Author Topic: Plastik spożywczy pozbawia ludzi męskości  (Read 1675 times)

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Plastik spożywczy pozbawia ludzi męskości
« on: (Tue) 15.04.2014, 18:47:20 »
Plastik spożywczy pozbawia ludzi męskości

Bisfenol A jest jednym z najczęściej stosowanych elementów z tworzywa sztucznego i znajduje się zarówno w produktach technicznych i mających styczność z żywnością. Co więcej bisfenol A był stosowany do produkcji butelek dla niemowląt. Ostatnio jednak na stosowanie bisfenolu narzuca się poważne ograniczenia i dziwnie cicho na ten temat w głównych mediach.

Amerykanie zarekomendowali nie używanie tego tworzywa w styczności z żywnością a powodem tej odmiany podejścia jest odkrycie negatywnych skutków, jakie ma wywierać w organizmie człowieka. Na przykład, uważa się, że ze względu na jego podobieństwo do kobiecego estrogenu, bisfenol wpływa na układ nerwowy, istnieją na przykład dowody, że zwiększa ryzyko arytmii serca u kobiet. Nie licząc, oczywiście, różnych efektów nowotworowych. Zresztą większość produktów laboratoryjnych prędzej czy później staje się rakotwórcza.

Naukowcy z francuskiego Instytutu INSERM pod kierownictwem Rene Haberta znaleźli inną negatywną cechę bisfenolu A. Okazuje się, że jest zły dla rozwoju jąder. Naukowcy eksperymentowali na zwierzętach laboratoryjnych. Dodawano im bisfenolu A, a następnie, wpływ na ich płodność, produkcję testosteronu i innych hormonów niezbędnych dla rozwoju samych jąder. Raportu naukowców został opublikowany w czasopiśmie PLoS ONE, efekt zaburzeń płodności obserwowano nawet przy bardzo niskich stężeniach w środowisku, od 2 mg / l a w tym stężeniu BPA można znaleźć w krwi, moczu lub czy płynie owodniowym zwykłej osoby, która lubi spożywać produkty przechowywane w plastiku z bisfenolu.

Znaczenie testosteronu w organizmie mężczyzny jest chyba oczywiste, po prostu zależy od niego i stan jąder i płodność samców. Według badaczy, jeśli kobieta w ciąży będzie długo w kontakcie z bisfenolem, jej syn może posiadać wady związane z zaburzeniami maskulinizacji, takie jak spodziectwa i wnętrostwo. Nie wspominając już o przyszłej bezpłodności.

Naukowcy podkreślają, że szczury i myszy były bardziej odporne na efekt bisfenolu A, który ponownie zwraca uwagę na potrzebę badań naukowych na ten temat na bazie "materiału ludzkiego", zwłaszcza, jeśli mają one bezpośredni związek z męskością. Z drugiej strony naukowcy nie wiedzą jak działa bisfenol oddziałując na jądra, autorzy wspominają tylko o niestandardowym mechanizmie działania.

Uncovering Bisphenol A - Covert Depopulation
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tFPXxSmLZgE


Gdy czyta się takie opracowania naukowe to włos się jeży na głowie, bo okazuje się, że jesteśmy otoczeni niebezpieczeństwami a zdawałoby się utopijna wizja roztoczona w komedii Juliusza Machulskiego Seksmisja okazuje się może wręcz prorocza. Męskości grożą związki chemiczne przemycane do krwioobiegu w postaci hormonalnie pasionych kurczaków czy też butelek, w których składowana jest żywność i napoje. Zaburzenia płodności grożą nam depopulacją w kolejnych pokoleniach i to zjawisko pojawi się na dużą skalę.


Źródła
http://www.plosone.org/article/info%3Ad ... ne.0051579
http://presse-inserm.fr/en/leffet-nefas ... ment/6170/
« Last Edit: (Fri) 29.08.2014, 20:57:56 by fistraist »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje

Offline BladyMamut

  • Administrator
  • WyBudzony
  • *
  • Posts: 2 560
  • Reputacja: +12/-0
Re: Plastik spożywczy pozbawia ludzi męskości
« Reply #1 on: (Tue) 15.04.2014, 18:49:55 »
www.stopbpa.pl - wypowiedź Profesora Radzikowskiego na temat problemu BPA
https://www.youtube.com/watch?v=hF4RPTlzRW8
« Last Edit: (Fri) 29.08.2014, 20:59:04 by fistraist »
“Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz”
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić rozsądku.


Jeśli widzisz uszkodzony post - kliknij "Zgłoś do moderatora". Dziekuje