Author Topic: WZW B  (Read 1378 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
WZW B
« on: (Mon) 07.09.2015, 15:04:58 »
Z cyklu "Epidemie poszczepienne"...
W roku 1942 u około 50 000 amerykańskich żołnierzy rozwinęło się zapalenie wątroby typu B, co stanowiło jedną z największych epidemii tej choroby, które były kiedykolwiek udokumentowane. Śledczy w tamtych czasach odkryli, że mężczyźni byli zaszczepieni przeciwko żółtej febrze trzy miesiące wcześniej. Naukowcy zaczęli następnie podejrzewać, że szczepionka była zanieczyszczona wirusem zapalenia wątroby typu B, czynnikiem zakaźnym nieznanym w 1942 roku. Słyszało się głosy podejrzenia, lecz przez wiele lat nikt nie był w stanie udowodnić związku.
W końcu w badaniu opublikowanym w "The New England Journal of Medicine" w 1987 roku, grupa badaczy dokonała przekonującego opracowania, w którym ustalono, że związek najprawdopodobniej miał miejsce. Nie będąc w stanie znaleźć jakichkolwiek zachowanych próbek krwi ani szczepionki, badacze udali się do starego szpitala i zamiast tego sprawdzili "listę płac". Zlokalizowali 221 wojskowych, którzy mieli symptomy zapalenia wątroby typu B w 1942 roku, a także 171 mężczyzn, którzy nie wykazali symptomów, ale których szczepionki dotarły razem z jedną z partii, które były najbardziej wiązane z epidemią WZW typu B. Grupę kontrolną dobrali z 205 mężczyzn, którzy znaleźli się w armii po wprowadzeniu do użycia nowej, bezpiecznej szczepionki przeciwko żółtej febrze. Badacze pobrali próbki krwi od wszystkich mężczyzn. Odnaleźli przeciwciała WZW typu B u 97,7 procent mężczyzn z pierwszej grupy oraz u 77 procent tych z drugiej grupy, a tylko u 13 procent mężczyzn z grupy kontrolnej. Większość naukowców uważa teraz, że szczepionka przeciwko żółtej febrze spowodowała epidemię wirusowego zapalenia wątroby typu B.
Źródło: artykuł z The Atlantic http://www.theatlantic.com/magazine/archive/2000/10/the-hunt-for-the-origin-of-aids/306490/

Źródło: szczepienia.org.pl
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Odp: WZW B
« Reply #1 on: (Thu) 04.02.2016, 17:32:57 »
To jest fragment badania dot. WZW-B (którego rozsądnie uniknęłaś w pierwszej dobie):
Hepatitis B triple series vaccine and developmental disability in US children aged 1-9 years
[Potrójna seria szczepionki przeciw zapaleniu wątroby typu B i ułomność rozwojowa u amerykańskich dzieci w wieku 1–9 lat].

Hepatitis B triple series vaccine and developmental disability in US children aged 1–9 years
http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/02772240701806501

Jest badanie z 2007 roku, które wykazało, że chłopcy wśród chłopców w USA, którzy otrzymali potrójną serię szczepionek przeciw WZW-B (podawana również u nas w pierwszej dobie życia) 9 razy więcej osób musiało korzystać ze szkolnictwa specjalnego (upośledzenia rozwojowe) niż w grupie nieszczepionych tą szczepionką dzieci. Fragment konkluzji badania był następujący:
"Niniejsze badanie odnalazło istotną statystycznie różnicę, która sugeruje, że chłopcy w Stanach Zjednoczonych, którzy byli zaszczepieni potrójną serią szczepionki Hepatitis B, w czasie, kiedy szczepionki były produkowane z użyciem tiomersalu (konserwantu zawierającego ok. 49% rtęci) byli bardziej narażeni na upośledzenia rozwojowe niż niezaszczepieni (tą szczepionką) chłopcy."

"This study found statistically significant evidence to suggest that boys in United States who were vaccinated with the triple series Hepatitis B vaccine, during the time period in which vaccines were manufactured with thimerosal, were more susceptible to developmental disability than were unvaccinated boys".

-----------------------

W czasopiśmie Neurotoxicology wydawanym przez Elsevier opublikowaliśmy pracę, która byłą jedną z serii długoterminowego badania, a która później została wycofana ze względu na decyzje wydawcy. Rodzice przeważnie myślą, że szczepionki, które przyjmą ich dzieci według zalecanego kalendarza, były szczegółowo i obszernie przebadane pod względem bezpieczeństwa. Niestety tak nie jest. Pojedyncze szczepionki są badane, ale nie harmonogram szczepień.
Wzięliśmy kalendarz zalecanych [przymusowych] szczepień i chcieliśmy sprawdzić co się dzieje w realnym świecie. Chcieliśmy sprawdzić co się stanie jak wystawimy noworodki naczelnych [Rezus, makak rezus (Macaca mulatta)] na to, co dostają dzieci od czasu ich pierwszego dnia życia aż do dawek przypominających otrzymywanych przed przystąpieniem do szkoły.
Kalendarz szczepień pochodził z lat 90-tych i zawierał tiomersal. Badanie miało sprawdzić wpływ szczepień na zdolności poznawcze, funkcjonowanie jelit, funkcje odpornościowe, obraz mózgu. Pierwsza praca poruszała jedynie to, jakie efekty miał tiomersal, rtęć w szczepionce przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B pierwszego dnia i obserwacje na temat reakcji podstawowych odruchów, takich jak karmienie.
Porównaliśmy wyniki ze zwierzętami, które nie były szczepione, Na którym podano kontrolnie sól fizjologiczną. I odkryliśmy, że podstawowe odruchy odpowiedzialne za przetrwanie były znacznie opóźnione w przypadku tych zwierząt, które zaszczepiliśmy przeciw WZW typu B i to już w ciągu kilku pierwszych dni życia, co było bardzo, bardzo niepokojące. Opublikowaliśmy to badanie po czym zostało poddane rygorystycznej recenzji naukowej. Zostało opublikowane online w Neurotoxicology, po czym artykuł został wycofany, ale nie ze względu na jego kliniczne i naukowe uchybienia, bo przeszedł proces weryfikacji, a ze względu na decyzje wydawcy.Każdy może mieć swoją opinię, jednak faktem jest, że kiedy mój znajomy zadzwonił do redaktora czasopisma, żeby dowiedzieć się, dlaczego tak się stało redaktor skierował go do osoby z Elsevier. Gdyby został wycofany ze względów naukowych, redaktor byłby w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale decyzja nie została podjęta na podstawie dowodów naukowych.

Rozmowa została skierowana od redaktora do Elsevier, do samego wydawnictwa. Była to decyzja, która przyszła z góry od wydawcy. Tak jak mówiłem wcześniej i teraz o tym wiemy wydawnictwo Elsevier i Glaxo SmithKline są ze sobą połączone poprzez osobę prezesa Elsevier.

Wywiad dr Mercoli z dr Wakefieldem na temat jego badań nad MMR - napisy PL
https://www.youtube.com/watch?v=QWWqpXQLMOY
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje