Author Topic: Działaki antyatomowe  (Read 741 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Działaki antyatomowe
« on: (Fri) 28.03.2014, 23:19:41 »
Działaki antyatomowedziałacze i działaki. Ci pierwsi pewnie gdzieś są, ale pewnie nie w Polsce. U nas w każ- dej dziedzinie pełno jest ludzików wykonujących fałszywe ruchy, a wyników nie widać żadnych. Jak w tym czymś, co nazywają u nas sportem: leci na zawody dziesięciu działaczy i ani jednego sportowca. Czemu? Bo w samolocie nie było więcej miejsca.

Inna sprawa z działakami. Działaki to takie podstępne płazińce, bo nawet nie zimne gady. To pleni się wszędzie. W naiwności swojej można zainteresować się jakąś z pozoru szlachetną sprawą. Działanie dla dobra powszechnego (pro publico bono) ma wtedy sens, gdy są ludzie, którzy także działają. Mogą nie mieć pomysłu, silnej determinacji do pracy… ale coś chcą robić. Jeden wbije gwóźdź w ścianę, by powiesić program działania, inny wydrukuje ten program a kto inny stworzy ten program. Jeszcze ktoś może tchnąć Ducha w całe to przedsięwzięcie i jakoś to pójdzie do przodu. Ale z działakami płytka, błotnista i wypełniona po brzeg mieszaniną fekaliów sadzawka pewna. Chciałoby się rzec – murowana. Ale wymuruj mi sadzawkę, a będę dłużnikiem.

Działaki to działaki. Jak w dawnych centralach telefonicznych elektromechaniczne wybieraki. Rzęzi taki, prycha i kicha, ale efektów nie widać. Można by im być wdzięcznym, że używają powietrza, bo bez nich roślinność by wyginęła. Tak, to jedyne zastosowanie działaka – dożywić i to na wszelkie sposoby – roślinność. Oczywiście swoją bytnością na tym łez padole.

Co tępy muł, który uchodzi za działacza antyatomowego czy jakiegokolwiek innego – bo działactwo jest uniwersalnym procederem – zrozumie z tego tekstu? A czy ja piszę go dla działactwa? Piszę go dla ludzi. Działak zawsze będzie zionął nienawiścią – szczególnie wtedy, gdy oskarży innego o nienawiść. Działak weźmie na siebie rolę cenzora, szpicla, kolaboranta… a przy tym będzie rżnął aktywistę. I w sensie przenośnym i dosłownym, bo działak zawsze występuje w pozycji pochyłej – z wypiętym zadem, dla tych którym służy. A wszelkie próby zachęcenia działaka do walki, do pracy i do aktywności spełzną na niczym. Na koniec działak będzie obrażony, że ktoś mając go dosyć po same uszy, powie mu: nie podskakuj, bo widzę, żeś pchła na grzbiecie psa.

I teraz daję pełne pole do popisu dla wszelkiej maści działactwa. Idźcie – marnujcie ludzką energię, chęć do pracy i działania. Niech ludzie potem wam podziękują, działaki zatracone, za waszą tępotę, ciemnotę, sprzedawczykowstwo, załganie i całą waszą nędzę ludzką. Niech was potem obiorą ze skóry za to, w co wpakowaliście ludzi swoją głupotą.

Działak bowiem robi za czyjeś, dostając od kogoś michę soczewicy. Bodaj michę. Jemu wy- starczy łyżeczka. Liże się z każdym, kto mu daje ochłap, by potem ludzi wieść prościutko w prze- paść. O, takich działaków pełna Polska.

Tylko, kto winien temu stanowi rzeczy? Kto sprawił, że działactwo tryumfuje? Komu należałoby podziękować, że tłuk skończony, który nie ma nic sensownego do powiedzenia, bo u niego w czaszce mózg robi za zapchajdziurę, lansuje się, bo tylko o tym marzy, żeby zaistnieć? Kto sprawił, że czcza gadanina jest w cenie u ludu? Kto toleruje to całe działactwo w Polsce? Kto daje jełopom władzę nad sobą, gdy ci, zamiast coś robić, siedzą i duby smalone plotą… Jeden drugiemu wyrywa mikrofon, nawet wirtualny, by nic nie powiedzieć. Zawsze wtedy słychać jedno wielkie: Meee. Rok upłynie, dwa lata upłyną i może nawet dekada by upłynęła, a „Meee” króluje na zebraniach działactwa. I tym „Meee” doprowadziło to działactwo do tego, że wróg wygrał. Elektrownie jądrowe w Polsce będą, bo jest tu działactwo: ślamazarne, leniwe i tępe, chciałoby się powiedzieć, jak siekiera, ale siekiera dobrze utrzymana jest ostra niemal jak brzytwa.

Z Bogiem.

Źródło: http://www.hendzel.pl/
« Last Edit: (Sat) 22.08.2015, 21:15:35 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje