Author Topic: Wirusowe zapalenie wątroby  (Read 604 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Wirusowe zapalenie wątroby
« on: (Mon) 18.05.2015, 15:45:50 »
Na 52 dzieci, 37 doświadczyło poważnych skutków ubocznych szczepień, 2 zmarło.
8 maja 2015 w Meksyku, w gminie Simojovel, w stanie Chiapas, poinformowano o śmierci dwóch niemowląt po podaniu szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (HepB), gruźlicy (BCG) i rotawirusom.
W ciągu kilku godzin od otrzymania szczepionki, 37 dzieci spośród łącznie 52 szczepionych doświadczyło działań niepożądanych, a w efekcie dwoje zmarło i 37 zostało hospitalizowanych, z których 14 jest w stanie krytycznym.
Według organizacji katolickiej Pueblo Creyente, zmarła 30-dniowa dziewczynka i 28-dniowy chłopiec.
Meksykański Instytut Ubezpieczeń Społecznych (IMSS) zarządził zawieszenie szczepionki BCG (przeciw gruźlicy), rotawirusom i szczepionki przeciw zapaleniu wątroby typu B, podejrzewając, że były to reakcje alergiczne na szczepionki podawane dzieciom w Chiapas.
Mimo, że wiadomość ta jest szeroko rozpowszechnione w prasie hiszpańskojęzycznej, została praktycznie zignorowana przez prasę anglojęzyczną.
Niedawne ognisko odry z Disneylandu bez ofiar śmiertelnych otrzymało ogólnoświatowy zasięg w mediach i stała się przyczyną zmian ustawodawczych.
Incydent w Meksyku, gdzie szczepienia miały negatywny wpływ na prawie 80% pacjentów, doprowadziły do dwóch zgonów, 37 hospitalizacji i walki o życie 14 dzieci, zostało pominięte milczeniem w Stanach Zjednoczonych. Milczą również media w Polsce poza wzmianką w Rzeczpospolitej.
Czy brak relacji mediów jest skutkiem promowania szczepionek jako "bezpiecznych i skutecznych", a nikt nie chce niszczyć tego obrazu? Ze względu na obawę, że wpłynie to negatywnie na dążenie do utrzymania obowiązku szczepień i wprowadzenia kolejnych restrykcji, które mają znaczący wpływ na zyski producentów szczepionek i wielu innych zainteresowanych stron?
Ważne jest, aby społeczność międzynarodowa była informowana o takich przypadkach, a także fakcie, że szczepionki te zostały zawieszone w Meksyku. Jest to istotną częścią powszechnego prawa do świadomej zgody.
Matki w Simojevel teraz zadają sobie pytanie na temat bezpieczeństwa szczepień, gdy mają świadomość, że mogą zabić całkowicie zdrowe dzieci w ciągu kilku godzin, a także zostawić wiele innych w bardzo niepewnej kondycji zdrowotnej.
Organizacje działające na rzecz praw dziecka w Meksyku żądają dokładnego i bezstronnego dochodzenia w sprawie przypadków śmierci dzieci po szczepieniach.

Na podstawie: http://sanevax.org/breaking-news-vaccine-tragedy-in-mexico/
https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/1041672469193514:0


http://edition.cnn.com/2015/05/10/health/mexico-vaccine-deaths/
http://abcnews.go.com/International/wireStory/babies-die-29-sickened-bad-vaccines-south-mexico-30945536
http://scienceblogs.com/insolence/2015/05/14/no-vaccine-reactions-didnt-kill-several-children-in-mexico/

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/11,1199915-Meksyk--Szczepionka-zabila-dwoje-dzieci.html
« Last Edit: (Mon) 18.05.2015, 15:59:39 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje