Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Aktualności: Małe zmiany w przywilejach użytkowników <CZYTAJ> Nie możesz się zalogować? Wyczyść w przeglądarce ciasteczka i aktywne zalogowania (wszystkie).
W razie czego jesteśmy na FB(link). Pozdrawiamy Ekipa

Autor Wątek: Nacjonalisto polski! - odezwa  (Przeczytany 432 razy)

Offline Antagonista Esklaważu

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +0/-2
  • Jan Stachniuk->Wspakultura totalna->To forum
Nacjonalisto polski! - odezwa
« dnia: (Pią) 06.11.2015, 14:29:05 »

I odpowiedź na komentarze:

Przy okazji obrazek w załączniku, bardzo luźno nawiązujący do tematu
« Ostatnia zmiana: (Pią) 06.11.2015, 14:31:43 wysłana przez Antagonista Esklaważu »

Offline BladyMamut

• Administrator
  • *
  • Reputacja: +12/-0
Odp: Nacjonalisto polski! - odezwa
« Odpowiedź #1 dnia: (Wto) 10.11.2015, 23:12:31 »
W sumie to nie wiem do kogo ten typ kieruje swoje namietna przemowe :) Mówi o Romanie Dmowskim a nie wykazal sie dowiedzeniem tego co znaczyl nacjonalizm za czasow Dmowskiego, a sam mowiacy zalatuje szowinizmem :)

Za czasow Dmowskiego i do 2 wojny swiatowej byly trzy definicje na okreslenie relacji do panstwa i narodu.
1.       Patriotyzm – miłość do własnego kraju.
2.       Nacjonalizm – miłość do własnego narodu.
3.       Szowinizm – skrajna, wypaczona wersja nacjonalizmu, stawiająca swoją nację ponad innymi i gardząca innymi narodami.

Co to jest narodowa demokracja w Izraelu?

Mowi o chronieniu zydow tylko co rozumie pod slowem zyd?

Definicja pojęcia żyd.

Bo sa na przyklad ortodoski religijni ktorzy sprzeciwiaja sie w ogole istnieniu panstwa Izrael.
Oprocz tego jest jeszcze podzial na zydow sefardyjskich i aszkenazi(pochodzenia chazarskiego)

Te jego opisy przyczyn upadku Polski jak i sukcesu Izraela to jakies takie plytkie sa. Roman Dmowski nie zalozyl Polski dla Polakow. Jesli juz brac tylko najwazniejszych przywodcow to byla to wspolpraca Dmowskiego i Pilsudzkiego.

Na obrazku dla opisu spiseg mam mniej wartościująca nazwe: jednostronna teoria, albo teoria kulawa.

Czym dla Ciebie jest patriotyzm?
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=1564.0

Przeniose to do Co w sieci piszczy? » Filmiki
« Ostatnia zmiana: (Czw) 12.11.2015, 12:43:38 wysłana przez BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline Kulis

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +0/-1
« Odpowiedź #2 dnia: (Śro) 11.11.2015, 19:12:43 »
Poza tym samo położenie geograficzne miało niemały wpływ na rezultat wojny.
Różnica między demokracją a dyktaturą jest taka, że w demokracji najpierw się głosuje, a potem dostaje rozkazy; w dyktaturze nie marnuje się czasu na głosowanie.(Buk)

Offline Antagonista Esklaważu

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +0/-2
  • Jan Stachniuk->Wspakultura totalna->To forum
« Odpowiedź #3 dnia: (Sob) 28.01.2017, 23:50:57 »
" Mówi o Romanie Dmowskim a nie wykazal sie dowiedzeniem tego co znaczyl nacjonalizm za czasow Dmowskiego"
Może dlatego, że to wiedza ogólnie dostępna i wystarczy przeczytać Dmowskiego?

"Bo sa na przyklad ortodoski religijni ktorzy sprzeciwiaja sie w ogole istnieniu panstwa Izrael."
No są. I co z tego? Dla typowego Seby, który krzyczy "jebać żydów", a nie właściwie kogo chce "jebać" i za co, nie robi to większej różnicy.

"Oprocz tego jest jeszcze podzial na zydow sefardyjskich i aszkenazi(pochodzenia chazarskiego)"
Genetyka wyklucza pierdololo o Chazarach. To taki sam mit jak Starożytna Lechia.

"Czym dla Ciebie jest patriotyzm?"
Dla mnie patriotyzm to obrona swojej własności przed rządem  8)

Offline Anomalia

• Administrator
  • *
  • Reputacja: +5/-0
  • 12345678901234
« Odpowiedź #4 dnia: (Pią) 03.02.2017, 23:17:19 »
(prosze o przymrozenie oka za brak polskich znakow - posypal mi sie system a nie mam czasu tego ogarnac)?

Ostatnio lubujesz sie w czepianiu sie totalnych pierdol byleby podniesc swoje ja przed samym soba.

Choc przyznam - masz potencjal i umiesz duzo dostrzec to niestety wykorzystujesz to w tej chwili na snucie durnych zartow, ktore smiesza chyba tylko Ciebie.

Dla przykladu - chyba najprostsze co moze byc - patriotyzm... (nie socjalizm - patriotyzm)... Mowisz ze patriotyzm to to, ze nie oddasz swojego majatku rzadowi? Spojrzmy na to z innej perpsektywy - kryzys, okres typu jak przed 2 Wojna Swiatowa... Jestes Hitlerem i co? kazesz wszystkim cicho siedziec, nie jednoczyc sie i trzymac majatek na czarno przed panstwem? Mimo faktu, ze to nie ono samo jest winne, ze nawet jakbys ten majatek w pelni oddal to i tak nie wplynie to na wojne?

Nasz kraj nie odzyskal wolnosci, a wszelkie Twoje nienawistne komentarze szydzace z ludzi, ktorzy chca sie jednoczyc - to tylko dawanie sobie wlazic w dupe rzadzocym "zydom" itd, ktorym zalezy na tym, zeby wlasnie nas sklocic, dlatego POPROSZE CIEBIE PUBLICZNIE - albo stul pysk i przygladaj sie jak homo sapiens jednoczy sie powoli by cos zmienic z tym umeczonym narodem - albo zajmij sie obrzezanymi kutasami bo zaczynam miec watpliwosci czy robisz to za darmo czy az tak jestes przekonany o swojej racji, ze pierdolisz takie farmazony specjalnie w "kulturalny" sposob - byleby miec wysokie mniemanie o sobie - to ja Ci powiem, ze byle debil moze zbudowac poprawnie gramatycznie i kultularne zdanie odnosnie BANANOW - krytykujac przy tym kogos kto nie ma zielonego pojecia o jego wlasciwosciach odzywczych, ale to wcale nie ma znaczenia jesli Ta osoba (TY konkretnie) nie wskazuje rozwiazan zastepczych.

Umiesz tylko krytykowac, jak taka feministka - nie masz nic do zaproponowania to siedz cicho, bo w moich oczach choc prezentowales sie swietnie przez te kilka lat i byles autorytetem, to zjechales ze soba gorzej niz kevin sam w domu po 10ciu latach.
"Wszystko co jest potrzebne do życia powstało na ziemi jeszcze przed człowiekiem, bo gdyby ingerencja człowieka w naturę była potrzebna do przetrwania życia - to tak na prawdę te życie nigdy by nie powstało."~Anomalia