Author Topic: Prawidłowe uświadamianie społeczeństwa.  (Read 1347 times)

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
Prawidłowe uświadamianie społeczeństwa.
« on: (Thu) 03.04.2014, 11:34:10 »
Podejrzewam, że większość z nas próbowała zaszczepić w świadomości znajomych lub rodziny odrobinę prawdy o świecie, większość też pewnie ponosi klęskę bo ludzie bronią się przed prawdą jak my przed przymusowym wstrzykiwaniem rtęci w nasze ciała CTTTRLKOQ:) -->:)

Przyznaje, że sam też mam problem z uświadamianiem znajomych jednak po kilku klęskach jestem w stanie odpowiedzieć czego nie należy robić , apeluje też aby każdy pomyślał trochę i zaproponował jakieś zasady które można zastosować w większości przypadków. Można zrobić z tego wytyczne do prawidłowego przeprowadzania edukacji (np. umieszczając wszystkie wytyczne w jednym poście)
Jest to trochę manipulacja, jednak aby ludzie otrząsnęli się ze snu trzeba pokazać im drugą stronę (mniej więcej to o czym mówił Anthony de Mello CTTTRLKOQ:) -->:) )

Wytyczne :

1. Podchodź do każdego człowieka INDYWIDUALNIE.
2. Ogranicz ilość informacji, nie skacz po tematach bo odbiorca zacznie traktować wszystko jako fikcyjną teorię spiskową.
3. Nie używaj zwrotów "żyd, illuminati, mason, spisek, nowy porządek świata" bo stanie się to co w pkt. 2.
4. Używaj "faktów" które oferują oficjalne mainstreamowe media (przykład: wpis dotyczący FED na wiki, który mówi, że jest to prywatna instytucja)
5. Nie wyciągaj wniosków przed podaniem faktów bo odbiorca odrzuci je jako twoje wymysły, zaciekawiaj go tematem zadawając pytania, a nie wysuwając wnioski (np. zapytaj znajomego: Co byś zrobił jakbyś był właścicielem prywatnego banku,który drukuje kasę i pożycza ją Państwu na oprocentowanie ? banku którego państwo nie może tknąć czy nawet skontrolować, ponieważ chroni go konstytucja?")
6. Trzymaj się tematu bankierów, wojny oraz firm farmaceutycznych... jeśli wierzysz w reptailian, planete x, koniec świata w 2012r. to spoko. Jednak te tematy nie nadają się na edukowania ponieważ ciężko je udowodnić w oparciu o "wikipedie" (czytaj. mainstrem)  poza tym są to dezinformacje.
7. Uprzedzaj, że internet jest pełen śmieci i każda próba szukania prawdy będzie polegała na przedzieraniu się przez ten syf, jednak jeśli zabrnie w "temat" dostatecznie głęboko to łatwiej (ale nie przyjemniej) będzie odnaleźć dobrą drogę niż wrócić do swojej klatki.
8. Nie denerwuj się gdy ktoś będzie agresywnie reagował na twoje "wymysły", pamiętaj, że wielu z nas (tak jak i Ty) też kiedyś było lemingami, jeśli wyczujesz niechęć lub znudzenie tematami, które poruszasz zmień je na inne (patrz pkt.1)

Fragment artykułu z niezalezna.pl który idealnie pasuje do tematu :

Każdy z nas ma zapewne w swoim otoczeniu, w rodzinie, wśród dawnych przyjaciół, z którymi nie ma już o czym gadać, wśród kolegów z pracy, wśród sąsiadów – leminga. Łatwiej go omijać albo spotkawszy – unikać tematów „drażliwych”. Trudniej podjąć wysiłek rozmowy, sporu. Ale tak prowadzonego, by nie zerwać nici porozumienia. Bo zadanie polega właśnie na tym, by z wygodnej bierności zrezygnować. By rozmawiać. „Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie”, głoszenie poglądów innych niż  gazetowyborcze traktując jako rzecz absolutnie normalną. Nie zamykajmy się we własnym getcie, nie rozmawiajmy tylko ze sobą, nie uspokajajmy się zgodnością poglądów. Rozmawiajmy także z tymi, których zaniedbaliśmy. Ryzykujemy awanturę, może obelgi, może pogardę i drwinę. Może ryzykujemy utratę klienta, zlecenia, utratę życzliwości urzędnika, może utratę pracy. Poprzednie pokolenia ryzykowały więcej. Może taka właśnie rozmawiana rewolucja jest dziś zadaniem Polaków, by zahamować saski rozkład Rzeczypospolitej? Represje za poglądy są dziś w Polsce realnością. Ale im więcej z nas nie będzie ukrywało swoich poglądów, tym represji będzie mniej.

Czy zmanipulowany, ogłupiony, niepewny swojej wartości leming jest wrogiem, którego należy na wieczność potępić i usunąć z własnego horyzontu, czy też jest zagubionym bratem? Bliźnim w potrzebie? Tak jak potępiając grzech, nie powinniśmy potępiać grzesznika, ale upomnieć go w cztery oczy, tak samo widząc umysłowy i moralny upadek tych, których nazwaliśmy lemingami, nie powinniśmy strącać ich do piekła obojętnością, ale podjąć walkę o ich głowy, serca i dusze.

Niech każdy z nas ocuci choćby jednego.

Cały artykuł tutaj Klik!

Bardzo dobrą zagrywką jest przytaczanie filmików w posiedzeń parlamentu Europejskiego np. wypowiedzi Nigela Farage czy nawet Rona Paula - będą to lepsze propozycje niż amatorskie filmiki internautów. Zamieszczajcie linki do takich filmików w tym temacie to inni będą mieli gotowca do pokazania rodzinie CTTTRLKOQ:) -->:)

Autor: suchenz
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
Re: Prawidłowe uświadamianie społeczeństwa.
« Reply #1 on: (Thu) 03.04.2014, 11:34:36 »
Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle jak sie nie ma wystarczająco wiedzy, wytrwałości i opanowania bo sciągnie Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem, a tak bardziej na poważnie to przede wszystkim indywidualnie jest takie powiedzenie indiańskie "Można doprowadzić konia do wodopoju, ale nie można zmusić go do picia."
Stopniowo dozować wiedze do tego wzbudzać logike i myślenie przyczynowo-skutkowe w myśl "Nie daruj głodnemu ryby. Podaruj mu wędkę i naucz go łowić"  nauczy sie taki ktoś posługiwać logiką i myśleniem przyczynowo skutkowym w jednej dziedzinie to i z czasem są duże szanse na to że wykorzysta to w innej dziedzinie.
Ja zaczynam nieraz gadke od "Mam ciekawostke" albo "czytałem ostanio" "oglądałem ostanio" "czy wiesz, że " i stopniowe nakierowywanie na cel
Zachęcać do samo obserwacji i obserwacji otoczenia,
kłaść większy nacisk na tematy bliżej zainteresowań osoby z która rozmawiamy.
Nic na siłe, nie da sie nikogo uszczęsliwić na siłe, bo to tylko budzi reakcje obronną,
Każdy ma swoją "mape" i inne cele, wskazówki które pomagają mi dojśc do celu nie koniecznie pomogą innemu
Nie tłumaczyć się i przepraszać z tego co wiesz, Jeśli ktoś przygniecie jakimś tekstem argumentem czy spostrzeniem nie przechodzić do obrony, spokojnie to przyjąc powiedzieć przemyśle zobacze
Dobrze jest wiedzieć że słowo które ja używam może lub ma inna znaczenie u Ciebie i dobrze jest zapytać " co dla CIebie znaczy x albo y? " żeby znaleść wspólną płaszczyzne do rozmowy
Ja jak wykraczam po strefe życia codziennego lub jakiś "kontrowersyjny temat lub rozwiązanie jakiegoś problemu to odrazu informuje i zakładam taki bezpiecznik że "jak jest naprawde? nie wiem, ale dobrze wiedzieć o takiej opcji "
Jak krytykować to to co ktoś robi lub myśli a nie osobe- "To co robisz lub myślisz jest idiotyczne" zamiast "Ty idioto"
Używanie słowa "ale" dobrze wiedzieć że słowo "ale" ma moc kasowania z  pamieci odbiorcy wszsytkiego co było powiedziane  przed "ale"    np. dobrze to przemyslałeś, ale ...   
albo w innym użyciu "ja sie nie wtrącam w Twoje życie, ale zrób to tak" ja w takiej sytuacji odrazu koryguje albo sie wtrącasz albo nie wtrącasz, zdecyduj się
Dobrze jest mieć kogoś kto jest lemingiem ale słucha (kogoś kto po pierwszym zdaniu nie powie spieprzaj dziadu :)  coś w rodzaju papierka lakmusowego żeby można obserwować jaka jest reakcja na dany temat i czy sposób w jaki się ją przedstawia jest łatwo strawny
Są głównie trzy kanały odbioru u ludzi przez wzrok, słuch i odczucia każdy z nich ma swoje słowa zauważcie to u siebie przede wszsytkim jakich słów używanie w życiu codziennym na określenie przerónych sytuacji
(wzrok-Zobacze co moge zrobić, widze co masz na myśli, widzę, że jesteś zadowolona
kinestetyk- musze to przetrawić, czuję, ze jesteś dziś szczęśliwa
Słuchowiec bedzie zwracał uwage w jaki sposób mówisz, słyszę szczęście w Twoim głosie)
http://e-akademiarodzicow.pl/komunikacj ... lokomotywa
Poniżej może ktoś znajdzie dla siebie coś pożytecznego, konretów nie ma ale są wzory i schematy
http://vu2012.okno.pw.edu.pl/pliki/prez ... B/2B.5.pdf lub
Aktywności uczestników na przykładzie kursów - prezentacja.pdf 4.4 MB
https://mega.co.nz/#!whgBhSZT!qSNPwC8K_kxBlLNaW2dt0SwlYgj3WVKAzKFaOrBkf6M

Poniżej dałem kilka cytatów i aforyzmów które moga, a nie muszą sie przydać

"Wiedzę możemy zdobyć od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
"Cierpliwość jest towarzyszem mądrości."
"Człowiek mądry liczy na swoja pracę, głupi ufa złudzeniom."
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość; nie zmniejsza jednak naszej głupoty."
"Jest domeną wiedzy mówić, a przywilejem mądrości słuchać."
"Kiedy nie można zaatakować myśli, atakuje się myśliciela."
"Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota."
"Mądrość: myśleć ze sceptycyzmem, działać z optymizmem."
"Mądrość uzależniona jest od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy, samokontroli."
"Jeśli ktoś staje się mistrzem w jakiejś dziedzinie, zyskuje na tym zrozumieniem wielu innych rzeczy."

Jak mi sie coś przypomni to będę wrzucał więcej bo temat trzeba rozwinąć

Zobacz na:
Podstawy języka perswazji
https://forum.wybudzeni.com/index.php/topic,450.0.html
« Last Edit: (Tue) 24.02.2015, 10:30:52 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje