Author Topic: Wpływ napojów energetycznych na szczury  (Read 2727 times)

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
Wpływ napojów energetycznych na szczury
« on: (Sun) 13.04.2014, 00:13:03 »
Szczury rozsmakowały się w napojach energetyzujących

Źródło: http://www.3rm.info/32830-ukrainskie-mo ... video.html
Za:stopsyjonizmowi.wordpress.com
Data publikacji: 13.02.2013Smaczne ale jednakże skrajnie niebezpieczne. Ukraińscy studenci opublikowali pierwsze wyniki swojego eksperymentu badawczego na szczurach, które poili oni napojami energetyzującymi. Do badań, młodych naukowców skłoniła statystyka, która mówi, że 90% ukraińskich studentów gustuje i spożywa napoje energetyzujące, mówi się w opracowaniu “TSN.19:30″. Badania przeprowadzono na szczurach, które osiągnęły już wiek 2 miesięcy życia. Jest to odpowiednik wiekowy dla człowieka nastoletniego. Przez miesiąc pojono je napojami energetyzującymi.


Nie robiono tego siłą ale zwierzęta nie miały także wyboru ponieważ zamiast wody miały w poidłach energetyzujący tonik. Jednodniowa dawka odpowiadała butelce napoju energetyzującego wypijanego przez człowieka. Po wypiciu energetyzującego toniku, senne szczury nabierały wigoru w oczach. Badacze stwierdzili, że przez godzinę, dwie, szczury były aktywne i podekscytowane a następnie na trzykrotnie dłuższy czas popadały w depresję. Na te doświadczalne zwierzęta nawet narkoza nie działała kiedy je usypiano przed sekcją. Ale prawdziwy szok czekał na badaczy kiedy oni “przeanalizowali” wątrobę, nerki, serce, mózg i krew szczurów. Specjaliści oczekiwali, że zobaczą niewielkie, przejściowe odchylenia od normy we wskaźnikach krwi ale oni odkryli niewytłumaczalne otłuszczenie gryzoni. Na przykład serce okazało się być w, jakby, tłuszczowej torbieli a wątrobę niemożliwością było wyjąć pincetą ponieważ ona samoistnie się rozłaziła. Naukowcy mówią, że przeprowadzali oni eksperymenty z metalami ciężkimi ale nigdy takich zniszczeń nie widzieli. Podwyższony poziom glukozy, niedotlenienie mózgu, anemia z powodu niskiego poziomu hemoglobiny we krwi, to wszystko ujawniono w zewnętrznie wyglądających na zdrowe, szczurach. Amatorów napojów energetyzujących, twierdzą badacze, wprowadzają, na pierwszy rzut oka, nawet wartościowe ich składniki witaminowe, mikroelementy, żeń-szeń, itp. Ale jest ich zbyt wiele. Naukowcy nie wykluczają, że te napoje mogą także prowadzić do uzależnienia. Nawiasem mówiąc, w niektórych krajach Europy, napoje energetyzujące, według badaczy, sprzedaje się w aptekach na receptę. Przecież oficjalnie nie są zalecane do spożycia nastolatkom, ludziom z problemami sercowymi i z cukrzycą. Na Ukrainie takie napoje są powszechnie dostępne. Badanie ankietowe przeprowadzone wśród studentów pokazało, że u nas dzieci zaczynają pić napoje energetyzujące już od wieku 12 lat.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JtpW_YGWupw[/youtube]
« Last Edit: (Sun) 27.07.2014, 18:43:39 by Ardek »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
Re: Wpływ napojów energetycznych na szczury
« Reply #1 on: (Sun) 13.04.2014, 00:14:04 »
Uwaga na napoje energetyczne!

Popularne na rynku napoje energetyczne są ogólnodostępne i sprzedawane prawie we wszystkich supermarketach naszego kraju a niektórym firmom produkującym takie napoje udało się dotrzeć z nimi nawet do 100 krajów świata. Niewielu z nas jednak wie, jakie reakcje wywołują w naszym organizmie owe napoje i dlaczego nie należy ich spożywać, a już na pewno nie za często.Napoje te zostały stworzone, by stymulować mózg osób poddanych dużemu wysiłkowi fizycznemu i wielkim napięciom stresującym, ale nigdy by być konsumowanym jako napój obojętny czy chłodzący. Natomiast jeśli po jego spożyciu nie wykonujesz ćwiczeń fizycznych a funkcja energetyzująca napoju przyspieszyła rytm bicia serca, doprowadzić to może nawet do nagłego zawału.

Czy wiesz, że:

*Większość z tych napojów zawiera składniki, które rozcieńczają krew, by serce mogło łatwiej przetaczać krew a wysiłek fizyczny uczynić mniej wyczerpującym. To może doprowadzić do wylewu.
*Witamina B12, częsty składnik napojów energetycznych, używana jest w medycynie do ratowania pacjentów w stanie nieprzytomności po spożyciu olbrzymich dawek alkoholu. Stąd nadciśnienie i stan ekscytacji, w którym się znajdujesz po spożyciu, jak gdybyś był pod wpływem alkoholu.
*Nie wolno mieszać napoju energetycznego z alkoholem, ponieważ mieszanka ta zmienia napój w "Śmiertelną Bombę", która atakuje bezpośrednio wątrobę, powodując, że miejsce zaatakowane się nie regeneruje.
*Regularne spożywanie napojów energetycznych wyzwala pojawianie się całej serii nieodwracalnych chorób nerwowych i neurotycznych.
*Francja i Dania zabroniły rozprowadzania napojów energetycznych ze względu na zawartość GLUCURONOLACTONE. Jest to produkt chemiczny wysoko niebezpieczny, który został stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych, by zwalczał wojenny stres u żołnierzy walczących w Wietnamie, działając jako narkotyk halucynogenny. Jednak jego efekty w organizmie okazały się tak niszczycielskie, że został wycofany wobec wysokich wskaźników migreny, guzów mózgowych i chorób wątroby, które występowały u stosujących go żołnierzy.
Oficjalnie GLUCURONOLACTONE skatalogowany jest medycznie jako stymulant.

Napoje energetyczne rozprowadza na całym świecie za pomocą tym podobnych sloganów: Zwiększa wytrzymałość fizyczną, podwyższa zdolność koncentracji i szybkość reakcji, dodaje energii i poprawia rześkość. Ale niestety nikt nie informuje nas na opakowaniu o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą spożywanie tych produktów.

Napoje te znajdują swoich zwolenników najczęściej wśród młodzieży a ta zniewolona przez stymulację, którą powodują owe napoje, nie zawsze jest w stanie racjonalnie pomyśleć i zdecydować, co jest lepsze dla ich zdrowia.
Zwłaszcza, że większość z nich nie jest świadoma zagrożeń.

Źródło: <!-- w -->[url=http://www.matkapolka.com.pl]www.matkapolka.com.pl<!-- w -->


Australijscy naukowcy twierdzą, że wypicie jednego (!) napoju energetyzującego może znacznie podnieść ciśnienie krwi u zdrowego człowieka. Badacze z Uniwersytetu w Adelajdzie i Royal Adelaide Hospital wykazali również, że tego typu drinki zwiększają lepkość krwi oraz zaburzają funkcję naczyń krwionośnych (American Journal of Medicine).
Dr Scott Willoughby zaznacza, że napoje, których zadanie polega na zwiększeniu pobudzenia, są w stanie wyzwolić niebezpieczne choroby serca u skądinąd zdrowych i sprawnych fizycznie osób. Biorąc pod uwagę popularność tzw. energizerów w młodej populacji, dalsze badania związków między napojami energetyzującymi a chorobami serca są pilnie potrzebne.
Australijczycy zdecydowali się zgłębiać sercowo-naczyniowe skutki spożycia napojów energetyzujących, ponieważ stykali się z anegdotami wiążącymi je z zawałami serca i nagłą śmiercią sercową (łac. mors subita cardialis). W szczególności skupili się na wpływie wersji bezcukrowych na potencjał krzepnięcia krwi i funkcję naczyń krwionośnych.
Studium objęło 50 zdrowych ochotników tuż po dwudziestce. Godzinę po wypiciu jednej puszki napoju o pojemności 250 ml następował wzrost lepkości krwi oraz zaburzenie funkcji naczyń krwionośnych. To ważne spostrzeżenie, ponieważ jedno i drugie zwiększa ryzyko zawału mięśnia sercowego.
Willoughby i inni nie sprawdzali, który ze składników (kofeina, aminokwas tauryna czy glukuronolakton) odpowiadał za zaobserwowane zjawisko, ale podejrzewają, że chodzi raczej o ich kombinację. Zespół zaznacza, że wyniki mają ograniczone zastosowanie, ponieważ uzyskano je w laboratorium. Wg nich, naprawdę warto przeprowadzić kolejne badania poza nim.
W zeszłym roku w piśmie Medical Journal of Australia dr Kevin Alford opisał przypadek 28-latka, który przeszedł zawał serca po spożyciu w ciągu 6 godzin wypełnionych wyczerpującymi ćwiczeniami siedmiu puszek napoju energetyzującego. Nic dziwnego, że różne kraje zastanawiają się co pewien czas, jak uregulować prawnie skład oraz zasady sprzedaży tego typu produktów.
[align=right:2qwvap4w]Autor: Anna Błońska[/align:2qwvap4w]


Źródło: kopalniawiedzy.pl

Napoje energetyczne – nowe zagrożenie

Zespół kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł przygotował nowe materiały profilaktyczne dotyczące napojów energetyzujących. Aby pomóc samorządom przekazać wiedzę o napojach energetycznych, przygotowaliśmy dwie informacyjne ulotki (dla rodziców i uczniów) oraz plakat.
Podobnie jak w przypadku tzw. dopalaczy, podejmujemy tę tematykę jako pierwsi!

Już dziś zobacz materiały profilaktyczne: Ulotka dla rodzicówJuż dziś zobacz materiały profilaktyczne: Ulotka dla dzieci i młodzieżyJuż dziś zobacz materiały profilaktyczne: Plakat profilaktyczny dla szkół


Źródło: trzezwyumysl.pl


Napoje energetyczne nadużywane przez uczniów

Co dziewiąty gimnazjalista idzie do szkoły, popijając napój energetyczny. Co piąty pije go kilka razy w tygodniu - wynika z badań Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.
Na puszkach napojów czytamy: "Polecane dla menedżerów, kierowców i studentów w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego lub intelektualnego". I jeszcze: "Przezwycięża zmęczenie, stres, poprawia koncentrację, samopoczucie, przyspiesza metabolizm". Tylko niektórzy producenci piszą malutkimi literkami: "Niewskazany dla dzieci". Prawo nie zakazuje sprzedaży tych napojów nieletnim, więc dzieci piją je na potęgę. Liczba uczniów podstawówek i gimnazjów, którzy codziennie spożywają energy drinki, rośnie. W 2008 r. było to co 14. dziecko, w 2010 co siódme - wynika z badań Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. W ciągu ostatnich trzech lat Centrum przebadało ponad tysiąc uczniów z 37 miejscowości w województwach mazowieckim, łódzkim i podlaskim. Wyniki przeraziły specjalistów: - Siedzimy na tykającej bombie - mówi dyrektor MCPU prof. Mariusz Jędrzejko. Z ankiet wynika, że co dziewiąty gimnazjalista i co 14. uczeń podstawówki idzie do szkoły lub wraca z niej, pijąc napój energetyczny. Co piąty nastolatek spożywa takie napoje kilka razy w tygodniu. Co drugi uczeń klasy sportowej przyznał się, że jest zachęcany do picia takich napojów przez trenera. Energy drinki są w 10 proc. sklepików mazowieckich szkół.

Dzieci piją przed sprawdzianami, dyskotekami, podczas długotrwałego grania w gry komputerowe i gdy aktywnie uprawiają sport (zawarte w napojach: kofeina, teina, teobromina, tauryna, witamina B6 - chwilowo zwiększają szybkość reakcji i wydolność organizmu, przeciwdziałają zmęczeniu i przyspieszają metabolizm).

Anna Czerniecka, odpowiedzialna za kontakty z mediami z Red Bull Polska, zaznacza: - Nasz napój nie jest dedykowany dzieciom. Picie go można zacząć w tym samym wieku co kawy. Prawo wymaga, by na opakowaniu informować o wysokiej zawartości kofeiny, i my to robimy.

Tymczasem uczniowie przynoszą puszki energy drinków do szkoły razem z drugim śniadaniem. - Czasem nawet zamiast śniadania - opowiada Teodozja Maliszewska, nauczycielka z podstawówki nr 68 w Krakowie. I dodaje: - Nasze apele do rodziców, by zwracali uwagę na to, co piją ich dzieci, trafiają w próżnię.

Prof. Jędrzejko ocenia, że ok. 90 proc. rodziców wie, że dzieci piją napoje energetyczne, ale nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie one niosą. W swoim ośrodku ma 11-letniego pacjenta, który wypijał litr napoju energetycznego dziennie. - Dla ucznia podstawówki jedna puszka takiego napoju jest równoznaczna z wypiciem siedmiu kaw - alarmuje profesor. I opowiada, że jego pacjent pierwszą puszkę wypił, gdy miał dziewięć lat. Gdy doszedł do litra, był non stop pobudzony, nie mógł usiedzieć w ławce, bił kolegów, był agresywny w stosunku do rodziców. Ponieważ nie mógł spać, noce spędzał przed komputerem.

" Co może się stać po przedawkowaniu energy drinka przez dzieci?" - pyta 13-latka "josephine" na internetowym forum. "Wypiłyśmy z koleżanką 500 ml". Odpowiedź: "Ja też mam 13 lat i na wakacjach z koleżanką piłyśmy ze cztery na dzień, może nawet więcej, i nic nam jakoś nie było". Inni internauci odpisują: "Może ci się kręcić w głowie".

Pediatra Paweł Grzesiowski z Narodowego Instytutu Leków: - Przedawkowanie może powodować pobudzenie, drżenie rąk, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, agresję, bezsenność, drgawki, ból brzucha, odwodnienie, a nawet zatrucie z zaburzeniami świadomości. Spożywana przez dzieci kofeina może uzależnić psychicznie i fizycznie. - Nastolatki, które dzisiaj nadużywają tych środków, w wieku 20 lat będą miały chorobę wieńcową - dodaje prof. Jędrzejko. Podkreśla też, że 80 proc. uczniów uzależnionych dziś od narkotyków i dopalaczy zaczynało od napojów energetycznych.

We wrześniu 2010 r. na problem zwróciła uwagę Dania. Zaalarmowała Komisję Europejską, że informacje na opakowaniach energy drinków są niewystarczające. Chce też, by zakaz ich spożywania objął dzieci przynajmniej do 10. roku życia. Według dr. Grzesiowskiego we wszystkich krajach powinien obowiązywać zakaz sprzedaży energy drinków nieletnim. - Problemu nie można dłużej nie dostrzegać, ale wątpię, czy rozwiążą go odgórne zakazy. Potrzebna jest szeroka kampania informacyjna. Żaden poważny rodzic nie da dziecku siedmiu filiżanek kawy dziennie. Chodzi o to, by wiedział, że jedna puszka napoju energetycznego to właśnie tyle. A wielu myli ten napój z oranżadą - przekonuje Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

GIS zaczyna właśnie drugą część badań o zwyczajach zdrowotnych uczniów. 12 tys. gimnazjalistów odpowie m.in. na pytania o picie napojów energetycznych. Wyniki zostaną przekazane samorządom oraz resortowi edukacji, który pytany przez nas, czy widzi potrzebę zajęcia się sprawą, na razie milczy.

Źródło:[url=http://www.edulandia.pl]www.edulandia.pl[/url]
« Last Edit: (Sun) 27.07.2014, 18:47:01 by Ardek »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
Re: Wpływ napojów energetycznych na szczury
« Reply #2 on: (Sun) 13.04.2014, 00:14:50 »
11-latek powiesił się przez napoje energetyzujące

Quote
11-letni Tyler powiesił się, bo był uzależniony od napojów energetyzujących. Jego ojciec Lee Johns jest zrozpaczony. Nie przypuszczał, że zwykłe "energy drinki" mogą doprowadzić do takiej tragedii - czytamy w dzienniku "The Daily Mail".

Według ojca Tyler był bardzo wesołym i miłym chłopcem. Wszystko zmieniło się, gdy zaczął pić w dużych ilościach napoje energetyzujące. - W ostatnich miesiącach stał się nieznośnym i nadpobudliwym łobuzem. Lubił coś zniszczyć, albo kogoś uderzyć - mówią sąsiedzi chłopca. 11-latek zaczął mieć również problemy w szkole.

Gdy znaleziono ciało Tylera, obok niego leżała litrowa butelka z "energy drinkiem". Według ojca 11-latka sklepy powinny zakazać sprzedaży dzieciom napojów zawierających taurynę i kofeinę. Powiedział, że dzień wcześniej kategorycznie zabronił synowi picia tych napojów i nawet poprosił w pobliskim sklepie o nie sprzedawanie jego dziecku tych specyfików.

CTTTRLKOQ -->http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=11157f
CTTTRLKOQ -->http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ather.html


______________________________


"Podczas pokwitania, kiedy mózg dojrzewa najszybciej, ludzie i inne ssaki śpią wyjątkowo intensywnie. Gdy podczas eksperymentów młodym szczurom podawano kofeinę, dochodziło do opóźnienia tego procesu.
W ciągu ostatnich 30 lat spożycie kofeiny przez dzieci i młodych dorosłych wzrosło o ponad 70% i wg naukowców, na pewno się na tym nie skończy.

Zespół Reta Hubera ze Szpitala Dziecięcego Uniwersytetu w Zurychu stwierdził, że u gryzoni dzienne spożycie alkaloidu odpowiadające 3-4 kubkom kawy (w sumie ok. 300-400 mg kofeiny) ograniczało głęboki sen i opóźniało dojrzewanie mózgu.

U ludzi i u szczurów w dzieciństwie wzrastają czas trwania oraz intensywność głębokiego snu, a także liczba synaps w mózgu. W okresie dojrzewania rozpoczyna się reorganizacja sieci połączeń korowych. Ma wtedy miejsce przycinanie połączeń nerwowych. „Optymalizacja zachodzi prawdopodobnie w czasie snu głębokiego” [wzorzec zmiany gęstości synaps na poszczególnych etapach życia jest bardzo podobny do wzorca zmian w zakresie aktywności wolnofalowej podczas snu i przypomina odwróconą literę "U"].

Szwajcarzy przez 5 dni podwali miesięcznym szczurom umiarkowane ilości kofeiny i wykonywali im EEG. U szczurów w śnie NREM nie wyróżnia się zazwyczaj etapów, dlatego jak wyjaśnił nam Huber, akademicy zastosowali analizę spektralną, by zliczyć aktywność EEG w zakresie częstotliwości delta.

W porównaniu do szczurów z grupy kontrolnej, które piły czystą wodę, pod koniec studium w mózgu zwierząt pojonych kofeiną występowało o wiele więcej synaps. Wolniejsze dojrzewanie znalazło także odzwierciedlenie w zachowaniu. Normalnie szczury z wiekiem stają się bardziej ciekawskie, jednak kofeina sprawiała, że pozostawały ostrożne."

Źródło: CTTTRLKOQ -->http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swi ... woj-mozgu/
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

 • Administrator
 • WyBudzony
 • *
 • Posts: 2 560
 • Reputacja: +12/-0
Re: Wpływ napojów energetycznych na szczury
« Reply #3 on: (Wed) 18.06.2014, 11:26:55 »
Prawda o napojach energetyzujących – Red Bull

Napoje energetyzujące to biznes wartości $9 bln rocznie, ale co one robią z twoim zdrowiem? Francja i Dania zakazały sprzedaży Red Bulla.RED BULL – powolna śmierć. PRZESTAŃ TO PIĆ!

Zauważ. . . czytaj i oglądaj [filmy pod linkiem]

Red Bull wymyślono w celu stymulacji mózgu osób poddanych wielkiej sile fizycznej i w śpiączce stresowej i nigdy nie miał być spożywany jak niewinny drink albo napój gazowany.

Red Bull to energetyzujący drink sprzedawany na całym świecie i jego slogan brzmi następująco:
Quote
„Zwiększa wytrzymałość, budzi zdolność koncentracji i prędkość reakcji, daje więcej energii i poprawia nastrój. To wszystko można znaleźć w puszce Red Bull, power drink tego tysiąclecia”.

Red Bullowi udało się dotrzeć do prawie 100 krajów na świecie. Ich logo zaprojektowano na młodzież i sportowców, dwa atrakcyjne segmenty, które zdobyli dzięki oferowanej przezeń zachęcie.

Jest wymysłem Dietricha Mateschitza, austriackiego przemysłowca, który odkrył ten drink przypadkowo podczas podróży służbowej do Hong Kongu, kiedy pracował w fabryce produkującej szczoteczki do zębów.

Płyn oparty na recepturze zawierającej kofeinę i taurynę, wywoływał tam manię szaleństwa. Wyobraź sobie wielki sukces tego drinka w Europie, gdzie produkt jeszcze nie istniał, oprócz super okazji stania się przedsiębiorcą.

Francja i Dania właśnie go zakazały jako koktajl śmierci z powodu składników witaminowych zmieszanych z glukuronolaktonem – bardzo niebezpiecznym środkiem chemicznym odkrytym przez Departament Obrony USA w latach 1960 w celu dopingowania morale wojsk stacjonujących w Wietnamie, który działał jak środek halucynogenny łagodzący wojenny stres.

Ale ich skutki na organizm były tak dewastujące, że zaprzestano jego produkcję z powodu wysokiego wskaźnika przypadków migreny, guzów mózgu i chorób wątroby widocznych u konsumującyh ten drink żołnierzy.

I pomimo to, w puszce Red Bulla nadal znajduje się jako jeden ze składników ten sam glukuronolakton, w medycynie uznany za środek pobudzający. Ale czego nie ma na puszce Red Bulla, to konsekwencje jego spożycia, i to wymusiło szereg ostrzeżeń…

Jest niebezpieczny jeśli po wypiciu nie zaangażujesz się w ćwiczenia fizyczne, bo jego działanie przyspiesza puls, co może spowodować nagły atak serca.
Ryzykujesz wylewem krwi do mózgu, bo Red Bull zawiera składniki rozcieńczające krew, i serce używa mniej energii do pompowania krwi, a tym samym daje siłę fizyczną przy zmniejszonym wysiłku.
Zakazuje się mieszania Red Bulla z alkoholem, bo ta mieszanka przekształca go w „śmiertelną bombę”, która atakuje bezpośrednio wątrobę, powodując to, że skażona jej część nigdy się nie zregeneruje.
Jednym z głównych składników Red Bulla jest wit. B12 stosowana w medycynie do budzenia pacjentów ze śpiączki, stąd nadciśnienie i stan podniecenia po wypiciu, jak w stanie upojenia alkoholowego.
Regularne spożycie Red Bulla wywołuje symptomy w postaci nieodwracalnych chorób nerwowych i neuronalnych.
Podsumowanie

Jest to drink który powinien być zakazany na całym świecie, bo kiedy zmiesza się go z alkoholem staje się bombą zegarową dla ludzkiego organizmu, głównie w przypadku niewinnych nastolatków i dorosłych z niewielkim doświadczeniem.

by Gregg Prescott –http://www.healthy-holistic-living.com/ ... rinks.html
Tłumaczenie: Ola Gordon

Źródło: wolna-polska.pl
« Last Edit: (Sun) 27.07.2014, 18:45:17 by Ardek »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Ardek

 • Guest
Re: Wpływ napojów energetycznych na szczury
« Reply #4 on: (Wed) 18.06.2014, 12:53:19 »
Najlepiej napić się yerby.
« Last Edit: (Thu) 01.01.1970, 02:00:00 by Guest »