Author Topic: Jeremy Locke „End of all evil”  (Read 1572 times)

Offline Uniwersum

  • Sen głęboki
  • *
  • Posts: 7
  • Reputacja: +0/-0
Jeremy Locke „End of all evil”
« on: (Tue) 01.09.2015, 11:58:32 »
Rozdział 1 Wolność

Definicją wolności jest nieskończona wartość ludzkiego istnienia. Definicją zła jest destrukcja wolności. Wszystko co złe – uczy ludzi że mają ograniczoną wartość.

Prostota

Prawda jest zawsze prosta. Wszyscy ludzie rozpoznają prawdę ponieważ wszyscy ludzie są stworzeniami inteligentnymi. Naturą zła jest tworzenie sztucznie złożonych idei. Zło robi to by schować lub zaciemnić wolność którą niszczy. Jeśli usuniesz złożoność i strach ze swojego życia znajdziesz prostą i piękną prawdę. Ta prawda jest naturą twojej wartości.

Wartość człowieka

By zrozumieć wolność, trzeba zrozumieć wartość osoby. Wszystko czego chce zło to zamaskowanie i zniszczenie Twojej wartości. Władza jest stworzona przez złych ludzi by zamaskować Twoją wartość. By zrozumieć swoją własną wartość trzeba zrozumieć naturę wolności.

Zło

Istotą do zrozumienia naszego świata jest zrozumienie natury zła. Zło kwestionuje wartość ludzi poprzez odmawianie im możliwości by podejmowali własne decyzje; poprzez zabieranie im szansy by rosnąć w siłę w procesie uczenia się i zrozumienia.

Wolność

Podczas gdy zło pragnie zniszczyć i zakamuflować wartość osoby, wolność pokazuje ludziom ich prawdziwy potencjał i ich prawdziwą wartość. W wolności, ludzie kochają, leczą choroby, usuwają głód, ułatwiają pracę oraz żyją w pokoju. W wolności szczęście jest możliwe. Wolność jest  dokładnym  przeciwieństwem zła.

Ty

Wszystko w tej książce, jest napisane by zniszczyć idee kultury i prawa. Lekcja wynikająca z tej książki jest bardzo prosta: nic na ziemi nie jest bardziej wartościowe od Ciebie.

Rozdział 2 Ziemia

Istnieje mroczna konspiracja która przez wieki zaciemnia umysły ludzkości. Ta konspiracja jest wcielonym złem które kontroluje szerokie spektrum ludzkich emocji, ich pracę, myśli i mowę. Jest odpowiedzialna za śmierć setek milionów jak nie miliardów ludzi oraz niewolnictwo niemal każdej istoty która żyła.

Jeśli potrafisz zaakceptować jedną regułę – że masz nieskończoną wartość – wtedy ta książka da Ci przenikliwość niezbędną by widzieć świat takim jaki naprawdę jest. By wiedzieć raz na zawsze, że ta mroczna konspiracja nie jest wcale silna, ale słaba; że zło nie rośnie, ale umiera.

Reguły kontra prawo

By zrozumieć jak zło kontroluje ludzi, niezbędnym jest zrozumieć różnicę między regułą a prawem.

Reguły są prawdą która tworzy wolność. Prawo jest kłamstwem które tworzy niewole.

Reguły opisują rzeczywistość. Są wiedzą która pomaga Ci robić użytek z Twojego świata. Poprzez Twoją inteligencje, rozpoznajesz reguły we wszystkim co robisz. Każda prawdziwa rzecz której się nauczyłeś jest regułą. Ruch Twoich rąk, które jedzenie smakuje dobrze, matematyka i empatia dla przyjaciół – wszystkie bazują na regułach.

Prawa są sztucznymi ideami stworzonymi przez złych ludzi by ograniczyć myślenie i zrozumienie ludzi. Prawa urywają się we władzy po to by mogły udawać reguły. Kiedy ludzie mylą prawo z regułą ich wolność zostaje ograniczona. Kiedy ludzie mylą prawdę z ideą władzy, wtedy ich zdolności  i ich mądrość zmniejszają się. Taki jest cel prawa.

Przykład reguły może być znaleziony np. w termodynamice. Stan ciekły (płyn) jest zimniejszy niż stan gazowy (gaz). To jest reguła. Ponieważ jest to reguła, nie ogranicza nas, ale rozwija nas. Używając tej reguły, możemy skraplać i rozprężać substancje pomiędzy stanem gazowym a płynnym by tworzyć chłodzenie (przyp. tłum: np. w lodówkach, klimatyzacji). Znając tą regułę mamy więcej zrozumienia i więcej mocy. Reguły są prawdą która tworzy wolność.

Przykład prawa może być znaleziony w kulturze królewskości. Człowiek z ludu jest winny składać hołd królowi. Takie jest prawo. Ponieważ jest to prawo, niszczy wolność i zniewala. Pod jarzmem tego prawa, człowiek musi zaniechać używania swojego umysłu, swojej mowy i swoich czynów. Ludzie muszą wierzyć, że są warci mniej niż król. Zauważ, że w przeciwieństwie do reguł, nie ma prawdy w prawie. Jest całkowicie możliwe okazać brak szacunku dla króla i w ten sposób złamać prawo. Prawo musi być egzekwowane siłą, ponieważ nie ma w nim za grosz prawdy. Wszystkie prawa niszczą wolność bo są kłamstwami. Reguły z drugiej strony, tworzą wolność bo są wiedzą.

To co niszczy wolność, to zło.

Prostota

Świat jest prostszy niż na to wygląda.

Zawiłość można znaleźć dziś w każdym aspekcie naszej kultury, polityce i ekonomii. Każdego dnia ludziom przedstawia się nowe idee, nowe odłamy, nowe poglądy i nowe przejawy naszego świata. Wiele z tych idei jest zakłamaniem reguł, zaprojektowanym po to by uzyskać od ludzi odpowiednie reakcje.

Zło społeczeństwa wynajduje takie idee by niszczyć wolne myślenie ludzi. Niektóre z historycznych nazw dla tych idei to socjalizm, faszyzm, rasizm, komunizm, demokracja, wojna klasowa, poprawność polityczna, przyzwoitość, królewskość (władza królewska) i terroryzm. Wszystkie te idee są stworzone dla dokładnie tego samego celu. Wszystkie są platformami by pogmatwać umysły ofiar niewoli. Wszystkie są złem.

Jesteś zdolny by zrozumieć wszystko w świecie dookoła Ciebie. Twoja inteligencja jest nie ograniczona. Wypaczenia i złożoność są wprowadzone do Twojego zrozumienia po to by zły człowiek mógł Cię kontrolować. Zło chce od Ciebie wiary w to, że nie jesteś w stanie zrozumieć własnego świata. Jeśli zrozumiesz wagę własnej wartości, zło upadnie.

Są dwie reguły istotne do zrozumienia konceptu inteligencji. Pierwsza to prostota. Reguła prostoty stanowi, że inteligencja rozpoznaje prawdę. Jeśli dowolna prawda jest zaprezentowana w swojej czystej formie, wszyscy ludzie są zdolni ją pojąć. Nie ma prawdy której nie możesz się nauczyć. To jest reguła prostoty; inteligencja rozpoznaje prawdę.

Drugą regułą, jest reguła zaciemnienia. Zaciemnienie jest zniekształceniem reguły. Zaciemnienie jest tworzeniem fałszywych idei w celu ukrycia prawdy. Czasami jest to po prostu dodanie idei na wierzch prawdy, by zakryć jej naturę. Nawet idee które wydają się całkowicie stosowne, mogą zostać użyte by zakryć prostą prawdę.

Zaciemnienie jest używane przez zło by dezorientować umysły ludzi. Zaciemnienie zniekształca reguły by ludzie nie byli zdolni uczyć się. Zło używa zaciemnienia byś nie był zdolny zdobywać mądrości. Robi to by ograniczyć Twoją wolność. Kultura wie, że ludzie odnajdą mniej prawdy jeśli są skupieni na sztucznej złożoności.

W miarę jak dzieci rosną zaczynają rozumieć, że pozornie złożone idee są tak naprawdę podstawowymi i prostymi regułami. Co wydaje się nie do pojęcia w danym momencie, staje się doskonale zrozumiałe później. Dobrze jest zdobywać wiedzę. Z wiedzą możesz osiągnąć wszystko.

Twoje poszukiwanie wiedzy będzie dużo łatwiejsze, jeśli porzucisz wszelkie wyobrażenie o swojej niepełnowartościowości. Zło wykorzystuje zaciemnienie by sprawić by ludzie czuli się gorsi. Nie jesteś gorszy od innych ludzi i nie jesteś gorszy od żadnej idei. Masz nieskończoną wartość.

Kim jesteś

Jako istota ludzka, jesteś bardzo szczególny. Jesteś niepodobny do minerałów, roślin i zwierząt na ziemi. Nic nie dysponuje taką inteligencją jak Ty. Nic innego nie ma tak totalnej i całkowitej ambicji by doścignąć snów. Nic nie ma takiego pragnienia i żądzy wiedzy jaką Ty posiadasz. Jesteś istotą ludzką.

Twoja natura nie zna granic. Nie ma granic Twoja możliwość do zrozumienia i szczęścia. Jako istota ludzka Twoje życie nie jest przedmiotem niczyjej woli, poza Twoją własną. Nie wymagasz pozwoleń, łaski ani licencji by uczyć się i rosnąć. Wszystko czego pragniesz może być Twoje.

Ludzie naturalnie szukają szczęścia w życiu. Najbardziej powszechnym i najgłębszym pragnieniem jest miłość i siła dla swojej rodziny. Wszystko co robisz, wzmacnia bezpieczeństwo, pokój i dobrobyt Twój i tych których kochasz. Twoja możliwość do tworzenia tych rzeczy z pragnień Twojego serca jest poprawnie definiowana jako wiara. Z wiarą znajdziesz radość na każdej ścieżce swojego życia.

Wiara

Wiara jest odwagą do testowania idei pod kątem prawdy. Z wiarą ludzie odkrywają czy idee są prawdziwe czy fałszywe. Z wiarą ludzie uczą się reguł.

Ludzie używają wiary by podejmować kroki na przód w procesie testowania reguł. Często ponosimy porażkę, ale zawsze się uczymy.

Wyobraź sobie spacer po kamienistym podłożu. Możliwe, że spodziewasz się iż podłoże jest stabilne. Jeśli oczekujesz twardego gruntu, ale odnajdziesz ruch pod stopami, możesz się potknąć. Jeśli idee które testujesz są fałszywe, Twój test zawiedzie. Twoja inteligencja pomaga Ci dopasować myślenie by lepiej zrozumieć reguły chodzenia. Uczysz się kontrolować swój balans pomimo trudności terenu. Wykorzystujesz wiarę by testować Twoje nowe zrozumienie i niedługo możesz przemieszczać się sprawnie i szybko. Opanowujesz regułę.

Za każdym razem kiedy ludzie wykorzystują reguły w akcji, czują siłę, ekscytację i radość. Ludzie szukają zastosować swojej inteligencji. Jednym z przykładów jest gdy małe dziecko z dumą pokazuje rodzicom, że nauczyło się wiązać swoje buty, lub student opanowujący i rozumiejący matematykę, lub mąż z żoną rozstrzygający kłótnie. To są odkrycia reguł poprzez test wiary.

Zastosowanie wiary do reguły przynosi mądrość.

Wolność jest niezbędna. Niszczenie wolności uniemożliwia ludziom używanie wiary. Uniemożliwia ludziom testowanie rozumienia reguł. Jeśli nie jesteśmy wolni by uczynić krok, nie możemy się uczyć i nie możemy rosnąć. Miłość, dobrobyt i wiedza są rzeczami możliwymi wyłącznie w wolności. Wolność przynosi wszystko co dobre.

Jako istota ludzka, stopień wolności jaki wymagasz jest nieskończony. Wolność jest nieskończoną wartością istoty ludzkiej. Jeśli zło niszczy wolność w dowolnej sferze Twojego życia, ogranicza Twoją mądrość, Twoją miłość i Twoją radość.

Zagrożenie

Istnieją ludzie którzy zechcą zniszczyć Twoją wolność. Chcą Cię kontrolować byś nie mógł się stać osobą którą chcesz być. W celu kontroli, używają siły by zabrać Ci swobody które są Ci przyrodzone.

Nie możesz nigdy nie doceniać waleczności i okrucieństwa złych ludzi. Zło skonfiskuje pieniądze, zniszczy cnoty i rozleje krew. Większość ludzie nie jest zła; większość ludzi stara się tworzyć a nie niszczyć. Jednakoż, źli ludzie istnieją i są ekstremalnie niebezpieczni.

To oni nazywani są: władzą.

Władza

Na ziemi nie istnieje władza która pełnoprawnie rządzi Twoim życiem.

Przychodząc na świat, Ty i tylko Ty sam kontrolujesz swoje oczy, swój język, swoje ręce i swój umysł. Wszelka władza która twierdzi, że dysponuje Tobą i Twoimi możliwościami jest oszustwem.

Urodziłeś się na tym świecie byś doświadczał wolności życia. Życie to swoboda. Wraz ze swobodą i wiarą, możesz uczyć się i robić wszystko co zapragniesz. Jeśli ktokolwiek mówi Ci, że musisz oddać swój umysł, swoje ciało lub swoje rzeczy władzy jest zły.

Zrozum, że wybory poczynione z Twojej wolnej woli nie są złe. Nie ma nic złego w poświęceniu jeśli jest ono dokonane dobrowolnie. Ale poświęcenie bez możliwości wyboru nie jest poświęceniem, tylko niewolnictwem. Władza zawsze represjonuje żądania na ludziach poprzez przemoc. Władza nigdy nie pyta o pozwolenie.

Zaciemnienie

Najbardziej podstawową formą władzy są pospolici złodzieje. Używają wymuszenia lub kradzieży by skonfiskować rzeczy które mają dla Ciebie wartość. Kradną pieniądze, cnotę poprzez gwałt, albo życie poprzez morderstwo. Swoimi działaniami uczą Cię, że ich wartość jest wyższa niż Twoja. Narzędziem ich władzy jest przemoc.

Jednak istnieją inne, dużo bardziej potężne władze w Twoim codziennym życiu. Są one znacznie bardziej niebezpieczne, bardzie dochodowe i bardziej subtelne. Uczą Cię przez zniekształcone idee, że nie jesteś w stanie i nie jesteś godzien żyć w wolności. Władza uczy, że inni ludzie mogą kierować Twoim życiem lepiej niż Ty.

Poprzez bezduszne lekceważenie Twojej wartości, jesteś zmuszany do zachowania się według pomysłu kogoś innego. Wielkość tego niebezpieczeństwa można zobaczyć w skali w jakiej te rozkazy są powszechnie akceptowane jako dobre. Znamy je pod nazwą kultury.

Znajdziesz takie matactwa wszędzie gdzie masz coś wartościowego w swoim życiu. Jeśli coś jest wartościowe dla Ciebie, możesz być pewien, że ktoś kiedyś będzie skłonny Ci to odebrać. Podczas gdy noszą one takie same zło jak pospolici złodzieje, metody wyrafinowanej kultury są dużo, dużo bardziej potężne i skuteczne.

Zło

Zło jest niszczeniem wolności.

Nie może być to powiedziane prościej. Wszędzie gdzie popatrzysz, znajdziesz zaciemnione zło. Istnieje nieskoczenie wiele idei które pokazują naturę zła. Każda fałszywa idea tworzona jest przez zło by ukryć przed Tobą prawdę.

Zło nie jest ciemnością ani nie jest jakąś straszną niewiadomą. Zło nie jest mitycznym stanem psychiki człowieka, ani nie jest nieodłączna częścią naszej natury. Zło nie jest supernaturalne i zdecydowanie istnieje.

Jak wszystkie reguły, reguła zła jest prosta. Zło jest niszczeniem wolności. Wolny, potrafisz budować wspaniałość, wolność, dobrobyt i radość na tym świecie. Znajdziesz to wszystko wokół siebie. Kobiety i mężczyźni dokładnie tacy jak Ty tworzą te rzeczy.

Zło zniewala. Zło można znaleźć w słowach takich jak przemoc, przymus, podatki, kradzież, nieufność i polityka. Zauważ, że w tych rzeczach nie ma radości. Żadne z nich nie mają kompletnie żadnej wartości dla ludzkości.

Kontrola

Zło usiłuje być władcą ponad Tobą. Zło chce byś był niewolnikiem.

To co obecnie uważamy za prawdziwe „niewolnictwo” jest w istocie tylko jedną z form niewolnictwa. Afrykańscy niewolnicy w Stanach Zjednoczonych byli zmuszani do pracy i trudu dla zysków innych ludzi. Ich życia były w większości kontrolowane dla pożytku ich pana, ale i oni mieli bardzo ograniczone wolności. Niektórzy mogli tworzyć swoje tradycje i zakładać rodziny. Robili co w ich mocy by tworzyć radość w ich życiach, pomimo tyranii panującej nad nimi.

Czy ponieważ mieli kontrole nad częścią swojego życia, to można powiedzieć, że byli wolni? Ile dokładnie wolności przysługuje człowiekowi? Ile wolności ma być zniszczonej zanim rozpoznamy, że jest to złe?

Niewolnictwo istnieje wszędzie gdzie wolność człowieka jest niszczona. Kradzież i zastraszanie są niewolnictwem. Ostatecznym aktem niewolnictwa jest morderstwo. Niewolnictwo powstrzymuje ludzi przed możliwością podejmowania decyzji w ich własnym życiu.

Wszystko co ogranicza Twój umysł, Twoje ruchy i Twoją mowę jest złe. Niewolnictwo znajdujemy w obu przypadkach częściowej i całkowitej destrukcji wolności.

Zło zmusza Cię do zachowywania się w sposób który nie służy Tobie oraz tym których kochasz. Kultura i prawo wywierają nacisk przytłaczającą siłą w imię przyzwoitości i dobra publicznego. Niszczą wolność i kładą ludzkie życia we władze innych ludzi.

źródło: https://koniecwszelkiegozla.wordpress.com/category/end-of-all-evil/

Jest to mój pierwszy wątek - więc trochę wyrozumiałości.
Mogą tak mówić, mogą tak myśleć ale nie czyni to prawdą ani ich słów ani myśli.

Sprytni ludzie zadają pytania a pytania są jak nowotwór dla religii.

Offline Split!

  • Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
  • Posts: 97
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Jeremy Locke „End of all evil”
« Reply #1 on: (Wed) 02.09.2015, 01:36:48 »
Powalająco konkretny i trafny materiał.