzo ważna choroba. A ona tak naprawdę nie istnieje, jest to wytwór wyobraźni jednego człowieka.

 

Podobnie tworzy się całą listę tzw. chorób psychicznych, nie dla tego, że one naprawdę istnieją. Pierwszy MAD pokazywał ok. 30 chorób psychicznych, a MAD V opublikowany w 2005 roku, już ok. 300 chorób. Proszę zauważyć, że ani psycholodzy, ani psychiatrzy, nie posługują się badaniami laboratoryjnymi. Ani razu nie widziałem, aby jakikolwiek psychiatra wydał podejrzanemu o chorobę skierowanie na badanie np. poziomu ołowiu, rtęci, kadmu czy fluoru w organizmie. A przecież wiadomo, że subkliniczne zatrucia wymienionymi pierwiastkami, powszechne obecnie, lub związkami zawierającymi wymienione pierwiastki, mogą powodować i powodują zaburzenia psychiczne. Ludziska nie chcą przyjąć do wiadomości prostego twierdzenia, że  powstawanie tych nowych chorób wymusza przemysł farmaceutyczny, rozszerzając w ten sposób rynek zbytu na swoje produkty.

Ludzie nie przyjmują, że za czasów złego Stalina w łagrach było ok. 1500 000 ludzi, a za dobrego Gorbaczowa, aż do 2 000 000 w psychuszkach. To politycy, pod naciskiem przemysłu, zatwierdzają prawa, pozwalając na przetrzymywanie nieskończenie długi czas niewygodnych osób, vide sprawa Trynkiewicza…

Przykład działania prawa. Ustawa mówi, że zwolnienie chorobowe może wydawać lekarz leczący. Ale sądy dorobiły sobie przepis wykonawczy, że to tylko ich lekarz ma prawo wydawać zwolnienia lekarskie uwzględniane przez sądy. Czyli są lekarze dobrzy do leczenia, ale niedobrzy do wystawiania zwolnień. Przecież to czysta paranoja. Poza tym lekarze sądowi zostają z reguły w pewien sposób uzależnieni od wymiaru, zwanego z niewiadomych powodów, wymiarem sprawiedliwości.

Poniższe zestawienie pokazuje w jakim stopniu wzrosła ilość szczepionek podawanych małym dzieciom.  Przyjmując te 20-30 szczepionek zawartość substancji toksycznych, metali ciężkich jest dopuszczalna dla osobnika o masie 1500 kg. Jak wiadomo wakcynolodzy to wciskają dzieciom 2-4 kg.

A dlaczego szczepionki podaje się małym dzieciom? To proste, o wiele trudniej zaobserwować powikłania. Zawsze można zrzucić na matkę lub ojca, tworząc nowe zespoły chorobowe w rodzaju „zespół potrząsanego dziecka”. Pomimo dowiedzionego faktu, że to jest fikcja, w Polsce nawet prokuratura oskarża rodziców o pobicie dziecka, z powodu występujących po szczepieniu krwiaków. Usłużni konsultanci potwierdzają takie diagnozy. A przecież każdy, kto ma trochę do czynienia z medycyną w Polsce wie, że od 20 lat wszystkie czasopisma medyczne są w jednym ręku – należą do Elsever i spółek pośrednich. Żadna wiec praca  naukowa niezgodna z polityką marketingowa wydawnictwa, nie ma prawa się ukazać. Nawet tzw. listy do redakcji nie są publikowane. Powoduje to dalsze uwstecznianie się lekarzy, pozbawionych możliwości wymiany obserwacji. Widocznie o to w tym wszystkim chodzi.

Wracając do szczepień, To przecież nie nowina, że jeżeli w jednej szczepionce znajdują się metale ciężkie, formaldehyd i inne neurotoksyny, to dojdzie do uszkodzenia struktur komórkowych. Jest tylko kwestią czasu, kiedy my zaobserwujemy te uszkodzenia, w postaci objawów chorobowych.

Niektórzy mogą się dziwić, dlaczego pozornie rożne tematy poruszam w jednym artykule? To nie przypadek. Celowo pokazuję różne tematy w jednym tekście, aby wykazać, co się dzieje w przypadku rozbijania specjalizacji na odrębne zagadnienia, związane nie z człowiekiem jako całością, ale z objawami, jako oddzielnymi problemami medycznymi. Obecnie nie leczymy chorego, ale usuwamy pojedyńcze objawy. Jak objaw wykracza poza naszą specjalizację, to odsyłamy do KOLEGI. Stąd między innymi te kolejki do „specjalistów”. Przyczyna jest w decyzjach urzędników za biurkami, którzy chcą się wykazać i wymyślają najrozmaitsze bzdury tego rodzaju, że lekarz pierwszego kontaktu [niesamowita nazwa, tylko dureń mógł coś takiego wymyśleć] nie może przepisać niektórych badań zastrzeżonych dla specjalistów, ale te badania wyjaśniłyby od razu problem medyczny. Stąd np. na diagnozowanie raka czeka się kilka miesięcy.

I drugi problem. Jak łatwo odróżnić sprzedawcę medycznego od lekarza? Sprzedawca, jak każdy sprzedawca, nawet z dyplomem Uniwersytetu Medycznego, będzie tylko chwalił swój towar, a lekarz, czy naukowiec, będzie przedstawiał wszystkie za i przeciw. Niestety, nie znam żadnych „za” szczepionkami.

dr J. Jaśkowski

Rozpowszechnianie wszelkimi możliwymi sposobami jak najbardziej wskazane.

kontakt:  jjaskow@wp.pl

Przesłane przez autora dla ulubione.blutu.pl drogą mailową

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
Odp: Włoski sąd ujawnił tajny dokument dotyczący szczepień [GSK]
« Reply #6 on: (Tue) 05.01.2016, 14:38:10 »
Ciekawa informacja z Izraela. Doniesienie adwokata z 15.06.2015, opublikowane w z izraelskiej branżowej prasie prawniczej, o wygranym przez niego procesie o odszkodowanie za szkodę wyrządzoną przez szczepionki. Zdrowemu urodzonemu po zapłodnieniu pozaustrojowym wcześniakowi, w wieku dwóch miesięcy podano w ośrodku pod patronatem Ministerstwa Zdrowia Izraela „Tipat Halav” pięcioskładnikową szczepionkę, która wywołała powikłania (gorączkę, biegunkę, konwulsje), które jednak niemal całkowicie ustąpiły. Bez względu na te powikłania, po miesiącu powtórzono szczepienie. Doprowadziło to do nieodwracalnego porażenia mózgu dziecka, które stało się w stu procentach niepełnosprawne. Adwokat Karmi Bustnay tłumaczy, że rodzice w Izraelu mają w takim przypadku dwa wyjścia: zwrócić się z pozwem sądowym przeciwko „Tipat Halav” i Ministerstwu Zdrowia, lub do „Funduszu pomocy dla ofiar szczepionek w Izraelu”. W pierwszym przypadku trzeba udowodnić w sądzie zaniedbania lekarzy i związek przyczynowo – skutkowy między szczepionkami i występującymi powikłaniami, lecz wartość przedmiotu sporu może dochodzić do milionów szekli. W drugim przypadku nie ma potrzeby udowadniania zaniedbań ze strony lekarzy, a jedynie związek przyczynowo – skutkowy. W razie wystąpienia stuprocentowej niepełnosprawności lub zgonu, fundusz wypłaca odszkodowanie w wysokości do 700 tysięcy szekli. Nie można jednak złożyć równoczesnego pozwu sądowego. Rodzice wybrali pierwszy wariant. Oczywiście Ministerstwo Zdrowia odrzucało fakt zaniedbań i jakiegokolwiek związku między szczepionkami i niepełnosprawnością dziecka, lecz sędzia orzekła odszkodowanie w wysokości trzech milionów szekli (około 767 tysięcy USD). Pieniądze nie przywrócą dziecku zdrowia, lecz przynajmniej przyniosą jakąś ulgę rodzicom, których „Tipat Halav” skazał na jego dożywotnią pielęgnację. Oprócz tego, że podano drugą szczepionkę, której nie wolno było wykonywać, okłamano matkę dziecka twierdząc, że szczepienia są obowiązkowe i nie występują żadne poważne powikłania poszczepienne.

Znalezione na: szczepienia.org.pl
Źródło:http://www.lawguide.nrg.co.il/showarticle.asp?id=19792
Link z niniejszym komentarzem opublikował na swoim profilu Aleksander Kotok, autor książki „Bezlitosna immunizacja. Prawda o szczepionkach”.
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
Odp: Włoski sąd ujawnił tajny dokument dotyczący szczepień [GSK]
« Reply #7 on: (Mon) 11.01.2016, 14:33:01 »
Inny wyrok sądu we Włoszech w sprawie powikłań po szczepieniu

Link do tłumaczenia (pdf)

 [ REPUBLIKA WŁOSKA W IMIENIU  NARODU WŁOSKIEGO SĄD W MEDIOLANIE Wydział Pracy
Mgr Nicola Di Leo, pełniący funkcje sędziego orzekającego w sprawach dotyczących prawa pracy, wydał następujący
WYROK
w sprawie cywilnej 1 stopnia nr 14276'2013 R.G. wytoczonej przez:
(...). reprezentowanego przez adwokata (.,.) oraz ALESSANDRA GENOVESI (GNVLSN77D57A662X), VIA Tl RA l i. 6,20121 MEDIOLAN, ze wskazanym adresem do doręczeń (...)
POWÓD
(...), reprezentowanego przez adwokata (...) oraz ALESSANDRA GENOVESI (GNVLSN77D57A662X), VIA TURATI. 6, 20121 MEDIOLAN, ze wskazanym adresem do doręczeń (...)
POWÓD
(.,.1 (NIP -/-), reprezentowanego przez adwokata (...) oraz ALESSANDRA GE-NOVESI (GNVLSN77D57A662X), VIA TURATI. 6. 20121 MEDIOLAN, ze wskazanym adresem do doręczeń (...)
POWÓD
przeciw:
MINISTERSTWU ZDROWIA (NIP - -). reprezentowanemu przez adw. ADWOKATURĘ PANS i W OWA W MEDIOLANIE, ze wskazanym adresem do doręczeń: VIA FREGUGLIA, 1. 20122 MEDIOLAN. w kancelarii adw. ADWOKATURY PAŃSTWOWEJ W MEDIOLANIE
 

PRZEDMIOT SPRAWY: odszkodowanie I. 201/92

PRZEBIEG PROCESU

W odwołaniu do Sądu w Mediolanie, którego sędzia specjalizuje się w prawie pracy, złożonym dnia 09.10.2013 r., (...) rodzice (...) pozwali MINISTERSTWO ZDROWIA wykazując, że został wywołany u ich syna syndrom autystyczny na skutek szczepień opisanych w skardze wszczynającej postępowanie, które zawierały, w niebezpieczny sposób, niektóre metale ciężkie i zanieczyszczenia, takie jak aluminium - którego toksyczność wzrosłaby w obecności innych składników, takich jak polisorbat 80 - oraz rtęć.
Szczególnie, w natychmiastowym następstwie wstrzyknięcia trzech dawek sześciowartościowej szczepionki Infanrix Hexa SK u 2006 r.. u (...) pojawiły się symptomy patologiczne aż do dnia 12.10.2010 r.. kiedy to zdiagnozowano autyzm, ze związkiem przyczynowo - skutkowym, i tylko wówczas, stwierdzono związek ze wspomnianą aplikacją szczepionki.

Strona skarżąca dołączyła później, dnia 05.04.2011 r.. złożony do Ministerstwa w niosek o odszkodowanie.
Jednakże, ponieważ nie został on uwzględniony przez właściwą instancję, nadała bieg niniejszej sprawie, wnosząc o przydzielenie prawa (...) do odszkodowania, o którym mowa w ustawie nr 210/92 ze względu na natychmiastowy i nieodwracalny charakter urazu (we wszystkich elementach przewidzianych w artykule 2. paragraf 1 i 2. niniejszej ustawy, w tym specjalny dodatek do renty i jednorazowe środki, o których mowa w paragrafie 2). z terminem od momentu złożenia wniosku, wraz z odsetkami ustawowymi za zaległe rozliczenia i z przydzieleniem świadczenia za kolejny okres. Obciążono stronę pozwaną kosztami postępowania.
Zgłaszając należycie swoje uczestnictwo w postępowaniu. / przedstawioną odpowiedzią na skargę, MINISTERSTWO ZDROWIA zakwestionowało zasadność postępowania wnosząc o odrzucenie. Obciążono stronę pozwaną kosztami postępowania.
Strona pozwana stwierdziła jedynie, że nie powinien istnieć związek przyczynowo - skutkowy między szczepieniem, a chorobą, na którą zapadło dziecko.
Do przesłuchania został wyznaczony biegły.
Później sprawa została ustnie omówiona i zdecydowano za porozumieniem stron odczytać ją publicznie.

UZASADNIENIE DECYZJI

Musi być wstępnie okazana bierna legitymacja procesowa MINISTERSTWA ZDROWIA.
Istotnie. Sąd Kasacyjny wyjaśnił, iż:
..w związku ze sporem dotyczącym odszkodowania przewidzianego przez ustawę z dnia 25.02.1992 r.. nr 210, na korzyść podmiotów, które poniosły nieodwracalne szkody w wyniku obowiązkowych szczepień, transfuzji i podawania produktów krwiopochodnych, przez które złożone zostały wnioski uzasadniające prawo do świadczenia, istnieje legitymacja procesowa Ministerstwa Zdrowia, będącego podmiotem publicznym, który analogicznie decyduje w siedzibie administracyjnej, orzekając w sprawie odwoławczej tego, kto wnosi o zasiłek socjalny, (por. Sąd Kasacyjny. Rozporządzenie nr 29311 z dnia
28. 12.2011 r.).

Przechodząc więc do meritum, przede wszystkim trzeba podkreślić, iż z akt sprawy wynika spór stron dotyczący jedynie konsekwencji etiologicznej pomiędzy syndromem autystycznym, któremu uległ (...) i szczepieniami opisanymi w odwołaniu.
W celu zbadania związku przyczynowo - skutkowego, została sporządzona opinia biegłych.
Biegły potwierdził, że dziecko choruje na autyzm oraz z całą powagą dokładnie sprawdził związek przyczynowo - skutkowy pomiędzy podaniem dziecku sześciowartościowej szczepionki lnfunrix Hexa SK w 2006 r. oraz chorobą, pozwalając sobie odwołać sic do kompleksowej ekspertyzy .

W szczególności, w każdym bądź razie, można podkreślić fakt, iż biegły sądowy nie poprzestał na kryterium chronologicznym. czyli prostym następstwie czasowym pomiędzy obecny m stanem choroby i zastrzykami ze szczepionką, ale również, przeanalizował, w sposób rozważny, różne stanowiska stron. (sir. 10 i II CTU opinia biegłego]).

Po pierwsze umotywował, iż nie było powodów, by uznać za wiarygodne stanowisko Ministerstwa, według którego należy rozpatrywać autyzm, na który choruje  (...) w kategorii choroby genetycznej, nie rozpoznając. Jakiejkolwiek zmiany mogącej być wynikiem przeniesienia jej w materiale chromosomowym "(str. 11).

Ponadto. biegły sądowy uznał za wiarygodne stwierdzenie, iż w szczepionce Infanrix HexaSK znajdowała się rtęć. stosowana jako środek dezynfekujący, ufając danym dzięki ocenie z raportu (GlaxoSmilhKiine, uzasadniając tym samym, konkretne możliwości dzięki którym można uznać bardziej prawdziwym ni: nieprawdziwym, że choroba, na która zapadło dziecko, została istotnie wywołana przez szczepionkę.

Biegły, na podstawie przedstawionej wnikliwej analizy, podsumował, że
jest możliwe, u odsetku oczywiście dużo większym niż możliwość odwrotna, iż zaburzenia autystyczne małego (...) zostały spowodowane, na podstawie polimorfizmu, który wy wołał u niego wrażliwość na toksyczność jednego lub wielu składników (lub zanieczyszczeń), podaniem szczepionki Infanrix Hexa .VA" w trzech dawkach między marcem, a październikiem 2006 r. Substancja, jak ostatnio wy kazały dokumenty zachowane przez firmę farmaceutyczną, która ma patent, wykazuje szczególnie szkodliwy wpływ na zaburzenia autystyczne, i jej szkodliwe działanie, teoretycznie niewielkie, wynikające / badań klinicznych przed udzieleniem pozwolenia - wyjaśniałaby tylko 2-5% przypadków zachorowań - jest w rzeczywistości zaniżone; ostatnio potwierdzono przez australijską służbę sanitarną, że serie szczepionek zawierały środek dezynfekujący na bazie rtęci, dziś oficjalnie zakazany ze względu na wykazaną neurotoksyczność, u stężeniach znacznie przekraczających maksymalny zalecany poziom dla niemowląt o wadze kilku kilogramów.
Wspomniane elementy , poza obaleniem argumentów strony pozwanej, to jest genetycznej przyczyn} choroby , braku obecności rtęci u szczepionce lub. w każdym razie, jej nieszkodliwość, potwierdzają. iż wymieniona wyżej substancja jest jedyną znaną przyczyną rozpatrywanej choroby, czyniąc ją także dużo bardziej prawdopodobną niż ewentualne inne przyczyny. tak niepewne z punktu widzenia szkodliwości, że dziś są jedynie hipotezą.
Jedynie to założenie pozwala, według opinii piszącego, uznać ostatecznie satysfakcjonującym kryterium u odniesieniu etiologicznym, znane jako „podstawa wykluczenia innych przyczyn". na który m aktualne orzeczenie opiera się. Nadal u g opinii piszącego, zostało to dotychczas zniekształcone i pomylone chronologicznym post hoc, propter hoc. zinterpretowanym błędnie jakoby szczepionki, do kilku miesięcy wstecz oficjalnie nieznane patogenezie autyzmu, mogły zostać określone jako prawdopodobna przyczyna z powodu zwykłego braku odpowiednich danych. W rzeczywistości, aż do momentu kiedy (HaxoSmitiiKline (producent wspomnianej substancji, przyp. autora) nie rozpoznał, także niechcący, pięciu przypadków autyzmu podczas badań klinicznych szczepionki Infanrixllexa SK. związek między szczepionkami, a chorobą stanowił, w taki sam sposób jak każda inna hipoteza
etiopatogenetyezna, zwykłą możliwość. Ca ewidentnie wskazywała, iż następstwo dwóch faktów (podania szczepionki i postępującej regresji autystycznej) miało związek przyczynowo - skutkowy".
\'a podstawie opinii biegłego wykonanej u niniejszym postępowaniu, czyli: jest możliwe, w odsetku oczywiście dużo większym niż możliwość odwrotna, iz zaburzenia autystyczne (...) zostały spowodowane w całości lub u części, na podstawie polimorfizmu, który wywoła! u niego wrażliwość na toksyczność jednego lub wielu składników (lub zanieczyszczeń), podaniem szczepionki Infanrix Hexa SK w trzech dawkach między marcem, a październikiem 2(H)Ci r.
Na temat związku etiologicznego Sad Kasacyjny wyjaśnił między innymi, że:
..w zakresie odpowiedzialności cywilnej. jeżeli szkodliwa działalność łączy się z większą ilością działań lub błędów, problem ważności spraw znajduje rozwiązanie w art. 41 Kodeku Karnego - norma o charakterze ogólnym, stosowana w powództwach cywilnych dotyczących odpowiedzialności - na którego mocy ważność spraw istniejących wcześniej, toczących się równoległe lub pojawiających się. nawet jeśli niezależnie od błędu w innego, nie wyklucza relacji przyczynowo - skutkowej wymienionych spraw i zdarzenia, przypisywanego do nich wszystkich" (por. Sąd Kasacyjny . Rozporządzenie nr 15537 / dnia 14.07.2011 r.)."
W końcu możliwe jest zaobserwowanie, iż analiza biegłego sądowego, może by ć w tym momencie także potwierdzona przez ścisłe następstwo czasowe pomiędzy objawiającymi się zaburzeniami patologicznymi, a podaniem szczepionki, niekwestionowanym przez pozwane Ministerstwo.
Pewne jest istnienie związku przyczynowo skutkowego pomiędzy wymienionym szczepieniem, a chorobą, jednak zakres choroby nie wpływa na spór między stronami, przypisanie do pierwszej kategorii tabeli A załączonej do Dekretu Prezydenckiego K i4 / I 1 r. (por. załączenie na stronie 40 apelacji, nie kwestionowane w piśmie procesowym, w który m została sformułowana tylko teza o braku związku etiologicznego i. u każdym przypadku, dokument 2 załącznik 26 apelacji).
Po rozpoznaniu tego zakresu, musi być zatem w i\ m momencie przy jęty pozew od skarżących, dotyczący otrzymania od Ministerstwa wypłaty wszystkich należności wymienionych w artykule 2. paragraf l i 2. ustawy nr 210 / 1992 r.. według kwot wymienionych w sentencji wyroku, jak również zaległości / dnia 01.05.2011 r. (pierwszego dnia następnego miesiąca od daty przedłożenia pozwu administracyjnego z dnia 05.04.2011 r.; por. dokument 4 apelacji).
Należy zatem skazać oskarżone Ministerstwo na uiszczenie na rzecz strony skarżącej odszkodowania, o którym mowa w ww. artykule 2. par. I. w przewidzianej wysokości, poza ty m na wy platanie specjalnego dodatku do renty.
I /naje się także prawo strony skarżącej do rewaloryzacji zarówno odszkodowania, jak i dodatku do renty, według planowanej rocznej stopy inflacji, jak przewidziano w art. 2 ustawy nr 210 z 1902 r., zgodnie z wyjaśnieniem Sądu Kasacyjnego:
„w zakresie uszczerbku na skutek transfuzji i podawania produktów krwiopochodnych, specjalny dodatek do renty , przewidziany w art. 2. paragraf 2, ustaw> nr 210 / dni 1992 r.. podlega rewaloryzacji rocznej, w następstwie wyroku wydanego przez Sąd Konstytucyjny nr 293 / 201 1 r.. który stwierdził bezprawne wykluczenie rewaloryzacji za naruszenie zasady równości, podlegające karze, opisanej w art. 2. paragraf 363, ustawy nr 244 / 2007 r.. o uszczerbku na skutek podania talidomidu. Ponieważ odniesienie do tego przepisu zostało wyszczególnione przez Sąd Konstytucyjny jako zwykłe ..tertium comparationis" wyroku zgodnego z prawem, należność rewaloryzacji nie jest ustalona w momencie wejścia w życie ustawy nr 244 z 2007 r." (por. Sąd Kasacyjny L, Rozporządzenie nr 10769 z dnia 27.06.2012 r.; Wy rok nr 22256 z dnia 27.09.2013 r.).
Uznaje sic za należne odsetki od 121. dnia od daty złożenia pozwu / dnia 05.04.2011 r.. uważając także, że właśnie dla tego typu kredytów pomocowych obowiązuje to. co potwierdził Sąd Konstytucyjny u wyroku nr 156 91, według którego należy zwrócić uwagę także na daty. aby zdefiniować postępowanie administracyjne.
W końcu uznaje się. jak wykazała strona skarżąca, że sześciowartościowa szczepionka Infanri.r Hexa SK wraca na lisie prawnie ..obowiązkowych" (por. dokument ASI ¡Wioska Inspekcja Sanitarna j / dnia 12.01.2006 r.. w którym wymienia się ..szczepienia obowiązkowe", wśród który ch, w odniesieniu do patologii, którym trzeba zapobiegać takim, jak tam wymienione - utrzymuje sic szczepionkę w badaniu: por. załącznik 8 dokumentu 2 apelacji), możliwe jest przyznanie jej, w rozumieniu art, 2 par. 2. ustawy nr 210/92 za okres od ujawnienia się objawów zaburzeń dnia 12.10.2010 r. (por. protokół ze sprawy i dokument 2. załącznik 30 i dokument 4. załącznik 6 apelacji) do otrzymania odszkodowania, czyli aż do daty niniejszego wy roku - ryczałtowego i jednorazowego świadczenia nie przekraczającego, w każdym roku, 30".> należnego odszkodowania, w rozumieniu paragrafu 1 art. 2 tej samej ustawy , z wy łączeniem, dla danej pozycji, odsetek prawnych i rewaloryzacji monetarnej.
Art. l.par. 1 i art. 2 par. 2 ustawy nr210z 1992 r. przewidują, że
Art, 1. par. 1: "ktokolwiek doznał, na skutek szczepień prawnie obowiązkowych lub nakazanych przez Wioską Inspekcję Sanitarną, urazu lub choroby, z których wynika trwale upośledzenie psychofizyczne, ma prawo do odszkodowania ze strony Państwa, zgodnie z warunkami i w sposób określony przez niniejszą ustawę";
Art.2. par. 2:..(...) podmiotom, o których mowa w paragrafie 1 art. 1. nawet w przypadku kiedy odszkodowanie zostało już wypłacone, należne jest, na wniosek, za okres od ujawnienia się objawów zaburzeń i otrzymania odszkodowania przewidzianego przez niniejszą ustawę, ryczałtowe i jednorazowe świadczenie nie przekraczające, w każdym roku. 30% należnego odszkodowania w rozumieniu paragrafu 1 i pierwszego okresu niniejszego paragrafu, z wy łączeniem odsetek prawnych i rewaloryzacji monetarnej".
A więc w związku z tymi dwiema normami, uznając hipotetycznie sześciowartościową Infanrix Hexa SK za ..szczepienie obowiązkowe", które wpisuje się oczywiście w wymieniony art. 1. par. I. należy przyznać stronie skarżącej jednorazowe świadczenie przewidziane we wspomnianym art. 2. paragraf 2 (por. Wyrok Sądu Kasacyjnego nr 8976 z dnia 07.04.2008 r.).
Z tego punktu widzenia, w sentencji wyroku skazuje się pozwane Ministerstwo.
Ostatecznie. ze względu na przegraną w sprawie, koszty ekspertyzy biegłych zostają podzielone po równo, a w ich wewnętrznych raportach kosztami obciążona jest strona oskarżona, z prawem regresu na stronę skarżącą płacącą biegłym, ze spłatą przeprowadzoną na podstawie oddzielnego sporządzenia.
Identycznie, koszty związane z procesem są uiszczane, według zasady przegranej, jak za przebieg procesu, ze względu na wartość i czas trwania kary .

Z POWYŻSZYCH WZGLĘDÓW

1. Potwierdzając prawo (...) do odszkodowania, o który m mowa w art. 2. par. 1. ustawy nr 210/92. skazuje się MINISTERSTWO ZDROWIA na uiszczenie na rzecz strony skarżącej odszkodowania w wysokości przewidzianej dla I kategorii Tabeli A Dekretu Prezydenckiego 834'81, uzupełnionego prze odpowiednią kwotę specjalnego dodatku do renty, o którym mowa w ustawie z dnia 27.05.195c) r„ nr 324, z wyrokiem skazującym dotyczącym wypłaty odpowiednich należności i z terminem od pierwszego dnia następnego miesiąca do daty złożenia po/w u z dnia 05.04.2011 r.. poza dodatkami prawnymi od 121. dnia od daty złożenia pozwu.

2. Skazuje się zatem oskarżone Ministerstwo na przekazania stronie skarżącej odszkodowana w przewidzianej wysokości, uznając prawo strony skarżącej do rewaloryzacji zarówno odszkodowania, jak i specjalnego dodatku do renty według rocznej stopy inflacji, jak przewidziano w art. 2. par. I, ustawy nr 210 / 1992 r.

3. W rozumieniu art. 2 par. 2. ustawy nr 210/92. za okres pomiędzy objawieniem się choroby dnia 12.10.2010 r. i otrzymaniem odszkodowania, czyli aż do daty niniejszego wyroku, skazuje się oskarżone Ministerstwo na uiszczenie na rzecz strony skarżącej ryczałtowego i jednorazowego świadczenia nie przekraczającego. w każdy m roku, 30% należnego odszkodowania w rozumieniu paragrafu 1 art. 2 tej samej ustawy, z wyłączeniem, dla danej pozycji, odsetek prawnych i rewaloryzacji i monetarnej.
A. Koszty ekspertyzy biegłych zostają podzielone na strony po równo, a w ich wewnętrznych raportach kosztami obciążona jest strona oskarżona, z prawem regresu na stronę skarżącą płacącą biegłym, ze spłatą przeprowadzoną na podstawie oddzielnego sporządzenia. Strona oskarżona zostaje skazana na spłacenie stronie skarżącej kosztów postępowania, których suma zamyka się w całości w 3000 € plus VAT i koszty adwokata.
I stała się termin 60 dni na złożenie wyroku.
Orzeczenie tymczasowo wykonalne.
Mediolan, dnia 23.09.2014 r.
Sędzia mgr Nicola Di Leo

Repertorium Nr2133 /2015 - Łódź, dniu 21.12. IS
Ja. miej podpisana. Bożena Bryndel. tłumacz przysięgły z języka włoskiego, wpisana na listę tłumaczy Ministra Sprawiedliwości pod nr TP/3407. 05. zaświadczam zgodność powyższego tłumaczenia z przedstawionym mi oryginałem w języku włoskim.
OŚWIADCZENIE - ZGODA na upublicznienie tłumaczenia zgodnego z Repertorium Nr 2133 /2015- Łódź,
dnia 21.12.15
Ja. niżej podpisana, Bożena Bryndel. tłumacz przysięgły z języka włoskiego, wpisana na listę tłumaczy Ministra Sprawiedliwości pod nr TP/3407/05, wyrażam zgodę na upublicznienie mojego tłumaczenia o Repertorium Nr 2133 /2015 - Łódź, dnia 21.12.15.


http://www.repubblica.it/salute/medicina/2014/11/25/news/il_tribunale_bimbo_autistico_per_colpa_del_vaccino-101357013/
http://www.efvv.eu/index.php/info/articles-news/english-2/verdict-boy-s-autism-caused-by-vaccine
« Last Edit: (Sat) 09.04.2016, 15:12:30 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje