Author Topic: Wielka Lechia  (Read 864 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Wielka Lechia
« on: (Sun) 27.05.2018, 00:09:07 »
Wielka Lechia - Radosław Patlewicz
https://www.youtube.com/watch?v=_4bKqkzrv7U


Link do pierwszej strony lechickiej:
https://web.archive.org/web/20131203070422/http://racjapolskiejlewicy.pl/

Żywoty królów lechickich:

POCZET KRÓLÓW LECHII, czyli Kościół w Polsce od 1050 lat ukrywa przed Polakami, że jesteśmy starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie…
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-lechii-kosciol-w-polsce-od-1050-lat-ukrywa-przed-polakami-ze-jestesmy-starozytnym-antycznym-wielkim-imperium/


Wywiad z Ryszardem Dąbrowskim:

Wywiad z naszym Przewodniczącym R. Dąbrowskim dla Onet.pl

Witam serdecznie Panie Ryszardzie, (..)
- Czy ma Pan jakieś swoje credo, które przyświeca Panu w działalności politycznej?

Żeby Polska była państwem świeckim, aby wszyscy obywatele byli równi wobec praw i obowiązków.

- Dlaczego zgodził się Pan zostać szefem RACJI PL?

Chciałem mieć wpływ na realizację swoich poglądów oraz Programu.

- Czym zajmuje się Pan oprócz polityki?

W polityce jestem stosunkowo niedawno, natomiast od prawie trzydziestu lat prowadzę firmę instalacyjno-budowlaną.

- Ilu członków liczy RACJA PL?

Liczba zarejestrowanych członków i sympatyków wynosiła niedawno 14.400 osób. Ale to się ciągle zmienia . Członkowie odchodzą, przychodzą i umierają.

- Jak wyglądają relacje RACJI PL z Panem Romanem Kotlińskim? Czy red. naczelny „Faktów i Mitów” ma jakiś wpływ na działalność partii?

Redaktor Roman Kotliński jest założycielem i pomysłodawcą partii. Często też partii w różny sposób pomaga i ją wspiera. Nie był jednak i nie jest członkiem partii, nie bierze udziału w procesach decyzyjnych, w partyjnej kampanii wyborczej. Nie ma wpływu na linię programową, ani na wybór władz partii. Więcej, żaden z członków redakcji Tygodnika nigdy nie był i nie jest członkiem RACJI PL. Chociaż nasze cele są często zbieżne, to jednak partia i tygodnik to dwa niezależne byty. Roman Kotliński jest przedsiębiorcą skoncentrowanym na rynku medialnym, a partia zajmuje się działalnością polityczną. „Fakty i Mity” to tygodnik, z którego członkowie RACJI korzystają merytorycznie, ponieważ dostarcza wielu informacji przydatnych w naszej działalności, często też informuje o działalności RACJI PL czytelników, co z powodu swoistego embarga medialnego nałożonego na RACJĘ ze strony innych mediów jest także i dla nas korzystne.

- Jakie znane osoby należą do partii, bądź są honorowymi jej członkami?

Do partii należy Jerzy Prokopiuk. Honorowymi członkami Racji P.L. są: prof. Joanna Senyszyn, Prezydent R.P. gen. Wojciech Jaruzelski, prof. Maria Szyszkowska , Roman Kotliński , Krystyna Helena Sienkiewicz.

- Jak ocenia pan działalność księży i Kościoła katolickiego w Polsce?

Wszystko było by wporządku gdyby księża i Kościół ograniczałby się do działalności misyjnej i głośił ” Słowo Boże” do czego go zresztą powałał sam Bóg. Być może skrzywdzę tu niektórych dobrych i uczciwych księży (a wierzę i wiem, że tacy też są), ale działalność kościoła oceniam jak najgorzej. Uważam, że jest to instytucja pasożytnicza, nastawiona tylko na robienie pieniędzy. Działalność charytatywna kościoła to mit. Wystarczy porównać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która na cele statutowe wydaje kilka ledwie procent (o ile mnie pamięć nie myli to chyba cztery) i jest czasem za to odsądzana od czci i wiary, z Caritasem, dotowanym przez państwo i samorządy, przejadającym na własne potrzeby ponad 50% dochodu, nie rozliczającym się przed nikim. Tylko trzeba to ludziom pokazywać i od tego właśnie powinny być wolne media. Kościół łamie zasadę autonomi Państwa i Kościoła zawłaszczając wszystkie dziedziny życia społecznego i politycznego.

- Jakie ma Pan oczekiwania w związku ze wspólnym startem RACJI PL z Ruchem Palikota?

Uważam, że jeśli media nie zniszczą Janusza Palikota to ma on dużą szansę przełamać dotychczasowy monopol czterech partii władzy. Polska scena polityczna jest zabetonowana, partie parlamentarne okopały się na swoich pozycjach, robią wszystko, by żadne inne ugrupowania nie dostały się do Sejmu. temu mają służyć progi wyborcze, ordynacja proporcjonalno-większościowa, finansowanie z budżetu partii silnych (min. 3% poparcia w wyborach), a ostatnio zakaz spotów wyborczych. Janusz Palikot zaangażował ogromne siły i środki, podróżuje po kraju, odbywa setki spotkań. To daje nadzieję, że uda mu się ten beton skruszyć. Wierzymy w to i dlatego nasi kandydaci będą na listach Ruchu. Jakie są nasze oczekiwania? Powiem tak: sukcesem będzie wejście Ruchu Janusza Palikota do Sejmu, zwycięstwem – zdystansowanie skostniałego SLD, a w euforię wprawi mnie przynajmniej jeden mandat dla kandydatów RACJI PL. Co w konsekwencji da nam większe możliwości odziaływania i docierania do świadomości Społeczeństwa

- Dlaczego RACJA PL nie wystartuje z SLD?

SLD działa zbyt instrumentalnie wobec swoich sojuszników wyborczych. W chwili obecnej, niestety nie ma zbyt dużych szans. Niezrozumiała jest dla nas krótkowzroczność obecnej polityki kierownictwa tej partii. Być może „polityczne dinozaury” umieszczane obecnie na listach SLD na krótką metę się sprawdzą, ale twardy elektorat SLD powoli wymrze, a od partii odwrócą się ludzie młodzi. SLD zachowuje się jak typowa partia władzy, dla której ważne są słupki. Tymczasem my chcemy realizacji programu, a tego nie gwarantują ludzie z list SLD. Poza tym umówmy się, nie wierzymy w sukces wyborczy SLD, a raczej nie możemy liczyć na pierwsze miejsca na ich listach dla naszych kandydatów, z przytoczonych powyżej względów.

- Czy RACJA PL jest najbardziej antyklerykalną partią w kraju?

Znów zmierzamy do istoty antyklerykalizmu. Nie wiem, być może są ugrupowania, które znacznie ostrzej niż RACJA PL traktują problem stosunków Państwo-Kościół i są w tej materii bardziej radykalni. Wielu naszych członków często myli antyklerykalizm z antykatolicyzmem. Dlatego systematycznie ich uświadamiamy, że nie o to chodzi w naszym programie. Żaden kościół, ani jego funkcjonariusze, ani żadna religia nam nie przeszkadza, jeśli nie narzuca swoich poglądów innym, nie miesza się do polityki, do stanowienia prawa i finansuje się z pieniędzy wiernych, a nie wyciąga ręki po pieniądze podatnika. Nie narzucamy naszym członkom światopoglądu ateistycznego, nie zabraniamy im także praktyk religijnych. Inna sprawa, że popieramy inicjatywy związane z apostazją, ale przede wszystkim jako kolejny przejaw walki z ograniczaniem jakiejkolwiek wolności. Bardzo zbliżony pogląd w tej kwestii do naszego ma Ruch Janusza Palikota.

- Dlaczego tak często zmieniają się osoby przewodniczące RACJI PL?

Obowiązuje kadencyjnoś określona Statutem. Członkowie partii tracą do kierownictwa zaufanie, a i ono samo często czuje wówczas brak poparcia. Każda zmiana niesie zapowiedź czegoś nowego, choć nie zawsze lepszego. W partii takiej jak nasza bez pieniędzy, bez sukcesów wyborczych często nowi ludzie u steru stwarzają nowe nadzieje i nowe możliwości.

- Co uzna Pan za sukces RACJI PL w tych wyborach parlamentarnych? Jaki wynik?

Jeżeli razem z Ruchem Janusza Palikota przekroczymy próg wyborczy oraz uzyskanie przynajmniej jedengo mandat dla RACJI.

- Jakie są najważniejsze punkty programu pana partii?

Nie powiem tu nic specjalnie odkrywczego: całkowity rozdział państwa od kościoła, społeczna gospodarka rynkowa, świecka edukacja, państwo przyjazne oraz pomocne obywatelowi, pełne równouprawnienie kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach, brak jakiejkolwiek dyskryminacji i więcej zaufania państwa do obywatela.

Pytania nadesłał Jacek Gądek, dziennikarz portalu Onet.pl – Redakcja Serwisu Wiadomości
Odpowiadał Ryszard Dąbrowski – Przewodniczący partii RACJA Polskiej Lewicy

Źródło: https://web.archive.org/web/20131202230707/http://racjapolskiejlewicy.pl/wywiad-z-naszym-przewodniczacym-r-dabrowskim-dla-onet-pl/328
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Re: Wielka Lechia
« Reply #1 on: (Sun) 27.05.2018, 00:12:00 »
XXX. Paweł Szydłowski: "Wandalowie czyli Polacy" - recenzja książki
https://www.youtube.com/watch?v=K56pgI03zX0
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje