Author Topic: Projekt "Grażyna Żarko"  (Read 1123 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Projekt "Grażyna Żarko"
« on: (Tue) 01.04.2014, 12:03:12 »
Projekt "Grażyna Żarko", czyli jak wygląda chamstwo w sieci

 Przez około dwa miesiące "Grażyna Żarko" umieszczała w serwisie YouTube kontrowersyjne filmy ze swoimi radykalnymi radami i poglądami. Nagrania obejrzały miliony internautów. Duża część nie pozostawiła na kobiecie suchej nitki, wyzywając ją od najgorszych i grożąc śmiercią. Wszystko okazało się prowokacją, która miała na celu pokazać chamstwo i agresję w sieci.

"Grażyna Żarko. Katolicki głos w internecie" - rozpoczyna swoje nagranie kobieta przedstawiająca się jako "Grażyna Żarko". W kilka tygodni na swoim kanale na YouTube umieściła kilkanaście filmów.

W jednym z nich radziła nauczycielom jak poradzić sobie z niesfornymi uczniami. - Do metod bezpośrednich zaliczamy klęczenie z doniczką, linijką po łapach, targanie za uszy, pisanie sto razy "będę grzeczny", prace społeczne, konfiskata komórek (...) oraz kary finansowe. Do metod psychologicznych zaliczamy: ośla ławka, ośmieszanie przed klasą, odmawianie różańca, poniżanie, usuwanie ze znajomych na Facebook'u. Drodzy nauczyciele, bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy. Szczęść Boże - mówi.

Za każdym razem budziła kontrowersje. I lawinę negatywnych, wulgarnych i chamskich komentarzy.Oto niektóre z nich. "Ona jest popier***...", "Co za świniak je***", "O kur*** weź się lecz kobieto!". Duża część wpisów internautów nie nadaje się do cytowania. W niektórych kobiecie grożono śmiercią.

Prowokacja

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", po dwóch miesiącach od pojawienia się w internecie "pani Grażyny" okazało się, że jej nagrania to medialna prowokacja producenta telewizyjnego Grzegorza Cholewy oraz scenarzysty i reżysera Bartłomieja Szkopa. Ich celem było przedstawienie panującego w polskim internecie chamstwa, agresii i wulgarności.

Zatrudniona specjalnie do projektu emerytowana nauczycielka Anna Lisak. - Od początku wiedziała, że musi się liczyć z nieprzyjemnymi  komentarzami, ale nikt nie spodziewał się takiej fali nienawiści - mówią autorzy projektu rozmowie z "GW".

Gdy sprawa wyszła na jaw, część swoich negatywnych komentarzy internauci zaczęli kasować. "Teraz nagle wszyscy skruszeli i zmądrzeli, bo dowiedzieli się, ze to wszystko było ustawiane, żal mi was" - napisał jeden z internautów.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/projekt-grazyna-zarko-czyli-jak-wyglada-chamstwo-w-sieci,266320.html

Gr@żyna
http://www.youtube.com/watch?v=xLIqyVsUnuk

Grażyna Żarko - kulisy prowokacji, "Fakty" 23.07.2012
http://www.youtube.com/watch?v=YgGkOgGep2k

Kim jest Grażyna Żarko i co z tego wynika
http://www.youtube.com/watch?v=_E4Dt16fA4M
« Last Edit: (Sun) 27.07.2014, 07:57:06 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje