Author Topic: Otwórz Umysł?  (Read 10274 times)

Disorder

• Guest
Otwórz Umysł?
« on: (Tue) 08.04.2014, 16:11:07 »
Nie tyle chce zwrócic uwage na ciekawą strone co dowiedziec sie co z ową 'ciekawą stroną' sie stało? Tak rozbudowana inicjatywa umarła prawie z dnia na dzien i do dziś nie widać znaku życia. Nie będę sie teraz rozwodził, krytykował czy snuł domysły, a po prostu szukam  informacji na ten temat więc jeśli ktokolwiek takowymi dysponuje był bym wdzięczny jeżeli by sie nimi tutaj podzielił.
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +3/-1
Re: Otwórz Umysł?
« Reply #1 on: (Tue) 08.04.2014, 17:13:12 »
Delikatnie mówiąc różnica ideologiczna i część poglądów na temat jak powinna wyglądać grupa zmusiła Nas do odejścia od pomysłodawcy OU. Stworzyliśmy wyBudzonych dla wszystkich, którzy wierzą w powodzenie tej drogi rozwoju i zaszczepiania jest w zindoktrynowanym społeczeństwie, które samo tego nie jest w stanie dostrzec.
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

Disorder

• Guest
« Reply #2 on: (Tue) 08.04.2014, 21:20:25 »
Różnica była aż tak wielka, że w tak krótkim czasie rozleciała sie tak rozległa akcja? Więc na czym ta różnica konkretnie polegała bo o ile metodologie organizacji i ogólne informacje da sie wyczytać ze strony OU to u was jest dość mało konkretów i same ogólniki.
W takim razie co sie stało z organizatorem OU i samą akcją? Słabo to wygląda jesli ktoś coś organizuje zapierając sie, że będzie kontynuowane po czym znika bez najmniejszej informacji zostawiając za sobą zapewne sporą społeczność ludzi którzy widząc takie coś na raz następny będą sceptyczni i zniechęceni.

Ardek

• Guest
« Reply #3 on: (Tue) 08.04.2014, 21:29:25 »
Różnica była aż tak wielka, że w tak krótkim czasie rozleciała sie tak rozległa akcja?
Ci, którzy brali aktywny udział, są tutaj, tudzież są z nami w kontakcie, więc "akcja się raczej nie rozsypała".

u was jest dość mało konkretów i same ogólniki.
Dostarczamy miejsca do poszerzenia horyzontów, rozwoju i wymiany myśli. Jedynym sensownym działaniem na chwilę obecną jest rozwój osobisty i edukacja innych. Do tego nie trzeba konkretnego, rozpisanego planu. Oczywiście chętnie się zapoznamy z każdym ciekawym pomysłem i w miarę możliwości poprzemy jakąś ciekawą inicjatywę.

Słabo to wygląda jesli ktoś coś organizuje zapierając sie, że będzie kontynuowane po czym znika bez najmniejszej informacji zostawiając za sobą zapewne sporą społeczność ludzi
Oczywiście, że słabo to wygląda, ale to już przeszłość, której nie odmienimy.

Tak z ciekawości: kojarzę Cię z forum OU?

Disorder

• Guest
« Reply #4 on: (Tue) 08.04.2014, 22:00:19 »
Jedynym sensownym działaniem na chwilę obecną jest rozwój osobisty i edukacja innych.
No i w tym własnie problem bo z aktywnego działania w ramach dość spójnego planu i w miare jasnych celów przeszliscie własciwie do pasywnego przesiadywania na forum i jedynie biernego gromadzenia informacji. Tak to przynajmniej na chwile obecną wygląda, a tym samym nie stanowi to sensowenj alternatywy dla OU bo własciwie wszstko wraca do punktu wyjscia.

Oczywiście, że słabo to wygląda, ale to już przeszłość, której nie odmienimy.
Nadal nie wiem gdzie tkwiła konkretnie ta różnica poglądowa jesli chodzi o organizacje. Chyba, że to jakas poufna sprawa to nie będę już dopytywał...

Tak z ciekawości: kojarzę Cię z forum OU?
Nie, nie byłem zarejestrowany.

btw. Czy z ketraB jest w ogóle jakiś kontakt?

Offline BladyMamut

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +12/-0
« Reply #5 on: (Tue) 08.04.2014, 22:19:25 »
Słyszałeś o kimś takim jak Feliks Koneczny? On opisywał cywilizacje i cywilizację wpływają na siebie, a wręcz się zwalczają. W OU były dwie turańska i łacińska. Turańska w skrócie to rządy jednej osoby i to ona zarządza/dyktuje co kto ma robić lub nie robić.  W cywilizacji łacińskiej w skrócie ludzie się dogadują ze sobą, jeśli ktoś coś chce od innej osoby to tego nie wymusza.
Nie wiem jak długo obserwowałeś OU, ale kulminacja w lutym miała początki przynajmniej w sierpniu.
Tutaj na forum aktualnie odtwarzamy bazę informacji, która była na forum OU.
Co do ketraba to pisz, może uzyskasz od niego odpowiedź CTTTRLKOQ -->ketrab@otworzumysl.com
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.

Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
« Reply #6 on: (Tue) 08.04.2014, 22:30:03 »
Brak kontaktu, słuchania innych oraz kilka innych rzeczy, które znacząco mają wpływ na całość nie mogła nic dobrego wnieść. Dla mnie osobiście przekładanie wpłat na "serwer" ponad zdrowie i życie w rodzinie członka grupy dyskredytuje taką osobę jako kogoś wartościowego i zaufanego. Idea się zmieniła?

wyBudzeni powstali nie po to, aby dawać wszystko na tacy i tworzyć kolejnych ludzi zależnych od wybranych pseudo liderów.
Tutaj jest przykładowy tekst do dalszej obróbki co my chcemy i jak to widzimy.

https://forum.wybudzeni.com/index.php/topic,695.msg2263.html#msg2263

Jak dla mnie się nie cofamy, a przejście ludzi z OU do wyBudzonych, uważam za swojego rodzaju postęp, dalszy rozwój, a przede wszystkim SUKCES, ponieważ ludzie w końcu postanowili uwolnić się od liderowego ugrupowania. To, że OU się rozpadnie było tylko kwestią czasu od ponad 8 miesięcy. Brak uruchomienia na nowo OU jest tego bardzo dobrym potwierdzeniem.
« Last Edit: (Fri) 25.07.2014, 06:31:04 by Anomalia »
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

Disorder

• Guest
« Reply #7 on: (Tue) 08.04.2014, 22:44:47 »
Wnioskuje, że organizator (a może nie tylko on) za bardzo wczuł sie w role "zarządcy" i utworzyła sie hierarchiczna piramidka co własciwie jest wręcz nie do wiary skoro sama akcja w zamyśle czemuś takiemu sie sprzeciwała. Pytanie tylko co to miało na celu? Nadanie impetu akcji przez wyznaczanie zadań zrzeszonym którzy chcieli aktywnie uczestniczyc ale nie wiedzieli jak czy realizowanie swoich osobistych ambicji? Tak czy siak przydała by sie również opinia drugiej strony chociaż wiem, że robienie "wywiadu środowiskowego" nie ma raczej sensu bo zapewne nic to nie zmieni.
Smutny jest tylko kolejny "powrót do punktu wyjscia" i kolejna lawina podziałów które do niczego nie prowadzą.
Nie wiem jak długo obserwowałeś OU, ale kulminacja w lutym miała początki przynajmniej w sierpniu.
Na forum nie siedziałem to też własnie z braku jakichkolwiek informacji na temat obencnej sytuacji szukam informacji tutaj.

Edit:
przede wszystkim SUKCES, ponieważ ludzie w końcu postanowili uwolnić się od liderowego ugrupowania.
Rozumiem, tylko skąd pewność, że coś takiego nie powtórzy sie własnie tutaj?
Wierzyć sie niechce jak taka akcja stała sie dokładnie czymś z czym rzekomo walczyła chociaż miało to już miejsce w przeszłosci wiele razy wiec jakoś specjalnie mnie to nie dziwi to  jednak z drugiej strony przykra sprawa, że doszło do tego poraz kolejny choć spodziewałem sie czegoś więcej.

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
« Reply #8 on: (Wed) 09.04.2014, 02:38:19 »
Quote from: "Disorder"
Rozumiem, tylko skąd pewność, że coś takiego nie powtórzy sie własnie tutaj?
Wierzyć sie niechce jak taka akcja stała sie dokładnie czymś z czym rzekomo walczyła chociaż miało to już miejsce w przeszłosci wiele razy wiec jakoś specjalnie mnie to nie dziwi to jednak z drugiej strony przykra sprawa, że doszło do tego poraz kolejny choć spodziewałem sie czegoś więcej.

Pewności nie ma nigdy do niczego. Wiem jedno to już 3 grupa [Ruch Obywatelski manifesto... założyłem, ale ludzie się wyłamali - bali się, OU - dołączyłem ROm... do OU, padło i założyliśmy wyBudzonych, aby nie stracić ludzi, którzy zaufali w słuszność akcji OU.

Teraz nie popełniliśmy 1 błędu - brak liderów. Jak pisałem już w jakimś poście. Jak będzie trzeba przyczynę się do założenia kolejnej grupy, jeśli będzie taka potrzeba. Ja nie odpuszczam odkąd zacząłem.

Na całe szczęście, aby coś trwało trzeba zachować podstawowe wartości, o których się mówi mimo dni słabości jakie ma każdy z Nas.

William Wordsworth

Disorder

• Guest
« Reply #9 on: (Wed) 09.04.2014, 12:21:48 »
No dobra, a co w takim razie stało sie z całą społecznoscią którą OU nagromadziło? Było sporo aktywnych to wiadomo z nimi pewnie macie kontakt ale było też mnóstwo 'biernych obserwatorów' i zainteresowanych. Widać było, że akcja przyciągneła dużo ludzi i dziwie sie czemu na waszej stronie nie ma żadnej informacji dotyczącej tego co stało sie z OU. Moim zdaniem zaprzepsciliscie tym potencjał drzemiący w sporej społecznosci i zainteresowaniu bo takich jak ja zapewne jest wiecej i nie każdemu będzie sie chciało dopytywać na forum, a nie łatwo jest cos takiego zrobic ponownie.

Był rozłam to mniemam, że część ludzi jest tutaj, a część pewnie tam została? Czy poprostu wszystko rozsypało sie a wy jestescie jedynymi ludzmi którzy chcą zacząć coś nowego?

PS. Myśle, że powinien być tu jakis specjalny temat lub nawet dział gdzie można by wyciągać wnioski z poprzednich akcji i wypracowywac jakies metody żeby nie powtarzać tych samych błędów wciąż i wciąż...