Author Topic: Konspiracja Rothschild'ów wyjaśniona w 4 minuty  (Read 3090 times)

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
  • Reputacja: +3/-0
Konspiracja Rothschild'ów wyjaśniona w 4 minuty
« on: (Tue) 20.10.2015, 21:34:04 »
Jakiś czas temu obejrzałem ten filmik i pomyślałem... "Ale świetne narzędzie, żeby nakreślić ludziom schemat finansowego niewolnictwa w bardzo, krótkim czasie i zachęcić ich do szukania dowodów!"

Tak więc wrzucam, a że nie znalazłem tego po polsku postanowiłem przetłumaczyć na szybko i w miarę niezbyt wygórowanych możliwości z racji, że jest to krótkie i wg. mnie kurewsko treściwe.
https://www.youtube.com/watch?v=icBp41jbuMo&list=PLi-frPQiw8PKApTzhXTbg-gfhwAWehBED

Napisy początkowe:
Rodzina Rothschild jest najbogatszą rodziną na świecie. Ich majątek w przybliżeniu jest wart ponad 350 miliardów dolarów.
Jak to się stało, zapytasz? Centralny bank w Twoim kraju jest w posiadaniu i pod kontrolą tej rodziny. Prowadzą każdy centralny bank na całym świecie. Z wyjątkiem 3 krajów, północnej Korei, Iranu i Kuby. Ta lista była dłuższa. W 2000r, 4 inne kraje były również na tej liście. Afganistan, Irak, Sudan i Libia. Jak Rothschild"owie zyskali finansową kontrole nad tymi krajami? Najechali i zinfiltrowali ich ziemie i z nieskończoną ilością pieniędzy oraz władzy, mogli do tego użyć każdego innego kraju. Stany zjednoczone były wybrane jako marionetka do wypełnienia ich planu. Z początku chcieli kontrolować Afganistan i Irak. Ludzie nie mogli znać prawdziwego powodu, który stał za inwazją. Potrzebowali okropnej wymówki, która obróci ludność ameryki przeciwko krają bliskiego wschodu.
To, że powstało wiele teorii spiskowych odnośnie World Trade Center ma swoją przyczynę. Stany najechały Afganistan w 2001r i Irak w 2003r. Do 2003r centralne banki Afganistanu i Iraku znalazły się pod kontrolą Rothschild'ów. Pierwszy krok został osiągnięty. Sudan i Libia były ostatnimi krajami Afryki, które nie były pod ich kontrolą.Tym razem wykorzystali ONZ jako swoją maskotkę. Pewni kluczowi ludzie z ONZ nie mogli odmówić pieniędzy, które zaoferowali im Rothschild'owie. Te osoby nie są wymienione. To wpłynęło na decyzje i interwencje podjęte w poszczególnych krajach, włączając w te kraje Libię i Sudan, gdzie ONZ "zainterweniowało". Do 2011r, centralne banki Sudanu i Libii, były pod kontrolą Rotschild'ów. Północna Korea, Iran i Kuba są ich ostatnim celem. Kto tym razem będzie ich maskotką? Już wybrali.
I tutaj mamy Obamę, który mówi:
Dzień dobry. Dzisiaj usa zmienia swoje relacje z ludźmi z Kuby. I to najważniejsza zmiana jakiej dokonujemy od ostatnich 50 lat. Zakończymy przeterminowane podejście, które od lat zawodzi i szkodzi naszym interesom i zamiast tego zaczniemy "normalizować" relacje między naszymi krajami. Zaczniemy tworzyć więcej możliwości dla ludzi z usa i kuby. zaczniemy nowy rozdział pośród nacji amerykańców.
W między czasie jak on pierdoli lecą napisy:
To już się dzieje w okół Ciebie.
Nagłówki gazet:
Przywódca Iranu wysyła odpowiedź do Obamy w poszukiwaniu lepszych relacji.
USA przywraca pełne relacje z Kubą.
Dalej napisy:
Zamiast używać siły, USA próbuję się zaprzyjaźnić z krajami, nad którymi Rothschild'owie chcą przejąć kontrolę.
Obama kończy pierdolić i pojawia się kolejny napis:
Co z północną Koreą?
I teraz jakiś reporter pierdoli dla odmiany:    :)
Dzisiaj rząd stanów zjednoczonych oskarżył północną Korę o przeprowadzenie dewastującego cyber-ataku przeciwko Sony Pictures.
I znowusz Obama pierdoli:
Spowodowali dużo zniszczeń i odpowiemy na to. Odpowiemy proporcjonalnie i odpowiemy w miejscu, czasie i takim sposobem jaki my wybierzemy.
No i ostatnia seria napisów:
USA nie może zaprzyjaźnić się z Koreą, więc zrobią to samo co przedtem. Spróbują zwrócić ludzi przeciwko kolejnemu krajowi. Próbują usprawiedliwić atak("zemstę"), który jest tylko po to, żeby poszerzyć bogactwo i władzę Rothschildów na ziemi.
Manipulują Tobą. Bądź czujny.

Zobacz na:
Jednostronne teorie rozwoju społecznego
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=1430.0
« Last Edit: (Wed) 21.10.2015, 15:07:02 by BladyMamut »

Offline Antagonista Esklaważu

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +0/-2
  • Jan Stachniuk->Wspakultura totalna->To forum
Odp: Konspiracja Rothschild'ów wyjaśniona w 4 minuty
« Reply #1 on: (Sun) 01.11.2015, 15:27:00 »
"Rodzina Rothschild jest najbogatszą rodziną na świecie"
Poproszę o dowód.

"Centralny bank w Twoim kraju jest w posiadaniu i pod kontrolą tej rodziny."
Bywały prywatne centralne banki w przeszłości, ale aktualnie znam żadnego. Co więcej - wasz ulubiony FED też nie jest prywatny, tylko ma prywatnych udziałowców.

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
« Reply #2 on: (Sun) 01.11.2015, 20:23:14 »
Kolego, od momentu kiedy zaczynam się zajmować jakąś teorią, do momentu kiedy ja przyjmuję za prawdę, a już do momentu kiedy mogę ją udowodnić mija na prawdę kurewsko dużo czasu. Jak na razie używam DEDUKCJI i INTUICJI żeby szukać tych dowodów sam dla siebie. To, że żyjemy w świecie jakim żyjemy nie jest moją winą(w przeciwieństwie do tego, że mam tyły w nauczaniu siebie, co jest już moją winą :) ) i nie łatwo jest znaleźć jakiekolwiek dowody na tą teorię. Ale skoro zauważam/przypuszczam, że masz większą wiedzę o bankach niż ja to może wiesz czy Ci udziałowcy nie mają większości udziałów i pociągniemy dalej temat.

Odnośnie dowodów:
Według mnie, żeby znaleźć konkretne dowody na cokolwiek trzeba się na prawdę nazapierdalać w realu. I czytanie NAWET 100% PRAWDZIWYCH informacji w internecie, nigdy nie poprowadzi do żadnego dowodu albo prawie nigdy biorąc pod uwagę, że może poprowadzić do działania, które będzie miało na celu pozyskanie tych dowodów. To forum nie jest od udowadniania, to forum jest od tego, żeby zmotywować w pełni jedną osobę do poznania pełnej prawdy co się dzieje na świecie i od niczego więcej, myślę, że założyciele się ze mną zgodzą. To, że czasami można fajnie popierdolić głupoty to już co innego. ;D

Wracając do tematu, wydaje mi się, że wszystkie te wojny jeśli bierzemy pod uwagę cały obraz na świecie, są po to, żeby ustanowić kontrolę nad całym globem, dla kilku/kilkunastu/kilkuset kimkolwiek oni są. Na dowody, tak jak pisałem wyżej, będziesz musiał trochę poczekać.

• Sen płytki
  • *
« Reply #3 on: (Sun) 01.11.2015, 22:05:33 »
"Kolego, od momentu kiedy zaczynam się zajmować jakąś teorią, do momentu kiedy ja przyjmuję za prawdę, a już do momentu kiedy mogę ją udowodnić mija na prawdę kurewsko dużo czasu"
Najpierw przyjmujesz za prawdę, potem próbujesz udowodnić? Tak to można "udowodnić" wszystko. Właśnie sam się zdradziłeś z nieracjonalnym podejściem do świata.

Ale skoro zauważam/przypuszczam, że masz większą wiedzę o bankach niż ja to może wiesz czy Ci udziałowcy nie mają większości udziałów i pociągniemy dalej temat.
Tutaj krótki i konkretnie od dr Machaja: http://mises.pl/blog/2008/10/21/mateusz-machaj-czy-fed-jest-prywatny/
Tu trochę dokładniej i bardziej "technicznie": http://mises.pl/blog/2010/04/15/oberholster-czy-amerykanski-fed-jest-naprawde-niezalezny/

Odnośnie dowodów:
Według mnie, żeby znaleźć konkretne dowody na cokolwiek trzeba się na prawdę nazapierdalać w realu. I czytanie NAWET 100% PRAWDZIWYCH informacji w internecie, nigdy nie poprowadzi do żadnego dowodu albo prawie nigdy biorąc pod uwagę, że może poprowadzić do działania, które będzie miało na celu pozyskanie tych dowodów.
Spisgowcy w filmach z żółtymi napisami lubią się powoływać na jakichś ekspertów, którzy poświęcili życie na badanie tematu X. Jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że takie osoby np. W OGÓLE NIE ISTNIEJĄ. Albo jeśli istnieją, to np. ich książki są zupełnie pozbawione metodologii naukowej. Skoro nie macie nawet pojedynczych pozycji, na których moglibyście się oprzeć, to właśnie opieranie się na pierdoleniu w internecie jest niepoważne.

Chcę jeszcze zwrócić na coś uwagę: Ty nawet nie podjąłeś trudu sprawdzenia kto jest najbogatszy na świecie. Założyłeś, że nawet jak się okaże, że nie, to nie znaczy, że to prawda! W pewnym sensie możesz mieć rację, ale jest to niezgodne z brzytwą Ockhama i to jest właśnie myślenie nieracjonalne. Sorry, nie możecie tego przeskoczyć - jesteście przeideologizowani.

"To forum nie jest od udowadniania, to forum jest od tego, żeby zmotywować w pełni jedną osobę do poznania pełnej prawdy co się dzieje na świecie"
No mnie całkiem nieźle zmotywowało. I ze względu na to, że wiem jak rzadkim zasobem jest czas, chcę ochronić ludzi przed błądzeniem tam gdzie nie trzeba.

Wracając do tematu, wydaje mi się, że wszystkie te wojny jeśli bierzemy pod uwagę cały obraz na świecie, są po to, żeby ustanowić kontrolę nad całym globem, dla kilku/kilkunastu/kilkuset kimkolwiek oni są.
No jeśli chodzi o ISIS to się zgodzę.
« Last Edit: (Sun) 01.11.2015, 22:20:14 by Antagonista Esklaważu »

Offline Viola tricolor

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +2/-0
« Reply #4 on: (Mon) 02.11.2015, 11:04:25 »
"Kolego, od momentu kiedy zaczynam się zajmować jakąś teorią, do momentu kiedy ja przyjmuję za prawdę, a już do momentu kiedy mogę ją udowodnić mija na prawdę kurewsko dużo czasu"
Najpierw przyjmujesz za prawdę, potem próbujesz udowodnić? Tak to można "udowodnić" wszystko. Właśnie sam się zdradziłeś z nieracjonalnym podejściem do świata.
Przecież tak właśnie wygląda schemat pracy magisterskiej. Stawiasz tezę teoretyczną, bo coś uważasz za prawdę na podstawie wiedzy jaką posiadasz. I badając źródła, i  w niektórych pracach doświadczalnie - jak u mnie robiąc projekt - udowadniasz, że postawiona teza jest prawdziwa. Przypominam, że magister to pierwszy stopień naukowy. Jeśli więc uważasz, że metodologia pisania takiej pracy jest nieracjonalna ... no cóż ;)
W przypadku pracy nieudowodnienie tezy problemem nie jest, bo chodzi o rozszerzanie wiedzy, w przypadku prywatnych poglądów powinno się zakończyć zmianą zdania na dany temat.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej..."

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
« Reply #5 on: (Mon) 02.11.2015, 11:25:25 »
Dokładnie. Tak jak napisała Wiola. To, że przyjmuję coś za prawdę jest metodą działania. Przecież nie przyjmuje tego za prawdę absolutną. To jest taki zabieg. Forum ma w tym pomóc. Z jakiś czas będę do tego podchodził, jakby był to największy shit i z każdej strony będę próbował to obalić. A jeszcze później będę zupełnie neutralny jeśli chodzi o temat. Aż w końcu zadzwonię do rzecznika NBP jak będę zainteresowany i uzbieram wiedzę, kto wie, może się czegoś dowiem? A Ty będziesz siedział i pisał o brzytwach, żeby pokazać, że znasz fajne pojęcia - zamiast pisać swoimi słowami, żeby inni Cię zrozumieli. Zapytałem Cię o Twoje zdanie, a Ty mi linki wklejasz. Nie chcesz się dogadać. Chcesz prowokować ale tak nie rozwiążesz swoich problemów.

PS:
Aha i żeby być zupełnie konkretnym to wytłumacz mi gdzie w tym temacie(oprócz tego posta) napisałem coś co spowodowało u Ciebie taką ocenę sytuacji:
« Last Edit: (Mon) 02.11.2015, 11:27:28 by Split! »

• Sen płytki
  • *
« Reply #6 on: (Mon) 02.11.2015, 18:22:01 »
Przecież tak właśnie wygląda schemat pracy magisterskiej. Stawiasz tezę teoretyczną, bo coś uważasz za prawdę na podstawie wiedzy jaką posiadasz.
Więc Split widział coś podobnego do Reptyla i postanowił udowodnić, ze istnieją reptyle, czy jednak naczytał się wątpliwej jakości artykułów w internecie i jedne uzasadnia drugimi?

"Przypominam, że magister to pierwszy stopień naukowy."
Magister to tytuł zawodowy, doktor to tytuł naukowy, pani naukowiec.

Offline Viola tricolor

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +2/-0
« Reply #7 on: (Mon) 02.11.2015, 18:54:22 »
Masz rację, tak jest obecnie. Dawniej był to stopień naukowy niższy od doktora. Jednak zupełnie nie zmienia to faktu, że aby otrzymać  tytuł magistra trzeba napisać pierwszą pracę naukową o określonej metodologii naukowej.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej..."

Offline Split!

• Moderator Globalny
  • Sen świadomy
  • *
« Reply #8 on: (Mon) 02.11.2015, 19:01:54 »
I takie dochodzenie do prawdy... Będziecie się teraz sprzeczać o definicje magistra, zamiast zająć się tymi bankami i ich udziałowcami.
Po to ten temat założyłem. Więc jeszcze raz proszę, napisz gdzie w pierwszym poście zasugerowałem, że przyjąłem ten materiał za prawdę i napisz swoje zdanie odnośnie tych udziałowców. Czy oni wg Ciebie mają wpływ na decyzje banku czy nie mają? Chciałbym poznać Twoje zdanie, nie Twoje źródła.

• Sen płytki
  • *
« Reply #9 on: (Mon) 02.11.2015, 19:19:52 »
Czy oni wg Ciebie mają wpływ na decyzje banku czy nie mają?
Pewnie mają, ale ów bank nie jest własnością prywatną sensu stricto i ich możliwości są mocno ograniczone przez konkretne ustawy, jak i w przypadku innych banków centralnych. Nie mogą jawnie lecieć w chuja, bo chętnych na tego typu pracę byłoby sporo i ludzie chociażby z czystej zawiści patrzą sobie na ręce.