Author Topic: Rozwiązania lokalne na globalny bałagan  (Read 1798 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Rozwiązania lokalne na globalny bałagan
« on: (Sat) 05.04.2014, 20:52:13 »
Rozwiązania lokalne na globalny bałagan
https://www.youtube.com/watch?v=8h-Zlhf0984

„Lokalne rozwiązania dla globalnego nieporządku" to nowy dokument autorstwa Coline Serreau (tytuł oryginalny: „Solutions locales pour un desordre globar"). Film jest potwierdzeniem jak niewiele wiemy o nabywanej i spożywanej przez nas żywności, a także jak ogromna jest różnica między żywnością produkowaną ekologicznie i konwencjonalnie, masowo, chemicznie, przy użyciu modyfikacji genetycznych. Czym jest chemia stosowana do produkcji żywności, czym są nawozy, herbicydy, pestycydy? Odpowiedź na te pytania jest przerażająca. W filmie wypowiadają się specjaliści, fizycy, naukowcy, ekonomiści, ekolodzy a także rolnicy. Reprezentują oni różne regiony świata jak Francja, Ukraina, Brazylia.

Prawda o wysokiej szkodliwości żywności produkowanej przy użyciu chemicznych dodatków. Takie działania niszczą naturalną bioróżnorodność, wyzyskują przyrodę. Prawda o koncernach międzynarodowych narzucających „chemiczne standardy", których celem nie jest produkcja żywności tylko wysokie zyski. Wiele z tych specyfików jest trucizną co zostało udowodnione, a tym właśnie nawożona jest ziemia. Używanie pestycydów to zabijanie Ziemi. Dokument ten porusza również temat Zielonej Rewolucji, że tak naprawdę była to totalna porażka.
Eksperci nawołują do stosowania naturalnych środków ochrony roślin. Udowadniają, że konieczność stosowania nawozów to propaganda. Zostaje również przedstawiona brutalna prawda o międzynarodowych koncernach mających całkowitą kontrolę nad żywnością na świecie poprzez modyfikacje genetyczne (GMO).


Zobacz na:
Efektywne mikroorganizmy
https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=347.0
« Last Edit: (Sun) 01.11.2015, 19:56:43 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje