Author Topic: Motywacja jest siłą napędową – Kala Kos  (Read 1541 times)

czesio

  • Guest
Motywacja jest siłą napędową – Kala Kos
« on: (Mon) 17.02.2014, 19:25:02 »
Dzięki naukom Huny możesz mieć wiele wiedzy o tym czego trzeba, by uczynić życie takim jakie chcesz. Aczkolwiek, możesz nie poświęcać czasu lub wysiłków, by zmieniać stare myśli, by planować i realizować plany przez działanie. Tak naprawdę może zadajesz sobie pytanie „Dlaczego tego nie robię? Naprawdę chce robić to!”

Być może, ale nie tak bardzo chcesz jak nie chcesz! Zrobisz raczej coś innego lub pomyślisz o czymś innym, ponieważ twoja motywacja nie jest jeszcze wystarczająco silna. Być może dotyka cię strach przed porażką, albo nie uczyniłeś celu wystarczająco ważnym. Musisz być bardziej podeekscytowany powodzeniem niż bać się porażki. Motywacja do zmiany musi być silniejsza niż motywacja do podtrzymywania obecnej sytuacji!

Motywacja jest siłą napędową, porusza cię do działania. Bazuje na sile pragnienia, które z kolei zależy od ważności tego, co chcesz. Im bardziej ważny, uczynisz swój cel, tym bardziej będziesz zmotywowany do poruszania się ku niemu. Zwiększenie motywacji pomoże ci również powiększyć koncentrację.

Trzecia zasada mówi: “Dostajesz to na czym się koncentrujesz”. Innymi słowy doświadczasz rezultatów najbardziej dominujących i trwałych myśli. Koncentrować się to myśleć wytrwale i jasno o twoim kierunku. Kiedy naprawdę chcesz czegoś koncentrujesz uwagę dopóki tego nie osiągniesz.

Dobry przykład pochodzi z jednego ze znanych filmów lat siedemdziesiątych Sprawa Kramerów, z Dustinem Hoffmanem i Meryl Streep. Fantastycznie pokazuje on moc wzmocnionej koncetracjii. To film o wielkiej zmianie w życiu mężczyzny, którego żona nieoczekiwanie odchodzi z małżeństwa. Z powodu emocjonalnego bólu i dodatkowych wymagań syna zawala pracę, Ted Kramer zostaje zwolniony ze stanowiska dyrektora artystycznego dużej agencji ogłoszeniowej. Żyjąca w separacji żona, Joanna, zakłada sprawę o prawo do opieki nad synem(Billy).

Chcąc za wszelką cenę zatrzymać swoje dziecko Ted zatrudnia adwokata, od którego dowiaduje się, że jeśli jest bezrobotny to nie ma szans wygrania sprawy. W desperacji udaje mu się w ostatniej chwili umówić spotkanie w małej agencji reklamowej ostatniego dnia przed świętami. Pomimo, że szef agencji jest zniecierpliwiony przed swoim urlopem i sprzeciwia się zatrudnieniu kogoś z nadmiernymi kwalifikacjami intensywne pragnienie Teda i szczera determinacja zapewniają mu pracę.

Im bardziej ważny cel, tym silniejsze pragnienie. Jeden z najważniejszych czynników pozwalających oblec myśl w formę jest intensywność pragnienia. Sprawa Kramerów jest doskonałym przykładem wzmocnionej koncentracji, motywacji i pragnienia. Oddanie synowi czyni cel Teda Kramera niezwykle ważnym. Intensywne skupienie na celu-troszczyć się i być z Billy’m-popycha go do każdej osiągalnego działania i przebrnięcia przez każdą pojawiającą się przeciwność.

Skoro intensywność pragnienia jest tak ważna, jak możesz ją zwiększyć? Uczyń końcowy rezultat, cel, ważniejszym przez zdecydowanie o tym. Nadaj jemu ważność przez własny osobisty autorytet. To pragnienie, pasja, ognista determinacja osiągnięcia, nie jest tym samym uczuciem co tęsknota, która zakłada idee chcenia czegoś czego nie masz lub nie możesz mieć. To raczej rodzaj uczucia mówiącego: „To jest coś co chcę i to będę miał!”

Pamiętaj o budowaniu motywacji poprzez zwiększanie pragnienia do osiągnięcia celu. Możesz zgromadzić tyle energii w ten sposób, że kiedy skupisz swoją uwagę będzie ona miała dużo więcej mocy.

Szczęśliwego Tworzenia!
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »

czesio

  • Guest
Re: Motywacja jest siłą napędową – Kala Kos
« Reply #1 on: (Mon) 17.02.2014, 19:25:32 »


Być szczęśliwym to proste. Wystarczy zdecydować, że tak chcesz odczuwać. Najczęściej jednak zapominasz, że to ty sam decydujesz o własnym nastawieniu do świata i o własnych myślach. Wydaje ci się, że potrzebujesz specjalnego zdarzenia: wygranej na loterii, wspaniałej randki, cudownej wycieczki. Tymczasem wszystko jest w nas w środku. Poczucie bycia szczęśliwym zadowolenie błogostan to tylko odczucie i przekonanie, które można samemu w sobie rozbudzić bez względu na okoliczności.

Oto wstaje kolejny dzień. Budzisz się, otwierasz oczy i za oknem widzisz szarugę. Deszcz monotonnie wystukuje swój rytm na parapecie okna, a ciemne chmury zabierają resztki światła. Jest buro i ponuro. Wzdychasz ciężko i mówisz sobie, że jest paskudnie, ale trzeba wstać i iść do pracy. Nie masz na nic ochoty i twoje ruchy są niezborne, zmęczone, smutne, jak ty sam. W złym humorze powłócząc nogami, idziesz do łazienki, strącając po drodze ulubiony kubek na podłogę. Naczynie pęka i rozsypuje się na drobne kawałki, a resztki wczorajszej herbaty rozlewają się po dywanie brudną plamą. Klniesz i pędzisz po ścierkę, mamrocząc pod nosem, że nieszczęścia chodzą parami, a przy okazji wpadasz w poślizg i łokciem rozbijasz lustro w łazience. No to teraz czeka cię siedem lat nieszczęścia…

Zacznijmy ten dzień jeszcze raz. Otwierasz oczy i widzisz, jak strugi deszczu wesoło spływają po szybie. Skrawki światła załamują się na kroplach wody i malują na ścianie cudowna tęczę. „Och, tęcza – to znak szczęścia” – myślisz pogodnie i wyskakujesz raźno z łóżka. Od razu nastawiasz ulubioną muzykę i w jej rytmie lekkim krokiem zmierzasz do łazienki. Rękawem zahaczasz o kubek po herbacie, ale w tanecznym pas zgrabnie chwytasz go w locie, zanim dotknie podłogi. Podśpiewując radośnie wpadasz w poślizg na mokrych kaflach, ale wesoły piruet powoduje, że bez szwanku chwytasz równowagę, opierając się o ścianę. Dostajesz ataku śmiechu na widok swojego odbicia w lustrze, które bez wahania obnaża skomplikowaną pozycję i stojące na sztorc włosy. Śmiejesz się z tego przez następne pół godziny, co ładuje cię pozytywna energia na cały piękny i szczęśliwy dzień…

Oto dwa scenariusze. To ty decydujesz, który wybierzesz. Nawet, jeśli początkowo będzie ci sprawiać trudność, by cieszyć się od rana nowym dniem, to po jakimś czasie nauczysz się i wyrobisz sobie nawyk bycia pogodnym i szczęśliwym. Te dwie jakości niezmiennie idą ze sobą w parze. Człowiek radosny jest szczęśliwy.

Poniżej podaję zupełnie przykładowe 100 sposobów na to, aby poprawić sobie nastrój. Możesz wybrać choćby jedną rzecz, która ci się spodoba. Możesz też wybrać sobie kilka i rozwijać w sobie radość. Stąd już prosta droga do tego, aby stale być pogodnym, a to jest najlepszy sposób na szczęście.

 

1. Śmiej się przez co najmniej 5 minut, jak tylko wstaniesz. Z czegokolwiek.

2. Słuchaj często ulubionej muzyki, wybierając taką, która poprawi ci nastrój.

3. Tańcz przy każdej okazji.

4. Oglądaj dobre i wesołe filmy.

5. Czytaj piękne książki i czasopisma.

6. Rozmawiaj z pogodnymi osobami – bezpośrednio lub przez telefon.

7. Doceniaj sztukę, czerp radość z czytania poezji, podziwiania malarstwa lub oglądania widowisk teatralnych.

8. Chodź na spacery i głęboko oddychaj, dotleniając cały organizm.

9. Przebywaj wśród zieleni, podziwiaj piękne widoki, pozwól naturze, aby działała na ciebie swoją harmonijną mocą.

10. Przytulaj się do drzew, korzystaj z ich dobroczynnej siły.

11. Pływaj często, pozwalając wodzie, aby wymywała z ciebie wszystkie smutki.

12. Uprawiaj sporty, doceniając pozytywny wpływ aktywności fizycznej na ciało i ducha.

13. Poświęcaj się swojemu hobby, ciesząc się każdą chwilą spędzoną na ulubionych zajęciach.

14. Miej pasje, które będą dodawały ci radosnej energii każdego dnia.

15. Hoduj koty i obserwuj ich wesołe zabawy. Przytulaj się do nich i pozwól, aby uzdrawiające mruczenie napełniało cię pozytywna energią.

16. Hoduj psy, baw się z nimi i czerp radość z ich przyjaznej obecności.

17. Spotykaj się z ludźmi, których lubisz, dużo rozmawiaj i śmiej się jak najczęściej.

18. Nie przejmuj się skomplikowanymi sprawami. Rozwiązuj problemy, ale bez niepotrzebnego zamartwiania się. Szukaj we wszystkim dobrych stron.

19. Opowiadaj żarty. Czytaj w internecie strony poświęcone humorystycznym tekstom.

20. Maluj obrazy. Pozwól sobie na odważne wyrażanie swojej twórczości.

21. Rób sobie relaksująca kąpiel w aromatycznej wodzie z dodatkiem płatków róż. Używaj pachnących balsamów i kremów. Rozpieszczaj swoje zmysły.

22. Jedz czekoladę – pomaga w produkcji endorfin, które odpowiadają za poczucie przyjemności. Podobnie działają banany.

23. Kochaj ludzi. Patrz na nich z życzliwością. Odwzajemnią się tym samym.

24. Kochaj siebie. Rób sobie prezenty i drobne przyjemności.

25. Myśl o sobie pozytywnie. Od czasu do czasu wypisz na kartce 30-60 swoich dobrych cech i odczytuj je.

26. Baw się z małymi dziećmi. Czerp radość z ich niepowtarzalnej zabawnej filozofii.

27. Chodź na randki i flirtuj. Jeśli jesteś w związku, flirtuj ze swoim partnerem.

28. Zakochaj się i podtrzymuj w sobie ten stan, ciesząc się każdym drobiazgiem w waszej relacji.

29. Bądź zawsze zakochany w życiu. Ciesz się słońcem i deszczem, i tęczą na niebie.

30. Zrób coś niezwykłego, co pozwoli ci uwierzyć w siebie, np. skocz ze spadochronem.

31. Zrób coś dobrego dla kogoś. Otocz opieką chorego, nakarm bezdomnych, pomóż fundacji, poczuj się potrzebnym i szlachetnym człowiekiem.

32. Medytuj.

33. Pracuj z energią Reiki.

34. Ćwicz Tai Chi.

35. Hoduj kwiaty lub sadź zioła – ciesz się ich pięknem i zapachem.

36. Bierz udział w warsztatach rozwojowych. Pracuj nad sobą.

37. Naucz się cieszyć chwilą. Doceniaj piękno TU i TERAZ.

38. Spotykaj się z osobami o podobnych zainteresowaniach i wspólnie wymieniajcie się doświadczeniami.

39. Uczestnicz w spotkaniach z duchowymi nauczycielami. Sama ich obecność pomaga podnieść energię.

40. Rozwijaj nowe umiejętności. Ucz się języków obcych lub malowania albo gry w szachy.

41. Stale szukaj zajęć, które mogą dać ci mnóstwo radości. Bądź świadomy, że wokół ciebie jest mnóstwo niepoznanej jeszcze przez ciebie magii.

42. Zadbaj o swój sen. Staraj się zawsze być wyspany i wypoczęty.

43. Jedz dobre rzeczy i rozkoszuj się zmysłem smaku.

44. Od czasu do czasu skorzystaj dobrodziejstwa SPA.

45. Poddaj się masażowi relaksacyjnemu i pozwól sobie na pełne odprężenie.

46. Rozkładaj Karty Aniołów. Rozmawiaj z Aniołami.

47. Czytaj książki o duchowej tematyce. Samo czytanie podniesie ci energię.

48. Powtarzaj sobie pozytywne afirmacje, najlepiej w formie wesołych wierszyków.

49. Śpiewaj w wannie i pod prysznicem. Śpiewaj wszędzie tam, gdzie nikomu to nie przeszkadza.

50. Od czasu do czasu stań lub połóż się w pełnym słońcu i pozwól, by jego ciepło wypełniło każdą komórkę twojego ciała uzdrawiającą energią.

51. Korzystaj z dobroczynnego działania aromaterapii. Otaczaj się pięknymi zapachami świec i olejków.

52. Zastosuj flakonik Aura Soma i ciesz się jego działaniem.

53. Wyjdź nocą przed dom lub na balkon i podziwiaj rozgwieżdżone niebo nad sobą.

54. Załóż Dziennik Wdzięczności i codziennie zapisuj w nim dobre rzeczy.

55. Zrób Mapę Marzeń i zaprogramuj sobie mnóstwo cudownych zdarzeń.

56. Zajmij się „newilizacją” – ze szczegółami opisuj w specjalnym zeszycie wszystko to, czego pragniesz.

57. Każdego dnia znajdź chociaż 5 minut na to, aby snuć piękne marzenia.

58. Oglądaj w Internecie piękne obrazy i zdjęcia, które szczególnie cie zachwycają. Napełniaj się pięknem przy każdej okazji.

59. Zorganizuj pomysłowy wieczór dla swojego przyjaciela. Wymyśl mu mnóstwo ciekawych i wesołych przyjemności.

60. Od czasu do czasu zmień swój wygląd, fryzurę i styl ubierania. Poczuj się zupełnie nową osobą.

61. Chodź w nowe miejsca, poznawaj nowych ludzi i nowe tematy. Niech każdy dzień będzie dla ciebie czymś innym i niezwykłym.

62. Znajdź swoją pracę życia. Rób zawodowo to, co sprawia ci przyjemność.

63. Rozwijaj się twórczo. Jeśli masz jakieś zdolności, miej również czas, aby je wykorzystać.

64. Jeśli masz talent, pokazuj go innym, naucz się autoekspresji i ciesz się podziwem przyjaciół. To podnosi twoja samoocenę.

65. Staraj się realizować marzenia: pływaj z delfinami, wydaj książkę, namaluj obraz…

66. Zrób czasem coś szalonego – zatańcz w deszczu, biegaj boso po kałużach…

67. Śmiej się z samego siebie, to utrąca ego. Śmiej się, gdy się potkniesz, upuścisz coś lub strzelisz gafę.

68. Zachwycaj się otwarcie każdym drobiazgiem. Wyrażaj swój podziw dla wszystkiego, co piękne.

69. Zmień optykę – dostrzegaj tęczę w kałuży i urok kropel rosy na trawie. Dostrzegaj piękno w chmurach i deszczu.

70. Baw się twórczo i wesoło. Latem buduj zamki z piasku, a zimą lep bałwana i rzucaj śnieżkami.

71. Szukaj w życiu dobra. Zwracaj uwagę na wszystko, co jest szczególnie pozytywne. Pokazuj innym, ile piękna ich otacza.

72. Pociesz kogoś, kto jest smutny. Spowoduj, że się uśmiechnie.

73. Każdego dnia powiedz komuś coś dobrego, pochwal kogoś.

74. Zamieniaj negatywne słowa na pozytywne. Mów tylko dobre rzeczy.

75. Naucz się akceptacji. Nie trać energii na krytykowanie ludzi, którzy robią coś, co ci się nie podoba.

76. Chociażby dzisiaj nie złość się na nikogo. Staraj się, aby takich dni było jak najwięcej.

77. Kolekcjonuj uśmiechy. Wymieniaj je z ludźmi, nawet tymi zupełnie nieznanymi.

78. Opowiadaj lub pisz piękne historie. Układaj bajki.

79. Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko. Okazuj mu wiele ciepła i czułości. Jeśli czujesz taka potrzebę – śpij z pluszowym misiem.

80. Pozwól sobie na odkrycie szczęśliwego dziecka w sobie. Kup zabawkę, o jakiej zawsze marzyłeś.

81. Często myśl o kimś, kogo kochasz.

82. Wybacz wszystkim, do których masz pretensje. Wybaczenie przynosi ulgę nieporównywalna z niczym innym.

83. Wybacz sobie, masz prawo do słabości, więc poczuj się doskonały taki, jaki jesteś.

84. 14 razy dziennie przytul kogoś bliskiego.

85. Proś ludzi o pomoc, jeśli jej potrzebujesz. To sprawia, że zaczynasz szanować siebie.

86. Ufaj ludziom i czuj się bezpieczny w nurcie życia. Twoje poczucie bezpieczeństwa buduje prawdziwe bezpieczeństwo.

87. Miej jak najwięcej przyjaciół. Znajduj dla nich czas i ciesz się ich życzliwą obecnością.

88. Podziwiaj wschody lub zachody słońca. Dostrzegaj przepiękne misterium natury.

89. Zrezygnuj z wiary w czarnego kota. Zobacz wszędzie tylko dobre zwiastuny i znaki przynoszące szczęście.

90. Odmawiaj mantry, módl się, afirmuj i wykonuj duchowe praktyki.

91. Zrezygnuj z pośpiechu. Zatrzymaj się, zwolnij, zobacz piękno świata…

92. Codziennie stań przed lustrem i powiedz do swojego odbicia, że dzisiaj wybierasz szczęście.

93. Wpisz sobie w komputerze powitanie: „Dzień dobry Szczęściarzu!”.

94. Zbieraj minerały i programuj je, aby przynosiły ci powodzenie.

95. Zastosuj Feng Shui i stwórz w swoim otoczeniu strefę wielkiej pomyślności.

96. Codziennie potwierdzaj doskonałość Wszechświata i uświadamiaj sobie, ze otacza cię pełna harmonia.

97. Wybieraj pozytywne myśli. Postrzegaj szklankę zawsze w połowie pełną.

98. Bądź dobry dla ludzi. Nie krytykuj, nie oceniaj, nie zrzędź. Im więcej dobra rozdajesz, tym więcej do ciebie wraca..

99. Podróżuj i poznawaj świat.

100. Proś Anioły pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Powierzaj kłopoty. Pozwól je sobie zdjąć z barków

 

To tylko początek listy. Ty możesz ją doskonale uzupełnić wieloma innymi sposobami. Zrób to jeszcze dzisiaj.

Jeśli chcesz być szczęśliwy – po prostu bądź szczęśliwy!

 

Źródło:

CTTTRLKOQ -->http://www.omsica.pl/blog/szczescie-na-100-sposobow/
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »

Ardek

  • Guest
Odp: Motywacja jest siłą napędową – Kala Kos
« Reply #2 on: (Tue) 02.09.2014, 13:26:06 »
Dlaczego drugi post nie jest w osobnym artykule? Jest na tyle wartościowy, że umieściłbym go osobno+ nie jest wcale tak ściśle powiązany z pierwszym postem.