Author Topic: Metoda doktora Benendo – Planowanie płci dziecka  (Read 1683 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Metoda doktora Benendo – Planowanie płci dziecka
« on: (Thu) 08.10.2015, 12:29:12 »
Metoda doktora Benendo – Planowanie płci dziecka

Komu chłopca, komu dziewczynkę?
Metoda doktora Benendo

To metoda najbardziej znana, tania i… przyjemna w testowaniu! Doktor Benendo stwierdził, że płeć dziecka zależy od tego, jaki plemnik zapłodni komórkę jajową.

Oto jego teoria: plemniki są dwojakiego rodzaju – z męskim chromosomem Y i żeńskim X. Jajo ma zawsze żeński chromosom X. Jeżeli pierwszy do jaja dostanie się plemnik z Y, to z układu XY powstanie chłopiec. Gdy zaś w komórce jajowej zagnieździ się plemnik z X, z układu XX rozwinie się dziewczynka. Plemniki męskie – Y są bardziej ruchliwe, lżejsze, mniej żywotne. Żeńskie – X są zaś powolne i cięższe, za to bardziej wytrzymałe. Jajeczko żyje około doby, czasem nawet do czterech dni.

Synek czy córeczka?

Jeżeli marzycie o Kamilku, najlepiej współżyć kilka godzin przed lub tuż po owulacji, gdy jajo jest już „gotowe” i czeka. Wtedy są duże szanse na to, że pierwsze dotrą do niego mniej trwałe, ale bardziej ruchliwe plemniki z męskim Y.

Natomiast o Zosię najlepiej starać się 2-3 dni przed owulacją. Im dłużej trwa czekanie, tym więcej zostaje żeńskich plemników – tych z X. I kiedy jajo wreszcie się uwolni, to one je zapładniają. Najważniejsze jest w tej metodzie dokładne ustalenie momentu, kiedy następuje owulacja, czyli jajeczkowanie. To chwila, w której dojrzałe jajo uwalnia się z jajnika i jest gotowe do zapłodnienia. Występuje ona z reguły w połowie cyklu, około 13-14 dnia. (Cykl liczy się od pierwszego dnia miesiączki do pojawienia się następnej).

Jak nie przegapić cennej chwili?

Co rano, o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka, mierz w pochwie temperaturę. W pierwszych 14 dniach typowego cyklu (28 dni) wynosi ona 36 stopni i parę kresek. Tuż przed owulacją obniża się, by po uwolnieniu jajeczka skoczyć do 37 stopni. Nanoś pomiary na zrobioną przez siebie tabelkę (każdy miesiąc zaznaczaj innym kolorem). Możesz też wykorzystać specjalny program komputerowy, który po wpisaniu temperatury sam określi owulację.

Aby upewnić się, że skok temperatury jest wskaźnikiem twojej owulacji, możesz przeprowadzić badania cyklu miesiączkowego u endokrynologa. To ważne w przypadku kobiet z zaburzeniami hormonalnymi. Można też obserwować śluz w pochwie. Obfity, lepki i przejrzysty (tzw. śluz płodny) sygnalizuje owulację.

Dla niepewnych swych obserwacji są do nabycia w aptekach testy owulacyjne (ok. 30 zł/zestaw). Wystarczy zanurzyć test w moczu, a dostaniemy informację o zbliżającej się owulacji. Tą metodą łatwiej zaplanować chłopca niż dziewczynkę.

Prościej jest bowiem określić dokładny moment owulacji, po którym najpewniej można począć płeć męską. Nawet regularny cykl miesiączkowy i współżycie zgodnie z zaleceniami przed wystąpieniem owulacji, nie zagwarantują przyszłym rodzicom uroczej córeczki. A to dlatego, że przyspieszona owulacja, np. pod wpływem podniecenia, nie jest wcale rzadkością! Można wtedy spróbować kolejny raz albo… zmienić metodę.

Źródło: http://www.ofeminin.pl/ciaza/planowanie-plci-dziecka-d8839x34369.html

 

Na medycznej ścieżce. Doktor Benendo i jego teoria planowania płci dziecka.

Dr Kapuścińska opowiadała nam, że jest córką starego doktora Benendy. I właśnie wtedy dowiedziałam się o jego bardzo ciekawych obserwacjach.
Franciszek Benendo urodził się w 1906 roku w Świdrach. Zmarł jesienią 2001 roku.
Ukończył studia medyczne w Warszawie, brał udział w wojnie obronnej Polski w 1939 roku, po czym powrócił na Podlasie, gdzie praktykował jako lekarz i zaangażował się w działalność Armii Krajowej. Po wojnie zamieszkał we Wrocławiu, zajmując się radiologią i pulmonologią.
W 1957 roku przeniósł się do Płońska, gdzie przebywał i pracował do końca życia.
Zajmował się naukowo zagadnieniem determinacji płci. W 1965 roku obronił pracę doktorską pt. „ Zagadnienia determinacji płci u ludzi w świetle własnych badań „.
Mimo, że był działaczem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Społecznego, był przeciwnikiem kościelnego zakazu antykoncepcji a nawet korespondował w tej sprawie z papieżem.

Dr Benendo był świetnym obserwatorem życia i twórcą uznanej za zgodną z poglądami nauki metody planowania płci dziecka.
„Oto jego teoria: plemniki są dwojakiego rodzaju – z męskim chromosomem Y i żeńskim X. Jajo ma zawsze żeński chromosom X. Jeżeli pierwszy do jaja dostanie się plemnik z Y, to z układu XY powstanie chłopiec. Gdy zaś w komórce jajowej zagnieździ się plemnik z X, z układu XX rozwinie się dziewczynka. Plemniki męskie – Y są bardziej ruchliwe, lżejsze, mniej żywotne. Żeńskie – X są zaś powolne i cięższe, za to bardziej wytrzymałe. Jajeczko żyje około doby, czasem nawet do czterech dni.
Tak więc, jeśli się marzy o synku, to należy współżyć kilka godzin przed lub tuż po owulacji, gdy jajeczko jest już gotowe i czeka. Wtedy są większe szanse, że pierwsze dotrą do niego plemniki z męskim chromosomem Y.
Natomiast o Zosię najlepiej starać się 2-3 dni przed owulacją. Im dłużej trwa czekanie, tym więcej zostaje żeńskich plemników – tych z X. I kiedy jajo wreszcie się uwolni, to one je zapładniają.”
Kilkanaście lat temu zespół ginekologów-endokrynologów pod kierunkiem prof. Jerzego Tetera z Akademii Medycznej w Warszawie przetestował metodę dr Benendo. Badania kliniczne w kilkuset przypadkach potwierdziły jej skuteczność – jeżeli chodzi o dziecko płci męskiej w 90%, a żeńskiej – w prawie 60%..

Mimo , że dzięki studenckim kontaktom wiedziałam od córki doktora Benendo o jego metodzie planowania płci dziecka, nie skorzystałam z niej. Nasze dzieci rodziły się bez żadnego planu. Wszystkie były pożądane i kochane niezależnie od płci. Zresztą moje cykle miesięczne były bardzo zaburzone m. innymi przez system pracy, częste dyżury całodobowe, noce poświęcane pacjentom i tak minęło życie….

 

Źródło: http://zofiakonopielko.bloog.pl/id,332051040,title,Na-medycznej-sciezce-Doktor-Benendo-i-jego-teoria-planowania-plci-dziecka,index.html?smoybbtticaid=614723

 

Jak spłodzić chłopca?

Planujesz zajść w ciąże i zastanawia cię fakt czy istnieje możliwość zaplanowania płci dziecka? Szczególnie w przypadku kiedy masz już jedno i teraz marzysz o kolejnym tylko odmiennej płci. Dzisiaj na celownik weźmiemy zapłodnienie synka. Czy jest to w ogóle możliwe? Na wstępie należy zaznaczyć, że obecnie medycyna nie potwierdziła w stu procentowych metod, które by umożliwiły zaplanowanie płci.

Istnieją jednak przypuszczenia jak można wpłynąć na płeć dziecka. Zawsze przecież można spróbować bo kto wie może się uda osiągnąć zamierzony cel zapłodnienia chłopczyka.

Trochę teorii

Każda komórka jajowa wraz z plemnikiem zawierają po 23 chromosomy. Płeć dziecka zleży od tego czy 23 chromosom plemnika jest płci żeńskiej czy męskiej. Nas interesuje plemnik z chromosomem Y, który odpowiedzialny jest za zapłodnienie chłopca. Trzeba jednak pamiętać, że planowanie płci może zaburzyć naturalną równowagę, dlatego raczej nie jest zalecane chyba, że istnieją przyczyny natury medycznej np. występowanie wad genetycznych.

Jakie istnieją metody planowania chłopca?

Istnieje kilka metod, które mogą ci pomóc w zaplanowaniu zapłodnienia chłopczyka. Możecie jednak poczuć się rozczarowani kiedy próby się nie sprawdzą, dlatego warto podchodzić do tego z dystansem.

Jedną z metod jest metoda Franciszka Benendo, która zakłada, że plemniki z chromosomem męskim poruszają się szybciej niż z chromosomem żeńskim i żyją znacznie krócej. Aby urodzić chłopczyka powinno się współżyć zaraz po owulacji, aby szybsze plemniki z chromosomem męskim dotarły do komórki jajowej jako pierwsze. Trzeba jednak podkreślić, że sprawdza się to bardziej w cyklach regularnych kiedy możesz dokładnie wyznaczyć datę owulacji.

Możesz, również porozmawiać z lekarzem jak można stworzyć w pochwie środowisko zasadowe, które odpowiada plemnikom męskim. Umożliwienie takiego zasadowego odczynu umożliwi większą możliwość zapłodnienia chłopczyka.

Kolejną metodą jest zastosowanie odpowiedniej diety zanim zaczniesz planować zajście w ciąży. Taka dieta najlepiej jak jest zastosowana przynajmniej pół roku wcześniej przed zapłodnieniem. Dieta kobiety, która pragnie urodzić chłopczyka powinna jeść pokarmy bogate w sód, potas. Nie powinno zabraknąć zatem mięsa, suszonych ryb, makaronów, ziemniaków, pomidorów, bananów, moreli, selera, pietruszki oraz produktów mlecznych.

Źródło: http://www.biomedical.pl/ciaza/jak-splodzic-chlopca-1514.html

 

Jak spłodzić dziewczynkę?

Często rodzice chcący mieć dziecko mówią, że płeć nie jest dla nich istotna, ważne tylko aby było ono zdrowe. Jednak nie oszukujmy się, że nasze sympatie do jednej z płci są większe. Mężczyzna chciałby mieć potomka, kobieta zaś córeczkę. Czy istnieje taka możliwość żeby móc wpłynąć na płeć dziecka podczas zapłodnienia?

Zawsze chciałam mieć córkę

Masz już pewnie jakieś wyobrażenie na temat tego jak mogłoby wyglądać twoje dziecko. I na pewno, albo przede wszystkim jakiej powinno być płci. W niektórych przypadkach po zastosowaniu odpowiednich metod można sprawić, aby twoje marzenie się spełniło. Chcecie mieć dziewczynkę? To postarajcie się zrobić wszystko żeby móc swój cel osiągnąć.

Jednak nie powinniście się nastawić, że Wam się od razu uda, gdyż metody planowani płci nie są do końca skuteczne. Czasami nawet jak uzyskasz pożądany efekt, nigdy się nie dowiesz czy to była twoja zasługa czy tylko przypadek.

Istnieje wiele metod naturalnego planowania płci. W tym artykule znajdziesz najpopularniejsze oraz metody i zarazem największym odsetkiem sprawdzalności. Możesz wybrać, która ci się najbardziej podoba lub zastosować wszystkie jednocześnie. Kto wie może uda się zaplanować córeczkę.

Jak z punktu genetycznego wygląda zapłonienie i planowanie płci?

Na początku trochę teorii z genetyki, która rozjaśni ci sprawę jak powstaje pleć dziecka. Wszystko jest uzależnione od kombinacji chromosomów, czy zbioru genów. Dokładniej mówiąc od jednego chromosomu płciowego. Komórka jajowa posiada 23 chromosomy, tyle samo ma też plemnik, żeby powstał człowiek potrzebujemy ich 46. W przypadku determinowania płci najważniejszą role pełni plemnik. To od niego zależy czy powstanie chłopiec czy dziewczynka.

Komórka jajowa zawsze posiada chromosom X, plemnik natomiast albo chromosom X(żeński) albo Y (męski). Jak więc sprawić żeby do komórki jajowej dotarł plemnik z chromosomem żeńskim? Jedną z popularniejszy metod, która może to sprawić jest współżycie seksualne w odpowiednim dniu cyklu.

Podczas kobiecego cyklu menstruacyjnego w czasie owulacji uwalniana zostaje komórka jajowa i jest ona zdolna do zapłodnienia od 12 do 24 godzin. Spośród milionów plemników, które dostają się do pochwy w czasie wytrysku tylko jednemu udaje się zapłodnić komórkę jajową, reszta natomiast obumiera. W takim momencie jest ważne jaki to będzie plemnik żeński czy męski. Aby sprawić żeby wygrał żeński, skoro chcesz mieć córkę, musisz współżyć z partnerem 3 dni przed owulacją. Dlaczego? Bo plemniki żeńskie są dużo bardziej odporne i żyją dłużej. Jeżeli zaczniecie sypiać przed owulacją w momencie uwolnienia komórki jajowej plemniki z męskim chromosomem obumrą, zaś z żeńskim dostaną szanse na dotarcie do komórki jajowej jako pierwsze.

W wypadku takiej metody ważne jest aby cykle menstruacyjne kobiety były regularne i ważna jest znajomość własnego organizmu. Na pewno ta metoda będzie skuteczniejsza kiedy będziesz umiała dokładnie wyznaczyć moment owulacji. To jednak wiąże się z obserwacjami własnego ciała przez dłuższy okres. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat przeczytaj nasz artykuł na temat objawów owulacji.

Jeżeli chcesz wesprzeć powyższą metodę i postarać żeby stała się ona skuteczniejsza możesz odpowiednio przygotować swoje środowisko w pochwie na bardziej kwaśne, które sprzyja plemnikom żeńskim. Poproś lekarza, aby doradził ci jak możesz to zrobić i za pomocą jakich bezpiecznych środków.

Również stosowanie odpowiedniej diety, która sprzyja planowaniu dziewczynki może dopełnić te dwie metody. Będziesz musiała kilka miesięcy wcześniej wzbogacić swoje posiłki w produkty mleczne, soje, orzechy, jaja, świeże owoce czy warzywa liściaste, czyli jednym słowem zawierające dużo magnezu i wapnia.

Istnieją również metody laboratoryjne, które polegają na wyodrębnieniu plemników żeńskich za pomocą centygrafu, który odwirowuje żywe plemniki. Metoda tak oprócz tego, że jest bardzo kosztowna to w niektórych środowiskach oraz państwach jest zabroniona. Jest ona natomiast stosowana w nagłych wypadkach, kiedy okazuje się, że dziecko może być obciążone genetycznie.

Wszystkie opisane w tym artykule metody mogą pomóc ci w poczęciu dziewczynki. Jednak jak już było to wyżej nadmienione nie są one do końca skuteczne, dlatego może to spowodować twoje rozczarowanie w przypadku niepowodzenia.

Źródło: http://www.biomedical.pl/ciaza/jak-splodzic-dziewczynke-1513.html

 

Objawy owulacji

Od czasu dojrzewania kobiecy organizm bierze udział w skomplikowanym comiesięcznym cyklu, w którym uczestniczy mózg, hormony i zmiany fizyczne. Wszystkie te zmiany kończą się miesiączką lub ciążą. Okres owulacji jest czasem, w którym kobieta przeżywa swoje dni płodne. Jak można odczytać sygnały, które wysyła kobiece ciało w tym okresie?

Okres owulacji  następuje wtedy, gdy komórka jajowa zostaje wyrzucona przez jajniki i przechwycona przez bańkę jajowodu. Jest to ważny moment, który każda kobieta powinna umieć przewidywać jeżeli chce zajść w ciąże lub przeciwnie chce jej uniknąć. Na szczęście organizm wysyła nam sygnały, których możemy nauczyć się obserwować, są to swoiste objawy owulacji.

Jak rozpoznać dzień owulacji?

Przede wszystkim czas wyznaczenia owulacji zależny od długości oraz regularności trwania cyklu. Jeżeli cykl trwa 28 dni z reguły dni płodne określa się na 12 do 14 dnia cyklu (czyli połowa). Dość długie cykle trwające 30 dni  powodują wystąpienie czasu owulacji pomiędzy 14 a 18 dniem cyklu. Jeżeli zaś cykl jest krótki i trwa zaledwie 23 do jajeczkowania dochodzi między 9 a 11 dniem. Ważna jest regularność miesiączkowania, gdyż pozwala to na prowadzenie kalendarzyka, który pozwoli na wyznaczanie momentu jajeczkowania.

Hormony i temperatura ciała

Do podstawowych sygnałów wysyłanych przez organizm kobiety w czasie owulacji jest wahanie stężenia hormonalnego. Głównie hormonów płciowych progesteronu i estrogenów. Powoduje to wystąpienie wiele zmian fizycznych  i emocjonalnych. Kobieta w tym czasie może zauważyć zmiany trądzikowe.

Wzrost hormonów jest odpowiedzialny, również za zmianę temperatury ciała. Tuż po owulacji następuje wzrosty temperatury ciała. U niektórych kobiet po miesiączce temperatura wynosi 36,3 ° C lub 36, 7° C zaś przy owulacji 36, 7° C lub nawet 37,7° C. Żeby to jednak zauważyć ważne jest mierzenie temperatury regularnie. To pozwoli po kilku miesiącach zobaczyć pewną prawidłowość i przewidzieć, w którym dniu cyklu jesteś. Problem z temperaturą może być taki, że w trakcie zmian chorobowych odczyt będzie nieprawidłowy, co może zmylić kobietę.

Śluz szyjkowy

Śluz produkowany przez szyjkę macicy jest ważny, gdyż ułatwia on plemnikom przedostanie się do macicy. Ten śluz pokazuje, również jakie zmiany w stężeniu hormonów następują podczas cyklu miesiączkowego. Obserwując ilość wydostającego się śluzu oraz jego konsystencję można wyznaczyć dni płodne.

W czasie owulacji śluz powinien być śliski i rozciągliwy. Jego konsystencję można w tym czasie porównać do białka kurzego. Ten oto śluz najbardziej sprzyja płodności. W tych również dniach można zauważyć większą jego obfitość niż w pozostałych dniach cyklu. Warto  zapamiętać sobie, że podczas owulacji śluz szyjkowy zostawia na bieliźnie ślad w kształcie koła, zaś w dni niepłodne kształt ten jest bardziej podłużny.

Szyjka macicy

Podczas dni płodnych oprócz śluzu zmienia się wygląd szyjki macicy jest ona bardziej miękka i lekko uniesiona do przodu. Dzieje się tak za sprawą estrogenów. Te zachodzące zmiany w wyglądzie szyjki macicy ułatwiają przechodzenie komórki jajowej i plemników. Żeby to jednak sprawdzić należy włożyć dwa palce do pochwy i wyczuć dotykiem te zmiany.

Powyżej wymienione zostały podstawowe objawy owulacji świadczące o dniach płodnych. Niektóre kobiety mogą zauważyć dodatkowe objawy, które mogą stać się atutem w wyznaczaniu jajeczkowania.

Jednym z takich objawów jest ból owulacyjny. Niektóre z kobiet odczuwają w czasie jajeczkowania delikatny ucisk w podbrzuszu. Dolegliwość ta jest wyczuwalna w okolicach jajnika, z którego w danym miesiącu jest uwalniania komórka jajowa. Często ten ból jest ostry, przeszywający i zazwyczaj trwa od kilku minut do kilku godzin.

Kolejnym dodatkowym objawem może być odczuwalna wrażliwość piersi, która wywołana jest wzrostem estrogenu. W czasie owulacji kobieta może odczuwać obrzęk warg sromowych oraz okolic sromu w okolicach jajnika, w którym następuje owulacja.

W czasie jajeczkowania niektóre kobiety mogą zauważyć niewielkie plamienie. Jest to tzw.plamienie owulacyjne. Lekarze twierdzą, że jest ono spowodowane nagłym spadkiem stężenia estrogenów. Takie lekkie krwawienie zazwyczaj ustępuje gdy wzrasta wydzielanie progesteronu.

Każda kobieta chcąc poznać działanie swojego organizmu podczas miesiączkowania powinna uważne obserwować swoje ciało. Niekiedy jednak taka obserwacja objawów owulacji może okazać się trudna z powodu działania czynników zewnętrznych jak np. stres czy choroba. Obecnie jednak istnieje wiele preparatów dostępnych w aptece, które pozwolą na dokładniejsze określenie kobiecych dni płodnych.

Źródło: http://www.biomedical.pl/ciaza/objawy+owulacji/
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje