Author Topic: Prywatycja przez likwidację, czyli o... rozkradaniu majątku narodowego  (Read 1277 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
PRYWATYZACJA PRZEZ LIKWIDACJĘ, CZYLI O ... ROZKRADANIU MAJĄTKU NARODOWEGO

Wydaje się nam, że temat nieustannie jest marginalnie traktowany przez władze, mass media. Prywatyzacja a w zasadzie niszczenie i "promocyjna" wysprzedasz majątku narodowego kapitałowi zagranicznemu oraz środowiskom związanym z aparatem partyjnym PZPR-u w okresie przemian ustrojowych (środowisk opozycyjnych nie było stać na nabywanie majątku narodowego).
         Można nazwać byłoby te czyny zdradą stanu - okradaniem wszystkich Polaków. Policzkiem wymierzonym polskiemu społeczeństwu i świadomym dążeniem do rozkradania tego co przez lata udało się w Polsce wypracować. Uważamy za stosowne w tym temacie przypomnieć osobę Waldemara Kuczyńskiego - byłego ministra przekształceń własnościowych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, który odpowiadał za proces prywatyzacji w Polsce.
Cytując za Wikipedią (2009-04-02) Waldemar Kuczyński: "Powrócił do Polski w lipcu 1989. Uczestniczył w tworzeniu rządu Tadeusza Mazowieckiego i opracowaniu jego programu. We wrześniu tego roku został mianowany podsekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów jako szef Zespołu Doradców premiera. We wrześniu 1990 stanął na czele nowo powołanego Ministerstwa Przekształceń Własnościowych. Rozpoczął prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, sprzedając w ofercie publicznej akcje pięciu pierwszych firm."

          Dziś twierdzi się, że problem rozkradania majątku narodowego nie był syganlizowany, że nikt  nie zwracał uwagi na, wręcz mafijne postepowanie środowisk rządowych, że nikt nie zgłaszał sprzeciwu wobec prowadzonej polityki rozgrabiania Państwa Polskiego. Fakty są jednak inne. Jak zapewne większośc czytelników naszego blogu zdążyła się przekonać, przytaczamy dowody na prawdziwość naszych twierdzeń. Nie inaczej będzie teraz - poniżej przytaczamy dowody, że był społeczny sprzeciw  wobec działań mającym na celu prywatyzację - rozkradanie majątku narodowego. Sprzeciw, który był sukcesywnie przemilczany, a osoby podnoszące głos protestu szykanowane.
           By wskazać istotną scieżkę dochodzenia do prawdy ponownie przytaczamy pytania do byłego ministra przekształceń własnościowych - Pana Waldemara Kuczyńskiego, które warto mu zadać podczas każdego jego wystąpienia publicznego:

1. Niech się przyzna dlaczego w 1968 roku, kiedy aresztowano i skazano na wieloletnie wyroki Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego, Adama Michnika i wielu studentów, Pan W. Kuczyński posiedział tylko w śledztwie kilka miesięcy i nie tylko wyszedł na wolność, ale w ogóle nie został o nic oskarżony. Otrzymał też pracę i wbrew temu co teraz wypisuje nikt go nie niepokoił.
2. Dlaczego po internowaniu w stanie wojennym, gdy takim ludziom jak Adam Michnik wytaczano procesy, Pan Panie Waldemarze został szybko zwolniony z "internatu", dostał paszport i mógł spokojnie wyjechać za granicę.
3. Kto uplasował Pana w redakcji "Kultury" paryskiej i redakcji Radia Wolna Europa (wiadomo, że były penetrowane przez wywiad PRL i nie tylko).
4. Z czyjej poręki zaraz po powrocie do Polski w 1989 roku, otrzymał Pan stanowisko ministra w rządzie, w którym ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem był gen. Kiszczak i organizował Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, które patronowało procesom rozgrabiania majątku narodowego i uwłaszczania się na nim starej i nowej nomenklatury.
5. Czy wie Pan ile przestępstw popełniono w trakcie tzw. procesów prywatyzacji?
6. Jak to się stało, że Pan Panie Waldemarze, jako biedny młody człowiek z Kalisza - jak sam siebie przedstawia Pan w swoim blogu - został asystentem na Uniwersytecie Warszawskim u prof. Brusa (nota bene męża osławionej prokurator Wolińskiej, której ekstradycji domagała się bezskutecznie IPN-owska prokuratura)???

Zamieścimy również ciąg dalszy - zadajemy tym samym pytanie czy orientujecie się państwo, jakim nakładem ukazały się powyższe fotokopie? Naturalnie zachęcamy do wypowiedzenia się Pana Waldemara Kuczyńskiego, który powinien bardzo dobrze orientować się co było wyciszane by móc realizować plan prywatyzacji - proszę nie wstydzić się swojego nazwiska (no chyba że nie jest ono Pana prawdziwym nazwiskiem) i nie podpisywać się nickiem "IPN" wprowadzając tym samym kolejne dezinformacje...
          Z resztą... w zasadzie po Panu Kuczyńskim prawdy spodziewać się raczej nie można...

Źródło: http://twx.bloog.pl/id,4415203,title,PRYWATYZACJA-PRZEZ-LIKWIDACJE-CZYLI-O-ROZKRADANIU-MAJATKU-NARODOWEGO,index.html#komentarze


Jest taka książka tylko ciężko ją dostać
Prywatyzacja przez likwidację : procedury, wzory dokumentów, wyjaśnienia - Zofia Teluk, Janusz Wojnowicz
https://bs.sejm.gov.pl/F?func=find-b&request=000004706&find_code=SYS&local_base=BIS01
Prywatyzacja przez likwidację - Śnieciński Dariusz
https://vtls.cyfronet.pl/cgi-bin/uek/chameleon?sessionid=2012110308194917858&skin=default&lng=pl&inst=consortium&conf=.%2fchameleon.conf&host=localhost%2b3333%2bDEFAULT&patronhost=localhost%203333%20DEFAULT&searchid=746&sourcescreen=INITREQ&pos=1&itempos=1&rootsearch=SCAN&function=INITREQ&search=AUTHID&authid=308297&authidu=4


Zobacz na:
Liga Narodowo-Demokratyczna
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=2050.0
Jak dobija się gospodarkę polską od 1989 roku - Mathis Bortner
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=523.0
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje