Author Topic: Nowa drukarka 3D buduje dom w ciągu 24 godzin  (Read 1092 times)

czesio

  • Guest
Nowa drukarka 3D buduje dom w ciągu 24 godzin
« on: (Mon) 17.02.2014, 19:23:37 »
[video:3kr7kmq8]http://www.youtube.com/watch?v=31jkjsZPjtQ[/video:3kr7kmq8]

Naukowcy ogłosili stworzenie gigantycznej drukarki 3D, drukującej beton. Szykuje się więc rewolucja w budownictwie. Ta drukarka jest w stanie zbudować dom o łącznej powierzchni 230 m kw. w ciągu zaledwie 24 godzin, donosi NDTV.

Drukarka, którą stworzył profesor Behrokh Khoshnevis z Uniwersytet Południowej Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, buduje warstwę po warstwie pełnego domu w ciągu jednego dnia. Według NDTV, gigant robot zastąpi brygadę pracowników budowlanych i z powodzeniem, a także bez strat, użyje mokrego betonu, tworząc proste ściany na podstawie wstępnie opracowanego systemu oprogramowania.Nowa technologia budowlana, dzięki której wznoszone są budynki, ma ogromny potencjał, aby zmaksymalizować automatyzację procesu tworzenia struktur architektonicznych. Wkrótce będzie możliwe tworzenie budynków i całych szeregów obiektów z różnych wzorów na raz.

Każdy dom zostanie od razu wyposażony w instalację elektryczną i wodno – kanalizacyjną, a także w klimatyzację. W porównaniu z tradycyjną budową nowa metoda pozwala zaoszczędzić koszty i często także wyeliminować z rynku liczne ekipy partaczy, podających się za fachowców. Inwestor zużyje mniej energii i poczyni znacznie mniej szkód dla środowiska.

źródło:http://zmianynaziemi.pl
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »