Author Topic: Godfrey Bloom o podatku od transakcji finansowych  (Read 1064 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Godfrey Bloom o podatku od transakcji finansowych
« on: (Sun) 06.04.2014, 22:36:43 »
http://www.youtube.com/watch?v=Vt6SxFDm1aM

Wszystkie podatki przenoszone są ostatecznie na klientów - przykro mi, proszę państwa, ale tak to po prostu działa - więc ponownie to zwykli ludzie zapłacą rachunek. To będą ciułacze, emeryci, to zwykły lud zapłaci ten podatek, a nie chciwe bankierskie tłuste koty, do których próbujecie się dobrać. (...) Kolejny mocny sygnał dla bankierów i polityków, by kontynuowali kradzież. (...) Chciwi urzędnicy po prostu chcą waszych pieniędzy.

► Parlament Europejski, Strasburg - 23 maja 2012 r.
► Debata: Wspólny system podatku od transakcji finansowych
► Mówca: poseł Godfrey Bloom, Europa Wolności i Demokracji, UKIP
► Niebieskie karty: Vicky Ford (ECR), UK; Vladimír Maňka (S&D), Słowacja


Godfrey Bloom:

Podatek FTT brzmi jak bardzo dobry pomysł, nieprawdaż? Politycznie to dobra zagrywka, i możemy przyłożyć tym chciwym bankierom, których wszyscy niecierpimy, publicznie, podczas gdy prywatnie szuflujemy im pieniądze do kieszeni. Jednak nie sądzę, że tak to się ułoży. Wszystkie podatki przenoszone są ostatecznie na klientów - przykro mi, proszę państwa, ale tak to po prostu działa - więc ponownie to zwykli ludzie zapłacą rachunek. To będą ciułacze, emeryci, to zwykły lud zapłaci ten podatek, a nie chciwe bankierskie tłuste koty, do których próbujecie się dobrać.
Interesujące jest też - jeśli przyjrzeć się drobnemu drukowi - mówią tu, że część uzyskanych pieniędzy może w istocie pójść, być może, na ratowanie przyszłych zbankrutowanych banków. A więc wiemy, przyznajemy to - czyż nie? - że więcej banków upadnie. A wiemy to, ponieważ mamy ten sam absurdalny system bankowy rezerw częściowych. To samo kanciarskie, drukujące pieniądze, przestępcze postępowanie banków centralnych, itp., itd., więc nic się nie zmieniło. Kolejny mocny sygnał dla bankierów i polityków, by kontynuowali kradzież.

Ale niech strzegą się ci, którzy myślą, że opodatkowanie Londynu jest grą bez ryzyka. A mamy na myśli Londyn, prawda? Inne kraje UE, jeśli chodzi o usługi finansowe, to Myszka Miki. Usługi finansowe to 14% brytyjskiego PKB. UK wpłaca 50 mln funtów dziennie do tej rozpadającej się instytucji. Nie zabijajcie gęsi znoszącej wasze złote jajka! Zurych, Genewa, Nowy Jork i Hongkong już się oblizują, zastanawiając się jaki kawał wybornej głupoty wymyślimy następnym razem.

A FTT to podatek specjalny, więc co dalej? Specjalny podatek od słonecznych wakacji  w Hiszpanii, od mody w Paryżu, luksusowych samochodów w Niemczech, telefonów komórkowych w Finlandii; i specjalny, być może uzasadniony podatek od kiepskich składanych mebli ze Szwecji? Teraz dotrze to na waszą ulicę. Chciwi urzędnicy po prostu chcą waszych pieniędzy.

Vicky Ford:

Panie Bloom, mówi pan, że jest pan bardzo zaniepokojony FTT. Ja również. Czy mógłby pan wyjaśnić, dlaczego nie pojawił się pan w pańskiej komisji, kiedy poddano to z początku pod głosowanie? Głosy wypadły 22/22, a pana nie było na sali. Mógł pan to powstrzymać!

Godfrey Bloom:

Jak pani śmie! Wy przenieśliście - brytyjska Partia Konserwatywna - regulację City of London do tego miejsca, i grzebiecie się w swoich głupich komisyjkach, zdradziwszy mój kraj. Ty bezecnico!


Vladimír Maňka:

Dziękuję, panie przewodniczący. Chciałbym zapytać pana Blooma czy nie sądzi, że poprzez opodatkowanie transakcji finansowych ograniczymy transakcje wysokiej częstotliwości, które przyczyniły się do obecnego kryzysu. Czy to nie będzie z korzyścią dla całego systemu finansowego?

Godfrey Bloom:

Nie uzyskałem tłumaczenia, przepraszam.

Vladimír Maňka:

Chcę zapytać pana Blooma czy nie sądzi, że jak ograniczymy podatkiem transakcje finansowe, które wywołały kryzys finansowy, czy nie pomoże to całemu systemowi finansowemu?

Godfrey Bloom:

Nie. Problem, jaki mamy, to bankowy sytem rezerw częściowych, co oznacza, że ​​banki pożyczają pieniądze, których nie mają; banki centralne i politycy drukujący pieniądze, co powoduje degradację waluty. To jest pański problem. To nie regulacja, ani opodatkowanie.

To z powodu przestępczego, szczerze mówiąc, postępowania światowych banków centralnych. I dopóki to nie ustanie, nic się nie zmieni. Nadchodzi znacznie więcej upadłości banków, proszę mi wierzyć.

Źródło
« Last Edit: (Tue) 12.08.2014, 14:23:50 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje