Author Topic: Otwórz Umysł?  (Read 10276 times)

Ardek

• Guest
Re: Otwórz Umysł?
« Reply #10 on: (Wed) 09.04.2014, 12:50:25 »
Było sporo aktywnych to wiadomo z nimi pewnie macie kontakt ale było też mnóstwo 'biernych obserwatorów' i zainteresowanych.
Dlaczego mamy płakać za biernymi obserwatorami? To są ludzie, którzy, bez konkretnego kopa w dupę, traktują całą akcję jak rozrywkę. Tu jest to całkiem ciekawie zobrazowane:
forum.wybudzeni.com/index.php/topic,488.html

Był rozłam to mniemam, że część ludzi jest tutaj, a część pewnie tam została?
Gdzie została? Widzisz, by OU funkcjonowało? Ketrab mnie trochę zmylił tymi wpisami na głównej, ale aktualnie jestem przekonany, że OU się już nie podniesie.

Czy poprostu wszystko rozsypało sie a wy jestescie jedynymi ludzmi którzy chcą zacząć coś nowego?
Jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy w ogóle coś robili, więc sytuacja w ogóle nie uległa zmianie. Kto będzie chciał, to nas znajdzie.

Myśle, że powinien być tu jakis specjalny temat lub nawet dział gdzie można by wyciągać wnioski z poprzednich akcji i wypracowywac jakies metody żeby nie powtarzać tych samych błędów wciąż i wciąż...
Chyba nie zrozumiałeś. WyBudzeni to nie OU z inną nazwą. Skoro kierunek uległ zmianie, to etap wyciągania wniosków raczej został zakończony. Czytałeś to, co wstawił fistraist?
« Last Edit: (Fri) 25.07.2014, 06:32:21 by Anomalia »

Disorder

• Guest
« Reply #11 on: (Wed) 09.04.2014, 16:30:03 »
Dlaczego mamy płakać za biernymi obserwatorami? To są ludzie, którzy, bez konkretnego kopa w dupę, traktują całą akcję jak rozrywkę.
Nie sądze żeby odrazu szufladkowanie wszystkich biernych do odpowiednich kategorii było własciwe, owszem czasami sie to sprawdza ale nie zawsze. Napewno część jest takich którzy obserwują po to żeby wyciągnąć wnioski czy w danej inicjatywie leży potencjał i jest sens sie angażować bo nie każdy chce włożyć w coś swój wysiłek po to żeby skonczyło sie to ja w OU i różnych innych lepszych lub gorszych inicjatywach w przeszłosci.
Jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy w ogóle coś robili, więc sytuacja w ogóle nie uległa zmianie.
Był tam jakiś "główny pion" czy coś w tym rodzaju. To wy?
Skoro kierunek uległ zmianie, to etap wyciągania wniosków raczej został zakończony. Czytałeś to, co wstawił fistraist?
Czytałem ale szczerze mówiąc konkrety na temat wszego kierunku ciężko z tego wyłuskać więc to za mało żeby stwierdzic, że to inny kierunek bo na chwile obecną to własciwie nie wiem czym różni się to od OU poza tym, że narazie niewiele jest konkretów no i brak twardej hierarchii i przymusu który jak twierdzicie tam był.

Wiem jedno to już 3 grupa [Ruch Obywatelski manifesto... założyłem, ale ludzie się wyłamali - bali się, OU - dołączyłem ROm... do OU, padło i założyliśmy wyBudzonych, aby nie stracić ludzi, którzy zaufali w słuszność akcji OU.
Założyliscie wyBudzonych żeby nie stracic ludzi którzy zaufali w słuszność OU ale twierdzicie, że OU nie jestescie bo jednak reprezentujecie inny kierunek. To jak to w koncu jest?
Nawet jesli cele są różne to chodzi o samą organizacje inicjatywy i w tym kontekscie można wyciągać wnioski z poprzednich porażek.
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »

Offline fistraist

• Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Reputacja: +3/-1
« Reply #12 on: (Wed) 09.04.2014, 16:44:17 »
Ja zacząłem informować o tym, że założyciel OU chce wyrzucić 1400 osób z forum i zakładam z kilkoma osobami wyBudzonych, a ktoś życzliwy poinformował "lidera". Niestety zostałem zbanowany łącznie z usunięciem mojego maila i PW, Tak więc ludzie nawet nie wiedzą co się stało, jeśli wchodzili raz na miesiąc czy rzadziej. Info nie uzyskają, ponieważ forum nie działa, ketraB nie odpisywał aktywniejszym, a co dopiero innym (ja czekałem od 2tyg. do ponad miesiąca na odpowiedzi i wtedy było już to nieważne). Skoro ktoś mało uczestniczył (co nam w żadnym stopni nie przeszkadza, każdy daje tyle ile może i chce), więc kontaktu z taką osobą nie ma. Jedyny ślad jaki mają to mapa ROm.. i OU, gdzie jest opisane, że OU już nie ma i się rozpadło, ale jest alternatywa wyBudzeni. Jednak my nie ciągniemy za rękę i nie mówimy co masz robić. To powinien wiedzieć, każdy z Nas co tu robi i czego chce.

Do tego dochodzi jeszcze temat, który woła o pomstę do nieba, a co miało się kształtować na styl masoński.

Jak pisał Ardek wnioski już wyciągnęliśmy. Dlatego jesteśmy tutaj razem. Nie płaczemy nad tym co się stało, a skoro nie mieliśmy pełnego dostępu do niczego to po co patrzeć w danym kierunku. Wzięliśmy się do roboty i odtwarzamy co się da i jak szybko się da, aby mieć jakieś podstawy. Nie wszystko od razu. OU też nie powstało w 1 dzień, a tym bardziej nie przez jedną osobę. Akurat pod tym względem się nie różnimy.

Kończę na tym moje wypowiedzi i mam nadzieję, że temat niewypału. Na resztę wniosków odpowiedz sobie sam.
"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości."

William Wordsworth

Ardek

• Guest
« Reply #13 on: (Wed) 09.04.2014, 20:26:02 »
Nie sądze żeby odrazu szufladkowanie wszystkich
Jakie znowu szufladkowanie? Oczywistą rzeczą jest, że ktoś mógł się natknąć na OU dosłownie tuż przed separacją, ale to ile będzie takich osób? 2? 5? Na 1400? Szukasz problemu tam gdzie go nie ma...
Był tam jakiś "główny pion" czy coś w tym rodzaju. To wy?
Jakie to ma znaczenie? Nie było w OU hierarchizacji. Była grupa równych sobie ludzi i jeden założyciel, którego coś opętało na koniec.
Czytałem ale szczerze mówiąc konkrety na temat wszego kierunku ciężko z tego wyłuskać
Poprzednie posty plus tekst fistraista to wystarczająca ilość informacji. To niezobowiązująca organizacja. Znajdziesz tu narzędzia, znajdziesz tu ludzi. Nie dostaniesz informacji, że w środę o 12 wysadzamy sejm, bo nie mamy zamiaru niczego wysadzać. Rozumiesz?

Założyliscie wyBudzonych żeby nie stracic ludzi którzy zaufali w słuszność OU ale twierdzicie, że OU nie jestescie bo jednak reprezentujecie inny kierunek. To jak to w koncu jest?
Zawęziliśmy zakres działania do pracy u podstaw. Oczywiście to nie wyklucza rozszerzenia działalności w przyszłości.

Disorder

• Guest
« Reply #14 on: (Wed) 09.04.2014, 21:17:49 »
Dobra to chyba tyle co chciałem wiedziec. Nie ma sie co dalej nad tym rozwodzic choć szkoda, że nie było okazji usłyszczeć 'drugiej strony sporu' czyli z perspektywy organizatora. Dzięki za informacje. Pewnie w przyszłosci jeszcze sie tu pojawie więc sie nie żegnam CTTTRLKOQ:) -->:)

Offline Daras

• Sen głęboki
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Reply #15 on: (Fri) 11.04.2014, 11:14:04 »
Współpraca z Bartkiem zakończyła się i tyle. Najaktywniejsi przenieśli sie tutaj i tutaj tworzymy coś nowego na innych zasadach. Co się dzieje z OU nie wiem. Ale od lutego wisi informacja "wracamy w marcu" , a jest kwiecień.

Offline zen

• Sen głęboki
  • *
  • Reputacja: +0/-0
« Reply #16 on: (Fri) 11.04.2014, 20:59:39 »
Z mojej strony temat wygląda tak. Nie wiem kto ale ktoś odebrał mi nadzieje na to że można w tym kraju coś zmienić. Więc mógłby ktoś chociaż konkretnie napisać o co chodzi z OU a nie gadanie o różnicy w poglądach, braku kontaktu itp? Nie wiem czego brakowało, na co nie mieli przyzwolenia w OU  najbardziej aktywni tzn Ardek, Blady itd ale czy nie dało się jakoś dogadać z Bartkiem? Czy może na wszystko mówił "nie i chuj, macie robić tak jak mówię"?  Zważywszy że pierwsze posty na wybudzonych były dodane już 14 lutego śmiem twierdzić że plan założenia czegoś innego na wzór OU powstał jeszcze przed zamknięciem OU, tak?  Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale naprawdę ktoś odebrał nadzieje nie tylko mi. Z tego co widzę ludzie którzy byli jakoś aktywni w OU, dodawali posty tutaj nie dodali jeszcze żadnego, ciekawe dlaczego? Bo nie widzą już sensu (przynajmniej ja tak uważam). Kupe roboty poszło się dymać i ludzie którzy byli w OU myśle że też. Pisałem z Bartkiem kilka dni przed zamknięciem forum na OU i mówił że nie dopuści do tego aby OU przestało funkcjonować więc tym bardziej jest to dla mnie dziwny temat.
Sława

Disorder

• Guest
« Reply #17 on: (Sat) 12.04.2014, 00:24:57 »
Skoro temat nadal jest żywy to dodam jeszcze pare groszy od siebie.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale naprawdę ktoś odebrał nadzieje nie tylko mi.
W tej kwestii sie zgadzam bo już wczesniej wspominałem, że potencjał akcji został nazwyczajniej przepierdolony, a społeczność jaką akcja zgromadziła została zostawiona... sama sobie.
Były cele, były konkrety, były rozwiązania wiadomo, że nie dla wszystkich idealne ale były i to akceptowalne co własciwie było ewenementem bo nikt wczesniej tego nie zrobił. Obecnie nie ma praktycznie nic.
Przystąpiliscie do inicjatywy bo widzieliscie sens i była chęć działania więc też nie bardzo rozumiem co sie miesci pod stwierdzeniem, że "teraz to inne cele i w ogóle..." niby w czym te cele są inne lub co było w tych celach nie tak? Jeśli było jak mówicie i ketraB olał sprawe lub zaczął sie rządzić to spoko,  rozumiem, był bym pierwszym który by to przeklął  i stamtąd wypierdzielił czym prędzej. Nie rozumiem natomiast jednego: Dlaczego inicjatywa nie jest kontynuowana w oparciu o już wypracowane materiały i podstawy? Bez "organizatora" nie potraficie? Czy OU to miało jakies prawa autorskie czy jak?
Tworzenie kolejnego forum 'wolnościowego' opierającego sie na waleniu setek postów, krzykach i wrzaskach o normalność nie ma sensu. "Czekamy na propozycje" też nie jest rozwiązaniem ani konkretem. Nie obrażajcie sie o ostry ton ale poprostu przykro patrzec jak coś co miało potencjał leży i gnije niewiedziec czemu. Gromadzicie informacje i wiedze? Luz, popieram ale jesli macie na względzie osiągnięcie czegoś wiecej to to jest zwyczajnie za mało.

Ardek

• Guest
« Reply #18 on: (Sat) 12.04.2014, 08:52:47 »
ale czy nie dało się jakoś dogadać z Bartkiem?
A! No tak! Nie wpadliśmy na to! Dzięki!!!111

Pisałem z Bartkiem kilka dni przed zamknięciem forum na OU i mówił że nie dopuści do tego aby OU przestało funkcjonować więc tym bardziej jest to dla mnie dziwny temat.
Dużo rzeczy pisał. Np. "forum wraca w marcu".

Były cele, były konkrety, były rozwiązania wiadomo, że nie dla wszystkich idealne ale były i to akceptowalne co własciwie było ewenementem bo nikt wczesniej tego nie zrobił. Obecnie nie ma praktycznie nic.
Może dlatego, że nawet strona główna jest dopiero budowana? Wpadłeś może na to?

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale naprawdę ktoś odebrał nadzieje nie tylko mi.
W tej kwestii sie zgadzam
Przystąpiliscie do inicjatywy bo widzieliscie sens i była chęć działania
Skoro potrafiliśmy coś zbudować, bo widzieliśmy sens, to kontynuacja tego pod innym szyldem oznacza, że też niewątpliwie widzimy sens.

więc też nie bardzo rozumiem co sie miesci pod stwierdzeniem, że "teraz to inne cele i w ogóle..."
Bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

Dlaczego inicjatywa nie jest kontynuowana w oparciu o już wypracowane materiały i podstawy?
Może dlatego, że to była strona Ketraba?

Bez "organizatora" nie potraficie?
Nie bądź żałosny. Sam płaczesz, że nie wiesz co ze sobą zrobić, a nam próbujesz przyczepić niesamodzielność.

Tworzenie kolejnego forum 'wolnościowego' opierającego sie na waleniu setek postów, krzykach i wrzaskach o normalność nie ma sensu.
Ale wcześniejsze forum "wolnościowe" opierające się na waleniu setek postów, krzykach i wrzaskach miało sens? Bo co? Bo po 1,5 roku było tam więcej ludzi niż tu po jakichś 2 miesiącach? Najlepiej to komentuje ta emotikonka " XD ". Poza tym powiedz mi gdzie tu widzisz krzyki i wrzaski? Ja na razie widzę tworzenie bazy informacji przez kilka osób i Twoje jęki. Jak w ogóle ktoś ma cię poważnie potraktować, skoro nie przemyślałeś swoich gryzmołów i wylewasz na nas swoje negatywne emocje?

Disorder

• Guest
« Reply #19 on: (Sat) 12.04.2014, 12:41:55 »
WyBudzeni to nie OU z inną nazwą. Skoro kierunek uległ zmianie, to etap wyciągania wniosków raczej został zakończony.
Skoro potrafiliśmy coś zbudować, bo widzieliśmy sens, to kontynuacja tego pod innym szyldem oznacza, że też niewątpliwie widzimy sens.

I tak to wygląda. No jak można to traktować poważnie cos z tego rozumiejąc jeśli przez kilka postów przewija sie kilka różnych wersji?

Poprzedni post pisałem w odniesieniu do pierwszego cyctatu ale widze, że stracił już ważność.