Author Topic: Dokumentacja #2 - Vonsky Kanał  (Read 1007 times)

Vonsky

  • Guest
Dokumentacja #2 - Vonsky Kanał
« on: (Wed) 05.03.2014, 02:44:05 »
Szanowni Państwo,

wraz z ekipą Vonsky Kanał jesteśmy na etapie dokumentacji i pisania scenariusza do drugiego odcinka. Tym razem z inwigilacji przechodzimy do manipulacji, a konkretnie...

"Manipulacja, Taka sytuacja." w którym chcemy pokazać jak na przestrzeni 20 i 21 wieku działały i działają do dziś mechanizmy propagandy politycznej i społecznej, oraz jak działa manipulacja w reklamach, mediach, kinie amerykańskim, kinie przed i po drugo wojennym. Czyli na przykład postać Goebbelsa, socrealizm, lata 50', lata prohibicji, gloryfikacja gangsterów w kinie amerykańskim, przesłania podprogowe, neuromanipulacja.

Jak zostało wspomniane wcześniej w tym odcinku od inwigilacji chcemy przejść w Naszej scence fabularnej do tego jak Nasza biedna ofiara/prezenter zostaje poddana praniu mózgu tak samo jak Winston Smith w słynnej scenie tortur w Roku 1984, czy jak młody chłopak w Mechanicznej Pomarańczy, który był zmuszany do oglądania i wchłaniania propagandy.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc i mam nadzieję że możemy liczyć na wsparcie w postaci treści merytorycznej.
A może sami macie własne pomysły i sugestie?

Dla tych z Państwa, którzy nie znają Naszego formatu - zamieszczam link do poprzedniego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=vvc2rvdjHbk

~~V
« Last Edit: (Fri) 12.09.2014, 12:05:42 by BladyMamut »