Author Topic: Prawdziwe znaczenie słowa: parafianin  (Read 8043 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Prawdziwe znaczenie słowa: parafianin
« on: (Sun) 30.03.2014, 18:31:07 »
Prawdziwe znaczenie słowa: parafianin

parafianin - człowiek bez ogłady, wykształcenia; zacofany i ograniczony,
mieszkaniec parafii. SJP

"Słowianie, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków, przeszli w swej historii okresy zniewolenia dążące do wynarodowienia. Szkoła chrześcijańska doprowadziła do podziału narodu na panów i poddanych niszcząc poczucie narodowe. Polski chłop spod Warszawy nie wiedział, że jest Polakiem, jak pisze Bolesław Prus. Był miejscowym katolikiem, w którego chrześcijaństwo wmówiło, że 'władza pochodzi od Boga'.
Polski chłop w powstańcach styczniowych widział 'synów diabła' przeciwstawiających się 'boskiej władzy' cara. Za 'Prawilne' nauczanie co piąty ksiądz dostał medal carski za 'Unicztożenie buntu'. O tym cicho w 'naszej' historiografii."

"Czy przeciętny Polak wie, że w czasie trwania Chrześcijańskiej Unii Europejskiej polityka Watykanu dążyła do unifikacji narodowej? Mieli pozostać sami chrześcijanie, bez świadomości narodowej.
Taka polityka zdała egzamin w wypadku judaizmu. Narody, których władcy przyjęli judaizm zatraciły świadomość narodową, przeszła ona na wyznanie. Najlepszym przykładem są Chazarzy.
Doszło do tego, że w chrześcijańskiej Polsce przedrozbiorowej Naród Polski wyzuto z tożsamości narodowej. Polakami była jedynie szlachta posługująca się łaciną. Chłopi i mieszczanie nazywali siebie 'miejscowymi'."
"Nastąpił powrót do narodowych wierzeń przedchrześcijańskich, do religii które stały u początków naszego bytu.
Musimy sobie wreszcie uświadomić, że wierzenia religijne panują nad naszą podświadomością zarządzającą uczuciami, były i są używane jako narzędzie polityczne do tworzenia nowych świadomości narodowych i niszczenia świadomości w podbitych narodach."

Źródło: slowianin.wordpress.com
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje