Author Topic: Janusz Korwin-Mikke Podsumowanie wiadomości.  (Read 5415 times)

Offline Kulis

• Sen płytki
  • *
  • Reputacja: +0/-1
Re: Janusz Korwin-Mikke Podsumowanie wiadomości.
« Reply #10 on: (Sat) 12.07.2014, 13:12:32 »
Zabawne i warte odnotowania wydarzenie z wczoraj chyba.
CTTTRLKOQ -->http://wiadomosci.wp.pl/kat,1034813,tit ... aid=11311c
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
Różnica między demokracją a dyktaturą jest taka, że w demokracji najpierw się głosuje, a potem dostaje rozkazy; w dyktaturze nie marnuje się czasu na głosowanie.(Buk)

Ardek

• Guest
« Reply #11 on: (Sat) 12.07.2014, 17:01:20 »
Ja tam mam ubaw, ale to niestety umacnia tezę, że Korwie nie zależy na zwycięstwie. Mam nadzieję, że to nie jego złośliwość, a zwykły "korwinizm"

Offline Kulis

• Sen płytki
  • *
« Reply #12 on: (Sun) 13.07.2014, 20:12:35 »
To umacnia tezę, że to co planował to zrobił.
"korwinizm" to zdaje się termin stworzony na medialne potrzeby przez młodzieżówki SLD?
Różnica między demokracją a dyktaturą jest taka, że w demokracji najpierw się głosuje, a potem dostaje rozkazy; w dyktaturze nie marnuje się czasu na głosowanie.(Buk)

Ardek

• Guest
« Reply #13 on: (Sun) 13.07.2014, 22:02:40 »
W tym kontekście co napisałeś, to jest to rzeczywiście określenie na jakąkolwiek "burżujską, kłamliwą tezę Korwina". Ja się posłużyłem tym słowem, ale równie dobrze mogła to być "korwinowość". Coś typowo korwinowego.

Offline Khazsharr

• Sen głęboki
  • *
« Reply #14 on: (Sun) 20.07.2014, 01:58:50 »
Ardku, że tak pozwolę sobie powiedzieć.. Załóżmy, że JKM rzeczywiście pcha się do władzy wyłącznie w celach zarobkowych. Zatem pozwól, że spytam co daje Ci słuszność głosowania na tą daną partię którą głosujesz? Co pozwala Ci sądzić, że są oni jedyną partią, która na prawdę chce coś zmienić? Co pozwala Ci wierzyć, że akurat ter partii nie da się obrzucić gównem, albo nawet lepiej - potwierdzić ich jakże złą przeszłość? Nie wiem czy wiesz, ale tak na prawdę to gównem obrzucić można każdego w każdej okazji z wszelakich powodów. Jednakże o dowody jakże ciężko się postarać. Przyuważ, że nasze kochane media tylko czyhają, aby móc wyrwać z kontekstu wypowiedź JKM. Zatem dlaczego mieliby się nie dowiedzieć o jego szpetnej przeszłości? Dlaczego nie obrzucają go tonami gówna równie obficie co osoby Tobie podobne?
Ja od razu przyznam się, że jeszcze nie jestem osobą pełnoletnią i zamierzam oddać głos właśnie na jego partię. No chyba, że dostanę PRAWDZIWE dowody. Ponownie zakładając, że wygra on wybory spytam - czy na prawdę mogą być gorsze osoby od tych obecnie rządzących? Czy jest gorszym przekonanie się o słuszności jego słów od nieustannego słuchania jawnych, politycznych kłamstw?
Pozwól, że pozwolę sobie zauważyć, iż sprawiasz wrażenie osoby przekonanej o nieomylności swoich tez. Choć, być może to tylko takie moje wrażenie.

Ardek

• Guest
« Reply #15 on: (Sun) 20.07.2014, 10:17:49 »
Załóżmy, że JKM rzeczywiście pcha się do władzy wyłącznie w celach zarobkowych. Zatem pozwól, że spytam co daje Ci słuszność głosowania na tą daną partię którą głosujesz?
1.tę partię*
2.Pchanie Korwy do władzy w tej teorii nie polega na chęci czerpania hajsu z władzy, tylko z błaznowania.
3. Nie napisałem, że  "JKM pcha się do władzy wyłącznie w celach zarobkowych". Była jeszcze, o wiele silniejsza, teoria o działalności agenturalnej.
4. Jak będę chciał zagłosować kiedyś na PL co mi da pewność, że to nie dla hajsu? No cóż. To wynika z samej idei libertariańskiej.Jeden krzywy ruch takiej partii i elo, ale nie sądzę, by do takiego doszło. Co więcej- nie sądzę bym musiał się tym martwić w ciągu następnych kilkudziesięciu lat.

Co pozwala Ci wierzyć, że akurat ter partii nie da się obrzucić gównem, albo nawet lepiej - potwierdzić ich jakże złą przeszłość?
Bo wiem kto tworzy tę partię? Zapoznaj się z postacią Jacka Sierpińskiego. Jest kilka wywiadów i w ogóle. Popatrz na jego dokonania.

Nie wiem czy wiesz, ale tak na prawdę to gównem obrzucić można każdego w każdej okazji z wszelakich powodów.
Pewnie. Ze zmyślonych powodów. Staramy się jednak bazować na faktach.

Jednakże o dowody jakże ciężko się postarać.
Zachowania pana Januża nie jest dowodem? Wykres poparcia w postaci sinusoidy też nie? Btw. jakbyś chciał namacalnych dowodów do wielu teorii wysnutych przez Korwina to mógłbyś się srogo zawieść.

Przyuważ, że nasze kochane media tylko czyhają, aby móc wyrwać z kontekstu wypowiedź JKM.
Zabawne, że sam Ozjasz płakał większość czasu, że nie był w reżymowej tv od 10 lat, podczas gdy był co tydzień.
Co do naszych kochanych mediów, to widziałem na TVNie RZETELNY reportaż o KNP i jego wyborcach, więc idąc tym tropem zniechęcasz do postaci pana Januża.

Zatem dlaczego mieliby się nie dowiedzieć o jego szpetnej przeszłości?
Ojej. Żeś się uwziął na tę mniej ważną z 2 teorii.

No chyba, że dostanę PRAWDZIWE dowody.
Tu jest wspaniały mechanizm, że w tej sytuacji ty decydujesz co jest prawdziwe i sądzisz, że to "prawda" aktualna dla wszystkich wszędzie.

Ponownie zakładając, że wygra on wybory
Wygra? Wygra wygra? Najwięcej % i w ogóle? Pobudka.

Czy jest gorszym przekonanie się o słuszności jego słów od nieustannego słuchania jawnych, politycznych kłamstw?
Gorszym od słuchania jawnych, politycznych kłamstw jest słuchanie niejawnych, politycznych kłamstw, które, w celu obalenia, wymagają wiedzy ekonomicznej, a tego większość kuców nie ma.

Aktualna sytuacja jest ciężka do zweryfikowania. Albo zapowiadają się zmiany, a Korwin to tylko Korwin, albo razwiedka odczynia nam tu poważną zmianę w teatrze lalek. Tak czy siak- w tym momencie głosuję na KNP bo mam cichą nadzieję, że Korwa zaraz odpadnie i stery zostaną przejęte przez Dziambora/Wiplera/Wilka i ruszy KNP, którego nie trzeba będzie się wstydzić. Jeśli któraś z tych negatywnych teorii jest prawdziwa, to mamy przejebane w opór, a ja swoim głosem pogarszam sprawę. No cóż. Czas pokaże.

Offline Kulis

• Sen płytki
  • *
« Reply #16 on: (Mon) 21.07.2014, 18:51:53 »
Głosujesz na KNP? Po fali krytyki tu i na ou nie spodziewałem się.

Offline Khazsharr

• Sen głęboki
  • *
« Reply #17 on: (Mon) 21.07.2014, 19:03:31 »
Nie każdy jest konformistą.

Offline Kulis

• Sen płytki
  • *
« Reply #18 on: (Mon) 21.07.2014, 21:33:29 »
Co masz na myśli? Bo chyba nie dokładnie sformułowałem zdanie. Miało być po fali Twojej krytyki w stosunku do JKM.

Michał

• Guest
Odp: Janusz Korwin-Mikke Podsumowanie wiadomości.
« Reply #19 on: (Thu) 09.10.2014, 12:15:00 »
"Uzupełnienie:
W 1993r. Korwin, który 2 lata wcześniej dostał z UPR-em "aż" 2,26% głosował ZA 5% progiem wyborczym (tym magicznym, do którego zbliżenie się jest zapowiedzią teoretycznie poprawnej, lecz źle odbieranej przez niemyślącego leminga (którego głosy należy pozyskać) wypowiedzi. Moje ulubione to:
-śp. dr. Goebbels
-stalinizm lepszy od demokracji
-Na placu Tiananmen zwyciężyła wolność
-Poglądy są przenoszone drogą płciową. Kobieta nasiąka poglądami mężczyzny poprzez plemniki.

Korwin zazwyczaj dobrze mówi. Uwielbiam go słuchać i czytać, niestety nie jestem Janem Kowalskim, a to głos Jana Kowalskiego trzeba zdobyć, by wygrać. Ponieważ KNP jest jedyną powszechnie znaną partią wolnościową (wbrew temu co mówi, to w "reżymowej telewizji" jest dość często) i Korwin chce uchodzić za twarz tej partii, to obrzydzając siebie Kowalskiemu, obrzydza mu też wolny rynek. Niszczy pracę innych wolnościowców i utrudnia im szerzenie idei wolności. W poważnym środowisku wolnościowym tj. ekonomistów i ludzi zrzeszonych w stowarzyszeniach w stylu KASE, czy Instytut Misesa (odpowiedzialny za tłumaczenie m.in. opus magnum najwybitniejszego ekonomisty Ludwiga von Misesa) panuje powszechna odraza do tego człowieka.

Janusz Korwin-Mikke w 10 sekund (0:09)
https://www.youtube.com/watch?v=ER-0L_aYHr0

Kelthuz vlog #13 - Ayn Rand o Korwinie i Nowej Prawicy (11:59)
https://www.youtube.com/watch?v=VTb4FWMECY4

- śp. dr. Goebbels? Tego nie słyszałem, masz link?
- stalinizm był lepszy od demokracji
- też uważam, że socjalistów trzeba rozganiać kiedy chcą niszczyć wolnościowe projekty
- to był żart, ale prawdziwy. Bardzo często kobieta przyjmuje poglądy mężczyzny, znam to z autopsji. Oczywiście nie drogą płciową, a narządem słuchu. Kobieta rzadko kiedy interesuje się polityką więc przyjmuje zdanie partnera. To proste jak budowa cepa.

- jkm w 10 sekund - mocna analogia (prawdziwa) mocno uderza w ośrodek myślenia
- ayn rand feat. kelthuzz - ale przecież on mówi o amerykańskim pisie, a nie knp.
« Last Edit: (Thu) 07.05.2015, 18:32:23 by Anomalia »