Author Topic: Handel ludzkimi organami  (Read 1203 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Handel ludzkimi organami
« on: (Sun) 06.04.2014, 22:40:53 »
Handel ludzkimi organami
CTTTRLKOQ -->http://www.teleman.pl/tv/Handel-Ludzkim ... mi-1109054

Reżyser Roberto Orazi odsłania wstrząsające kulisy handlu ludzkimi organami na międzynarodową skalę. Obraz prezentuje nielegalne praktyki skorumpowanych lekarzy i urzędników. Poruszający dokument przedstawia również kliniki, które czerpią zyski z tego procederu. Osoby uwikłane w sprawę przekonują, że nie są świadome popełnianych przez siebie zbrodni.

Jak pojawi się film w sieci to się wstawi link - BladyMamut
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Re: Handel ludzkimi organami
« Reply #1 on: (Sun) 06.04.2014, 22:44:45 »
Kanibale. (4:05)
https://www.youtube.com/watch?v=fdSkSwNxdW8

Kanibalizm to zjawisko spotykane u ludzi -- nekrofagia, ludożerstwo czyli antropofagia (gr. anthropos -- człowiek, phagein -- pożerać), często ma podłoże religijne jak konsumpcja macy z krwią w tradycji judaistycznej.
Kanibalizm zdarza się wśród morderców, często seryjnych zabójców, mając niekiedy podłoże seksualne.
Istnieje ogólno-światowa sieć powiązań kontrolowana przez Izraelskich rabinów handlu organami ludzkimi, a Izrael jest miejscem największego przemytu tych organów w świecie.

Sześciu członków izraelskiego gangu handlu ludźmi, który działał w Republice Azerbejdżanu, są oskarżeni przez specjalny sąd na Ukrainie.
Trzech członków gangu, który specjalizuje się w sprzedaży narządów od ofiar handlu ludźmi, pracował w klinice w stolicy Azerbejdżanu Baku.
Prowadzona przez izraelskich biznesmenów bez wykształcenia medycznego, klinika została użyta jako zasłona dla handlu narządami zbieranymi od Azerskich dzieci.
Oficjalny raport wydany przez władze Ukrainy potwierdził, że izraelski gang o charakterze kryminalnym był zaangażowany w 25 przypadkach handlu narządami, choć rzeczywista liczba operacji jest uważana za znacznie wyższe.
Mimo, że gang działa w Azerbejdżanie, prasa azerska milczy w tej sprawie, tak aby nie zakłócić stosunków z Izraelem.
Uważa się, że prowadzony proces w ukraińskiej stolicy, Kijowie, ma na celu niedopuszczenie do ujawnienia innych przestępstw popełnionych przez przestępczy gang, który jest bezpośrednio obsługiwany przez władzę w Izraelu.
Obserwatorzy polityczni uważają, że zapał Azerbejdżan do zacieśnienia z Izraelem relacji bilateralnych jest głównym powodem, który ośmielił władzę w Izraelu do popełniania takich zbrodni w tym kraju.
Nie jest to pierwszy przypadek handlu organami ludzkimi przez Izraelczyków. W sierpniu 2010 policja ukraińska rozbiła izraelskie struktury kryminalne które chciały uruchomić sieć handlu narządami nielegalnych dawców, aby wysyłać ich narządy do Izraela.
Powodzenie miały głównie nerki, za którą oferowano aż 10.000 dolarów i według ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy większość dawców rekrutowano wśród biednych młodych kobiet.
Tymczasem cena takiej nerki to około USD 140.000, a były takie przypadki że niektóre z dawczyń nie otrzymywała żadnych pieniędzy za nerkę nawet w przypadku jej usunięcia.

Istnieje ogólno-światowa sieć powiązań kontrolowana przez Izraelskich rabinów handlu organami ludzkimi, a Izrael jest miejscem największego przemytu tych organów w świecie.

Levy Izhak Rosenbaum, 60, 31 października 2011 roku przyznał się do trzech zarzutów handlu organami i zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej podczas rozprawy w sądzie federalnym w Trenton, New Jersey.
Rosenbaum pośredniczył w nielegalnym rynku sprzedaży ludzkich nerek i innych organów w Stanach Zjednoczonych które były dokonywane podczas operacji przeszczepu w znanych ośrodkach medycznych, w tym Johns Hopkins Hospital w Baltimore.
« Transplantacje miały miejsce w prestiżowych amerykańskich szpitalach i były wykonywane przez doświadczonych lekarzy i ekspertów nerek, » oświadczyli adwokaci Richard Finkel i Ronald Kleinberg.
Ustalono, że zapłacono ponad 410.000 dolarów za sprzedaż nerki od zdrowych dawców w Izraelu dla trzech osób w New Jersey.
Rosenbaum przyznał się w dokumentach sądowych, że « mógłby pomóc dawcy wierząc, że oddawanie nerek była czysto dobrowolnym aktem, a nie transakcją handlową. »
Rosenbaumowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności na każdy zarzut, które liczą według informacji w sumie cztery oraz 250.000 dolarów grzywny, gdy zostanie skazany.
Po aresztowaniu Rosenbauma, władze Stanów Zjednoczonych zatrzymały kolejne ok. 44 osób, w tym rabinów i burmistrzów w New Jersey, którzy zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy i handel ludzkimi organami.

Na miesiąc przed aresztowaniem, rabina Rosenbauma raport opublikowany w szwedzkiej gazecie Aftonbladet, oskarżył żołnierzy izraelskich o porwanie Palestyńczyków na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu i Strefy Gazy i pobranie od nich organów, wskazując na możliwy związek pomiędzy izraelskim wojskiem i mafią narządów ludzkich wykrytą w USA.
« Last Edit: (Thu) 07.05.2015, 00:20:57 by Anomalia »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje