Author Topic: Ostrzeżenie przed fałszywymi sztabkami złota z „wsadem wolframowym”  (Read 1189 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Ostrzeżenie przed fałszywymi sztabkami złota z „wsadem wolframowym”

„Potem zobaczycie w filmie 500-gramowe sztabki złota z wolframem w środku. Film przedstawia proces wytwarzania prawdziwych sztabek w Gold Melt Heraeus, Hanau, Niemcy”.

Fort Knox and the gold dipped tungsten bars (German vid - English subs)
https://www.youtube.com/watch?v=pbxwTgxPzJk


Dalej o podróbkach:http://www.americanfreepress.net/html/fort_knox_conundrum__208.html

Łamigówka rodem z Fort Knox: Chińczycy mówią, że dostali podrobione sztabki złota, a ślady prowadzą do USA

Czy ponad million sztabek złota, z których większość nadal pozostaje w skarbcu Fort Knox, może być podrobiona?

Odkrycie, jakiego dokonano w październiku 2009 r. daje wrażenie, że to może być prawda, i chociaż mainstreamowe media zdusiły informacje o tych zdarzeniach, to krążyły o nich wieści wśród brokerów „wielkiej forsy” i w kręgu finansowych królików. Teraz przedostały się do opinii publicznej.

Złoto jest środkiem ciągłej wymiany międzypaństwowej. Stosowane jest także często w celu umocnienia spadającego kursu waluty. Regularnie krąży w obiegu i składowane jest przez specjalną organizację z siedzibą w Londynie, znaną jako  London Bullion Market Association (LBMA). Głównie z tego powodu, newsy o sfałszowanych sztabkach złota zaskoczyły tak wielu ekspertów.

Przypuszczalnie w październiku 2009 r., Chiny otrzymały dużą dostawę złota, zawierającą ok. 6000 sztab po 400 funtów każda. Gdy dostawa dotarła na miejsce, rząd chiński zażyczył sobie testów, aby zagwarantować czystość i wagę sztab. W czasie testów nawiercano sztaby w 4 miejscach, a uzyskany metal poddano analizie. Urzędnicy byli zszkowani odkryciem, że sztaby są podrobione. Zawierały one rdzenie wolframowe, a złoto stanowiło tylko zewnętrzną warstwę. Co więcej, te sztabki nosiły numery seryjne pozwalające znaleźć ich źródło pochodzenia, wytworzono je w USA i wg wszelkich wskazówek powinny znajdować się od lat w Fort Knox.

Wg eksperta od spraw złota, Theo Graya, bardzo mało metali ma gęstość taką, jaką ma złoto. Z dwoma wyjątkami, pozostałe kosztują tyle samo, co złoto, albo nawet więcej. Standardowa sztabka złota do wymiany międzybankowej, znana jako “London good delivery bar,” waży 400 uncji (więcej niż 33 funty), jednakże nie jest większa od małej książeczki. Dla porównania sztabka stalowa tych samych rozmiarów waży tylko 13,5 funta.

(…)

Jednym ze wspomnianych wyjątków jest zubożony uran. Materiał ów jest tani, jeśli chodzi o rząd, dla osób prywatnych jest z oczywistych względów bardzo trudny do dostania. Jest również radioaktywny, co powoduje, że posługiwanie się nim jest niepraktyczne.

Co ciekawe, zanim zubożony uran znalazł szerokie zastosowanie do wyrabiania pocisków mogących przebijać wzmocnione cele, w tym celu wcześniej używano wolframu.

Wolfram jest znacznie tańszy niż złoto. Ma praktycznie tę samą gęstość co złoto, do trzech miejsc po przecinku. Dlatego należy sprawdzać, czy nie mamy do czynienia z podróbką. Różnica zasadnicza polega na tym, że wolfram ma zły kolor i jest znacznie twardszy niz złoto.

Najpierw wielu specjalistów spekulowało, że podróbki pochodzą z Chin. Jednak chiński rząd podjął śledztwo i opublikował oświadczenie wskazujące bezpośrednio na USA.

Chińczycy twierdzą, że w 1995 r. – podczas rządów administracji Clintona (Robert Rubin, Alan Greenspan and Lawrence Summers)— wytworzono w USA od 1,3 do 1,5 mln 400-uncjowych wsadów wolframowych przy udziale wysokiej klasy specjalisty, co w sumie dało ponad 16 tysięcy ton. Około 640 tysięcy tych wolframowych wsadów potem zostało pokrytych złotem i wysłanych do Fort Knox, gdzie podobno pozostają do dzisiaj. Chińczycy twierdzą, że pozostała kolekcja tych podróbek po uprzednim pokryciu złotem została następnie „sprzedana” na rynkach międzynarodowych.

Rynek światowy jest dosłownie „zapchany 400 funtowymi sztabami”, mówi bezimienny ekspert, „to wystarczająco dużo, aby zniszczyć światowe rynki”.

Źródło: stopsyjonizmowi.wordpress.com
« Last Edit: (Tue) 12.08.2014, 14:22:46 by BladyMamut »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje